Strona 1360 z 1369 PierwszyPierwszy ... 360 860 1260 1310 1350 1358 1359 1360 1361 1362 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13,591 do 13,600 z 13684
Like Tree8235Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

monkaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry,

... i ja mam nadzieję, że Grażynka lepiej się poczuje, i do nas dołączy. W końcu tak wszystko możemy zorganizować, żeby od samochodu miała dosłownie, a nie tylko przysłowiowe, kilka kroków.

Przyznam się, że mnie bardziej podoba się termin kwietniowy, będzie już ładniej, a szansa na słoneczną i ciepłą pogodę zdecydowanie większa... nie zapominajmy, że: w marcu jak w garncu.
    Przypomnijcie proszę dlaczego/skąd pojawiły się właśnie te dwie daty?
    No i oczywiście ja też jestem ciekawa o czym to myśli i jaką ewentualnie niespodziankę szykuje kANIA.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Cytat Zamieszczone przez TinnGO Zobacz posta
    Masz zresztą szczęśliwą rekę do organizacji pobytów.
    Ja za Eden i San normalnie po pietach chciała bym cie całować, zwłaszcza San.
    ...no nic straconego...piętki Ci u mnie świezuchno wypolerowane

Cytat Zamieszczone przez TinnGO Zobacz posta
    Kaniu , a w marcu z klasą to w jakim terminie jedziesz???
    23-30 marca

Cytat Zamieszczone przez monkaa Zobacz posta
    Przypomnijcie proszę dlaczego/skąd pojawiły się właśnie te dwie daty?
    rzuciłam tak,bo tak jak powyżej i Aisaczka Barcelona,a tydzień wcześniej małż tak jakby imieniny ma,to go nie wypada samotrzeć zostawić...
    ...i tak dochodzą mnie pomruki rodziny,że sama wyjeżdżam...no wtedy pojawia się ten następny termin...

Przyznam się, że mnie bardziej podoba się termin kwietniowy, będzie już ładniej, a szansa na słoneczną i ciepłą pogodę zdecydowanie większa...
    też tak myślę...szczególnie ta pogoda...

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Kochane, na mnie nie liczcie,bo z moim chodzeniem jest co raz gorzej.
    mam nadzieję, że Grażynka lepiej się poczuje, i do nas dołączy. W końcu tak wszystko możemy zorganizować, żeby od samochodu miała dosłownie, a nie tylko przysłowiowe, kilka kroków.
    Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    Ciekawości, co tam Anusia przemysliwuje?
    ciekawa o czym to myśli i jaką ewentualnie niespodziankę szykuje kANIA.
    ...no i wszystko się ze wszystkim łączy,plącze i zaplata,bo przemyślowywuję co by z soboty na niedzielę
    albo hostel jakiś niedrogi załatwić (są i takie z pokojami na 8 osób) albo apartament jakowyś,mieszkanie
    coby było gdzie posiedzieć,pogadaćzamiejscowym a i miejscowym może drzemkę jakowąś uskutecznić
    i tu może by się warszawianek jakieś wywiady miejscowe przydały...pomyślcie kumy jak to technicznie
    rozegrać

wiele więcej to tam do oglądu niespecjalnie jest ... choć, jest tam i kościól farny i muzeum Noakowskiego ...
    ogródku tegoż muzeum autentyczne kawałki zamku królewskiego w Wa-wie leżą...no a w rynku jest posterunek policji,
    kiedyś MO,gdzie nagrywano "Wiosnę panie sierżancie"...Nieszawa w dawnych,dawnych wiekach była dość prężnym
    ośrodkiem,a teraz nawet z tych zameldowanych ludzików większość,szczególnie młodych,jest za granicą...a na niszczejące miasteczko faktycznie serce boli patrzeć

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    mam taki najprostszy szybkowar , okrągły aluminiowy pojemnik z wieczkiem i sprężyną.Ze 20 lat najmniej już z niego korzystam i bardzo chwalę.
    i ja mam taki aluminiowy,który mi szwagier z Czechosłowacji jeszcze przywiózł i też go chwalę

aka pojemnośc jest dobra? bo sa takie o poj. 1,5 i na 3 kg ... jak myslisz, jaki będzie lepszy? Chyba ten mniejszy, co?
    myślę,że taki 1,5 w zupełności wystarczy

No to myślcie kumy,myślcie i przemyślowywujcie

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Kasiu, wejdź do tej hurtowni Perfekcyjny Pan Domu i wstukaj szynkowa. Tam są 3 rodzaje . Aluminiowy 1.5 l za 49 PLN,stalowy 1.5 l z termometrem za68 /ten mi się najbardziej podoba/ i trzeci też stalowy ale już większy. Mnie się też wydaje,że te 1,5 litra są najbardziej optymalne jeśli chcesz zrobić więcej po prostu 2 x sobie ugotujesz. W dużym nie da rady mniejszego kawałka zrobić,bo żeby był efekt musi być mięsko ugniecione i sprężyną przyciśnięte. Rybka o której pisałam wychodzi bardzo smaczna,bo we własnym soku się gotuje i nic do wody nie ucieka tak jakby to bywa jeśli gotujesz w gazie.
    Kiełbaski typu szynkowa robione z drobiu też są smakowite. Swego czasu jak M. Jadała jeszcze drób często jej gotowałam. Na dukanie też sobie sama robiłam chude wędliny ,które były i smaczniejsze i dużo tańsze od sklepowych. Nawet mortadelę z piersi kurczaka robiłam,bo wszystko zależy od mielenia mięsa i przypraw.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Dziewczyny a jak się w tym przyrządza te szynki i ryby. Czy one muszą być uwędzone?Ja szukam sposobu na odejście od smażenia. Z parowaru mi nie smakują rzeczy. A czy taki 1, 5 l na 1 osobę to nie za dużo. Poopowiadaj Grażynko co i jak w nim robisz.

