Strona 1500 z 1521 PierwszyPierwszy ... 500 1000 1400 1450 1490 1498 1499 1500 1501 1502 1510 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14,991 do 15,000 z 15201
Like Tree8358Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Trzymajcie się kochane i wybaczcie, że tak z boku jestem. Muszę stopniowo dojść do ładu z własną głową i sercem.
    spookoojnie Grażynko, przeca my wimy i rozumimy. Będzie dobrze

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry .
    Piękną pogodę mamy dzisiaj od rana. pan mąż z samego rana zerwał mnie z łóżka kazał się szybko ubrać i pojechaliśmy do lasu. Niezbyt mi się chciało tak rano wychodzić z domu ale muszę przyznać że miał rację.
    Spacer z mężem i Mimi w tych pięknych okolicznościach przyrody bardzo mi pomógł za moje skołatane serducho.
    Wróciliśmy po godzinie wszyscy szczęśliwi. Chyba jednak najszczęśliwsza była w sunia. samego rana też dostałam wiadomość od Moniki że to była pierwsza noc którą spokojnie przespała pomiędzy karmieniami.
    Monitorek pięknie się sprawdza. Ufff, widzę światełko w tunelu ale takie pozytywne.
    przy całym uznaniu dla angielskiej służby zdrowia wkurzona jestem że oni zamiast zawiązać pępek zakładają klips duży klips, prawie taki jak do przypinania bielizny na sznurkach.
    W przypadku monitoru troszkę to nam utrudnia sprawę bo pieluszka odstaje od ciała a powinna przylegać.na szczęście to urządzenie jest bardzo czułe i pracuje normalnie nawet oddalony kilka milimetrów od brzuszka.
    zapomniałam już po jakim czasie pępek odpada ale myślę że w ciągu dwóch tygodni powinien się wygoić.
    Właściwie to najwyższy czas wziąć się za sprzątanie świąteczne , ale nie mam ani siły ani chęci. poza tym co to się wysilać jak dwoje starych dziadków będzie w święta samotnie. Coś tam ogarnę ale porządki zrobi się na wiosnę.
    Wczoraj tylko za peklowa liśmy mięso na wędzonki i ugotowałam farsz na rybkę faszerowaną. Kupiliśmy leszcza i karpia więc smaku wyszedł pyszny. Ponieważ ja gotuję ten farsz w szynkowarze wyszedł dosyć gruby więc tak powiedzmy 1/3 od kroiłam a resztę zamroziłam.
    Kapustę wigilijną też mam zamrożoną z tego co szykowałam dla Moniki,wędzonki zrobimy za dwa tygodnie jakiegoś ptaka się upiecze usmaży rybkę i zrobi śledzie wystarczy na święta i na Nowy Rok.
    Teresko czy twoja kociczka doszła już do zdrowia?
    Wspaczku będę trzymała kciuki za podpisanie umowymieszkaniowej.
    Aniu ostatnio coś mi się o uszy obiło że nawet w sejmie kilka dni temu poruszali sprawę niesprawiedliwego rozwiązania i wypłacanych emerytur z tego okresu o którym pisałaś, więc może jest nadzieja może jeszcze coś się ruszy.
    kania79 lubi to.

Awatar kania79

Hejka
    I u mnie piękne słońce, aż chce się z domu wyjść.
    Dobrze, że maluszek ma monitoring

"Moja" ustawa jest pierwszą wniesioną przez nowy Senat.
    Do 9 grudnia trwają konsultacje społeczne, a chyba
    10 lub 12 ma być pierwsze czytanie. Taka sobie ona jest
    ta ustawa, a przede wszystkim krzywdzi roczniki 49-52, no
    ale na to nie mamy za wielkiego wpływu. Jakaś babeczka
    z 1952 roku wygrała sprawę sądową także zarówno w Sądzie
    Okręgowym, jak i Apelacyjnym, po czym ZUS złożył kasację
    i dwa dni temu SN przyznał jemu, temu ZUS-owi rację

Też sprzątała będę "byle Polska nie zginęła" noo zamierzam
    troszkę poodsuwać meble, ale okna przetrę tylko z łapek wnuś.
    Pod koniec lata myłam, więc teraz się obejdzie widoczność
    jeszcze w porzo ...no właśnie co nam starym dziadkom,
    tym bardziej, że na Wigilię tradycyjnie idziemy do młodych.

