Strona 1896 z 1968 PierwszyPierwszy ... 896 1396 1796 1846 1886 1894 1895 1896 1897 1898 1906 1946 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18,951 do 18,960 z 19679
Like Tree8610Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

cd.

Wyslalam poprzedni post bo chcialam zobaczyc czy pojdzie z linkiem. Poszedl.
    To fajna stronka i mysle, ze sporo sie mozna z niej dowiedziec. Ale jest tych keto czy lchf informacji w necie mnostwo i mozna znalezc cos dla siebie.
    Kto mnie zna, ten wie, ze nie lubie byc stad-dotad i zawsze szukam takiego czegos, co mi pasuje , dlatego tez moja keto dieta jest moja, a nie taka, jak ktos gdzies kiedys wyczytal, ze powinna byc. W tym o czy bym wiec tu mogla napisac beda moje doswiadczenia, a nie jakies ogolnoobowiazujace.
    Pierwszym przykladem jest np kwestia kawy pitej z rana przed sniadaniem. Mozna bowie znalezc informacje, ze by nie przerywala postu nocnego powinna byc czysta, bez zadnych dodatkow. Mi taka kawa jednak nie smakuje. Probowalam ja pic przez jakis czas i bylo to zmuszanie sie do czegos, co mi zupelnie nie pasuje. szukalam wiec dlugo i wreszcie znalazlam informacje, ze kawa z dodatkiem tlustej smietanki, oleju kokosowego, albo mct albo masla co prawda hamuje procesy autofagi (czyli samooczyszczania komorek) ale nie hamuje procesow spalania tluszczu. A oto mi przeciez glownie chodzi.
    Robie dla autofagii wiec osobne jednodniowe posty od czasu do czasu i jest ok.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Heloł Kumcie
    Alez sie gwarno zrobiło ... aż miło na wątek wejść i Kasia Kwiatuszkowa jest ... jest po co żyć

Ja dzis w słabej formie, niestety ... ale konsekwencje muszą być
    Forma na tyle słaba, że kiedy dzis wrociłam do domu, to zaraz nagotowalam gar kwaśnego kapusniaku i napasłam sie tą ozdrowienczą zupką.

Dla mnie niedziela jest ostatnim dniem tygodnia własnie przez boga, ktory tworzył świat przez szesc dni, a siódmego dnia - w niedzielę - odpoczywał ... to chyba jakos tak było?

Kefirek wypity, zupa zjedzona, ale picie i zakąszanie trwało do g 3 nad ranem, więc dietowanie chyba jednak od poniedziałku

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dobry wieczór.
    Nie miałam nawet chwilki żeby zajrzeć na wątek. Od rana praca trwała. Pan mąż nawet się nie przespał po powrocie z dyżuru.
    Rano przyszedł pomocnik,który w tygodniu wnukami się zajmuje więc tylko w niedzielę ma wychodne. No ale górne szafki zostały powieszone. Została tylko jedna w którą trzeba wyciág zamontować. Z dolnymi problemu nie będzie. Niestety jeszcze końca nie widać. Zanim zostaną ustawione dolne trzeba się za hydraulikę zabrać ,łącznie z rozwaleniem kawałka ściany,żeby doprowadzić wodę do nowej baterii która teraz że zlewu będzie wychodziła no i nowy odpływ,bo wszystko jest przesunięte. Następnie na kawałku ściany z boku kuchni trzeba położyć tynk mozajkowy.
    Niestety kuchnia stoi bardzo blisko tej ścianki więc trzeba było wymyślić coś co można myć/szorować z tłustych plam.
    Ważne że już jest zaczątek zabudowy.
    Dzisiaj mój prawnuczek dwa latka skończył. Monika jest markotna,że dziecko nie miało przyjęcia urodzinowego z tortem.
    Nic to,zrobi jak wróci do Londynu.
    Trzymajcie się zdrowo moje kochane.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Czyli wychodzi na to, że frakcja kekwicka, przez Ogródkową sposiłkowana, liczniejsza niż MŻ. Nic to najważniejsze, żeby jakoś szło, z naciskiem na szło, a nie na jakoś.
    Czyli Edzio powinien być Zdzisio:-). Mała Asia obdarowana braciszkiem wybierała imię albo Ksysio, albo Zdzisio...
    Też uważam, że to niedziela, jako siódmy dzień tygodnia, kończy go a nie zaczyna, ale mój gadżecik, albo raczej wprowadzona do telefonu aplikacja uważa inaczej.
    I też miewam/miewałam w swoim życiu okresy odosobnienia...
    Małżeństwo po szczepieniu jak rybka, ja zapisuję się jutro.
    I może jutro coś więcej napiszę, bo jakaś taka kołowata jestem...A spałam jak misio 9 godzin, z czego ponad połowę snem głębokim...
    To tylko tradycyjnie zdrowia pożyczkę Wam, Waszym rodzinom i przyjaciołom...

