Strona 1632 z 1678 PierwszyPierwszy ... 632 1132 1532 1582 1622 1630 1631 1632 1633 1634 1642 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,311 do 16,320 z 16772
Like Tree8472Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Kurde!!!spirytus na przecierze podpalała i szybko pokrywkę nakładała.
    Skąd tam się wzięło ...podołała?

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Rasti, przypomniałaś mi, że moja babcia też tak zamykała słoiki

Dzięki za info o dzemiksach

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Hejka
    Ale się zdziwiłam, że dzisiaj już 15-sty lipca jest...myślałam, że to zdobycia Bastyli rocznica, a to już! 610-ta Grunwaldu...
    Siedząc w domu to nawet o inscenizacji nie słyszę; a może z racji koronki to w tym roku bez niej obejdzie się

Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    Bolak mi sie pieknie rozwija i okrutnie dokucza ... to cos z kregoslupem szyjnym chyba, bo mi szyja, bark i ramię dretwieje i mrowieje ... a boli z lewej strony u podstawy czaszki ... zupelnie mnie ten ból rozwala ...
    Współczuwam, bo sama to tu to tam bolaki, raz większe raz mniejsze, odczuwam. No cóż jak się posiada pesel z lat
    pięćdziesiątych ubiegłego stulecia......to i on bolakuje, jak hak w liczbie "pi" po przecinku stukot kół pociągu powoduje
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Cytat Zamieszczone przez Agnieszka111 Zobacz posta
    Mam pytanie...jak robicie dżemy z dżemiksami czy żelfiksami, to je pasteryzujecie?
    Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Napełnione słoiki odwracam do góry nogami do wystygnięcia.
    Nigdy dodatkowo nie pasteryzuję.
    ...również nie pasteryzuję, nalewam gorący na tyle, że słoik trzymam i zakręcam przez rękawiczkę, odwracam denkiem do góry, ale na trochę ( niekiedy przykrywam kocykiem) i zaś odwracam " do normalności", żeby dżem zanim zastygnie słynął
    z powrotem na dno, pozostawiam do zastygnięcia...tak samo robię soki...

Kaniu, widzę ( czytam), że masz duży lęk przed koronawirusem. Ja w sumie też się boję, ale jednocześnie tak sobie myślę, że później może być jeszcze gorzej, więc może teraz jest najlepszy czas, żeby przy zachowaniu największej ostrożności poodwiedzać dawno niewidzianych a bliskich sercu przyjaciół i rodzinę?
    Powiadasz...ja sama nie wiem wirus to, czy wyżej wspomniany pesel moją nieruchawość powoduje. W grudniu koleżanka
    organizowała chętnych na coroczny nasz klasowy wyjazd i ja po raz pierwszy się nie zapisałam. Tym razem ma to być Lizbona.
    Mają na wrzesień opłaconą kwaterę i loty. Mnie jakiś "Mzimu" powstrzymał, podobnie jak przesuwany termin mężowej operacji
    uratował od ugrzęźnięcia w Norwegii. Powrót kosztował 800 złotych + strach i wielka niewiadoma.

Awatar kania79

Rasti, przypomniałaś mi, że moja babcia też tak zamykała słoiki
    ...moja mama chyba też...pod przykrywkę się chyba celofanik wkładało, czy jakoś tak

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Mnie się wydaje,że były dwa sposoby,albo ten co opisałam z podpalanym spirytusem albo celofan zmoczony spirytusem naciągało się szczelnie na słoik. Kiedyś były inaczej zamykane słoiki gumki i sprężynki do przyciśnięcia przykrywki. Ale odległe czasy to były /hihihi/

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Heloł Kumcie
    Takie słoje ze szklaną pokrywka i uszczelka gumowa to sie weki nazywały ... i przetwory sie wekowało ... moja babcia tak robiła ... na odwrocona pokrywkę nalewała spirytusu, podpalała ... i jednym zgrabnym ruchem nakładała pokrywkę na słój uzbrojony w uszczelkę ... powietrze sie wypalało a pokrywka zasysała ... asystowałam przy tych magicznych czynnosciach ... spreżynki należało zakladac do czasu wystygniecia słoja z zawartoscią - potem juz nie byly potrzebne, a weki otwierało się przez pociągnięcie uszczelki w bok - miały taki specjalne jezyczki z dwoch stron.

Ot, stara kobieta pobajała ... o jeszcze starszych czasach

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

A propos starosci ...
    Nowoposlubiony dal sie uwieść telemarmeterce i umówil nas na pokaz promocyjny w zamian za prezent w postaci miksera ...
    Pierwszy raz bylam na takim pokazie i okazało sie, że słusznie czyniłam odrzucajac podobne zaproszenia ... Pranie mozgu na raczej niskim poziomie ... Oferta dotyczyła maty masujacej, ktora oferowano w cenie 9800, podczas gdy na Allegro są po 1200 (identyczne) ... dla zachety, do mat dorzucono dodatkowe produkty bezplatnie i wylosowano troje uczestników, ktorzy z oferty mogli skorzystać. Na poczatku spotkania proszono o niekorzystanie z telefonów... Nie byłabym soba gdybym od razu nie sprawdziła w telefonie rynkowej ceny oferowanego produktu. Podejrzewam, że moje dzialanie zostało zauważone, bo szybko zostalismy wyprowadzeni z sali i obdarowani przyrzeczonym mikserem ... bez koniecznosci wypelniania ankiety, co miało być warunkiem otrzymania prezentu ...

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Oj,ja jestem zawziętym wrogiem tych pokazów.
    Joby ślę ile wlezie.
    Mnie jest potwornie szkoda tych starszych,nieświadomych ludzi,którzy zmanipulowani często i kredyt podpisują.
    Osobiście uważam, że to powinno być zakazane,zabronione i wysoko karane.

Awatar kania79

Takie pokazy różnych różności, z dogodnymi ratami to były po sanatoriach, w ośrodkach Dąbrowskiej w Gołubiu, a nawet na zorganizowanych przez Związek Emerytów i Rencistów turnusach rehabilitacyjnych, z nagrodami, z degustacją, obliczeniem ileż to dziennie wydajemy na leki itd...a taka mata na przykład, która nie dość, że robi dobrze i uzdrawia to jej dzienny koszt jest o połowę tańszy niż w/w leki...

Grażynko dziwisz się i pytasz skąd się w Twoim poście wzięlo "podołało" ...ja się zdziwiłam, że było na przecierze, co ja /hi,hi/ przeczytałam jako pacierze i zdziwionam skąd, raptem u Ciebie pacierze przy weckowaniu.
    A to słownik podręczny, smartfonowy po prostu...właśnie mnie zapytał czy weckowanie ma wpisać...mądre to maszyny, zaś ale tylko sztuczna, mechaniczna inteligencja.

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Nie wiem, czy słusznie, ale po przywołaniu przez Anię inteligencji smartfona poczułam się w obowiazku sprawdzenia poprawnosci uzytej pisowni, czyli weck kontra wek
    Wg wykładni PWN, jaka z pewnym trudem wyszukałam, występuje słoik typu Weck (nazwa handlowa) a w spolszczonej wersji są to weki, służące do wekowania.
    W sumie, nie ma to znaczenia, ale ja ciekawska kobieta i sprawdzać rózne rzeczy lubię
    Nie gniewaj się Aneczko *)

Uprawnienia umieszczania postów