Strona 1687 z 1710 PierwszyPierwszy ... 687 1187 1587 1637 1677 1685 1686 1687 1688 1689 1697 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16,861 do 16,870 z 17097
Like Tree8506Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzień dobry .
    No to "szybko " informują o kontakcie. W ten sposób właśnie rozlewa się zaraza.
    Oczywiście dziecko badane nie będzie , więc jeśli jest chore bezobjawowo roznosi wirusa /wrrrr/. Płakać się chce.
    Trzymam kciuki żeby dziecko wirusa nie złapało.
    Moja Dorotka jak w pierwszej fazie panikowała tak teraz machnęła ręką. Ja odwrotnie.
    Dopiero teraz bardzo się denerwuję.
    Kasiu,bardzo mnie martwi Twoje samopoczucie. Uważam,że powinnaś pilnie zasięgnąć porady kardiologa.
    Wiem,że w obecnej sytuacji to problem,ale może gdzieś prywatnie przyjmują.
    Straszne czasy nastały.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Oj! Trzym się Wspaczku.
    Niestety i z prywatnym zarejestrowaniem może być kłopot.
    Przerobiłam telefoniczny, dwudniowy tor przeszkód, chcąc zadośćuczynić życzeniu lekarza prowadzącego, któren wypisując męża ze szpitala, wystawił pilny kwit na konsultację kardiologiczną z powodu okresowej barycóśtam spadającej do 30 ud/min. W przychodni przyszpitalnej powiedziano mi, że skoro przy słowie PILNE nie ma pieczątki lekarza, to to wcale nie jest pilne tylko normalne, na które na ten rok miejsc nie posiadają, a na przyszły rejstrować będą w listopadzie. Troszkę jeszcze podzwiniłam po innych przychodniach, a w międzyczasie, będąc w mieście postanowiłam obadać możliwość przyjęcia w prywatnej, która ma umowę z NFZ i w której "leczę" się ja. Pacjenci są umawiani na godziny, przychodnia zawarta na amen, ale posiada domofon; rejestracja rylko telefoniczna. Wróciłam i po kilku razach się mi udało (yupi) już! na 7-go stycznia przyszłego roku. Jeśli mąż we wtorek uzyska pieczątkę przy pilne, o ile w ogóle go na oddziale przyjmą na wizytę kontrolną-pooperacyjną, pani obiecała skorygować termin na wcześniejszy. Ja ze swoim od czasu do czasu buntującym się serduchem nawet nie śmiem zawracać czego niebądż, co będzie to będzie.
    Grażynko ja podobnie jak Dorotka teraz jakoś mniej się boję. Biegam w maseczce, łapki dezynfekuję gdzie się da i często myję ... i co ja więcej mogę-biedny miś, nawet od wnuczek nie mogę tą razą się odizolować.
    Bywajcie bosskie

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

...pożegnalnie popływałam, pomasowałam się wodą na prawie pustym basenie.
    ...zaliczyłam urodzinowego torta i za karę mnie wzdęłło
    ...wycieczki jak narazie nie odwołano, chyba, że rano na miejscu zbiórki dowiemy się, że tak będzie czy siak będzie...w sumie tylko nasze miasto jest w strefie czerwonej, a pozostałe przewidziane do zwiedzenia w żółtej. Pażywiom-uwidzim.
    To siem trzymcie kumcie sierściaste:-D