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    Ja dzis w słabej formie, niestety ... ale konsekwencje muszą być
    Forma na tyle słaba, że kiedy dzis wrociłam do domu, to zaraz nagotowałam gar kwaśnego kapuśniaku i napasłam sie tą ozdrowienczą zupką.
    Kasiu ja wiedziona jakimś dodatkowym zmysłem przewidywania ugotowałam kapuśniak z wieprzowiną na moje jutrzejsze keto.
    No a dzisiaj u koleżanki pojadłam spagetti z wołowinką racząc się białą żytnią i ciastem drożdżowym jako ostatnim posiłkiem skazańca.
    O tym keto to naczytana jestem tak już dość mocno, ale jak to w praniu się okaże, Bóg raczy wiedzieć.
    Do dom wróciłam około 19 , sąsiadowi co to mi szafę dla kotów dostosowywał i pieniędzy za to nie chciał miskę sałatki keto wielowarstwowej(białka,ser żółty tarty, tuńczyk,majonez, masło tarte, ogórek i cebulka, majonez, a na wierzchu tarte na tartce żółtka z jajek na twardo) zaniosłam bo wdzięczność chcę okazać , a i kalkuluję sobie jeszcze go o coniebądź nagabnąć.
    Z frakcji tłuszczowych to ja nawiększa dyletantka jestem bo obie moje towarzyszki doświadczone w bojach.
    Z zobaczenia brateczka Kasi naszej ucieszyłam się bo to jakby człowiek cofnął sie do czasów Dukana i tego zrywu cofnął.
    Grażynko tego dr Bartka dużo ja posłuchałam i dowiedziałam się o cynamonie dość istotnej informacji.
    Jeżeli suplementujemy go leczniczo nie używamy przyprawowo (ok2-3 g dziennie winno to być) ważne, żeby był to cynamon cejloński, a nie chiński.
    Na marketowo sklepowych torebeczkach kraju pochodzenia nie znalazłam , ale poszłam do delikatesów eco i tam 15g opakowanie cejlońskiego nabyłam.Ma on 50 razy mniejszą zawartość szkodliwych kumaryn niż ten chiński.
    Zdrowia dla Eduli już dwuletniego kawalera.A jak oni z tą infekcją stoją?Czy poprawiło się coś czy ciągle ich ta jelitówka męczy?
    Anusiu zazdraszczam szczepienia bo ja przez ten antybiotyk to nie mogę się jeszcze ze 20 dni zaszczepić
    Grażynko może pan mąż do Wigilii zdoła kuchnię poskładać.
    Zeniu właśnie się miałam o to osadzenie twoje w czasie zapytać?
    To o której godzinie Ty mozesz z siostrą porozmawiać żebyście obie przytomne były.
    Ja z mojej wycieczki (tylko 14 dni) do Stanów pamiętam , że w tamtą stronę przestawiłam się szybko i bezboleśnie, ale powrót i adaptacja odwrotna to oszołomienie dziwne mnie trzymało z tydzień albo i dłużej.
    Bardzo ale to bardzo podobało mi się u Was.
    Jak wyjeżdżałąm to przeczytałam taką ksiązke Marka Wałkuskiego "Wałkowanie Ameryki". On tłumaczył to nieokazywanie malkontenctwa i narzekania jako wynikające z religi.Protestanci mają podobno takie przekonanie, że jak jesteś dobrym chrześcijaninem to Bóg cię kocha i kłopotów i nieszczęść ci w swej łaskawości szczędzi.Jak jest człeku żle musi być grzesznik i ściga go gniew Stwórcy.
    Większość ludzi nie chce by ich o te zadziory z Najwyższym posądzano i pokazuje innym tylko jasną twarz i słoneczny uśmiech.To od tych ortodoksyjnych , protestanckich pierwszych emigrantów podobno się wywodzi i stało się cechą narodową.
    No koty też cierpią w milczeniu i nie dają poznać po sobie choroby , żeby nie stracić przewagi w grupie i nie spaść w hierarchii.
    Ale mnie ta postawa optymizmu , uśmiechu się podobała.

