Strona 1655 z 1678 PierwszyPierwszy ... 655 1155 1555 1605 1645 1653 1654 1655 1656 1657 1665 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,541 do 16,550 z 16772
Like Tree8472Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Heloł kumcie,
    My juz wczasujemy, tzn. ja w kieracie i dopiero teraz na tarasie usiadlam i samotnością sie delektuję.
    Zmartwienie mam, bo mlodsza wnusia kataru meczacego dostała i dzis wieczorem cos za ciepła mi sie wydała ... termometr pokazał 37,0 czuli nieszczęscia jeszcze nie ma, jednak jak tu chore dziecko w jeziorze pławic, czy nawet na sucho na plaży trzymać? A druga w wodzie szaleje i wychodzic na brzeg wcale nie chce ...

Co do kocich prezentów, to moj kot z przed lat prawie 50-ciu przyniósł mi kiedys upolowanego ptaszka, a czesto na poduszce z rana znajdowałam kawalki ryby, ktora byl karmiony ... dzielil sie ze mną ... przyjmowal też podarki ode mnie ... chyba raczej z uprzejmosci niz apetytu ... pamietam, jak jedlismy wspolnie pomidorowa z ryzem ... ja z talerza, a on ze spodeczka ...

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest teraz aktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry.
    Kasiu,nie wiem czy dziewczynki jakieś witaminki łykają,ale bez względu na to można ją naturalną Wit C ratować.
    Dużo picia podawać,najlepiej wodę z cytryną słodzoną miodem. Może jest tam sklep i możesz majeranek i tymianek kupić. Trzeba zaparzyć po łyżeczce ziół w garnuszku i dać wąchać. Małe dziecko pewnie nie da typowej inhalacji od ręcznikiem zrobić,ale w formie zabawy może obie powdychają zapach herbatki.
    Ja bym jej nie pozbawiała radości pluskania w wodzie ,zwłaszcza przy obecnym upale. To jej nie powinno zaszkodzić. Dobrze by było trochę czosnku w kanapce przemycić.
    Trzymajcie się zdrowo ,podobno katar to nie chorobą tylko uciążliwość.
    Po oddychaniu "zapachem herbatki" można po kilka łyków obu dać się napić, no może po uprzednim posłodzeniu.
    Tymianek i majeranek zapobiegną przed rozwojem zarazy w gardziołku.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Hejka
    Grażynka jak zwykle i jak prawdziwa babciunia rady na podorędziu zaposiada.
    Moje wnuczki były w niedzielę w lesie i młodsza oprócz kurek podłapała pięć kleszczy. Zaczerwień nie ma.
    Mąż mi z rana schłodził chałupkę do 23 gradusów, a już znowu jest prawie 25.

Jak zwykle, co roku od pięciu już lat w tym okresie około'piętnasto'sierpniowym czuję się sentymentalno-wspomnieniowo poruszona i czaskie "ne wrati" po mózgu chodzi. W tym dodatkowo ta niemożność urwania się ze smyczy dochodzi. Aż dzisisiaj śniło mi się zwiedzanie/odwiedzanie przepięknego świeżo wyremontowanego kurortu z krystaliczną wodą w pustych basenach; a zaraz potem moje klasowe koleżanki coś jakby z obsługi niezadowolone, do interwencji gotowe. Taki to miałam sen:-D

To Wspaczku miłego pobytu i wykurowania wnusi, Moni zelżenia upałów, coby praca deczko znośniejszą stała się (za te er mi weszło hi,hi) Grażynce no i wsiem oczywizda zdrowia i dawania sobie rady w upały.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Aniu,kiedy moje dziecko w wieku 5 m-cy zachorowało na wirusowe zapalenie płuc,oczywiście kazali do szpitala zawieźć. Wtedy nie można było z dzieckiem być na oddziale. Ja miałam to szczęście,że karmiłam piersią, więc pozwolono mi 3x dziennie na karmienie wejść a resztę ściągnięte mleko w buteleczkach zostawić. Po 3 dniach nie było widać poprawy,ale też tlen nie był potrzebny, więc na własne żądanie dziecko wypisałam.
    Poszłam prywatnie do starej lekarki. Przepisała 3 zastrzyki które wykupiłam w aptece leków zagranicznych/ jedna taka była w Warszawie/
    Do picia kazała dawać właśnie herbatkę z majeranku a do mleka dodawać kropelkę terpentyny oczyszczonej z apteki. Co drugie karmienie dostawała ściągnięte mleko z terpentyną. Długo jej dodawałam terpentynę,później już do mleka krowiego.
    Tak mnie stara lekarka nauczyła i tak robiłam.
    Dorotka do żłobka chodziła i nigdy nie chorowała.
    Do czasu jak w przedszkolu odrę złapała i masę komplikacji.

monkaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Upalne dzień dobry,
    ja do porad Grażynki dorzucę pomysł z czosnkowymi koralami... na noc zakłada się "sznur korali" czyli pokrojone w plasterki i nanizane na nitkę ząbki czosnku. Moja córka, jak to każda mała dama, bardzo chętnie zakładała tę naprawdę skuteczną przy katarze i przeziębieniu ozdobę.
    Wspaczku, uważaj na siebie... wiem, że przy dwóch księżniczkach to trudne, ale staraj się myśleć także o sobie i swoim zdrowiu. Buziak

Jednym z zalet tych upałów jest mniejszy apetyt... kANECZKO, a o której godzinie "zamykasz okienko" żywieniowe?