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Pogoda fatalna,mokro i zimno.
    Panele zawieszone,działają.
    Od poniedziałku zacznę sprawdzanie. O stałej godzinie będę zapisywała stan licznika przy wyłączonych panelach a później przy włączonych. Muszę to robić w dni kiedy mąż jest w pracy żebym mogła nie palić w kominku bazując na samych panelach.
    W małym pokoju najlepiej będzie można zobaczyć wydajność panela w stosunku do żądanej temperatury i mocy panela. Lubię takie matematyczne zagadki/rebusy.
    TinnGO and Sonka57 like this.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Od poniedziałku zacznę sprawdzanie. O stałej godzinie będę zapisywała stan licznika przy wyłączonych panelach a później przy włączonych. Muszę to robić w dni kiedy mąż jest w pracy żebym mogła nie palić w kominku bazując na samych panelach.
    Ciekawa jestem Grażynko wyników, jak wiesz sama się nad tymi panelami zastanawiałam mocno.
    Powiedz mi jakiej mocy ty kupiłaś.Ja chyba wyliczałam u siebie na 900kW, ale może już nie pamiętam bo głowa ci u mnie całkiem starczo dziurawa się robi.
    Wczoraj chodziłam 6 godzin i przyjmowałam wpłaty od działkowców za energię i wodę. Sama za cały sezon mam do zapłacenie woda 10 m3 po4,51 zł i prąd na wszystko ogrzewanie, koszenie, bojler i czajnik 701 kW.Dość mocno oszczędzałam na bojlerze tj podłaczałam na krótko pod wieczór do mycia.Razem do zapłacenia miałam wiosną 387 o teraz 516 zł.Ile oni mówią , że na tej podczerwieni sie oszczędza.
    No bo ja de facto wraz z butlą gazową powiedzmy, że media zapłacę na rok 1000zł.
    Szacowała bym 100gaz,400zł czajnik i bojler i 500 zł grzanie.
    Moja Dorotka jak w pierwszej fazie panikowała tak teraz machnęła ręką. Ja odwrotnie.
    Dopiero teraz bardzo się denerwuję.
    Ja mam podobnie jak Grażynka. Dopiero teraz czuję się fest zaniepokojona.
    Może za dużo pozwałam sobie w telefonie czytać, bo telewizji to nie włączam, bo oni muszą co dzień mieć podgrzaną oglądalność.
    Po wczorajszym zmarznięciu na działkach nie chce mi się nosa z domu wychylić .
    Ale nie popisałam się jako kasjerka,przyjmowałam kilkanaście wpłat, nie więcej niż 20 i co mam brakujące 30 zł.Oj trudno ci u mnie z koncentracją, fakt, że robiłam to 1 raz i w dodatku padający deszcz i brak możliwości spokojnego rozłożenia pieniążków i kalkulatora do wydawania i siąpiący deszcz który zalewał każdą kartkę czy urządzenie liczące były sporym utrudnieniem.
    Ale może to i dobrze, bo obecny skarbnik , moja koleżanka Ela chce zrezygnować w tym roku i ja się przekonałam , że też się do tego nie nadaję.Robota okropna.
    Dostałam dzisiaj rano filmik z Jacusiem, umiałam go wysłać tylko tym co mają Fb, ale moje serce się raduje, że taki piękny i szczęśliwy jest ten przez nas wszystkie uratowany kot.
    Moim pozamawiałam sporo jedzenia i żwirku kurierami i część przyszła w piątek, części spodziewam się poniedziałek , wtorek.
    Osiedlowy dom kultury zawiesił mi jogę, tańce i zdrowy kręgosłup.No to mogę siedzieć na "d....." i czekać na kurierów.
    Zdecydowałam się na allegro wykupić pakiet smart czyli niektóre dostawy , po przekroczeniu pewnej kwoty są za darmo.
    Dzisiaj rano, konkretnie o 9 stoczyłam zwycięską ale długą walkę z kociczką Kasią o własny fotel.
    Ja po prostu za bardzo im ulegam, a zwłaszcza Kasi i Szarlotkowi.
    Zaczęłam oglądanie mszy w TV , na PolsatNews i wtedy najwygodniej mi na fotelu bo z szezlonga to ciężko wstać , przyklęknąć.No a to są Kasi godziny leżakowania na fotelu. Nie chciałam jej zrobić wielkiej niewygody, delikanie przeniosłam śpiący kłębuszek na szezlong, mięciutki, wyłożony taką samą kapą jak fotel.............Kasi jednak było nie w nos. Póki siedziałam to jeszcze nie podejmowała prób zmiany sytuacji.
    Ale na mszy co chwila się wstaje,przyklęka itd.No to kot zaczął czatować , ja wstaję kot zajmuje siedzisko, ja go zganiam,nadundany ewakuuje się na kanapę i czeka.Kot potrafi czekać długo i wytrwale .No nie wiem czy z dobrą koncentracją wysłuchałam tej mszy , bo cały czas musiałam sie pilnować, żeby nie przysiąść na własnym kocia.
    Mały uparciuch ta Kasia, ale Szarlotek nie lepszy.
    Nie znosi elektroniki, czyli laptopa albo telefonu, u mnie na kolanach. Wskakuje i zrzuca, drapie, warczy.
    No jego człowiek powinien mu okazywać uwagę i zainteresowanie bo kot może chcieć jeść, może chcieć głasków lub może się skarżyć na zaminowaną kuwetę. I trzeba kota obsłużyć, a nie durnowato w plastikowe pudełka pukać i się do nich śmiać i gadać.
    Narka na razie, trzymcie się kumcie zdrowo

