Strona 1898 z 1929 PierwszyPierwszy ... 898 1398 1798 1848 1888 1896 1897 1898 1899 1900 1908 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 18,971 do 18,980 z 19283
Like Tree8605Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Tak ,Aniu,to afazja złożona,bo nie potrafi mówić i zapomniała liter. Niestety lewa półkula dwa ciosy dostała. Wylew a po 10 dniach udar.
    Wycofałam się , zostawiłam wolną rękę Monice. Ona z mamą ustala plan rehabilitacji. Wiem,że ma zamiar być w obecnej klinice do 23 grudnia. W sumie to będzie 5 tygodni. To i tak jest sukces bo nie chciała słyszeć więcej jak 3 tygodnie.
    Pewnie po Świętach lub po Nowym Roku pojedzie do prywatnej w Konstancinie.
    Tam mają bardzo dobre wyniki w cofaniu afazji. W obecnej są bardziej nastawieni na rehabilitację ruchową.
    Chciałabym żeby w Konstancinie wytrzymała 6-8 tygodni,ale czy wytrzyma ?
    Dodatkowo ma tablet na który Monika jej wgrała specjalną aplikację do nauki mowy po udarze. W wolnej chwili,jak ma ochotę może korzystać.
    Pokoju pojedynczego nie było aktualnie,kazali się dowiadywać ,ale Dorotka sobie nie życzy żeby coś załatwiać. Prawie się pogniewała na Waldka mówiąc nie,nie ja sama.
    Przenieśli ją do innego pokoju.
    Nowa sąsiadka nie jest uciążliwa albo już nic nie mówi żebyśmy jakiejś akcji nie robili.
    Monika specjalnie na 8 kupiła bilety ,bo jeszcze w między czasie lata z chłopcami po specjalistach. Oczywiście prywatnie,bo wiadomo jakie są terminy na NFZ. No ale nasze prywatne badania czy wizyty są i tak duuużo tańsze niż w UK.
    Udało się załatwić okulistę dla Leona łącznie z rezonansem głowy bo w Londynie zasugerowali,że problem z oczami który nagle wyskoczył może mieć podłoże neurologiczne. Na szczęście zostało to wyeliminowanie.
    Jeszcze musi załatwić echo serca bo obaj majá jakieś szmery w sercu. O podejrzeniach schorzeń u Eduli już nie chcę pisać ,żeby złego nie przyciągać .
    Tak więc sprawa nie jest prosta.
    Trzeba trzymać kciuki żeby granic nie zamknęli.

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Dzien dobry,
    Grazynko kciuki trzymane z granic nie zamykanie, ze ho ho... I ja mam w tym bowiem swoj interes, bo wybieram sie z malzem za tydzien do miasta rodzinnego w bardzo waznej sprawie i nie chcialabym by ktos/cos nam plany pokrzyzowal...
    Bardzo to wszystko smutne i od losu niesprawiedliwe co spotkalo twoja corcie. Nieustannie o niej mysle i dobre fluidy posylam. Dzieciaczkom i ich mamie tez duzo zdrowka zycze.

Kaniu, Zeniu pozdrowionka dla Zawzietasek przekazane. Dziewczyny pieknie dziekuja i wzajemnie pozdrawiaja caly Celownik.

Zeniu- mam pytanko. A w jakim okienku ty piszesz? Ja w szybkiej odpowiedzi i u gory mam listwe z kilkoma funkcjami. Ty nie?
    A powiedz kochana te bomby tluszczowe to jak robisz? Maslo i olej kokosowy rozpuszczasz, skoro piszesz ze mase pozniej wlewasz. To musi byc plynna tak?
    Ja sobie dokladam tluszczu pijac dziennie 1 lyzke MCT, no i uwielbiam jogurt z mascarpone i maslem orzechowym. Musze uwazac by go nie zjadac za duzo. Bo mocno na mnie dziala uzalezniajaco...
    Dzisiejszy dzien malo zjadlam na sniadanie, za to byl bardzo syty obiad. Kcal ok 1500, W- 55, B-70, T- 90 troche slabe mi dzis wyszly te makroskladniki...

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

..........pani dochtórka przykazała żyć na luzie, szczepić się w wyznaczonym na czwartek terminie, przepisała preparat z D3, cosik tam na ciśnienie oraz krople do oka, w którym wylew określiła jako skutek uboczny przyjmowania leku na rozrzedzanie krwi, nawracający ból głowy jako neuralgię; skupić się na czekającym mnie zabiegu a potem będziemy myśleć
    Wnuczka stwierdziła dzisiaj, że moje oko wygląda jak Polska - takie biało czerwone

Jedzeniowo oki, może nawet i okieneczko żywieniowe nieźle wyszło, właśnie je zamknęłam zakwasem z buraków, który tym razem wyszedł był mi akuratny
    Na opakowaniu po cynamonie nie najdzie się kraju jego pochodzenia, tylko dla kogo przez firmę spod Poznania wyprodukowano; cała produkcja to pewnie rozdrobnienie i w torebki 20g rozsypanie.
    Kawę to ja jednak albo czarną, albo z mlekiem jak ostatnio.