Idę dzisiaj na spotkanie przedświąteczne z klasą.

No właśnie ciekawość, co z Kasią kociczką.

To narka

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Ja okna,a zwłaszcza balkonowe co tydzień myję.
    Z jednej strony sunia brudzi a z drugiej strony kurki.
    Teraz jak jest zimno to sobie upatrzyły miejscówkę pod drzwiami balkonowymi.
    Zawsze to i ciepłej i coś smacznego wyleci. Czasami to normalnie kino mam jak Mimi leży z nosem przy szybie a kurki z drugiej strony dziobią w szybę. Ostatnio Mimi nie chce jeść serka,a powinna. Jedyne lekarstwo wyjść z serkiem karmić kurki. Wtedy są wyścigi kto pierwszy złapie większy kawałek.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Heloł Kumcie

Jak to dobrze, że szybko zareagowano i monitor oddechu już jest w użyciu. No i że W taki mądry, że Cię Grażynko na ten spacer wyciągnął. Fajnego masz męża, ale i on świtnie z ożenkiem trafił

I ja już o świętach trochę myslę ... generalnych porządków nie przewiduję, jednak chciałabym uprać firanki i zasłony .... tyle, że napotykam bierny opór ... od kilku dni proszę swojego nowopoślubionego o zdjęcie rzeczonych firan i zasłon ... on odpowiada, że oczywiście, ale nie w tej chwili, no i czas mija ... a pralka z utęsknieniem pusta czeka ... Sama nie zdejmę, bo w głowie się kręci okrutnie po jej podniesieniu ... Cos równowaga u mnie wybrakowana .... Pewnie nowoposlubiony wzdraga się na myśl o konieczności upięcia wszsytkiego po praniu, a u mnie ciurkiem 5 metrów okna do zasłonięcia ...

Grażynko, a jak Ty tę rybę faszerowaną robisz, że do niej farsz zamrożony może być? Dla mnie to zawsze kłopot, bo zakodowane mam, że ryba szybko się psuje i wszystko tuż przed Wigilią robić muszę ... Sprzedaj swój patent proszę ...

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry .
    Dzisiaj mąż do pracy pojechał więc wycieczki do lasu nie będzie.
    Kasiu ja po prostu po wystudzeniu rybki zawijamy w folię aluminiową i rzucam do zamrażalnika. W Wigilię lub dzień wcześniej wyciągam czekam aż się troszkę rozmrozi. Na tyle żeby można było nożem pokroić na plastry.
    wcześniej gotuje esencjonalny wywar na samej włoszczyźnie z dodatkiem Vegety pieprzu ziele listka i trochę cukru.
    Do gorącego rosołku warzywnego dodaję żelatynę zgodnie z przepisem na opakowaniu. Ryby nie rozmrażam do końca bo jak się zaleje przestudzony wywarem to szybciej tężeje. od lat tak robię a po raz pierwszy zrobiłam jak za dużo farszu gotowałam i z musu zamroziłam okazało się że jest super więc chociaż jedną potrawę mam wcześniej przygotowaną. Czasami rybę po grecku też wcześniej robię i mrożę. Też się nic z tym nie dzieje a nawet bym powiedziała że jeszcze lepiej wszystkie smaki się przegryzają.
    Od ubiegłego roku zmieniłam przepis na ciasto pierogowe.
    Do tej pory na kilogram mąki dawałam pół litra wody ciepłej wody jajko i olej. Teraz mąkę zaparzam czyli zalewam wrzątkiem w którym jest rozpuszczone dwie łyżki masła i łyżeczka soli. Na początku trzeba łyżką lub widelcem wymieszać bo nie da rady rękami. Jajka nie dodaję.
    Ciasto jest dużo bardziej elastyczne niż to poprzednie robione można jeszcze cieniej rozwałkować, czy po naciągać jak chce się dać dużo farszu do pierożka. Ponieważ jest bez jajka a te mąki obecnie mają jakiś dziwny szary kolor dodaję jeszcze do wody odrobinę kurkumy.