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Hejka Kumcie
    Cos mi się widzi Tereniu, że Kasia tez w pierwszej ławce na mszy chciała siedzieć
    Moja kwarantannowa wnuczka siedzi w domu wraz z siostrą a jezeli ich mama nie podejmie decyzji, żeby je w domu zatrzymać i nie narażac na przedszkolne zagrożenia, to w poniedzialek do przedszkola mogą isć. To zgodnie ze slowami dyrektorki przedszkola, bo sanepid żaden się nie odezwał.
    Ja zawiesiłam życie towarzyskie ze wzgledu na wnuczkę właśnie, coby ew od niej nabyty covid przy orderach trzymać. Na razie tylko dlawienie odsercowe po wysilku/zdenerwowaniu odczuwam. Smak i węch mam, goraczki niet, ani kaszlu ...
    Dzis dalszy ciag przeprowadzkowej epopei ... a za przewozenie obrazków nie wzięłam sie jeszcze wcale
    Po co ja tyle płócien zabazgrałam??? Nie mam pojecia ...

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Pogoda taka jak wczoraj.
    Jak na razie panele sprawdziły się na 5.
    Dorotka nie lubi jak jest gorąco,zwłaszcza do spania, więc jej ustawiłam 18° i jak weszłam rano ,tyle było
    W męża pokoju ustawiłam 21° i też tyle było mimo, że w kominku przestałam palić przed 19.
    Oczywiście na ten duży pokój przeszło 30 m kw. ten jeden panel jest za mało żeby ogrzać całkowicie bez wspomagania.
    Dokąd nie obliczę ile kosztuje ogrzewanie podczerwienią nie będę kupowała następnych paneli. Za te dwa zapłaciłam 840 PLN. Żeby ogrzewać tylko panelami musiałabym kupić jeszcze cztery takie panele.
    Tereniu,mnie się wydaje, że liczyłyśmy, że na Twój domek wystarczy 600 Wat.
    Żeby policzyć dokładnie trzeba kubaturę czyli metry sześcienne pomieszczenia pomnożyć przez 20 jeśli domek jest ocieplany lub 30 jeśli nie ma ocieplenia.
    Biorąc pod uwagę, że Ty przebywasz tam tylko wtedy kiedy są temperatury dodatnie w zupełności wystarczy jak pomnożysz przez 20.
    Dla mnie ważne jest to, że jest termostat i ustawiasz sobie temperaturę jaką chcesz.
    W dużym pokoju ma moc 450W
    a w małym 350 W.
    Do małego pokoju jest nawet za duży,ale ta firma słabszych już nie produkuje. To zrozumiałe,bo kto robi klitki poniżej 7 m kw/hihihi/. Wtedy jak planowałam domek bez specjalnego zezwolenia można było budować na działce domek o pow. 47 m kw i wysokości poniżej 4 m.
    Tak chciałam wymyślić żeby każdy miał odrobinę prywatności /jeszcze Dorotka była z mężem/ więc 2 malutkie sypialnie, większy pokój wspólny ew. gościnny i kuchnia.
    Dopiero jak się przeniosłam na działkę zrobili możliwość zatwierdzenia domów wybudowanych w latach 80 szybko dobudowaliśmy prawie drugie tyle i architekt zrobił plany całości jako dawno wybudowane. Te dwie malutkie sypialnie miały być przerobione na jedną większą,ale dziewczynki nie chcą .
    Się rozpisałam hihihi.
    Wrażenia są sympatyczne,jak staniesz przy samym panelu czujesz,że ciepło promieniuje,ale już 30 cm dalej nie odczuwasz promieniowania.
