Strona 1618 z 1678 PierwszyPierwszy ... 618 1118 1518 1568 1608 1616 1617 1618 1619 1620 1628 1668 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,171 do 16,180 z 16772
Like Tree8472Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry.
    Gorąco od rana i każdego dnia ma być wyższa temperatura aż do niedzieli.
    Obiad wcześniej zrobiłam.
    Gulasz z łopatki do tego kasza gryczana z poduszki i miska mizerii z jogurtem greckim.
    W międzyczasie zrobiłam zupę pomidorową dla męża na jutro do pracy.
    No i teraz już mam luzik.
    Zastanawiam się czy zacząć filcowanie czy lb uskutecznić.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

O jakie pyszności...
    Ja zjadłam młode ziemniaki w skórkach na parze upryczone z masłem i koprem + pomidor bez nic tzn. ze solą, takiego miałam smaka.
    I jak tam z tym biletem Dorotki?

Awatar kania79

...nie, nooo skórki z ziemniaków przed spożyciem zdjęła, aż taką "szkotką" nie jestem.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Jak sobie obiad opowiadamy to ja zjadłam 2 kartofelki obrane i tradycyjnie gotowane.Z tym tylko wyjątkiem, że w garnku z tego kompletu Zeptera co to go kiedyś za jakieś 3 tys zł nabyłam w przypływie pomroczności.
    Garnek wzięłam wczoraj z domu bo na działce mam same odrzuty ze strasznie cienkim dnem.No i mi się strasznie przypala.Ale zapomniałam o jednej zalecie tych garnków poza tym dnem( musz÷ poćwiczyć kaszy na sypko gotowanie).Grażynko jak kaszę z poduszki robisz?
    Mianowicie w garnkach tych podczas gotowania robi się taka poduszka powietrzna między pokrywką i one mniej parują.
    Ja w moim domku nie mam wentylacji i po prysznicu i po ugotowaniu obiadu włączam osuszacz bo para wykrapla się na oknach m ścianach( płytki glazura do sufitu w łazience i tapeta plastikowa w kuchni).Po obiedzie i pryznicu nawet moje ustrojstwo nie umie pokazać wilgotności .Jak popracuje z kwadranc to 85 czy 87 zavzyna pokazywać.W godzinę zbija do 65 czy 70 co jest już w miarę normalne.
    Ten osuszacz dla mnie to był artykuł pierwszej potrzeby Grażynko.
    Na razie noce są ciepłe.Po korkowaniu na połpwie mocy kaloryfera mam 23 stopnie.To mnie i koty zadowala.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Tereniu,a może masz zepsuty termometr. U mnie o 2 w nocy było23° w domku przy otwartych drzwiach balkonowych.
    Osuszacz ostatnio wyłączyłam,bo bez sensu żeby wodę ściągał skoro na zewnątrz pod 70% dochodzi a okna i drzwi cały czas otwarte.
    Kasza w poduszce to super wynalazek. Proporcje takie jak do zwykłego gotowania.
    1 szkl kaszy 2 szkl wody sól do smaku. Czekam aż się woda zagotuje i zacznie kasza wodę wchłaniać. Zawijane ręcznik i wstawiam między poduszki lub owijam puchową kołdrą .
    Kiedy masz ochotę na obiad wyciągasz i gotowe.
    Z biletem jeszcze nic nie działamy bo termin jest na 15 sierpnia a do tego czasu może się jeszcze dużo zmienić.
    Ja też mam smaka na młode ziemniaki. W sobotę mąż na targ pojedzie to kupi od pana którego już lata znamy. Tylko ziemniakami handluje.
    Mam nadzieję, że już będzie miał . Aniu ,to ja chyba Szkotką jestem,bo pierwsze młode krajowe ziemniaki ze skórką jem. Szoruje tylko szczoteczką, gotuję w małej ilości wody,odcedzamy, wkładam łyżkę masła i odparowuję aż niektóre się przypięką. Na koniec wrzucam koperek.
    TinnGO lubi to.

Awatar kania79

Z tej samej szkoły kucharzenia Grażynko jesteśmy, bo również kasze wszelakie robię tak właśnie i nawet ryż, bo nie wiem czy ryż to kasza czy też nie. Nie dość, że jest ona w miarę sypka (wodę daję "na oko") to wybrana tuż przed akuratna do spożycia. Zawijam w gazetę, ścierkę, koc i pod pierzynkę...
    ------------------------------------------------------------
    Szkot częstuje gościa obiadem
    - polecam kartofelki z własnej hodowli
    - jak to możliwe? przecież ty nie masz działki
    - ale wykupiłem miejsce na cmentarzu, żeby nie stało bezużytecznie, posadziłem kartofle
    ---------------------------------------------------------

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Ryż ja gotuję inaczej.
    Jak makaron w dużej ilości wody. Kiedyś, gdzieś wyczytałam, że najbardziej tucząca jest ta skrobia która powoduje kleistość ryżu.
    TinnGO lubi to.