Awatar kania79

Słoneczne Dzień Dobry
    No proszę jakie patenty.
    Odnośnie do firan w przeważającej ilości daję sobie jeszcze radę, bo wszystkie są jedynie na szerokość okien i upinane na obniżonych karniszach. Tylko w sypialni męża pozostały podsufitowe szyny, ale i mąż bez szemrania zdejmuje zasłonki, firany i również bez szemrania wiesza. Widać staropoślubiony mąż do kieratu przywykły. A swoją drogą to straszne jakie człowiek zaczyna mieć ograniczenia. Niby duchem jeszcze młody a tu doopcia powiada "usiądż i odpocznij". Wczoraj właśnie jeszcze ze śmiechem i dużą dozą autoironii poruszaliśmy temat.
    Waga zaś constans, ciut poniżej 98 kg
    Miłego piątunia więc.

Awatar kania79

Przysiadłam na moment, coby odpocząć przed zmęczeniem i się chyba jednak za okna wezmę, korzystając z ładnej pogody.
    W sklepie z letka chwycił mnie wqurw ( sorry ). Wczoraj karkówka była po trochę ponad 20 zeta za kilogram. Dzisiaj z napisem PROMOCJA jest po 22,50. Zbojkotowałam.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Aniu,ja roztrzepana to nie doszło do mnie,ale super , że się utrwaliło poniżej setki.
    Co do ceny mięsa,to mi się nogi ugięły i oczy z orbit wyszły jak w środę do sklepu weszłam.
    Miałam zamówione 40 kilo
    / Oczywiście większość dla znajomych męża/ więc sobie policzyłam, że 700 powinno wystarczyć. Tym czasem zapłaciłam 900.
    Schaby i kulki z szynki po 23,90 boczek po 22.
    Przed samymi świętami jeszcze podniosą. Jak ostatnio kupowałam w swoim wiejskim sklepie wszystko było poniżej 20. Masakra. Trzeba im jednak przyznać, że mięso mają bardzo ładne i smaczne. Nie kupuję w markecie mięsa na wędzonki,bo czasami ma dziwny smak.
    To samo jak robię kiełbasę, tylko z mojego sklepu biorę mięso. No właśnie,kiełbasa....
    Przy takich cenach mięsa będzie kosztowała 30 zł za kilogram. No bo do ceny mięsa trzeba dodać 20%. Mniej więcej tyle ucieka przy wędzeniu i parzeniu. To tak dla siebie ,po cenie, a gdyby sprzedawać z niewielkim zarobkiem to minimum 35 trzeba by brać.
    No nieee,to się w głowie nie mieści.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Nocne heloł Kumcie

Tak, ceny rosną niepostrzeżenie ... acz skutecznie ...

Grażynko, stokrotnie dzięki za doladne wskazówki co do ryby Nie wiem jak Ty to robisz, ale jak piszesz o gotowaniu, to wszystko wydaje się takie proste i nieskomplikowane ... Pamiętam jaka byłam oszołomiona, kiedy odczarowałaś mi beszamel ... i z tajemniczego, trudnego wyzwania kuchennego stał się zwykła zasmażką z mlekiem
    Czy mogę jeszcze Cię trochę pomęczyć i zapytać, czy tę rybę po grecku razem z warzywami i sosem mrozisz? I czy przed podaniem rozmrażasz ją tylko, czy podgrzewasz?

Aniu, może nie pamiętasza, ale u mnie okna od samego sufitu zaczynają się i tylko szyna sufitowa da się zamontować ... siłą rzeczy i wszytkie manipulacje odbywac się muszą przy suficie ... mieszkanie nie jest bardzo wysokie, ale dla mnie i tak za wysoko żeby się kurczowo czegoś nie trzymać ... kiedyś o mało nie wypadłam z wanny podczas prysznica ... płucząc włosy, odchyliłam głowę do tyłu i zaraz straciłam równowagę ...

A gdzie jest Terenia? Czy o czymś zapomniałam? Miało jej nie być?

Śpijcie spokojnie Kumcie - dobrej nocy

Uprawnienia umieszczania postów