Strona 1838 z 1859 PierwszyPierwszy ... 838 1338 1738 1788 1828 1836 1837 1838 1839 1840 1848 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18,371 do 18,380 z 18587
Like Tree8556Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Ja też dzisiaj siedzę i nic nie robię ala za to wczoraj podziałałam bardzo intensywnie.No conajmniej jak za czasów Kazika kiedy w sobotę odgruzowywałam jego 200m dom żeby zjeść w niedzielę, rosół pójść na mszę i wrócić do Łodzi do pracy.Wczoraj zaparłam si÷ na ostrzyżenie całkiem sporej choinki takiej jałowcopodobnej na pudelka czyli wyciąć i przy pomocy szczotki zgarnąć suche igiełki usytuowane wewnątrz gałęzi.No coś jak strzyżenie pudla czy formowanie drzewa japońskiego bonsai.
    Zajęło mi to kilka godzin , a króciutkie igły miałam wszędzie we włosach, pod bielizną w nosie oraz uszach.Ale mam doświetlone zachodnie okno i widok na moje ukochane floksy.
    Zbierałam się do tego ze 3 lata.
    W poniedziałek płodozmian idę działać w poremontowym domu bo na sekator i drabinę patrzeć nie mogę.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Hejka Kumcie
    W sprawie strzyżenia iglaków powinnam się u Tereski podszkolić, bo mam na dzialce cis rozrośniety obrzydliwie (chyba 3-4 metrowy rozłożysty, łysawy dołem krzaczor) i marzy mi sie skrócenie go do wysokosci max 2 metrow albo i mniej ... ale nie chciałabym go zabić ...
    Stanełam na wadze dziś i pokazala 77 kg ... rewelacji nie ma, ale cos tam wnuczki ze mnie wycisnęły ... jak sie da, to postaram się nie przytyc od razu
    Lecę dzwonic do fryzjerki - odrosty trzeba pokryć ...

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Kasiu cisy należą do tych wdzięcznych w cięciu krzewów że w zasadzie można je ciąć cały rok.
    Lubią cięcie i dają się fajnie formować tylko podejdź do niego etapami.Wymyśl kształt docelowy i nie piłą mechaniczną jak po żywopłocie tylko sekatorem skracaj te przewodniki które poleciały do przodu.Wiesz chyba jak się zmusza krzak do wytworzenia nowego przewodnika.Przy rozgałęzieniu obcinasz dotychczasowy długi albo cofasz sie jakieś dwa trzy rozgałęzienia wstecz żeby z chaotycznego krzczora zrobić linię, jamę albo kulę czy falę.Nie bój się ciąć.Właśnie wszystkie iglaki lubią cięcie to je mobilizuje do przyrostó i zagęszczania się.
    77 kg to całkiem niezła waga.Brawo dla dziewczynek.
    I to świadczy jaką troskliwą babcią jesteś.

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Dziemi za wskazówki Tereniu *)
    Tyle, że ja tak zielona w temacie, że tworzenie jam i fal to zupelna abstrakcja dla mnie.

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

... kliknęłam niechcacy i poszło ...
    A chcialam jeszcze napisac, że u mnie to tylko piła mechaniczna chyba, bo chodzi o skrocenie krzaczora, ktorego gałęzie mają co najmniej 7 cm w przekroju ...
    Prosilam ziecia, ale jakos nie ma chyba przekonania do tego pomysłu, bo jak dotąd nie znalazł czasu, a zazwyczaj niezwlocznie zabiera sie za realizację moich dzialkowych pomysłów

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Ochłodziło się nareszcie.
    Pan mąż jak usłyszał ,że w nocy ma być 10°,zastanawiał się czy w kominku nie rozpalić.
    Myślałam że go ubiję.
    Rano termometr 14° pokazał więc polar pod samą szyję zapiął.
    Z zielonych pomidorów co to kury podziobaly zrobiłam sałatkę na zimę. Dodałam cukinię ogórki i cebulę. Sól i pieprz do smaku. Wyszło tego 3 litrowy garnek.
    Wysłałam 3 łyżki cukru i 3 łyżki octu i odstawiłam na noc żeby zmiękły i sok puściły. Następnego dnia przełożyłam do słoików/wyszły 4 takie większe od dżemowych/.
    Do płynu dodałam 3 łyżki oleju i zalalam sałatkę. Pasteryzowałam 10 minut od zagotowania. Wczoraj była degustacja. Bardzo smaczna sałatka wyszła,chrupiąca,nie rozgotowana.
    Dzisiaj muszę zebrać fasolkę żółtą i przygotować do zamrożenia. W niedzielę był pierwszy zbiór. Duuużo ugotowałam i zjedliśmy z przysmazoną bułeczką.
    Niestety jakiś kiepski gatunek się trafił,bo te w których pokazały się już maleńkie fasolki są łykowate. Dlatego trzeba je zrywać ijak tylko zrobią się żółte a jeszcze nie pojawia się fasolki.
    Fioletowa dopiero kwitnie. To nawet dobrze bo będzie gotowa do jedzenia jak się żółta skończy.
    Co do pracowitości mojego męża to tylko nadmienię,że klimatyzator w dalszym ciągu czeka na wybicie dziury wrrrrr.
    Już nie mam siły / buuuu/
    Trzymajcie się zdrowo moje kochane.

jagoda01 jest nieaktywny Nowy na forum

chyba jeszcze jest troche za wczesnie za przycinanie, moze lepiej dopiero na jesien. To ze 1 tydzien bylo chlodniej to nic nie znaczy, w sierpniu jeszcze beda upaly
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Grażynko, tak to jest z fachowcami, że w domu im się robota w rękach nie pali ... u mnie deska sedesowa czeka na wymianę ... nowa zostala zakupiona wczesną wiosną i starzeje się w nierozpakowana w pudełku ... mogłabym sama ją zamontować, ale się zaparłam i czekam ....
    Co do tego cisów przycinania, to własnie sprawdziłam, że takie radykalne, odmladzające trzeba wczesną wiosną robić .... czyli akcja na przyszły rok ...
    U mnie jakos specjalnie zbiorow z dzialki nie ma ... jednak za daleko ona i dogladac roslinek nie ma komu ...

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Wszystkiemu jest winna zmiana klimatu. Przed laty jak kupiliśmy działkę uprawiałam warzywa różne i mimo że tylko raz na tydzień się przyjeżdżało wszystko pięknie rosło.
    Wystarczyło że raz na tydzień się porządnie posłało i wszystko rosło pięknie. Teraz przy tych upałach wszystko pada jeśli się nie podleje każdego dnia.
    Moi sąsiedzi w tym roku założyli automatyczne podlewanie bo im marniała trawa o którą bardzo dbali a też tylko na weekend przyjeżdżają.
    Strasznie mnie naszła ochota na pierogi. Wyciągnęłam z czeluści zamrażarki różne kawałki mięsa,dzisiaj ugotuję rosół a jutro będą pierogi. Można wykorzystać ochłodzenie ,bo w upały to aż strach przy kuchni stać.
    Potwornie jest mi żal naszych siatkarzy. Nie mają szczęścia do Francuzów. No a jeszcze na dodatek ten jeb....y Czarnecki tam pojechał.
    Trzymajcie się zdrowo moje kochane.

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

A jaki jest związek Czarneckiego z siatkarzami?
    Czy to ten Czarnecki od bankøw.A on z jakiej opcji politycznej.
    Wybaczcie niewiedzę.

Uprawnienia umieszczania postów