Strona 1261 z 1268 PierwszyPierwszy ... 261 761 1161 1211 1251 1259 1260 1261 1262 1263 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,601 do 12,610 z 12680
Like Tree8061Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest teraz aktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry.
    Aniu,wydaje mi się, że guzki, które Ty odpisujesz to tłuszczaki. Te o których pisze Terenia i które ja posiadam to są guzki twarde na zwyrodnieniach stawach . Lekarka powiedziała,że te na "kłykciach" czyli u nasady palców są charakterystyczne dlaRZS. Mnie osobiście też się wydaje to błędną diagnozą,ale trzeba sprawdzić .
    Złota jesień w dalszym ciągu oczy cieszy . Nie mniej nocą jest zimno. Dzisiaj o 3 musiałam sprzątać posłanie Rasti /smród mnie obudził/ i zobaczyłam wszystko szronem pokryte. Na samochodzie warstwa lodu i w wiaderkach woda zamarznięta.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Rano powietrze "ostre" było,pomimo słońca do przychodni "pobiegłam" w czapce,po co kusić los?
    Tłuszczaki?powiadacie kumo
    Mus o nich języka zaciągnąć w wolnej chwili u wujcia G.
    Na razie udaję się do zajęć
    Rasti,pieska,wirtualnie po karczku poklepuję...cóż robić? starość jednakoż niewesoła także zarówno dla ludzi jak i zwierząt...dobrze,gdy chociaż "dozycie" mają we wspokojności..

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Tak taki sam los czeka zwierzaki i człowieki . Jedna tylko jest różnica. Zwierzęta mogą być poddane eutanazji a ludzie muszą cierpieć do samego końca. Właśnie teraz kiedy tak trudno podjąć decyzję,zastanawiam się jak by to wyglądało w przypadku człowieka. Różnica jest taka, że za zwierzęta człowiek/właściciel/przyjaciel musi podjąć tą decyzję a w przypadku ludzi sami osobiście.
    Bardzo trudny to temat,ale bardzo potrzebny , do jakiego momentu można skazywać kogoś na cierpienie. Ot i mnie wzięło..... Dlaczego to nie jest tak stworzone, że chory nieuleczalnie /obojętnie człowiek czy zwierzęta/ usypia słodkim snem i cichutko odchodzi.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Łomatulu ... ale smutrno się zrobiło ... a słonko przygrzewało dziś zupełnie nieprzytomnie ...
    No, ale żeby pozostać w tematyce ... powiedzcie Kumy, czy jesli opiekuje sie wnusią, co to zaniemogła na zapalenie spojówek, a mnie oczy tak jakoś kłują ... to czy ja sie zaraziłam?

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Może być Kasiu. Bywa wirusowe zapalenie,ale to powinien stwierdzić okulista pobierając wymaz na posiew. Tylko komu u nas chce się dogłębnie badać.
    Po powrocie od lekarza padłam i dopiero teraz się obudziłam.
    RZS nie mam,ale dostałam na rozszerzone badania. Następna wizyta w marcu. Dała mi jakieś środki przeciwzapalne.
    Wyniki badań o.k. poza podwyższonym cholesterolem . No ciekawe,ostatnio mięsa prawie nie jem,w ogóle jadam chudo z dużą ilością warzyw,skąd więc ten cholesterol?. Muszę jutro poczytać.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry .
    Pięknie słonko świeci.
    Już 2 posty dzisiaj wysłałam i nie ma ich . Czytałam i czytałam i w zasadzie sposób w jaki się odżywiam, powinien w ryzach trzymać cholesterol. Przypadkiem dowiedziałam się,że margaryny typu Optima,co reklamują zbijanie cholesterolu to bzdura. Wszystkie utwardzacze powodują wzrost złego.
    Lepiej więc cieniutko masłem posmarować niż"najlepszą" margaryną.
    Piątek,piątunio więc miłego weekendu życzę kumom kumkającym kum kum re re

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Witam pieknie w sloneczne jesienne popoludnie! Bylam dzis na ogrodzie...bylo tak jak na tym obrazku...

Kocham poznojesienne kwiaty- marcinki, astry, anemony i te cudowne rok w rok kwitnace rozchodniki...
    Grazynko- masz je tez w ogrodzie?
    Ciesze sie, ze to badanie wykluczylo najgorsze. Ta RZS to faktycznie paskudna choroba. Dobrze, ze jej nie masz. A co do cholesterolu to jakas dziwna z nim faktycznie sprawa. Ponoc podwyzsza sie jednak nie tylko przy tlustym jedzeniu.