To się trzymcie w zdrowiu DOBRANOC

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Hejka Kumcie

Nie bardzo mam się czym chwalić ... wczoraj większośc dnia w łóżku spędziłam, bo mnie jakieś złe napadło, katarem pokarało, w gardle łaskotało, rozkaszlało, głowe rozbolało i stanem podgorączkowym otumaniło ... takie zło było ... i na takie zlo, to ja napoj zdrowotny robię z herbaty, pokrojonych cytrusów, miodu i soku malinowego. Jadłam wczoraj ... czy mniej, to nie wiem. Dziś z rana musiałam pojechac na umówione spotkanie z konserwatorami, co mi kaloryfery w drugim mieszkaniu uruchomić mieli ...(a juz podejrzewałam, że administracja moje działające kaloryfery wymieniła na atrapy) jak już pojechałam do miasta, to i tam zostalam bo na popołudnie miałam prześwietlane kręgosłupa, co mi ostatnio mocno bruździ ... takim to sposobem spędziłam cały dzien na mieście ... cos tam przekąsiłam niewiele, ale dojadłam po powrocie do domu, czyli wieczorem ... dużo czasu spędziłam "zabijając czas" włócząc się po centrum handlowym i pocąc się obficie w ciężkiej kurtce ... zobaczymy, czy chorobe wypociłam, czy ravczej wprost przeciwnie ...
    W centrum handlowym ciasteczka grzeszne wodziły mnie na pokuszenie ... ech takie piętrowe bezy z kremem i smietanowo nabite eklerki ... juz się widziałam przy kawce nad takim grzesznym ciasteczkiem ... ale wytrzymałam ... i zjadłam garść suszonych daktyli po powrocie do domu ... jednak ciągnie do słodkiego ...
    Postaram się bardziej przyłożyć do zapanowania nad dietą ... jutro pewnie znopwu w domu zostanę, bo na czwartek chcialabym się podkurować ...

ZeniaP_ jest nieaktywny Znany na forum

Dzień dobry Miłe Kobiety,
    No, popracowałam dzisiaj, a teraz na palcach będę odliczać dni do wolnych dni, a potem zajmę się przygotowaniem do świąt (wymyślanie i polowanie na prezenty). U nas zaczyna się już świąteczna atmosfera, domy udekorowane światełkami i innymi cudami i bardzo przyjemnie spaceruje się nocą po takich rozświetlonych ulicach. Przy jednym z domów stoi nadmuchany miś polarny z małym misiem na plecach. Ten duży miś kręci powoli głową, co strachem mojego Burka napawa, ale po trzecim przejściu pełna ignorancja. Choinki ludzie ustawiają zaraz po Dniu Dziękczynienia i wyrzucają w nasz drugi dzień świąt. Szkoda, że nie w Wigilię, bo byłoby "jak znalazł". My też ubieramy choinusię na początku grudnia, żeby tak się nacieszyć tą świąteczną atmosferą. A przed domem światełka i dwa solidne anioły grające na trąbkach. Lubię to.

Kaniu, dobrze, że odwiedziłaś tę lekarkę, zawsze to człowiek trochę spokojniejszy po takiej wizycie, szczególnie, jak lekarz odpozna, co się dzieje i środki jakieś zapisze. Mam nadzieję, że to patriotyczne oko szybko wróci do normalnego stanu i więcej kłopotu sprawiać nie będzie.
    Ty masz ten zabieg niedługo, czy dobrze pamiętam, że 6-go grudnia? Nie denerwuj się tylko, wszystko pójdzie zgodnie z planem, a kciuki też będą trzymane i pozytywne fluidy w Twoim kierunku przesyłane. Będzie dobrze.
    A ile godzin ma twoje okienko żywieniowe? Czy robisz 8/16, czy jakieś inne? Czy ograniczasz jakieś inne produkty też, czy tylko wyrzuciłaś słodkości? Wiem, że ważysz się codziennie (ja prawie też), a kiedy będziesz meldować wagowe zmiany? W niedzielę, żeby zacząć nowy tydzień od poniedziałku? I to właściwie jest pytanie do wszystkich. Ja chyba stopkę zmieniać będę w niedzielę.
    Co do maseczki przed komputerem, to nie zakładam, bo mój komputer ma bardzo dobre zabezpieczenie antywirusowe. A rączki mam zawsze czyste!

