Strona 1680 z 1736 PierwszyPierwszy ... 680 1180 1580 1630 1670 1678 1679 1680 1681 1682 1690 1730 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,791 do 16,800 z 17351
Like Tree8516Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

U nas nie idzie się dodzwonić do przychodni, a jak się dodzwaniam później to już nie ma zapisów bo" lekarze mają ograniczone godziny pracy w związku z pandemią" no to jak jeden dzień się cały dodzwaniałam bezskutecznie to na drugi poszłam .Recept÷ można do skrzyneczki na drzwiach zapotrzebowanie wrzucić ale ja potrzebowałam skierowanie do dermatologa bo mi się grzybica paznokcia odnowiła.A skierowanie ma formę papierową i dobrze , że je mogłam dyktując właściwe fragmenty zarejestrować telefonicznie w poradni dermatologicznej.Mam termin na 14 październik.
    Jeszcze mnie na badanie drożności tętnic USG i tomograf zatok skierowali.Coś jakoś widzę, że pacjenci teraz rzadcy to im skierowań wypisują, żeby jakąś normę wyrobić.
    Grażynko dzięki za życzonka imieninowe.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Wieczorne, ale nie mniej serdeczne życzenia imieninowe dla naszej Tereski, Tereni kochanej :*
    Niech jej Wszechswiat sprzyja kazdego dnia i we wszystkim. Stu lat w zdrowiu i pomyslnosci Tereniu!
    TinnGO lubi to.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Dzień dobry.Zaniedbałam was troszkę bo wróciłam do oglądania Netflixa.No i miałam kilka odcinków niedokończonego serialu to na deszczową i wietrzną niedzielę akurat.No i stanęłam do kolejnego wyzwania kuchennego czyli ugotowania sobie obiadu wg diety 5 przemian.No dla mnie to trudne i żmudne to dodawanie w określonej sekwencji smaków.
    No produkty jednego smaku można dodawać jednocześnie i zaczynam sobie to organizować.wyjmuj÷ przyprawy jednego smaku np słodki( kminek) i w miseczce przygotowuję razem pokrojone marchewkę pietruszkę ziemniaki , później mam w przepisie smak ostry chili i w drugiej miseczce czosnek, por, cebula i seler itd.Smaków jest 5 gorzki, słodki,ostry, słony, kwaśny.No i wszystkie muszą się znaleźć w potrawie.Dodaje się smaki w odstępach nie mniej niż 1 min.Mam 3 książki z przepisami.Gotuje się żmudnie ala ja jako dyletant kuchenny " rzeźbię" każdą zupę bardzo długo.Tyle tylko, że przekonałam się, że te potrawy powodują, że jest mi tak dobrze cieplutko w żołądku, czuję się syta i nie kusi mnie na buchtowanie po lodówce i nie mam wzdęć, zaparcia ani nadmiernie częstych wizyt w WC co mnie wiosną strasznie umordowało.No czuję się po tym jedzeniu bardzo dobrze.