Awatar Sonka57
    Sonka57 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Zachód Polski

Miłego czytania...i czytelnictwa ewentualnie też
    Czytelnictwa powiadasz ? czyżbym dobrze się domyślała ?
    Olejniczak, Michalak , znajome nazwiska. Bator nie..........ale pomyślę. Też .

Przed dietą 107,4-98,8
    Na Dukanie /dwie próby/98,8-86,0
    IV faza 86- 72,5

ZeniaP_ jest nieaktywny Znany na forum

Dzień dobry i Dobry wieczór, jeśliby kto zajrzał jeszcze dzisiaj,

No, to poszperałam w Internecie, żeby się dowiedzieć, kiedy ten Pan Bóg odpoczywał. No i okazuje się, że odpoczywał w sobotę (!)
    Sobota (Sabbath) zgodnie z biblią jest 7 dniem tygodnia, i słowo Sabbath ma znaczenie "zatrzymać" (pracę), "odpoczywać". Bóg zamyślił ten jako dzień radości i odpoczynku, i spędzenia czasu z Nim (Izaak 58:13). Słowo Sabbath oznacza również Odpoczynek Boga (Exodus 20:10).
    Świętują sobotę Izraelici, ale również Protestanci i część Chrześcijan.
    Z tego, co wyczytałam wynika, że Sabbath podlega Prawu Starego Testamentu, Chrześcijanie temu prawu nie podlegają i mogą wybrać świętowanie albo w sobotę, albo w niedzielę. Problem kiedy rozpocząć dietę rozwiązany. Wg Starego Testamentu niedziela jest pierwszym dniem tygodnia, wg Nowego - poniedziałek.

KasiuO dziękuję za link. A teraz jeszcze napisz szczegółowo, jak Ty go zamieściłaś, ja umiem tylko jakieś miniaturki i to tylko z rzeczy, które posiadam w moim komputerze. Coś mało kumata tu jestem.

Widzisz, dużo mądrego zamieściłaś w jednym poście. Sprawdziłam natychmiast, co to jest ta autofagia, a to po prostu zjadanie przez organizm słabych, chorych komórek i tym samym wymiana ich na komórki zdrowe. Zwykle w tym celu zalecają leczniczą głodówkę, ale okazuje się, że dieta keto działa tak samo. Ty robisz bardzo dobrą robotę, bo łączysz keto z jedzeniowym okienkiem/postem, a jeszcze do tego dokładasz jednodniowy post tu i tam. Benefity podwójne, spalenie tłuszczu i pozbycie się tego, czego w organizmie być nie powinno.
    Przyjmę więc Twoją metodę jadania 2 razy dziennie. Trochę będę miała problem rano, no ale kto mi zabroni jadać śniadanie w samochodzie w drodze do pracy, moje okienko narazie będzie od 9 do 5. Za dwa tygodnie przesunę je od 10 do 6:00. No, miałam rację, że się ucieszyłam na Twój widok.

A jak tam pozostałe Zawziętaski? Pozdrów ode mnie Sabinkę, Agnieszkę, Maniusię i Krysię - miłe to kobiety.