miłego dnia

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Upałów ciąg dalszy.
    Przed 4 obudził mnie ból w klatce piersiowej. Sama byłam więc lekki strach mnie obleciał.
    Polezalam chwilkę biorąc głębokie równe ddechy i na szczęście przeszło.
    Wstałam ,zaparzyłam głogowej herbatki z miodem i Wit C ,łyknełam proszeczek i już jest o.k.
    Mąż wracając z pracy zajechał na targ. Po raz pierwszy od początku bytności na działce nie ma u mnie fasolki szparagowej a tak bardzo mi się jej chciało. Kupił mamuta.
    Przy okazji kupił morele i brzoskwinie na dżemamer dla dzieciaków. Trochę twarde że dwa dni muszą poleżeć.
    Zbuntowałam się i powiedziałam,że więcej na targ nie będzie jeździł. Za to co w dwóch siatkach przywiózł zapłacił 320 PLN. No.....odejmując słoiki 45 to za trochę warzyw i owoców 275.
    Masakra!!!
    Pasowałoby wrócić to własnych upraw ale niestety już nie te siły.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Ja kombinuję jak koń pod górę z żywieniem kotów.Koleżanka ma sprawdzić czy jej zamrażarka na strychu stojąca jeszcze działa.Najtaniej i najzdrowiej dla kotów wychodzi Barf czyli mięso z suplematami robi się mieszanki , porcjuje zamraża.Ale taka robota to upaprana kuchnia i wszystko raz na 2 tygodnie.I trzeba to trzymać w zamrażarce .Ja mam tylko 2 szuflady w lodówce do mrożenia, na 3 a z Jacusiem 4 koty to sporo tego trzeba przerobić.Ale karmy kocie strasznie poszły w ceny.Jak zresztą wszystko.Ja tutaj na działce mało chodząc do sklepu trochę ostatnio oszczędzam.No i zagospodarowywuję produkty nakupione na pandemię.Różne makarony, puszki nawet zgrzewkę wody mineralnej.Ale dla kotów zapasów już nie mam i kupuję na bieżąco.
    Zła jestem bo ciągle jeszcze nie naprawili mi laptopa.Dzwoniłam dzisiaj z ponagleniem.
    Chcę zamówić tą klatkę kenelową ale chcę w większym formacie pooglądać niż w telefonie .
    Ja dzisiaj się źle czuj÷ tzn rano ok 8-9 zaczęło mi się bełtać w głowie.Tak nazywam zawroty głowy.Ale wczoraj naharowałam się na słońcu, mało spałam, sprzątałam do 12:30 , a wstałam piec ciasto o 6.A może coś z ciśnieniem się dzieje bo ja wrażliwa na pogodowo ciśnieniowe sprawy jestem.
    Wizyta koleżanek bardzo udana ale żadna z nich mimo iż tiutlały nad Jacusiem kota do siebie nie weźmie.
    Jedna mówi ja tak kocham koty, że noszę karmę i jak widzę kota to mu daję jeść.No ale na to, że Jacek potrzebuje swojego człowieka i domu i, że mogłaby tą miłość w inny sposób okazać nie wpada.No cóż trzy osoby na które liczyłam względem Jacka odmówiły.Siostra i te dwie.Jedna z nich karmi 3 pod blokiem i jednego ma w domu to nie wymagajmy od niej za dużo, ale ta druga mogłaby

Mieszka w
    Warszawa

Gorące dzień dobry,

Teresko, zadbaj o siebie... ja rozumiem Twoją zadaniowość i charakter prymusa - jak zacznę lub zaplanuję to nie odpuszczę - ale masz pod opieką, zakochane w Tobie i zależne od Ciebie futrzaste dzieci... przecież jesteś mądrą i ambitną osobą, może warto nauczyć się kolejnej rzeczy...że jutro też jest dzień, czego nie zrobię dziś mogę zrobić poźniej...
    Na kotkach się nie znam, ale ufam Twojej intuicji i wiedzy, że Jacuś nie powinien żyć "na wolności"...

Grażynko, Ty też pomyśl o swoim zdrowiu, czy nie za dużo obowiązków na siebie bierzesz... rozumiem, Twoją miłość do wnuczki i prawnuków, ale przygotowywanie dżemów w taki upał gdy serce szaleje?

Może to głupie ale martwię się o Was i Wasze zdrowie... Wspaczku, Tinn, Grażynko, kANIU, ZADBAJCIE O SIEBIE...

bezpieczne, wirtualne BUZIAKI

Mieszka w
    Warszawa

... a Grażynki opowieści o terpentynie zjeżyły mi włos na głowie, oj odważna byłaś/jesteś...

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Zrobienie dżemu z 3 kilo owoców to jest niespełna godzina pilnowania żeby się nie przypaliło i napełnienie 12-14 słoiczków. Też mi praca hihihi.
    Dlaczego tak Tobą Moniu terpentyna oczyszczana wstrząsnęła? Miałaś kiedyś kontakt z terpentyną ?
    Ona tak ładnie sosnowo pachnie. Czy myślisz,że te zwykłe syropy apteczne o baaaardzo rozbudowanym składzie są bezpieczniejsze?
    Poza tym faktycznie młoda i niezbyt mądra wtedy byłam ale zaleciła mi tą kurację przedwojenna lekarka.
    Myślę,że gdyby ludzie bardziej się trzymali naturalnych specyfików mniej by chorowali a w ostateczności podany antybiotyk ,faktycznie by działał.
    Tereniu,widzisz musiało coś być w powietrzu skoro obie nas rano tak zmogło.
    Dzisiaj podobno warto w niebo popatrzyć tak dużo gwiazd ma spadać.
    Co do barfu,to owszem widzę sens takiego karmienia,bo jest ono najbardziej zbliżone do naturalnego. Nie wiem czy koci dużo się różni od psiego.
    Powiem Ci,że psi mnie mocno zniechęcił jak zaczęłam zgłębiać składniki. Poza tym nie każdy zwierzak chce wszystko jeść a musi żeby przynosił zdrowie.

Uprawnienia umieszczania postów