    Ja sama zupełnie nie umiem stosować przypraw no nie wiem co do czego i znam tylko najprostsze pieprz, sól, papryka, liść laurowy.No i ilości nie umiem dostosować.Tutaj w każdej potrawie( zaczęłam od gotowania zup) jest tych przypraw kilka i np kminek którego nie znosiłam mimo iż wrzucam pół łyżeczki mielonego czy imbir i we wszystkim obecna kurkuma i tymianek są niewyczuwalne, ale chyba to one tak dobrze na to ciepło w brzuszku robią.
    No i tak na stare lata wlazła Terenia do kuchni.
    No ale ja scharatałam sobie flaki taką ilością diet i latami odchudzania, że pora chyba na kuchnię wg chińskiej mądrości.
    Zaraz idę na jogę to do zobaczenia.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Bardzo mi się podoba zmiana Tereni.
    No proszę,ta co nienawidzi kuchni zaczęła gotować w/g wyrafinowanej chińskiej techniki.
    Oczywiście, Tereniu,że to te różne przyprawy tak dobrze na żołądek działają.
    Moi przyjaciele z Azji a konkretnie z Bangladeszu wytłumaczyli mi dlaczego ich potrawy sa ostre i wyraziste.
    Wszzystko ma swoje uzasadnienie podobnie jak kuchnia żydowska i połączone jest z warunkami w jakich ludzie żyli i temperaturą.
    Już dokładnie nie pamiętam jakie przyprawy co zabijają,ale w każdym bądź razie jeśli stosuje się dużo i często można mieć nadzieję,że wszelkie robactwo zostało zabite.
    Ja dzisiaj straciłam prawie pół dnia /dokładnie 3 godziny/ w necie.
    Szukałam ,wybierałam,szkoliłam się.......panele grzewcze na podczerwień.
    Już kiedyś je śledziłam ,jak Tereska miała problem z ciepłem w domku.
    Było ciepło,sprawa się odwlekała z miesiąca na miesiąc ,bo ciągle c o ś było ważniejsze.
    No ale przychodzą chłodniejsze dni a zwłaszcza noce i trzeba coś pomyśleć.
    Mnie tam jest jeszcze cieplutko ale pan mąż marudzi i jak nocuje w domu pali w kominku.
    Tak to mu powieszę taki panel i go dogrzeje a zimą nie będę musiała czuwać żeby nie wygasło.
    Ustawię termostat i sam się włączy jak temperatura zacznie spadać.
    Będzie to też test o ile wzrośnie opłata za prąd przy takim dogrzewaniu.
    Miałam zamiar kupić polski panel,ale jak się zagłębiłam doszłam do wniosku,że przy tego rodzaju wydatkach nie można się łakomić na stówkę.Zdecydowałam się na niemieckie ,które można wszędzie montować,nawet w łazience.
    Polskich w wilgotnych pomieszczeniach nie można używać.
    Tak więc sprawę załatwiłam i czekam na dostawę. Będę miała prezent dla męża na urodziny
    Przy okazji kupiłam drugi o mniejszej mocy do małego pokoju,gdzie śpi Dorotka lub młodzi.
    Coś tam słabo nawiew działa,bo mimo,że pokój od komina dzielą niecałe 3 metry jest tam dużo zimniej niż w łazience,która jest oddalona o przeszło 6 metrów.Mam co prawda kaloryfery olejowe,które się włączało awaryjnie,ale moje dziecko chyba z oszczędności zawsze wyłączało i rano był jak w lodówce w jej pokoiku. Teraz ustawię temperaturę,schowam pilota i nic nie zrobi
    Trzymcie się zdrowo moje kochane .

