Strona 1024 z 1603 PierwszyPierwszy ... 24 524 924 974 1014 1022 1023 1024 1025 1026 1034 1074 1124 1524 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10,231 do 10,240 z 16022
Like Tree8441Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Cytat Zamieszczone przez TinnGO Zobacz posta
    .Moja siostra jesienią przytuliła kolejne 2 koty, ostatnią Zuzię musi leczyć z kociego kataru. Ona ma sztuk 6, tylko, że to koty wychodzące. Tylko na karmienie i zimne noce przychodzą pod dach.
    Takie wychodzące , pół dzikie kotki to całkiem inna śpiewka niż Twoje domowe super zaopiekowane.
    Sama wiesz ile czasu zajmuje Ci samo karmienie i dbanie o czystość otoczenia.
    Nie mniej bardzo się chwali,że siostra przygarnia kolejne bidy.
    Ta moja sąsiadka co Wam już opisywałam jeździ wzdłuż działek gdzie latem widziała koty.
    Ludzie są bezmyślni i bez serca przygarniają latem kociaka a później ,jesienią wyjeżdżają i nic ich nie obchodzi.
    Sąsiadka rozstawia na takich działkach styropianowe budki a później zostawia jedzonko jak widzi,że budki są zamieszkane.
    Zarzekała się,że już nie weźmie kociaka,bo koty długo żyją i co się z nimi stanie jak ona umrze/ jest rok starsza niż ja/tymczasem znowu ktoś przerzucił jej przez siatkę do ogrodu maleństwo...... i co ma zrobić.....oczywiście zabrała do domu.

kolejne podejście lipiec 2018

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Zarzekała się,że już nie weźmie kociaka,bo koty długo żyją i co się z nimi stanie jak ona umrze/ jest rok starsza niż ja/tymczasem znowu ktoś przerzucił jej przez siatkę do ogrodu maleństwo...... i co ma zrobić.....oczywiście zabrała do domu.
    Dzięki Bogu, że są tacy ludzie.
    Moja siostra nawet małą intrygę uknuła dla Zuzi bo ona się boi chodzić spać z innymi kotami do takiej przybudówki przy stodole. Dlatego jak nocowała pod świerkiem i deszcz biedactwo zmoczył to ten katar jej się wdał.Jutro idzie z nią siostra do weterynarza. Kotka chciałaby do domu, pewnie to domowy kociak. No i siostra wpuściła ją do korytarzyka, takiej wiatrołapy i uchyliła okienko wysoko, żeby wmówić szwagrowi, że kociak sam wszedł. Udało się i Zuzia nocuje pod dachem, stara się bo nie nabrudziła.
    Ja mówię siostrze, że kot koło posłania nie nabrudzi, będzie się wstrzymywał do wypuszczenia na dwór.Zuzię trzeba jeszcze wysterylizować bo ona z tegorocznego miotu.
    No i bardzo przymila się do siostry, mądra kiciunia. Szwagier ma swoją Sisi, a siostra przy moich pieszczochach zobaczyła jaka to przyjemność mieć kolankowego kotka.Widzę duże szanse dla Zuzi, zwłaszcza, że jest wyjątkowo brzydkim burasem.
    Moja siostra zawsze miała inklinacje do szczeniąt i kociat najsłabszych albo najbrzydszych w miocie.
    Szwagier też dla kotów nie jest zły, wszystko zaczęło się od przygarnięcia przez niego ciężarnej kotki, która trafiła do nich w Wigilię.
    W porywach kotów już mieli 11, też im albo ludzie podrzucają, albo koty same znajdują darmową stołówkę dla bezdomnych i zostają.No ale taka ilość zwierzaków i sterylek troche kosztuje, a Paweł , mój siostrzeniec jest uczulony na koty i nie chcą, żeby jak przyjedzie to się dusił w domu.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Tereniu,ja wcale nie mam za złe ludziom ze wsi,że nie wpuszczają kotka do domu,pod warunkiem,że dbają o pożywienie i sterylizację.
    Niestety większość na mojej wsi uważa,że kot powinien się sam wyżywić.Powinien łapać myszy,szczury i ostatecznie małe ptaki.
    Jeśli jest to gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia,czyli jest stodoła i chlew lub obora to pół biedy bo i mysz jest więcej i mają się gdzie schować.Jak idę do fryzjerki tu na wsi to serce mi krwawi widząc kotkę z maluchami leżącą pod tarasem......
    Rozmowa na temat sterylizacji nic nie daje,komentarz...ludzie rozbiorą albo się wywiezie......
    Masakra jakaś