    Coś jednak działa skoro temperatura na termostacie i drugim niezależnym termometrze spadała lub rosła zależnie od ustawienia termostatu.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Wrażenia są sympatyczne,jak staniesz przy samym panelu czujesz,że ciepło promieniuje,ale już 30 cm dalej nie odczuwasz promieniowania.
    Coś jednak działa skoro temperatura na termostacie i drugim niezależnym termometrze spadała lub rosła zależnie od ustawienia termostatu.
    Ja miałam na 30m3 liczone czyli to 600W by wystarczyło, ale moje kociaste tak lubią nad kaloryferwm spać albo stawiam im taką wieżę drapak z jaskiniami w środku i one tam włażą , a kaloryfer z przodu grzeje na fest , a kociaste tylko zmieniają boki i wystawiają w kierunku kaloryfera.I po korkowaniu dużo szybciej dochodził termometr do 23 stpni, które ja uważam za życiowe minimum, no jak się ruszam moze być 21 lub 22 ale muszę sprzątać, prasować lub gotować przy takiej zimnicy.
    Ale ciekawa jestem poboru prądu i relacji z działania paneli.
    Aisaczku , a nie masz w planie tego wernisażu po pandemii rzecz jasna.
    Co do serca to powiem ci tak ja ostatnio z uwagi na wiek podejście pod własną działkę odczuwam .No zatyka mnie i taki tępy zamostkowy ból odczuwam jak tylko szybszym krokiem idę.A wzniesienie jest nie za duże i odległość w górę moze ok 100m.
    Mam skierowanie na USG tętnic , ot Kasiu to po prostu pesel i się kochana wolniej ruszać trzeba i odpoczywać częściej.
    Aniutka ciekawa jestem wrażeń z wycieczki????

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Szaro i ponuro w dalszym ciągu.
    Tereniu na logikę jeśli kupisz panel 600 W a olejak ma 2000 to w ruchu ciągłym panel pobiera 1/3
    Wiadomo jednak że jeśli olejak ma termostat to ani jeden ani drugi nie pracuje cały czas. Gorzej jeśli olejak nie ma termostatu bo wtedy na okrągło ciągnie. Moje wyliczenia też nie będą dokładne,bo mam dużo prądożercow,które różnie pracują. Sam hydrofor czy terma uzależnione są jak często n.p. myję ręce czy korzystam z WC.
    Ja za prąd do tej pory płaciłam 130 miesięcznie teraz zrobili mi prognozę 160 że względu na wzrost cen . Zazwyczaj mieściłam się w prognozie.
    Różnica czasami była + - 30 zł.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Jeśli chodzi o termę to zależy jakiej masz wielkości. Ja mam małą 35 litrów. Na nas dwoje w zupełności wystarcza na wzięcie prysznica. Elektryk znajomy uświadomił mnie,że wyłączanie jest pozorną oszczędnością,bo znacznie wychłodzona woda dużo więcej prądu potrzebuje do zagrzania
    niż takie krótko trwałe do podgrzania do żądanej temperatury. Ważne żeby nie była ustawiona na max a tylko na taką temperaturę jaką potrzebujesz żeby nie mieszać z zimną wodą.
    Kiedyś jak byłam sama robiłam podobnie jak Ty,bo po kąpieli jeszcze miałam następnego dnia do zmywania. Tyle tylko,że jak wieczorem włączałam to musiałam przeszło godzinę czekać. Jak jest włączona na okrągło załącza się na kilka minut. Nawet jeśli się kąpiemy zaraz po sobie to nie podgrzewa dłużej niż 15 minut.

Uprawnienia umieszczania postów