Aisaku, no odpokutować trzeba, ale co to znowu za pokuta pożywić się smacznym kapuśniakiem, a i kefir to samo zdrowie przecież. Ja za pokutę to penie krupnik, którego nie znoszę, musiałabym jeść. Pewnie tej kwaśnej zupki to Ci jeszcze i na poniedziałek wystarczy. A jak Twoje MŻ będzie wyglądać? Na mniejszym niebieskim talerzyku (podobno na niebieskich je się mniej). A może też zamierzasz ograniczyć jakieś produkty? Pamiętam, że waga Ci onego czasu ładnie spadała, nie mogę tylko sobie przypomnieć, czy to było z powodu diety, czy to siedzenie na chmurce tak wyłaszczało. Powodzenia od jutra życzę!

Grażynko, wszystkiego dobrego dla prawnuczka. niech się Smyk zdrowo chowa i ładnie rozwija. Cóż, że dziś bez tortu, pojadą do Londynu i będzie impreza na 102. A jak oni wszyscy? Jak Dorotka? Pisz o postępach, bo wszystkie tu trzymamy kciuki i bardzo oczekujemy dobrych wiadomości.
    A z kuchnią to przemęczysz się teraz, ale za to na lata będziesz miała i ładnie , i wygodnie. Chwal męża swojego, jako i my go chwalimy, czcigodny to mężczyzna!

Kaniu, będzie szło! No bo czemu nie? Nasza grupa może i liczniejsza, ale Wasza kto wie, może się okazać efektywniejsza. Dobrze by było, żeby Kaasia pod budkę palucha wsadziła, Ona chyba by pasowała do Waszej grupy. A wtedy byłoby 3x3.
    A może, dobra kobieto, za dużo pospałaś dzisiaj i stąd ta kołowatość? Ale jutro też jest dzień i życzę by mniej kołowaty był.
    Na temat szczepionek się nie wypowiadam, bo znielubicie mnie jak psa wikarego. Nie zaszczepiona jestem, choć antyszczepionkowcem nie jestem. Jestem tylko przeciwko tej, jak i przeciw wszelkim paszportom i mandatom.

TinnGo, i T mówisz, żeś słaba z gotowania? A taką sałatkę warstwowa kto uczynił, pełna jestem podziwu, bo ja chyba te składniki bym po prostu zjadła indywidualnie.
    Cejloński cynamon jest chyba jaśniejszy, łatwo go poznać po sposobie zwinięcia, bo on jest zwijany w dwa ruloniki do środka, a te inne w jedną rurkę. Ale co z taką zwiniętą laską zrobić (jak już wiadomo, że cejloński). Utłuc go młotkiem a potem do młynka? A może macie sposób na mielenie cynamonu?
    Z siostrą rozmawiam między 6-8 rano mojego czasu, a u niej wtedy jest 12-2 po południu, czyli obie jesteśmy "żywe". Z przystosowaniem się do zmiany czasu mam problem po powrocie z Polski. Ciekawe, że Ty miałaś odwrotnie.

No dobrze Drogie Kobiety, idę ja trochę popracować, bo jutro trzeba wnusią się zająć.

Spijcie wygodnie i spokojnie. Ku przypomnieniu - jutro start!

Waga moja na dzisiaj 68.1 kg. Nawet nie umiem zrobić stopki (płacze)
    Ostatnio edytowane przez ZeniaP_ ; 29-11-2021 o 01:00

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Dzień Dobry...ja szybciorem, do włosów wyschnięcia, bo zaraz wybywam w pięknie ośnieżone miasteczko ...przez noc nastała u nas biała bajka

Cytat Zamieszczone przez Sonka57 Zobacz posta
    Bator nie..........ale pomyślę.
    myśl, myśl...ostatnia "Gorzko, gorzko" to o takiej tematyce, że szok ...i nad dołączeniem do nas może

Cytat Zamieszczone przez ZeniaP_ Zobacz posta
    Dobrze by było, żeby Kaasia pod budkę palucha wsadziła
    Hahania mniemam też MŻ

Ja za pokutę to penie krupnik, którego nie znoszę
    i tuś mi siostrą...w dorosłym życiu nie gotuję krupniku w ogóle, chociaż kasze różne ogólnie lubię.