kolejne podejście lipiec 2018

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Wieczorne heloł
    Byłam na urodzinach zięcia ... jestem objedzona tortem (pyszny, domowy) pischingerami (pyszne, domowe) i opita colą i trochę winem ... grzech na grzechu i grzechem pogania ... Będę smażyć się w dietetycznym piekle ... ale przyjemnie bardzo było ....

Najedzona jestem, więc mój umysł dość gnuśny teraz , ale chcialam odnieść sie do słów jakie padły w odniesieniu do Hani naszej kochanej ... bardzo ceniłam sobie jej opinie na różne tematy, bo to bardzo mądra dziewczyna była, ale zdarzało mi sie z pewnymi jej opiniami nie zgadzać, zdarzało sie działać wbrew jej radom, ale nigdy nie odczułam, że mnie negatywnie ocenia, czy stawia do kąta
    Ale może to moja gruboskórna specyfika jest ...

A teraz tulam Wsie Kumcie do memłona ... sama jakiegos doła łapię ... może trzeba czasowo poddać sie prawom grawitacji i stopy na ziemi postawić
    RASTI4949 lubi to.

Awatar Kaa888
    Kaa888 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    14

dobry wieczór,

Hania potrafiła zebrać i ustawić do kąta, albo wystawić za drzwi.
    Albo pokazać, że się człek ekscytuje duperelą i zatracił priorytety. Oj umiała postawić wszystko we właściwej kolejności.
    o, to prawda
    ale i Ty, Tereniu, to potrafisz
    bardzo lubię czytać Twoje wpisy, są jednocześnie emocjonalne i racjonalne, dowcipne i dające do myślenia, czasem o drobiazgach, czasem o rzeczach bardzo ważnych, ale wszystko pięknie opakowane we właściwe słowa
    umiesz dostrzec rzeczy nie rzucające się w oczy, jesteś bardzo wnikliwą obserwatorką
    Twoje posty są bardzo dojrzałe, aż przyjemnie się czyta przemyślenia osoby, która ma wszystko jak należy poukładane i nie myśli wyłącznie o sobie
    obcowanie z ludźmi, którzy wiedzą czego chcą od życia i umieją się odnaleźć w każdej sytuacji, mnie osobiście sprawia ogromną przyjemność, nieporównywalną z niczym innym
    może doceniam to tym bardziej, że w swoim najbliższym otoczeniu mam wyłącznie osoby z wiecznymi pretensjami do świata, że coś idzie nie po ich myśli i szukające winnego w każdym, tylko nie w sobie
    och, takie toksyczne towarzystwo jest bardzo męczące