Awatar kania79

Dziendoberek...
    Waga deczko wzrosła...nie mogło być inaczej,albowiem tak okrutnie się najadłam obiadem synowej (bez deseru) że pomimo spaceru nic wieczorem już wcisnąć pod kokardkę nie mogłam i tylko piłam i piłam i piłam...za to w okolicach 23-ciej,podczas oglądania filmu,poczułam się tak wściekle głodna,że nie było zmiłuj,był mus i pochłonęłam miseczkę budyniu i 3 wafelki...
    Dziesiaj i jutro mam w przedszkolu dzień babci i dziadka...dopiero!! ze względu na ferie...
    Ooo wyszło,zaświeciło słonko...

Awatar kania79

...ryb w szynkowarce nie szykowałam,tylko mięso różne;nie one mają być surowe,przyprawione jak kto lubi,potem wkładam w podwójne woreczki (żeby było jak,za co wyciągnąć),kładę przykrywkę i "dokręcam" sprężynę...szynkowarkę umieszczam w odpowiednio wysokim garnku we wodzie,powyżej poziomu mięsa i "pyrczę" na malutkim gazie,potem pozostawiam do ostygnięcia i ...wyciągam jak dziadek rzepkę w ogrodzie...

Awatar hahanka
    hahanka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry
    Dzięki Kasi przypomniałam sobie, że od miesięcy mam na pulpicie przepis na wędlinkę z szynkowara [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Przepis jest dość szczegółowy, moim zdaniem zawiera wszystkie potrzebne informacje, jak i co robić. Z różnych mięs, różnie przyprawione, co kto lubi. Ja np. zazwyczaj dodawałam czosnek. Kiedyś robiłam dość często i zawsze było super, a w nowym mieszkaniu (już 2,5 roku) zupełnie zapomniałam.
    Wyjmę z szafy szynkowar, to będzie pierwszy krok...
    Dukan: VIII 2009 (100 kg) - V 2010 (77 kg)
    Jo-jo: VI 2010 (80 kg) - IV 2013 (100 kg); III 2018 (105,5 kg)

+/- 1500 kcal od 3 III 2018 do...... ?
    Półmetek: 14 VIII (89 kg)

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

No, to dzięki Wam Kumcie, już o szynkowarach wiem ... i przepisa w gratisie dostałam Nic, ino zamawiać ....

Juz na dziś zabiegi obgoniłam ... do jutra fajrant, ale jutro cięzki dzień ... dwie gimnastyki i moczenie w basenie .... no i mój ukochany masaż klasyczny ... ech jak ja lubie być masowana ... to ta cielesność tak się chyba uzewnętrznia i co ja biedna pocznę po powrocie do domu? Kto mnie będzie masował??? Ech życie ...

Myśl o wynajęciu czegoś na noc bardzo mi się podoba ... jak wrócę to spróbuję zorientować się w cenach .... wiem, że można wynając mieszkanie ... tzn. są takie oferty w internecie, ale realnie wynajmować nie próbowałam ... czas na pierwszy raz
    Ale będzie się działo ...

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

No rzeczywiście można dłużej porozmawiać i mieć taką namiastkę miasteczka na O.
    I to nasza 888 nas zainspirowała , a niezawodna Kania pomysła dała.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Tereniu,o szynkowarze prawie wszystko tu zostało powiedziane. Wędlina z niego wychodzi coś jak szynka konserwowa. Z każdego mięsa możesz robić ,z kawałków różnej wielkości. Przepisów dokładnych jest bardzo dużo.
    Wystarczy wstukać wędlina z szynkowara lub konkretny gatunek jaki chcesz zrobić n.p. mortadela z szynkowara.
    Dziewczęta,ją ponownie oferuje mój domek na zlot.
    Same widziałyscie,dosyć skromny,ale przespać się można swobodnie. Poza moim łóżkiem są 3 wersalki i łóżko piętrowe. Pięć osób gości swobodnie się zmieści. Mogły byście w sobotę polazić po stolicy,zaliczyć te wege knajpki i tancerkę a wieczorkiem zjechać na nocne Polaków rozmowy do Załubic. Wydaje mi się,że na jedną czy nawet dwie noce nie potrzeba luksusów. Ważne ,że jest dach nad głową i wanna do umycia. No,wody ciepłej i zimnej u mnie dostatek/hi hi hi/
    Jeśli będzie ciepło to w "ogródku" można posiedzieć,jak będzie zimno to w kominku napalimy. No chyba,że uważacie że warunki są jednak zbyt spartańskie. Fajnie by było,bo można by spóźnione imieniny Grażyny obchodzić. 6 kwiecień to jeszcze się mieści w tygodniowym opóźnieniu

Uprawnienia umieszczania postów