Strona 1639 z 1736 PierwszyPierwszy ... 639 1139 1539 1589 1629 1637 1638 1639 1640 1641 1649 1689 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,381 do 16,390 z 17355
Like Tree8516Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Hejka
    Ja dopiero przy kawie.
    Po pierwsze primo dementi, bo to nie ja kaszę gryczaną z twarogiem jem ale chyba Grażynka, a ja chcę jeno zgapić i zobaczyć czy zasmakuje. Kaszę gryczaną najbardziej lubię z posadzonym jajkiem

Awatar kania79

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Odnośnie do kartaczy się nie będę wypowiadała, bo nawet nie próbuję robić, podobnie jak pierogów i naleśników. Robiła mama, robi córka, jedno pokolenie może przeżyć bez;-)
    Babkę ziemniaczaną bardzo lubię...kiedyś jadałam z dżemem...
    Potwierdzam genialny smak kartaczy oleckich...ojejej aż łza w oku zakręciła'się... miałyśmy tam jezdzić do końca świata i jeden dzień dłużej; no zaś ale i ten świat mocno nieprzewidywalny zrobił się. Ciągle jak się wyrwę do ludzi (sklep, autobus, jakieś sprawy urzędowe) myślę, że jeszcze rok temu nie potrafiłam sobie wyobrazić, że będziemy chodzili w kagańcach...albo, że każda myśl/chęć jakiegokolwiek wyjadu, będzie prawie w zarodku odsuwana -'tu zabrakło mi odpowiedniego słowa, coraz częściej się mi/mnie zdarza...pan na A. czyżby? powiadają bowiem, że on ludzi nie mających zdolności do nauki języków obcych atakuje...

Awatar kania79

No...:-)
    Kawka wypita, pogadawszy mało-wiele i do kuchni przemieszczam się, do przecierania malin czarnych w celu kilku małych słoiczków dżemu na żelfiksie uczynienia. Teraz jak piszecie o przecieraniu ziemniaków w sokowirówce (też pamiętam jak mama przez ścierkę ziemniaki z soku odsysała) pomyślałam, że może trzeba było wyciskarkę od synowej pożyczyć, maliny przepuścić, podgrzać i zamknąć w słoiczki sok, a nie caluśki dzień sokownik na gazie trzymać, gorąc domowy powiększając i świeżo szafkę umytą nieostrożnie sokiem zalewając.
    To się trzymcie kumcie.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Aniu,zwykłą sokowirówką malin nie przepuścisz.
    Pesteczki zatykają sitko.
    Nie wiem jak jest z tymi nowoczesnymi wyciskarkami.
    Sok malinowy to kiedyś opisywałam jak robię i nawet nasza Hania chwaliła.
    Wrzucam maliny do gara wsypuję tyle cukru ile ważyły maliny,doprowadzam do wrzenia .
    Gotuję chwilkę tylko do rozpuszczenia cukru.
    Przecedzam przez sito ,pestki wrzucam do gara wlewam szklankę wody zagotowuję przecedzam do pierwszego soku.
    Zagotowuję i gorący do butelek wlewam.
    Zazwyczaj robię z 3 kilo bo tej wielkości mam gar , który nie przypala.
    Zajmuje mi to może pół godziny. Tak robię ze wszystkimi miękkimi owocami.
    Czyli maliny,truskawki,porzeczki,wiśnie,jagody....

