Strona 1853 z 1869 PierwszyPierwszy ... 853 1353 1753 1803 1843 1851 1852 1853 1854 1855 1863 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18,521 do 18,530 z 18686
Like Tree8560Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Ja na działce w grządkach ugrzęzłam i winogrono mam jeszcze nie prześwietlone m a na sobotę klasę swoją na działkę zaprosiłam .No i jeszcze jeżdżę do kota koleżanki sąsiadki.Plony z działki na messengerze pokażę.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Jakoś grzybobrania przestały mnie tak nęcić jak przed laty ... może gdybym trafiła na "wielkie grzyby" to entuzjazm by wrócił, ale jak grzybów mało i z rzadka, to i chodzenie po lesie juz tak nie bawi ...

Bylam dzis na konsultacji kardiologicznej ... pan kardiolog poswiecił mi godzinę (wizyta komercyjna, oczywiscie) i mowil do mnie z sensem i o sprawach sercowo-naczyniowych, i o ginekologicznych ... i o ludzkich ... wykazal zrozumienie dla moich lęków i nawet byl skłonny wypisac mi zaswiadczenie pozwalajace na odsunięcie terminu operacji, ale postanowiłam jednak poddac się losowi i jesli anestozjolog mnie zakwalifikuje, to dam się pokroić ... Bardzo mi pomogła ta rozmowa z kardiologiem.

Przywoływałyscie tu Bieszczady Kumcie ... jeździło się, oj jeździło ... nawet obóz wędrowny w Bieszczadach zaliczyłam ... i pierwszego papierosa w Bieszczadach wypaliłam ...malownicze i zielone, ale i mokro-deszczowe ... tak mi w pamięci pozostały ...

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

W Bieszczadach nie byłam; mam nadzieję, że jeszcze...żmij się boję im starsza jestem tym bardziej i w tych Bieszczadach wyżej wymienionych i w naszych lasach...dla mnie i na zaskrońca popatrzeć hadko jest!
    W porannym, uciekniętym w cyberprzestrzeń, poście rozważałam wyższość pójścia do szkoły siedmiolatka nad sześciolatków...widzę jaki niesamowicie ogromny skok rozwojowy następuje w ciągu tego roku...najstarszy mój wnuk musiał "z urzędu" rozpocząć wcześniej i w jego przypadku nie było to trafione. W tej chwili młodsza wnuczka jest w zerówce i sama mówi, że do szkoły nie chce...

Awatar kania79

...I za bardzo "sowizdrzał" nie nadaje.

Odnośnie do nałogu to mąż rzeczywiście wychodzi, zresztą zasada nie palenia w mieszkaniu zapadła jak ja również byłam palaczką. Z jego nałogiem już nie walczę...na własnym poletku mam co robić;-( bo czymże jest moje słodyczowanie czy inne uleganie żarełkowi??

Awatar kania79

Środ(k)owe Dzień Dobry :-D

I jeszcze w zatraconym poście miastem Gdańskiem zachwycałam się. Powracając w piątek z pogrzebu (wnuk mego taty przyrodniej siostry-młodszy ode mła lat cztery) zatrzymaliśmy się z bratem na starówce, przeszli brzegami Motławy, Neptunu na Długim Targu nie omieszkając pokłonić'sia tradycyjnie. Ależ to miasto żyje wieczorową porą jak jakieś Paryżewo czy inny Lądek, tym bardziej, że koło diabelskie przejażdżkę "londyńskim okiem" przypomniało. Co się mnie się wydaje, że Gdańsk kolejnym miastem wyznaczonym do zwiedzania będzie.
    Miłego dnia kumy i zdrowia życzę...