dlatego taką frajdę mi sprawiają nasze zloty i możliwość przebywania z ludźmi "znającymi Józefa" (jak to mawiała Ania z Zielonego Wzgórza)...
    z wami nawet pomilczeć jest miło, bo mam wrażenie, że milczymy na ten sam temat
    i oby to trwało jak najdłużej (nie milczenie, rzecz jasna, tylko nasze zloty )
    RASTI4949 lubi to.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Witam was w poniedziałeczek. Matko jedyna w te ostatnie dni pracy zacznę lubić poniedziałki zamiast piątki
    Cytat Zamieszczone przez Kaa888 Zobacz posta
    może doceniam to tym bardziej, że w swoim najbliższym otoczeniu mam wyłącznie osoby z wiecznymi pretensjami do świata, że coś idzie nie po ich myśli i szukające winnego w każdym, tylko nie w sobie
    och, takie toksyczne towarzystwo jest bardzo męczące
    Mnie też osoby wiecznie niezadowolone i narzekające, szukające dziury w całym i mocno dowartościowywujące się kosztem otoczenia(no ja tam taka nie jestem, jestem lepsza bo nie taka jak TY, ON, ONA ....) nie pasują.
    Najgorzej jak taka cecha jest permanentnie związana z czyjąś osobowością i ta osoba nijak nie pozbędzie się tego swego spojrzenia na świat. No bo czym go zastąpi. Zresztą jej z tym wygodnie i dobrze.
    Mam taką koleżankę, z jednej strony to bardzo uczynny, odpowiedzialny i szczery człowiek, często zostaje z moimi kotami i jestem o nie zupełnie spokojna. W razie czego na pewno by pojechała do weterynarza, przyjechała drugi raz jak coś zostawiła niezamknięte i mogące spowodować wypadek groźny dla kota.
    Ale za nic nam nie wychodzą wspólne wyjazdy. W jednej przestrzeni dusimy się , no ja się duszę. Czuję obserwowana, cenzurowana, zawsze źle rozumiane są moje intencje.
    No podam konkretny przykład bo uogólnienia są niejednoznaczne w odbiorze.
    Nanoszę jej farbę na włosy i rozmawiamy. Mówię, że będę musiała się na emeryturze zmienić w kwestii niekontrolowanych rozumem zakupów. No raczej być taką jak ona , która kupuje z namysłem, porównuje ceny, zastanawia się zanim coś kupi i wyda pieniądze. A ja co chwila jakiś ciuch, jakaś bluzka, czapka, kurtka .....itp.
    Było to zupełnie szczere, dobre zdanie o niej i chęć naśladowania, która jest (kiedyś to przeczytałam) najszczerszą formą pochlebstwa.
    A ona na to aż zesztywniała, i wysokim zaaferowanym głosem zakrzyknęła to co ty chcesz powiedzieć"że jesteś lepiej ubrana ode mnie".
    No i gadaj tu z takim kimś, dziad o niebie, a baba o chlebie.
    Ona myśli , że cały świat jest skoncentrowany na niej. Że jak ktoś coś mówi to po to, żeby jej wsadzić szpilę.
    Jest w centrum swojego wszechświata w sposób taki silniejszy niż przeciętnie i w sumie sama sobie dostarcza cierpienia.
    Bo co chwila przypisuje innym jakieś cele ataku na siebie, krytyki. Noż to trzeba mieć naprawdę spory odchył jak ktoś ciebie chwali , a ty widzisz w nim atakującego.
    Ja już dawno odpuściłam sobie próby dłuższego przebywania w jej towarzystwie no "znamy nie tego samego Józefa".
    Na szczęście dla niej spotkała i odnowiła przyjaźń z koleżanką i jej mężem ze studiów.Wyjechały za granicę razem, bywa u nich z kilodniowym pobytem bo mają dom pod Łodzią.
    No tak czasami jest, że ktoś inny ma diametralnie różne postrzeganie świata i jak mówią ciągnie swój do swego.
    Dlatego tez cenię sobie posiadanie takiego grona jak jesteśmy tu na Celowniku. Bo różnimy się bardzo ale jest w nas w większości ta wyrozumiała zgoda na inność drugiego człowieka , akceptacje go w jego kolorowych ale i czarno białych , a czasami mocno czarnych odsłonach.
    W jednych z nas ta tolerancja jest większa , w innych mniejsza, ale mam tak jak Kaasia przekonanie, że gdyby potrzebna mi była pomoc(nawet jak by mnie trzeba było przed wymiarem sprawiedliwości skryć, to mogłabym na was liczyć).
    Kaasiu dziekuję za te piękne słowa o mnie.Zrobiły mi wielką przyjemność bo mało jest narcyzmu we mnie i zawsze czyjeś dobre słowo podnosi moje poczucie wartości.
    No bo co innego akceptacja siebie takiej jaką się jest, a co innego poczucie dumy i zadowolenia. To drugie to wielki miód na moje serce.