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

A co to znaczy odparować ziemniaki.Ja już drugi raz coś takiego słyszę i nie wiem o co chodzi?Pod przykryciem czy odkryte na ogień dajecie?Jak długo?

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

No udało mi się zrobic hot spot czyli połaczyć wczoraj przyniesiony tablet do internetu z telefonu. Bo zapomniałam jak to się robi .Jak chodziłam na kurs wydawało mi się to oczywiste, ale pani mówiła, gdzie w telefonie znaleźc hasło zabezbieczenia sieci.Wczoraj szukając znalazłam ustawienia swego konta Gogle, które mi siostrzyczka zabrała.Ale nie do końca wsystko sie udało zmienić bo wpisałam swoje dane i zdjęcie swoje wprowadziłam, ale ciagle jej nazwisko zamiast mojego jest,
    Oj Aniu chodż do tej zerówki zdalnej to będziesz nas dokształcać komputerowo.A dzisiaj samo mi się to hasło wyświetliło jak tej małpie w kąpieli nie wiem co po czym wcisnęłam.Ale jak je zobaczyłam to natychmiast zapisałam i już na laptopie to umiałam zrobić w końcu kilka razy w hotelach do Wi-Fi się dostawałam.
    No powiem wam, że dzisiaj telefon mnie oszukał bo miało padać, no to pomyślałam, ze będę się uczyć angielskiego na jutro jak zacznie , a póki co to idę w grządki pielić.No i telefon tzn prognoza w telefonie zmieniała się co dwie trzy godziny i ciągle miało padać za godzinę lub dwie. No i tak wyszło , że wcale nie padało.
    No a ja jak ten Himilsbach z całym wypielonym ogrodem zostałam.Dwie taczki śmieci z kory, młodych dębów i akacji, traw i innych skrzypów i peluszek o stokrotkach i przekwitłych niezapominajkach nie wspomnę . No jak taka upaprana i narobiona przyszłam to zdecydowałam się drązyć temat internetu. Z laptopa się o wiele wygodniej pisze i czyta. A ja dekory chcę zamówić .
    Grażynko termometr mam dobry, bo ziab czuję. Ja każdy stopień niżej wyłapię ,No jak twój maz mam próg komfortu temperaturowego wysoki. Poniżej 23 stopni jest mi w mieszkaniu zimno.A ja nie lubie grubo sie ubierać.
    A ponieważ dzieciństwo moje było w jednorodzinnym domu z piecami kaflowymi to się wymarzłam. Jak poszliśmy do bloków dostaliśmy mieszkanie w starym bloku(miał jeszcze schron przeciwatomowy więc był budowany tuż po wojnie)były tam zapowietrzone kaloryfery.Ale administracja przychodziła, kładła wielki termometr na stole i tam było 18 stopni więc według norm dobrze, Siedzenie i uczenie sie w 18 stopiach powodowało grabienie rak. No mam uraz z dzieciństwa i młodosci do zimnych mieszkań.
    Kocham moje obecne suchutkie i cieplutkie.
    Grażynko mój domek jest cały czas w głebokim cieniu. Jak jest słońce to od godziny 14 czy 15 ogrzewa jedną jego sciane i pół dachu Słońce operuje będąc już nisko nad horyzontem od 14 do 19, później chowa się za drzewa sąsiednich działek..5 czy 6 godzin słońca na jedna ścianę i część dachu nie nagrzewa wystudzonych ścian.
    Przed domem jest duży zadaszony taras na który słońce dociera od około 16.Trochę wtedy rozgrzewa płytki i powietrze, ale zadaszenie trzyma to słońce z dala od domku.Mam piękny domek na upały.
    Mam dziewczynki do was pytanie bo założyli u nas swiatłowód Netii.Chcą mnie przenieść do siebie i bardzo dobre warunki finansowe dają TV i internet za 50 zł. Czy ktoś miał Netię i był zadowolony?
    Mam się zdeklarować do poniedziałku.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Na temat Netii nic nie wiem.
    Odparowanie ziemniaków polega na tym, że odkryty garnek trzymasz na małym ogniu i co chwilę podrzucasz ziemniaki. Tak się robi jak chcesz żeby koperek równo pokrył ziemniaki. Zimą kupuję od gospodarzy co mają krowy i mleko i ser biały od nich biorę.
    Pyszne mają ziemniaki ale takie co lubią się rozgotować. Dlatego odcedzamy je lekko twardawe i podrzucamw garnku
    aż odparują i "dojdą".

Uprawnienia umieszczania postów