Strona 1588 z 1623 PierwszyPierwszy ... 588 1088 1488 1538 1578 1586 1587 1588 1589 1590 1598 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,871 do 15,880 z 16223
Like Tree8451Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar hahanka
    hahanka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry
    Idę dzisiaj na kilkugodzinny dyżur do mojego małego chłopczyka, bo jego rodzice przed poniedziałkowym powrotem do pracy muszą zrobić jakieś większe zakupy w IKEI.
    Po dwóch miesiącach spotkań w maskach na dworze wreszcie bezpośredni kontakt z dzieckiem i jakaś fajna zabawa, chociaż pewnie nie tak fajna jak z Lalą. Powoli wraca normalność? Oby...

Wagę trzymam w ryzach na poziomie 87,5 kg. Nie chce wprawdzie wrócić do suwakowej, ale już przynajmniej nie rośnie. Muszę się bardziej zmobilizować do ściślejszego przestrzegania swojej dziennej normy 1500 kalorii, a będzie dobrze. Tak myślę.

Zważyłam dzisiaj moją kotkę. Bez żadnego liczenia kalorii schudła z 3,9 do 3,6 kg. Takiej to dobrze Nie podejrzewam u niej żadnej choroby, pewnie z wiekiem chudnie - odwrotnie niż ja.
    Ostatnio edytowane przez hahanka ; 15-05-2020 o 13:31

VIII 1009 (103 kg) - V 2010 (77 kg) Dukan i po roku jojo
    od III 2018 (105 kg) 1300/1500 kalorii

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Kasiu truskawki na brzegu dobry pomysł żeby dziewczynki miały co skubać.
    Jedno ale.. pamiętaj,że one wąsy puszczają z nową sadzonka na końcu każdego wąsa. Z jednej strony szkoda tych młodych/nowych sadzonek,ale jeśli nie będziesz wycinała to Ci zaraz całą grządkę zapełnią.
    Poleciła bym poziomki,bo one w krzaczkach rosną i nie wypuszczają wąsów.
    Jeśli masz jeszcze kawałeczek wolnej ziemi,to można położyć czarńą agrowłukninę,naciąć na krzyż w odstępach co 25cm i tam truskawki wsadzić.
    Chwasty nie będą rosły a wąsy będą szły po wierzchu. Jesienią zdecydujesz czy chcesz powiększyć plantację. Jeśli tak to wykorzystasz sadzonki a jak nie to je na kompost wyrzucisz.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

To się wyspacerowałam + wyautobusowałam aż na cmentarz, jak to w imieniny Zofiji, mamy mojej, wypada. Konwalie, rozrośnięte, rozkwitnięte, honor mój jako córki, wnuczki i cioci uratowały...yupi...
    A teraz będę wypad swój do miasta przeżywać. Kasztany, mimo matur przesunięcia, kwitną. Jedna z nowowyremontowanych ulic, którą jechałam, obszary zielone pięknie różnokolorowymi tulipanami zakwitnięte. Centrum (uwaga Wspaczku) w różnych odcieniach stokrotek, w rożnistych, oprócz białych. Ludzie w kagańcach, ale bardzo nielogiczni, niektórzy...na przystanku, na powietrzu w maseczkach, z chwilą wejścia do autobusu opuszczają do połowy, albo i całego masztu. Kierowcy na stojący nadmiar paseżerów reagują różnie. Jedni jadą dalej, włącając tylko komunikat, inni tak długo stoją, aż stojący pojazd opuszczą. Widziałam też, wysiadając jako nadmiar, że pan ustąpił miejsca starszej pani i razem ze mną poczekał na następny autobus. Wybaczcie, że tak opisuję, ale dla mnie z rzadka opuszczającej koszry, było to małe conieco :-)
    cdn

Awatar kania79

Super Soniu, co gdybyś Alinką nie była to również Twoje imeniny z rosyjska byly by:-)
    Haniu my się właśnie z męzem zstanawiamy, czy nie odciążyc od czasu do czasu syna, zabierając dziewczynki do nas, tymbardziej że u nas jednak jest ogródek...o maju, mimo że chłodny, nie wspomnę.
    Truskawki na folii ma mój mąż i to jest super rozwiązanie, a krzaczki poziomek to i w kwiatkach można zaposiadać.
    Jeszcze o siatce przeciw kretom, bo właśnie dzisiaj zgadało się z synową w temacie, bo ona chciała przy nowobudowanym domu wkopywać. Syn twierdzi, że krety i tak siatkę pogryzą. Takie ponoć bestyjki szkolone są.