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Piękne i dokładne to zwiedzanie kumy czynicie.Widziałam po Łodzi którą znam ale sama w zasadzie lekceważę patrząc na osiedlowe straszaki w postaci sklepów bud czy żelaźniaków i tysięcy kamienic przedwojennych które nie mając właścicieli i uregulowanego statusu przynależności nie mogą być odnawiane.Ale teraz coraz to nowe kwartały najbardziej zapyziałego śródmieścia okolice
    ul. Kamiennej,Wschodniej ,Jaracza,Składowej no koszmaru na styku Bałut i Śródmieścia zamieniają się powoli w perełki takie jak Zaułek Róży czy pofabrykanckie parki pełne unikalnych drzew i krzewów.
    Dopiero przy waszej Aniu wizycie zobaczyłam moje miasto w kondensacie rzeczy ładnych i ciekawych.
    My tak z klasą zwiedzałyśmy Toruń, Gdańsk,Gdynię i Hel bo tam nas do siebie zapraszali ludzie z naszego liceum.
    I takie zwiedzanie daje pojęcie o miejscu pobytu.Chapo beau wam za takie podejście do smakowania życia.
    Jadę w grządki choć nie jest to moja pasja jak wiecie.
    Odszorowałam swoje garnki i patelnie gotując je w dużych garnkach z garścią sody oczyszczanej.Te rady z internetu są świetne.Na nowym kręciole i w nowym piekarniku nie będzie mi się zapieczony brud na dnach naczyń i bokach panoszył.
    Aisaczku myślę że dobrą decyzję ta wizyta u kardiologa z Ciebie wygenerowała.Ale reszta i tak w rękach losu czy jak ja wierzę Szefa najwyższego.
    Koleżanka mnie ostatnio zaraziła wiarą w Anioły.No może to naiwne i nieralne ale jakoś tak zaprzyjaźniłam się ze swoim osobistym.W czeluściach piwnicy wpadł mi w rękę Nowy Testament i przypomniałam sobie że ktoś mi mówił żeby otworzyć na chybił trafił i pierwsze imię na które się natrafi to będzie imię naszego osobistego Anioła Stróża.U mnie było to imię Syrach.Otworzyłam rozdział Mądrości Syracha.
    No to się do niego zwróciłam z jakimś problemem i o dziwo za niedługo do głowy przyszło rozwiązanie.
    Zapominam o tym ale jak przypomnę sobie jakoś tak się umacniam tylko w tej wirze, że jestem zaopiekowana.
    Polecam zaprzyjaźnienie ze swoim osobistym aniołem.U mnie w trudnej chwili gdy siostra miała covid itp zadziałało.
    Wolę teraz szukać na stare lata i choroby oparcia w wierze w Anioły niż szukać go w Kościele który osobiście w swoim instytucjonaliźmie, politykierstwie i ujawnionych wynaturzeniach tak bardzo mnie zawiódł.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dobry wieczór.
    Masz rację,Tereniu, każdy powinien w COŚ wierzyć.
    Wiara pomaga przetrwać ciężkie chwile. Obojętnie kto jak nazywa swojego opiekuna ,czy to będzie Anioł,czy Dobry Duszek,czy zmarła już Osoba która była i jest nam bliska.
    Natomiast to co wyprawiają biskupi , księża ,ogólnie kler z małymi wyjątkami ,powoduje ucieczkę młodych z kościoła.
    Kasiu,bardzo się cieszę,że trafiłaś na mądrego lekarza.
    Najważniejsze,że porozmawiał z Tobą , wysłuchał i chciał pomóc.
    Mam nadzieję, że teraz jak juź podjęłaś decyzję,troszkę się uspokoisz. Oczywiście stres i niepewność będzie Ci towarzyszył do dnia operacji ale nie będzie Cię już tak szarpało.
    Ciekawe teraz jaką decyzję podejmie anestezjolog.
    Trzymaj się kochana.
    Aniu,fajnie mieć takie porównanie na maluszkach.
    Ja tylko Leona mogę obserwować i bardzo jestem z niego dumna. Właściwie to chyba dumna jestem z Moniki,że tak pięknie przygotowała dziecko ,bo przecież podstawową trudnością był język. Ja wiem,że dzieci szybciej łapią obcy język w czasie zabawy ale mimo wszystko co innego zabawa a co innego komunikowanie się z dorosłymi .
    Trzymajcie się zdrowo moje kochane.

Awatar kania79

Hejka czwartkowe, słoneczne, ciepłe...
    Tyle miałam napisać a tu pustka w głowie...Koleżanka zasiała mi telefonicznie mętlik w niej przekazując swoją dosyć ponurą wizję przyszłości naszego kraju. Ja jej na to, że to niemożliwe, zaś ona jak z karabinu maszynowego wymieniać poczęłła co było niemożliwe a faktem stało się. I jak się tak zastanowić (emotikon fest zafrasowanego) ...pochówek na Wawelu wydawał się takim niemożliwym, a potem to już równia poczuła, poszły konie po betonie.
    Ja również wierzę, że ktoś/coś w jakiś sposób się mną opiekuje, a w każdym razie czyni tak, że nawet jak z początku trudno mi jest się z czymś pogodzić-finalnie wychodzi na dobre...jak to powiadają: Pan Bóg jak zamyka drzwi to otwiera okno...A kościół? Instytucją niestety stał się a kiedyś był ostoją ...
    Miłego dnia

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Heloł Kumcie
    Nad instytucją koscioła katolickiego rozwodzic się nie bedę bo "jaki koń jest - każdy widzi"
    Wiara to zupelnie insza inszość ... i albo człek posiada błogosławieństwo wiary, albo nie ... ale i niewierni tomasze zwracają się ku jakiejs sile wyzszej w momentach trwogi ...

Ja dziś na działkę się wybrałam ... tak jak lubię najbardziej - sama, samiutka ... Dawno mnie tu nie było ... skosiłam trawnik, podlałam niektore krzaczory, uczyniłam koslawą konstrukcję wsporczą dla wybujałej jeżyny bezkolcowej ... (na dzialce bywa dwoch inżynierow, ale to stara babcia musi z kijków, gwoździ i drutu cos modzić )
    Siedzę sobie teraz przy kawce i niskie promienie słoneczka chwytam ... ot, jeszcze jedna chwila czystego szczęscia

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Aha ... jeszcze dodac muszę, że szczęście trochę zmącone wspomnieniem porannego ważenia ... 83 kg

Uprawnienia umieszczania postów