Wczoraj wieczorem sięgnęłam do własnego archiwum filmowego i cała przyjemnością obejrzałam dwa odcinki serialu BBC "Duma i uprzedzenie".
    Ja ci Kaasiu Jane Austen jako lekturę polecam(jeśli jej nie znasz) . To niesamowicie wnikliwe spojrzenie na naturę ludzką i mimo dwustu lat odległości nic nie straciło na aktualności.
    Ostatnio edytowane przez TinnGO ; 13-11-2017 o 10:10
    Kaa888 and RASTI4949 like this.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Helloł czynastego,zaś nie w piątek...

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Teraz mam dylemat czy spełnić wolę męża i kupić samą kuchnię,czy poczekać do wiosny i razem z remontem kuchni czyli mebelkami nowymi,wyciągiem i mniejszym jedno komorowym zlewem wszystko razem rozplanować.
    zdecydowanie,według mnie,przemęczyć się i iść na całość....
    RASTI4949 lubi to.

Awatar kania79

...musiałam na raty,bo mi cytaty z poprzedniej strony nie wchodziły,
    a czasu kruca bomba,na kombinacje jakoweś brak - Terenia czyta

Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    sama jakiegos doła łapię ... może trzeba czasowo poddać sie prawom grawitacji i stopy na ziemi postawić
    ...łoj,pomijając,że dół nęci i mnie to szkoda stopy na rozmokniętej ziemi stawiać to łan a tfu:
    tak Waśce z tym brakiem grawitacji do twarzy jest...

Cytat Zamieszczone przez Kaa888 Zobacz posta
    frajdę mi sprawiają nasze zloty i możliwość przebywania z ludźmi "znającymi Józefa" (jak to mawiała Ania z Zielonego Wzgórza)...
    z wami nawet pomilczeć jest miło, bo mam wrażenie, że milczymy na ten sam temat
    dokładnie

gdyby potrzebna mi była pomoc(nawet jak by mnie trzeba było przed wymiarem sprawiedliwości skryć, to mogłabym na was liczyć).
    ...hmmm,hmmm <się w czubek głowy drapie> ...

Awatar kania79

"Duma i uprzedzenie".
    Ja ci Kaasiu Jane Austen jako lekturę polecam(jeśli jej nie znasz) . To niesamowicie wnikliwe spojrzenie na naturę ludzką i mimo dwustu lat odległości nic nie straciło na aktualności.
    ...kolejnie hmmmm...przeczytałam,bo mi bardzo synowa wciskała,zaś ale żebym aż! tak bardzo zachwyciła się,to nie
    może mus mi jeszcze raz pod innym kątem poczytać

To miłego poniedziałkupomimo aury nieciekawej

Pieczarkowska jest nieaktywny Znany na forum

Cytat Zamieszczone przez kania79 Zobacz posta
    ...hmmm,hmmm <się w czubek głowy drapie> ...
    No co. Nie pomogłabyś Tereni zakopać zwłok?

Wracam do Poznania. Dłuższa relacja może później, na razie w sumie nawet nie chce mi się pisać (w sensie: "brak słów/szkoda gadać/dajta spokój").

Nie mam zimowych opon, ale mam nadzieję, że ta śnieżna pogoda, którą mnie straszą od rana, ominie trasę do Poznania.

Co do Tereski - to ja zauważyłam mocne złagodnienie jej charakteru. Kiedyś była (w moim odczuciu) bardzo krytyczna, nawet złośliwa i nie był to typ złośliwości, jaki lubię.
    A w ogóle to chciałam też powiedzieć, że realna Tereska bardzo mnie zaskoczyła (na plus!) w stosunku do tej, jaką znam z forum, nawet z okresu po-kotowego. Chodząca łagodność, delikatność. Pozostałe dziewczyny są tak samo fajne, jak zakładałam.

Zmykam, pa! :*
    Kaa888 and RASTI4949 like this.

Uprawnienia umieszczania postów