Awatar kania79

A tak w ogóle za Perfektem chciało by się zaśpiewać "Ale wkoło jest wesoło", przez łzy, ścikłości ..

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Jestem wściekła i zrozpaczona, że Trzaskowski zgodził się kandydować. Złamał dane nam słowo,ale prawdę mówiąc z dostępnych on był najlepszy.
    Przeciw kretom najlepszy jest karbid.
    Siatki nie powinny przegryźć.

Awatar kania79

Też nie lubię Grażynko jak się "z gęby cholewę robi". Cóż? kolejny raz przekonuję się, że polityka była, jest i pewnie nadal będzie panienką letkich łobycajów...teteż lepiej pewnie o odtłuszczaniu pogadać, byle by nie o kaloriach;-), bo moich dzisiaj nijaki fit, ani arkusz nie zliczy .... i odwodniona jestem, bo oczywiście zapomniałam picia na wielkie wyjście...nic to! " od jutra" wszak istnieje nadal i ma się dobrze.
    Sprawę siatki mus więc przedyskutować, skoro się tak upierasz, dopóki(?) ogród jeszcze nie ruszony. Aż się boję napisać, że u mnie kretów niet.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

U mnie na działeczce miejskiej kretow wiecej niz poprzednimi laty ... ale ja teraz stoicyzm ćwiczę, wiec mnie nie denerwują kopce, choc mus sporo trawnika naprawić ... niech tam sobie żyją te krety ...
    Grazynko, poziomki juz mamy ... stad pomysl na truskawki ... musze poczytac, jak to z tymi wąsami jest ... tzn. mialam swiadomosc, że truskawki wasy puszczają, ale myslałam, że to takie dzikie roslinki powstają i trzeba je usuwać ...
    Mam duzo takich krzaczkow po brzegach dzialki i one nie kwitna i nie owocują ... myślałam, że zdziczałe są ... taka ignorancja u mnie, niestety

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Alez rosolek u mnie pachnie ... kutro mam miec wnusie na całý dzien - mus rosolku nagotować, bo to flagowa zupa u babci i po prostu musi byc na kazde żądanie ...
    Spedzilam dzis wiekszosc dnia na dzialce ... wyrywałam chwasty w miejscach trudno dostepnych, te pozostałe trzymam dla małych rączek na niedzielę, bo wnusie mocno na prace ogrodowe napalone ... będą mialy i sadzenie i plewienie ... do wyboru, do koloru ...
    Dzisiejsze prace ukazały funkie pieknie rozrosniete ... dostalam je od Irenki Macoszki ... i liliowce, co ciesza oczy co roku ... kochana Irenka przysłala mi wtedy roslinek co niemiara ... co na nie spojrzę, to mile wspominam

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Aniu,ja się nie upieram przy siatce przeciw kretom,bo to straszna praca jest. Trzeba przynajmniej 10 cm ziemi zdjąć,ułożyć siatkę i znowu ziemią zasypać. Łatwiej ale chyba drożej jest ziemię pod trawnik przekopać,usunąć chwasty,rozłożyć siatkę i na nią nawieźć/nasypać świeżej ziemi. Jak mówiłam praca straszna,dlatego nawet mi przez myśl nie przeszło u siebie stosować. Na początku krety nie przychodziły bo działka to był sam piasek. Krety pojawiają się tam gdzie jest lepsza ziemia bo tylko w takiej są robaczki.
    Podobnie miałam z pokrzywami. Nie było ich wiele lat. Na łąki wiosną chodziłam żeby przynieść pokrzyw na gnojówkę. Teraz rosną jak głupie,najchętniej tam gdzie nie są mile widziane.

Uprawnienia umieszczania postów