KasiuO, te bomby tłuszczowe - ucieram masło, mieszam z masłem orzechowym i rozpuszczonym olejem kokosowym (bo on się ładnie nie uciera, zawsze zostają takie małe białe grudki) dodaję kakao w ilości wg uznania i wlewam do foremki z papierkami. Kładę rodzynka, albo parę płatków niesłodzonego kokosu (nie wiórków) i do zamrażarki. Jak zastygną, przekładam do woreczka foliowego i wciąż trzymam w zamrażarce.
    Czy nasz stronkę "Barbara Maria w kuchni"? Ona jest w Danii, gotuje różne rzeczy ale ma też trochę LCHF. Wypróbowałam niektóre (bułeczki kokosowe, pyszne płatki śniadaniowe z orzechów, naleśniki zapiekane). Warto tam zajrzeć, jeśli jeszcze nie zajrzałaś.
    Kulę ziemską znalazłam, dziękuję.

Aisaku, kuruj się dobra kobieto, zdrowie najważniejsze. Naklejka "bohater" Ci się należy za ominięcie eklerka i dwupiętrowych kremowych bezuniów. O to właśnie chodzi. Nie będzie jakaś tam beza nami rządziła.
    A tak po ciuchu, to zauważyłam, że jeden kilogram Ci odpadł tak z dnia na dzień. Gratuluję!

TinnGo, jak Ci idzie? Wiem, że dobrze, tak tylko pytam.

Ok, dobranoc drogie panie, czas mi trochę popracować.
    śpijcie smacznie i zdrowo.
    Zenia
    11/28 - 68.1
    12/5 - 67.7

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Chciałam wszystko opisać ale mnie moja pani Ewa od kociczki Rózi zagadała przez telefon.No wiecie wdzięczna jej za tą adopcję kociczki strasznie jestem, ale codzienne na początku teraz co drugi dzień rozmowy mocno mnie wyczerpują.Ja do ruchu i działania bardziej nawykła .Pisanie jest też dla mnie takim czymś przyjemnym jak dla Kasi wspaczkowej pędzelkiem po płótnie wodzenie.
    No ale są ludzie lubiący rozmawiać przez telefon.
    No jeszcze znam kilka osób z którymi lubię gadać ale i z nimi po jakichś 30-40 min mnie zaczyna przypodnosić.
    Normalnie nie wiem jak ostudzić tą zażyłość.
    Dieta idzie mi całkiem nieźle.Zmodyfikowałam kawę dając olej MCT zamiast kokosowego i zrobiłam na rozpuszczalnej( była mniej gorzka niż naturalna parzona) i dodałam 2 łyżki 36% słodkiej śmietany.Wypiłam z przyjemnością.Dzisiaj jadłam to samo co wczoraj wiec nie wbijałam w Fitatu bo makra by wyszły podobnie.Na jutro upiekłam roladę Kaasi888 z oopsiesowej bazy.Pierwszy raz piekłam w nowym piekarniku.Dotychczas tylko podgrzewałam.
    No brałam się do rozkminiania ustrojstwa jak pies do jeża.Ale wyszło OK.
    Ciągle nie czuję głodu.Nie wiem czy jestem w ketozie ale napewno nie mam wyrzutów insuliny bo czuję głód jak jestem ok 4 po posiłku ale nie jakiś wilczy i nie ciągnie mnie do podjadania.
    Nie boli mnie głowa, jest mi ciepło i nie siedzę co chwila w toalecie co było moim udziałem na Dąbrowskiej i Bardadynie.
    Oby dalej tak szło.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Dobry, słoneczny dzień
    Po 10-ciu dniach słodzonego dworcu (słodyczowego detoxu) coś tam drgnęło na wadze. No wciąż nie pamiętam żeby mi ktoś z "młodzieży" tego automata wyłączył.
    Trochę Ci Grażynko tej nowej kuchni zazdroszczę, ale bałaganu już nie. Dobrze, że Dorotka chce współpracować i rehabilituje się.
    Wspaczka przytulna do memłona. Widzisz jaki ten organizm pokrętny i chitry coby swoje dostać; nawet niemoc zdrowotną obmyśli, żeby biedniutki człowiek ulitował się sam nad sobą i pokusie uległ był. Tym bardziej gratulajciochy!
    Zenitu zabieg mam w przyszły czwartek, a jutro szczepienie, o czym przed chwilą przypomniał mi SMS.
    Dziewczęta "tłuszczowe" tak czytam o Waszym sposobie odżywiania się, mało co rozumiem, ale przyznam się też bez bicia, że i za bardzo nie wnikam, albowiem po pierwsze primo zdrowotnie to raczej nie dla mnie, a po drugie mnie na nią po prostu nie było by stać, ewentualnie. Zazdroszczą jedynie Tereni tego ciepła, albowiem mnie jest okrutnie zimno. Posel i krążenie. Ja siedzę okutana w polary z walonkami na nogach (takie ciepłe, dłuższe kapciuszki że sztucznego baranka), a moje wnuczki hasają z krótkim rękawem i bez skarpet.
    To to bywajcie kuny cmok, cmok