To fragment z jakiegos artykulu...i wydaje mi sie ze u mnie naprzyklad to glowny winowajca...
    "Często [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] we krwi utożsamiany jest tylko i wyłącznie z dietą obfitującą w tłuszcze zwierzęce. Jest jeszcze jeden winowajca wpływający na taki stan rzeczy – cukier. Jeśli codziennie w twoim jadłospisie pojawiają się słodycze, czy produkty z białej mąki możesz być pewny, że nie tylko poziom „złego” cholesterolu ale także i trójglicerydów będzie za wysoki"

Kasiu zapalenie spojowek ma bardzo czesto moj malzonek a ja jakos nigdy sie jeszcze nie zarazilam...wiec nie wiem,czy to faktycznie takie zarazliwe? Mam nadzieje, ze dzis czujesz sie lepiej.

Moniu dzieki ci kochana za cieple slowa. Konflikt udalo sie nam rozwiazac i przegnac jak narazie czarne chmury. Oby jak najdluzej bylo takie czyste niebo...

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Kasiu Kwiatuszkowa,cudny,kolorowy ten Twój ogród. Ja z jesiennych kwiatów mam tylko marcinki. Teraz akurat cudnie kwitną i co roku jest ich większe poletko. Bardzo się rozrastają. No i jeszcze mam sundawille,która w tym roku bardzo się rozrosła i pięknie kwitnie. Jeszcze ma bardzo dużo pączków. Niestety co roku zabieram do domu przed przymrozkami,ale nigdy jeszcze nie udało mi się utrzymać jej do wiosny. Na przełomie lutego i marca zawsze mi zamiera. W tym roku spróbuję skrócić pędy o 1/3, gdzieś wyczytałam,że tak trzeba zrobić. Z tych obciętych spróbuję zrobić sadzonki. Może w końcu coś się uda.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Podobno jeszcze tydzień takiej pogody będziemy mieli.
    Jest bardzo przyjemnie a liście dopieszczone przez słoneczko cudnej barwy nabierają.
    Niestety jest też bardzo sucho.Mogło by nocami padać,wtedy już niczego do szczęścia by nie brakowało.
    Wszystkie drzewa ,krzewy,byliny potrzebują zmagazynować wodę żeby w dobrym stanie przetrwać zimę.
    Ja swoje podlewam co 2-3 dzień. Najbardziej trzeba nawadniać rododendrony.Te to nawet zimą trzeba podlewać jeśli śnieg nie leży.
    Na szczęście ja mam tylko jedną sztukę,która ładnie się rozrasta.Te co miałam kiedyś po 2 latach ginęły.Jakaś zaraza je atakowała/chyba/.

.

kolejne podejście lipiec 2018

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Słoneczne,sobotnie Dzień Dobry

Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    jesli opiekuje sie wnusią, co to zaniemogła na zapalenie spojówek, a mnie oczy tak jakoś kłują ... to czy ja sie zaraziłam?
    ja myślę/sądzę,że niewykluczone to jest

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    RZS nie mam
    chwalić Jezerynę...

Wyniki badań o.k. poza podwyższonym cholesterolem
    ...i moje wyniki wydają się być prawie w normie i oki...w poniedziałek polecę do mojej pani dochtor po interpretację...

Lepiej więc cieniutko masłem posmarować
    masłem cieniutko...no ja mam jednak inklinację do "holizmu",bo masłem albo w ogóle,albo grubo...

Cytat Zamieszczone przez kasiaogrodniczka Zobacz posta
    Jest jeszcze jeden winowajca wpływający na taki stan rzeczy – cukier. Jeśli codziennie w twoim jadłospisie pojawiają się słodycze, czy produkty z białej mąki możesz być pewny, że nie tylko poziom „złego” cholesterolu ale także i trójglicerydów będzie za wysoki"
    poczytam w wolnej chwili zapodany artykuł...na razie stwierdzam/potwierdzam to co napisałam wyżej...cholesterol mam co prawda w normie,
    ale tróglicerydy już ciut ponad,a o złe samopoczucie podejrzewam swój słodyczoholizm

Podobno jeszcze tydzień takiej pogody będziemy mieli.
    ...i cudnie to może okna w kuchni umyję

Na razie i wszystkiego dobrego...

Uprawnienia umieszczania postów