kolejne podejście lipiec 2018

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Hej
    Terenia w kuchni? No cóż pamiętam jeszcze czasy gdy Terenia była obojętna odnośnie do zwiwrząt. Człowiek owoluuje (boszsz co za słowo) całe życie. Myślałam o Tereni cieplutko czytając najnowszą książkę pani Olejnik, w której to do domku bohaterki przez piwniczne okno wprowadził się biedniutki kotek z łzawiącymi oczkami, którego pani no można powiedzieć przygarnęła, Ryszardem nazywając (skojarzenie z Jacusiem nasuwa się samo). Za niedługo Ryszard :-D :-D :-D powiła trzy kociątka ...
    Grażynko odnośnie do paneli to zupełnie nie znam o co kaman, ale ekologicznie mnie się to podoba, jeszcze tylko fotovoltaika...w moim sąsiedztwie już na trzecim domu zakładają; nie wiem czy to jakaś zorganizowana akcja, bo mąż mówił, że jakieś dopłaty są. Nie zgłębiam tematu narazie, ale mnie kusi, bo to i ekologia i czystość, no i wygoda, nie musieć palic w piecu, czego ja osobiście nie bardzo umiem. Teraz mąż mi na wszelki wypadek ustawił ogrzewanie gazowe na 21 stopni. No bo małż przyjęty na oddział, więc musi być covida nie ma. Operację ponoć ma mieć jutro. Równiutko po roku od pierwszego terminu.
    No to też trzymajcie się zdrowo.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Aniu,na fotowoltaikę ja jestem bardzo zakręcona. Chyba juź wstępnych porad mogę udzielać. Tylko w moim przypadku gdybym chciała całkowicie przejść na ogrzewanie elektryczne to jest koszt około 35 tysięcy.
    Teraz jest dopłata 5000 a poza tym wszystkie wydatki związane z modernizacją domu można od dochodu odliczyć czyli zyskujesz 18 % od każdych wydatków. Tu możesz podciągnąć wszystko od wymiany okien po ocieplenie domu. W przypadku kiedy macie ogrzewanie gazem niewiem czy się opłaca inwestować w panele fotowoltaiczne. Natomiast na pewno opłaca się założyć panele które grzeją wodę.
    Męża siostra założyła ,koszt około 7000 i calutkie lato a właściwie od kwietnia mieli gorącą wodę do kuchni i łazienki. Mieszka ich tam 4 dorosłe osoby. Poza tym fachowiec tak podłączy,że nawet zimą ta woda jest trochę podgrzewana ,więc i przy gazowym centralnym rachunki wychodzą mniejsze.
    Trzymam kciuki za Twojego męża,żeby operacja się udała i szybciutko w pełni zdrowy do domku wrócił. Tulam Was mocno.
    Jeśli chodzi o te panele na podczerwień opisy są bardzo ciekawe,ale czy się sprawdzą to opiszę jak dostanę.
    W każdym bądź razie ,podobno bardzo dobrze działają na choroby reumatyczne i pobierają 1/3 prądu w porównaniu do olejaków.
    Zobaczymy.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Heloł Kumcie

Za zdrowie Anionego małża kciuki trzymam i pozytywne myśli ślę

Ja chów blokowy, to mi wszelkie fotowoltaiki raczej obce ... prund jest w ścianie, woda w kranie, a ciepełko z kaloryefera się bierze ... zazdraszczam Wam możliwości wyboru Kumcie ... kiedyś marzyłam ... ale teraz już życie w wolnostojącym domu już mie nie pisane, chyba w innym życiu ...

Siedzę teraz w nowym dla mnie mieszkaniu na Białołęce ... dziś meblowóz przewiózł nasze podstawowe sprzęty i będziemy tu już spać i w następnych dniach dowozić całą resztę rzeczy...
    Szykując się do przeprowadzki czułam luzik i lekceważenie dla całego przedsięwzięcia ... a dziś od rana stres i nawet teraz dygot wewnętrzny mnie trzyma ... Jest tu miło i ładnie i czysto ... ale ja chcę do domu!!!!

monkaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dobry wieczór,

Wspaczku kochany, to Ty już nie jesteś moją sąsiadką? A co z tym mieszkaniem?

kANIU, za udaną operację i szybki powrót do zdrowia męża kciuki trzymam

Tereniu, imponujące są Twoje kuchenne osiągnięcia, GRATULACJE... podziel się z nami kilkoma przepisami...

Rasti, jak dzieciaki radzą sobie w kwarantannie?

Lenka czuje się dobrze... mam świadomość z czym walczymy, ale... znów mam nadzieję, wszak cuda się zdarzają.

Awatar kania79

Po wczorajszych wieczornych burzach i ulewach wstał piękny, słoneczny dzionek. Dzień Dobry.
    Dzięki dziewczęta za fluidy, zaś ale ja jakoś tak dziwnie spokojna jestem. No nie chce mi się liczyć która to naprawcza operacja jest-widać spowszedniało ;-) A poza tym pierwszy to raz jego pobytu w szpitalu bez odwiedzin, zaprowadzania, dowiadywania się.
    Wspaczku czyżby zgiełku wielkomiejskiego w nowym mieszkaniu brakowało?
    U mnie dzisiaj akcja winne-grona. Zbiór koleżanka zabiera w celu winka przepędzenia:-D
    No to miłego fftorkowego

Awatar kania79

Acha i kciuki za cud trzymam i Wszechświat fluidami wspomagam.

Uprawnienia umieszczania postów