Strona 1469 z 1478 PierwszyPierwszy ... 469 969 1369 1419 1459 1467 1468 1469 1470 1471 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,681 do 14,690 z 14777
Like Tree8324Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

monkaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

...dziś mam trochę spokojniejszy dzień, więc jest mnie więcej.

Tereski konsekwencja w trzymaniu zasad diety podziałała na mnie mobilizująco... jeśli mięsolubna Tinn potrafi żyć na warzywach i owocach, to dlaczego ja, nie umiałabym/nie mogłabym zrezygnować z pieczywa (prawda jest taka, że łatwiej mi zrezygnować niż ograniczyć) lub jeść tylko w wyznaczonym przedziale czasowym... Nie czuję, że jestem na diecie, jem to co lubię (z wyjątkiem pieczywa, które powoduje u mnie niepohamowane łakomstwo) i dobrze się czując chudnę.
    A w związku z tym, że podawanie jadłospisów lub jeśli ktoś woli mocniejsze określenia - dzienne raporty, dodatkowo mnie mobilizują pozwolę sobie na podanie mojego dzisiejszego menu...
    śn - ogromna miska sałaty (szczypiorek, natka pietruszki, sałata rzymska, pomidor, papryka, jajko ugotowane na twardo, całość polana sosem z oleju z lnianki, octu ryżowego, kurkumy, pieprzu i soli)
    ob - zupa krem z dyni
    kol - kasza gryczana ze "skwarkami" z tofu

Tinn, jak Szczęścia zareagowały na powrót do domu, zadowolone, czy tęsknią za działką?
    Wspaczku, jakiego mieszkania szukasz? Czy bierzesz pod uwagę rynek wtórny i jakimi dzielnicami jesteś zainteresowana?
    kANIU, z tego co pamiętam, jutro planujesz wizytę w Ikei, napisz czy coś kupiłaś...
    Kwiatuszkowa, piątek bezgrzeszny?
    Grażynko, nie bądź taka pochwal się i wstaw zdjęcie Mimi

cmokasy, buziaki, kolorowych snów

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Wieczorne heloł

Zgodnie z Waszymi poradami, udałam sie do apteki i zakupiłam płyn na odciski .... posmarowałam już raz, a teraz jeszcze nalożę przed snem ... tylko nie wiem, czy te poprzednie nałożenie zmywać? Chyba zmyję ...
    Wizyta u podologa też jest do przeprowadzenia, Moniu, ale to jak juz ten płyn nie pomoże ...

Szukam mieszkania ok. 50 m, albo do zamieszkania tam z TZ, albo tzw. mieszkania inwestycyjnego. Na razie rozglądałam się w okolicach Ursusa, Białołęki, jako okolic, gdzie mieszkania powinny być trochę tańsze .... inna lokalizacja niewykluczona jeśli mieszkanie atrakcyjne ...
    warunkiem jest możliwośc dojazdu transportem miejskim.

Czytam, co Monia o chlebie pisze i rumienię się ze wstydu, bo dziś zjadłam z pół bochenka chleba ... odkryłam przepyszny chleb z formy i nie mogę się od niego oderwać ...
    No i nie będę pisać raportu z mojego chlebowego rozpasania, bo w zasadzie każdy posiłek dzis był na chlebie oparty ... Tyle, że w odsłonie obiadowej był na ciepło (podgrzany na oliwie)

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry .
    Jak ja Was podziwiam za zapał i wytrwałość. Mnie też chleb tuczy. Nawet przestałam sama wypiekać żeby ograniczyć,ale mąż przywozi różne nowości i wpadam jak śliwka w kompot.
    Moniu,nie potrafię wstawiać zdjęć na forum. Gdybyś miała messengera lub FB nie było by problemu / buuu/
    Kiedyś było prosto na zasadzie kopiuj wklej ,ale coś zmienili i już to nie działa.
    Przepis na pastę paprykową później Ci wstawię. Ten oryginalny,bo ja troszkę inaczej robię. Biorę po 3 kilo papryki i pomidorów. Pomidory duszę kilka dni żeby odparowały i takie gęste przecieram przez sito. Paprykę czyszczę, kroję i duszę do miękkości,pod koniec wrzucam kilka ząbków czosnku. Odkrywam wodę i miksuję a następnie przecieram . Mieszam obie pulpy , dodaję do smaku cukru i soli,pół szklanki oleju i zakwaszam Wit C. Można dodać ulubione zioła ,ja daję oregano. Jak robię dla nas do papryki dodaję kilka ostrych papryczek,jak dla Leona nie dodaję. Gorącą pastę wlewam do słoiczków i odwracam.
    W oryginale zamiast duszonych pomidorów dodaje się 2 słoiczki koncentratu a zamiast Wit C ,pół szklanki octu.
    Miłego weekendu moje kochane.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Wrrrrr,wodę z papryki odlewamy a nie odkrywam .

monkaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Grażynko, bardzo dziękuję za przepis, Rozumiem, że tak przygotowaną pastę można przechowywać dłuższy czas? Ile słoiczków wychodzi Ci z podanej ilości pomidorów i papryki?