Cejloński cynamon jest chyba jaśniejszy, łatwo go poznać po sposobie zwinięcia, bo on jest zwijany w dwa ruloniki do środka, a te inne w jedną rurkę. Ale co z taką zwiniętą laską zrobić (jak już wiadomo, że cejloński). Utłuc go młotkiem a potem do młynka? A może macie sposób na mielenie cynamonu?
    ...czyli, jak ja mielony mam to kicha

Tinn i Zeniu czyli jak powracacie do siebie adaptacja jest trudniejsza; myślę, że w tamtą adrenalinka wyjazdowa, ten no rajzen fiber pomocne są, a z powrotem to organizm wie, że to już tylko codzienność na własnych śmieciach czeka

No to pędzę, lecę

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Dzieńdoberek Wam Kumcie miłe
    w ten poniedziałek, MŻ znamienny ...
    No, to wydało się, że ja nowotestamentowa ... a właściwie to ignorantka ...
    Nu, moglam sama sprawdzić, ale mi sie nie chciało ... i jeszcze lenistwo (!) ... muszę miec jakies inne zalety (chociaz tez ładnie nie tanczę)

Weszlam dzis na wagę krokiem ciężkim i zobaczyłam tam 88,1 kg ... nie wiem jak to się stało ... ale ewidentnie czas juz przestać żartować i od planów przejsc do praktyki ...
    Wstępny plan to zmniejszenie porcji(!), rezygnacja ze slodyczy i cukru, zwiekszenie ilosci warzyw kosztem potraw mącznych ... no i zaprzestanie żerowania w godzinach nocnych ...
    Zobaczę, jak to w praktyce wyjdzie ... tzn. waga zweryfikuje ...

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Och jak przyjemnie czytać o planach dietowych.
    Ja mam jakąś awersję do diety tłuszczowej. Może dlatego,że pan który u nas ją propagował na serce zmarł w dosyć młodym wieku. Nie mniej, widząc efekty u Kasi kwiatkowej,mocno Wam kibicuję.
    U mnie poza dukanem sprawdza się mż z wyrzuceniem wszystkiego co z pszenicy jest.
    Dorotka robi postępy fizyczne.
    Już nie widać problemów z nogą,ręką też jest już sprawna.
    Z mówieniem będzie długotrwały proces. Zaczęła juź sobie przypominać literki i proste słowa potrafi w Messenger-ze napisać.
    Został u niej uszkodzony ośrodek mowy. Z medycznych tekstów wyczytałam,że znajduje się on w lewej półkuli ,tam gdzie był wylew i następnie udar niedokrwienny. Ten ośrodek sam się nie regeneruje. Cała praca polega na nauczeniu mniej zajętego ośrodka w prawej półkuli żeby przejął pracę uszkodzonego. Co dziwne ośrodek śpiewania zazwyczaj nie jest uszkodzony,dlatego terapia / podobnie jak u osób jąkających się/ polega na śpiewaniu prostych zwrotów.
    Wszyscy mamy nadzieję,że wróci do prawidłowego mówienia.
    Maluchy i Monika wracają do zdrowia ale jeszcze są na diecie.
    Na 8 grudnia mają wykupione bilety na lot do Londynu.
    Mam nadzieję,że do tego dnia nie zamkną granic.
    Tereniu,mąż obiecał ,że do 15 grudnia wyrobi się ze wszystkim.
    Poza kuchnią ma położyć tynk mozajkowy w przedpokoju i pomalować "salon" i mój pokój.
    Pokój Dorotki był niedawno odnawiany,więc tylko sprzątnąć,umyć okno,zmienić pościel...
    Trzymajcie się zdrowo moje kochane.
    Aaaa,dziękuję za uznanie dla mojego męża. Bardzo się ucieszył jak mu przeczytałam pochwały.

Uprawnienia umieszczania postów