Strona 1523 z 1557 PierwszyPierwszy ... 523 1023 1423 1473 1513 1521 1522 1523 1524 1525 1533 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,221 do 15,230 z 15566
Like Tree8390Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Jak zwykle podziwiam cię Tereniu. ja na dukanie często sobie robiłam żołądki drobiowe w różnej postaci i z nich najbardziej smakowały mi flaczki. Osobiście nie lubię serduszek drobiowy ani wieprzowych ani cielęcych.
    Jedynie jak pisałam gotując z dudkami wykorzystuję do zrobienia farszu na pierogi.
    w moim wiejskim sklepie mięsnym nie można kupić samych dudek tylko właśnie cały komplet z ozorkiem i sercem. Lata temu jak się kupowało na targu to w komplecie była jeszcze wątroba. Wtedy bez problemu można było dostać dudki cielęce.
    Pada dzisiaj u mnie cały czas bardzo ten deszcz jest potrzebny ale wolałabym opady w postaci białego ślicznego śniegu.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry.
    Wczorajsze moje życzenie dzisiaj się spełniło.
    W Załubicach nastała zima.
    Na początku śnieg który padał roztapiał się w powietrzu.
    Po jakimś czasie zaczął przykrywać trawnik.
    w tej chwili jest już około 3 cm białego puchu oczywiście tam gdzie nie biega pies i nie chodzą kury.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Hejka
    U mnie zaś deszczyk ze śniegiem. A że temperatura dodatnia to się rozpuszcza. Wilgotno więc jest, ciemno i ponuro.
    Ja po zwizytowaniu kardiologa w szoku jestem, odośnie do organizacji, przycjodno i w ogóle. Fakt, że na wizytę czekałam od lipca, ale już samo wejście do gabinetu noo mniodzio. To pan doktor czekał na mnie...Holtera zakładanego będę miała już w piątek, a echo serca 12-go lutego. Wszystko u nich w przychodni - prywatnej spółce lekarskiej, przyjmującej również na NFZ.
    No i muszę "pisać pamiętnik", znaczy się dokonywać i zapisywać pomiary ciśnienia i...pulsu, na co do tej pory nie zwracałam większej uwagi i nie potrafiłam panu doktoru zapodać w jakich granicach to moje serducho bije...

U moich dolnośląskich wnuków, a właściwie u Janka, pojawił się nowy członek rodziny, schroniskowy szczeniak Fido. Ma więc Asia dwa niemowlaki.

U mnie waga cont. trochę poniżej setki i za nic niżej zejść nie chce.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Jak znam życie obaj bracia będą się bawili ze szczeniaczkiem a obowiązki na mamę spadną.
    Nie wiem czy Asia mieszka w domu z ogródkiem czy w bloku.
    Jak w domu to pół biedy gorzej jak w bloku bo spacery regularne być muszą.
    No i nauka czystości bardziej skomplikowana.
    Kilka tygodni z Torą się męczyłam. 4 miesiące miała jak ją przywieźliśmy. Siusiu już na drugi dzień załapała. Biegać mogła pół dnia,wracała do domu,wskakiwała na wersalkę i nim zdążyłam dojść już wielkie kupsko było
    To i tak dobrze,że sobie jedną wersalkę upatrzyła,to można było folią i ceratą obłożyć.
    Później doszło do mnie,że psy mieszkały w małym domku gospodarczym . Na betonowej podłodze były ułożone palety i na nich psie materace. Po prostu była przyzwyczajona że trzeba wskoczyć na podwyższenie. Do 6 tygodni suka z maluchami była w domu a później jak już tylko Tora została to poszła z mamą do psiego domku,na palety
    Psów w sumie było 6 bo oni prowadzili dogoterapię.
    Oj wspomnienia.
    Oczywiście w Sylwestra dostaliśmy życzenia od Tory z rodziną i piękne zdjęcia.
    To miłe.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Hejka Kumcie
    Fido brzmi pieknie ... uważam, ze zwierzątko do kochania uczy dzieci odpowiedzialnosci za podopiecznego ... Jestem ZA!

Ani gratuluje trafienia do dobrego miejsca serduchowego ... podobno w Polsce kardiologia na światowym poziomie ... jak byłam w prywatnym szpitalu na koronarografii, to skłonna bylam w to uwierzyć ...

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Ja nie miałam zlych doswiadczeńw zakresie zachowania czystosci z pieskami ze schroniska ... nawet ewidentny wiejski burek, ktory nie wiedzial jak chodzic na smyczy, bał sie przejsc przez torowisko, a w samochodzie denerwował się tak, że silną moczyl całe siedzenie, od razu zrozumial o co chodzi ze spacerami ... widocznie miałam szczescie ...