Pędzę na spacer w wnusiem, miłej niedzieli

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Witam w ostatni letni dzień. "Od jutra" <---------... kalendarzowa i astronomiczna jesień,
    dni coraz krótsze będą brrr...mimo, że za upałami nie przepadam, zaś ale jasności szkoda

Się waham odnośnie do przystąpienia do tutejszej jesiennej Akcji odchudzania, bo z jednej strony
    "na cóż mnie te pióra?", a z drugiej zupełnie nie'halo mi było przy przymierzaniu ciuchów z kolekcji
    XX w HM-mie Bałtyckiej Galerii. Synowa se zakupiła i to i owo, ja zaś obeszłam się tzw. smakiem.
    A z drugiej strony mam w czym chodzić, a w moim mieście, całkiem blisko, funkcjonuje sklep Plus
    Size, z fajnym zaopatrzeniem, cenami do przyjęcia i bardzo miłą obsługą. Z trzeciej zdrowie!!! nikt
    się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz, czy jakoś tak...a jak ten osieł, co mu w żłoby dano.

Ikea, którą odwiedziłam trzeci raz w życiu, w tym raz czekając na wejściu, żeby koleżanka coś tam
    upatrzonego zakupiła, przereklamowana jest według mnie.
    Niemniej wydałam w niej caluśkie 60 zeta, w tym około 13-su na kocyk dla piesków ze schroniska-
    taka akcja. Umęczona wróciłam jak nie wiem co i nawet morza nie widziałam

I tak to ło...

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

No ale dobrze, że na Celowniku jesteś.Na Zawzi÷taskach duch odchudzaniowy zapanował i ja się pod niego podpięłam.Aisaczek też się odgraża, że za mną dietę 7 dniową Monki zrobi.
    Ja muszę powiedzieć, że ortodoksyjna nie byłam zw)aszcza w przyprawianiu więc spadło mnie 2, 3 kg z czego po wyjściu z diety został1.3.Chcę za miesiąc powtórzyć przez 3 tygodnie utrwalając zdobycz tzn nie przytyć
    kania79 lubi to.

Awatar kania79

Cytat Zamieszczone przez TinnGO Zobacz posta
    Aisaczek też się odgraża, że za mną dietę 7 dniową Monki zrobi.
    ...nooo ja niestety nie mogę. W sumie to ze względów zdrowotnych najbardziej odpowiadał by mi
    Duckan, zaś ale jak o nim pomyślę, to jakoś tak mi się sierść jeży... z drugiej strony nęci...
    U mnie jednak! najbardziej sprawdza się sanatoryjnie: trzy posiłki, ostatnie nie'za'późno, noo ewentualnie
    małe przegryziałki, naprawdę małe...najlepiej jedna, owocowa, do południa...przeanalizowałam zeszyt
    z zapiskami ( ten z buźkami od Ogródkowej otrzymany )...ostatni posiłek 17-18 sanatoryjnie!! i finito...
    potem już tylko picie...dużo picia ogólnie, bo im mniej piję tym bardziej wodę organizm gromadzi

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry .
    No właśnie tak śmiesznie z tym piciem jest,że im mniej się pije tym więcej organizm zatrzymuje. Ja to widzę po nogach i jak tylko mi puchną zaraz zwiększam picie.
    Chociaż z drugiej strony ja nawet najmniej pijąc dużo więcej od Tereni piję. Dla mnie 2 litry to bardzo mało.
    Moniu z tej ilości wyszło mi 6 słoiczków takich średnich po 500 ml,czyli większych od dzemowych.
    Tyle tylko,że ja długo duszę pomidory żeby płyn odparował a wodę z papryki odlewam.

Awatar kania79

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    ja nawet najmniej pijąc dużo więcej od Tereni piję. Dla mnie 2 litry to bardzo mało.
    noo myślę, że u mła tyż...nawet wczoraj w podróży opróżniłam prawie butelczynę (1,5) Muszynianki i 0,5 l colki zero
    plus przedwyjazdowa kawa o powyjazdowe ze dwie herbaty

Uprawnienia umieszczania postów