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Ania jak się ma za niski cholrsterol to stale jest zimno.A ty jaki masz?
    Jadę do miasta to w tramwaju cosik napiszę bo mnie może znowu czasu braknąć jak wczoraj.
    Dzisiaj na gimnastyce słaba jednak byłam i bardzo się pociłam.Ale czy to osłabienie po antybiotyku co to na ten pęcherz go dostałam czy efekt braku glikogenu w wątrobie i mięśniach nie wiem.Ważne że jeść się nie chce.
    Dzisiaj w klubie seniora na zajęcia nikogo nieszczepionego nie wpuścili.Wiem, że Zenia nieszczepiona ale ja z takiego obrotu sprawy raczej zadowolona jestem.
    Dostałam wczoraj sms od gina że badania wymazu dobre mam i więcej leków ani na grzyby ani na bakterie nie potrzebuję.
    Śnieg znowu mi siatkę na wolierze zalepił i się namachałam kijem coby pozrzucać.Ot i tak ci to u mnie.Zdróweczka zwłaszcza Rastusiowej familii ale innym takoż.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Dzieńdoberek

Z tym poczuciem zimna przy niskim cholesterolu, to potwierdzam - Poślubiony uczestniczył w programie testowania leku na cholesterol i ma tego cholesterolu tyle, co noworodek ... cieszy się, ale i marznie ... u niego w pokoju temperatura jak w tropikach, a ze spaceru wraca zawsze ze stwierdzeniem, że na zewnątrz bardzo zimno ...

Kinicuję Dorotce w jej walce o powrót mowy i jestem przekonana, że to tylko kwerstia rehabilitacji i czasu. Monika dzieci przebada i do domu wróci spokojniesza, wiedząc co im nie dolega

Tereniu, ja też tak mam, że przeciągająca się rozmowa telefoniczna zaczyna mnie fizycznie boleć ... Mam parę osób, które jakby uważają, że niegrzecznie jest rozmawiac krócej niż godzinę ... ja bardzo lubię te osoby, ale czasami po prostu ich telefonów nie odbieram (wstyd się przyznać) Innym sposobem, jaki przyszedł mi trudno, ale działa, jest nagłe zakończenie rozmowy ... mówię "oj przepraszam Cię bardzo, ale muszę się rozłączyć ... dokończymy następnym razem..." i się rozłączam ... Okropna jestem, ale jakoś trzeba się ratowac ...

Zeniu, myslę i ja o świętach ... lubię te przygotowania i atmosferę ... no ale od myślenia trzeba będzie przejśc do czynów i zawcasu pierogów nalepić Zamawiam teraz prezenty ... oczywiście najwięcej dla wnuczek ...

Kasia Kwiatuszkowa w tej ketodiecie porusza sie jak ryba w wodzie ... zazdraszczam ... no i fajnie, że podróz w rodzinne strony planowana jest - to zawsze dostarcza wielu wzruszeń

U mnie wahania wagi częste są i związane z zatrzymywaniem i pozbywaniem się wody ... Ważę się codziennie, ale rzadko kiedy pamiętam ile dokładnie waga pokazała (no, chyba ze mnie zaskoczy ) ... Teraz ważne, żeby proces nabierania masy zastopować i odwrócić ... a palic ciągle się chce

Kuruję się dziś intensywnie - chcę być zdrowa na jutro ...

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Aisaczku dzięki za zrozumienie mojego cierpienia gdy gadulskość znajomego pozbawia mnie mojego dnia , mojego czasu, rozsypuje całą zwykle u mnie precyzyjną logistykę czasu i czynności ustawionych w czasie.Ja wczoraj do 1:30 kończylam to co mi ta rozmowa z nudzącą się właścicielką kociczki zabrała.
    Telefon dla mnie służy do komunikacji, uzgodnienia terminów, poinformowania o czymść, zarezerwowania no do ustalenia princypiów.
    Pięknie to ujęłaś , że cię przedłużająca się rozmowa fizycznie boli.Mnie też.W dodatku na duże uszkodzenie słuchu ok 40dB ja muszę być bardzo skoncentrowana no tak jak bym zaliczała listening z angielskiego.Zaczyna mnie boleć głowa, wzmaga się szum w uszach i czuję się jak pies ciągnięty za kolczatkę na szyi.
    Ale z drugiej strony nie chcę urazić, obrazić,zrazić do siebie tych gadatliwych a nudzących się przyjaciół.Jak można nie kłamiąc powiedzieć delikatnie sorry ale ja już chcę wrócić do swoich myśli, zajęć i planów.???

Uprawnienia umieszczania postów