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Od dwoch dni ograniczam ilosc zarełka i nie jem chleba ... ciekawe jak dlugo wytrzymam ... Ale musiałam cos zrobic, bo nagle na wadze bylo juz 85,4

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

No to nie jest mi tak przykro,Kasiu,bo prawie taką samą wagę mamy.
    Może i ja się jakoś zmobilizuję.
    Głównie chodzi mi o ulżenie moim słabym kosteczkom.
    Ja też jestem zdania , że dziecko i zwierzątko to jest super połączenie. Oczywiście jeśli dziecko jest nauczone, że można się z nim bawić,ale nie jest zabawką.
    Leon od początku do Lili przyzwyczajony,prawie z jednej miski jedli/hihihi/ jak zaczął raczkować nim Monika się zorientowała wybierał mięsko z psiej miski .
    Teraz też są przyjaciółmi.
    Jak wracają do domu Lili wita ich szczekając ,Leon biegnie do słoiczka po ciasteczko i mówi już dobrze,już pan wrócił ,masz nagrodę.
    Nie potrafi tylko zrozumieć dlaczego chętnie zjada różne smakołyki a nie chce pić jak z miską za nią biega.
    Dzisiaj Edula jest strasznie biedny,bo mimo,że ma katar zaszczepili go. Dostał 3 zastrzyki i jeszcze do wypicia przeciwko rota wirusowi.
    Strasznie płakał a Monika razem z nim. W Polsce Leon był szczepiony przeciw wszystkim chorobom tym obowiązkowym i dodatkowym.
    Tyle tylko,że to było robione w przychodni w której Dorotka dodatkowo pracuje,więc po znajomości. Wtedy jest troszkę inne podejście.
    Teraz po raz pierwszy narzekała. Trafiła na murzynkę,która była bardzo nie delikatna i nawet nie pozwoliła jej nakarmić dziecka żeby się uspokoiło. Strasznie przeżyła to szczepienie,tym bardziej,że jak Edek tak bardzo płacze , że aż się zanosi to traci oddech .
    Mam nadzieję, że maluszek w miarę szybko dojdzie do siebie.
    meteor lubi to.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Jak dzisiaj Edula.
    Moi chłopcy Janek i Tosiek oraz matka mają straszną grypę.Na szczęście ojciec jeszcze na chodzie i wozi dzieci do lekarza bo Agata słaba strasznie bo choruje od soboty.Ja wytworzyłam wielki gar rosołu na 3 udach kurczaka i golonce z indyka.Ale ani oni ani ja nie pchamy się do kontaktów bo parszystwo zaraźliwe bardzo.
    Biedny Edulek.Angielska czarna małpa nie pielęgniarka.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Nie mam jeszcze wiadomości.
    Po 22 dostał temperatury więc Monika podała mu stosowne środki. Najlepszym antidotum jest mamy mleczarnia,nawet jak nie pije to mocno się przytula. Leon też ciężko przechodził szczepionkę na rota. Jedyna pociecha jest taka, że tam mają dobre szczepionki polecane przez światowe organizacje a nie chińszczyzna jak u nas. Dla Leona dopłacaliśmy do dobrych szczepionek. To też tylko dlatego, że był szczepiony po znajomości. pechowo się składa że Tomasz teraz pracuje od późnych godzin i kończy pracę pomiędzy 2:00 a 3:00 nad ranem. Dzień łatwiej jest poprosić o pomoc którąś z koleżanek, w nocy jest to skomplikowane. Mam nadzieję że noc minęła w miarę spokojnie.
    nie wiem czy to można podciągnąć pod rasizm ale ja bardzo lubię ludzi z całego świata o różnej karnacji o różnej religii ale nie cierpię murzynów. W Nowym Jorku same przykre sytuacje miałam w kontaktach z murzynami.
    Monika zawsze się ze mną kłóciła wyzywała od rasistek, ale teraz będąc w Londynie sama zmieniła zdanie.
    Nawet jej przyjaciółki hinduski o murzynach mają bardzo złe zdanie. Ukochany fryzjer Leona który pochodzi z Jamajki też robi dziwne miny jak typowy murzyn wchodzi do lokalu.
    Nie wiadomo skąd ale nauczył się pięknie wypowiadać nasze podstawowe przekleństwo, q...wa wychodzi mu bezbłędnie.
    Uważaj na siebie , Tereniu,właśnie zaczyna się epidemia grypy przy której śmiertelność wcale nie jest mniejsza jak przy korona wirusie. Oczywiście ministerstwa nie ogłosi epidemii,bo to się wiąże z dodatkami dla lekarzy i pielęgniarek ale już wiadomo że w samym styczniu było przeszło 150 tysięcy ludzi chorujących na stwierdzoną grypę.

Uprawnienia umieszczania postów