kolejne podejście lipiec 2018

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Widać,że poprzedni post na lapku pisałam.
    Aniu po zagotowaniu malin łatwiej się przeciera przez sito.
    Wtedy odmierzacz sok/pulpę i przelicznikiem jest jeden litr do tego co pisze na opakowaniu zelfiksu.
    W niektórych ręcznych, takich zwykłych mikserach jest takie okrągłe kółeczko,które zakłada się na jedną ubijaczkę.
    Przy pomocy tego przecieranie wszystkiego idzie piorunem.
    Ja pomidory tak przecieram.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Boże ja chyba więcej rizumiem jak mówią po angielsku niż jak wy o tych przetworachm babkach, kluskach itp.
    Chciałam tylko się wytłumaczyć m że mnie długo nie było bo internet cały mi zeżarło i dopiero pod wieczór jakoś przez telefon za pomocą infolinii i siostrzeńca dokupiłam 2 giga i do końca miesiąca dojadę.
    Cały dzień dzisiaj gotowałam i uczyłam się angielskiego.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Czy ja dobrze zrozumiałam, że ciasto na kartacze z samych ziemniaków, bez dodatku mąki się robi?
    Ja bym w te szare kluski poszła, ale one z mąką pszenną, a ja jej ostatnio unikam ... no, oprócz tych momentów, kiedy uniknąć sie nia da bo oskoma wielka na coś przychodzi
    Dementi kaszowo-twarogowe przyjete - przepraszam i wszelkie honory zwracam
    Dzis probowałam zrobic makaron cukiniowy z sosem serowym, ale kiedy do sosu z serka topionego rozpuszczonego w małej ilosci mleka, cukiniowe strużyny wrzuciłam, to cukinia puściła wodę i w efekcie wyszła zupa serowa z cukinią ... nic to, zjadłam i cukinię i plyn wypiłam ...

Tereniu, a co Ty gotowałas cały dzień?

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    Czy ja dobrze zrozumiałam, że ciasto na kartacze z samych ziemniaków, bez dodatku mąki się robi?
    tak, bez mąki

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Kasiu,pyzy też bez mąki się robi. Zacznij od pyz a jak te Ci wyjdą to śmiało za kartacze możesz się zabrać. Jeśli masz sokowirówkę to pikuś. Ważne żeby były takie same ilości ziemniaków gotowanych co utartych mocno odciśniętych.
    Kartacze,jak Agnieszka pisała mają jeszcze więcej ,bo 2/3 tartych ziemniaków.
    Bez sokowirówki to jest masakra tyle ziemniaków na tarce utrzeć. Ja jak robię pyzy,obieram wiadro ziemniaków/hihihi/
    Trzeba jednak przyznać,że takie domowe w porównaniu do kupnych to niebo w gębie.
    Dzisiaj mam dzień lenia.
    Co prawda planowałam trochę chwastów wyrwać,ale nie da się,bo komary potwornie atakują a skończyły się wszystkie opryskiwacze.
    Wit B regularnie łykana też odstrasza komary,ale i ta "wyszła".
    Trzymcie się zdrowo.

Awatar kania79

Dzień Dobry

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Aniu po zagotowaniu malin łatwiej się przeciera przez sito.
    podgrzewam je, podgrzewam...

W niektórych ręcznych, takich zwykłych mikserach jest takie okrągłe kółeczko,które zakłada się na jedną ubijaczkę.
    Przy pomocy tego przecieranie wszystkiego idzie piorunem.
    no pacz, że...całe życie się człowiek uczy, uczy i uczy...i zaś wiek nie gwarantuje mądrości, zaradności...ja tego przecieraka chyba wyciepałam...ale jak to się stało, że znamy się tyli czas, a ja o bystrym przecieraniu dopiero dowiaduję się

Cytat Zamieszczone przez TinnGO Zobacz posta
    Cały dzień dzisiaj gotowałam i uczyłam się angielskiego.
    retoryczne pytanie, boś internetu pozbawiona, ale cóżeś Ty tak gotowała, jak nie rozumiesz, kokietko, o czym piszemy

Dzis probowałam zrobic makaron cukiniowy z sosem serowym,
    powodowana małpiarstwem i ślinotokiem podczas czytania o Twoich "makaronach" uczyniłam takiż ze stróżyn młodego kabaczka, na bazie zeszklonej cebuli z czosnkiem, odrobiną soku pomidorowego, soli i prowansalskich ziół

Cytat Zamieszczone przez Agnieszka111 Zobacz posta
    tak, bez mąki
    Kasiu,pyzy też bez mąki się robi
    ...to ja już teraz rozumiem to motherowe odciskanie ziemniaków i skrupulatne zbieranie skrobi
    do odcienia szarości zaś żelaznych klusek powracając, myślę że zależy on od stopnia starości ziemniaków, im starsze tym kluski ciemniejsze. Ostatnio w internecie przeczytałam, że żeby ciasto na placki ziemniaczane nie ciemniało należy do niego dodać ciut śmietany i stosuję to.

Dzisiaj mam dzień lenia.
    ja przeciwnie wręcz...od rana latam, biegam i czynię, że aż do kotów dopiero wybieram'sia...

Uprawnienia umieszczania postów