Strona 1984 z 1985 PierwszyPierwszy ... 984 1484 1884 1934 1974 1982 1983 1984 1985 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19,831 do 19,840 z 19842
Like Tree8611Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

No kumiszcza czy my wątek zamykamy czy co?
    Grażynko relację ze zdrowotności poproszę.
    Ja na soboto/ niedzielę przyjechałam do domu wyspać się i odprać.Teraz wracam.
    Kasia to chyba biega kurc galopkiem za dziewczynkami ale Anula cosik zagadać w mi÷dzyczasie jest proszona.
    Całuskuję kumcie drogie.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Wybaczcie Kumy miłe, ale ja podrapac sie nie mam kiedy, a wieczorem na nos padam.
    Za zyczenia imieninowe pięknie dziękuję i spóźnione ale z serca płynące zyczenia wszelkiej pomyslnosci naszej Anulce i Hani przesyłam.
    Imieniny obchodziłam z wnuczkami i Poslubionym juz tutaj, czyli w miejscowosci Makowo nad Jeziorakiem. We czwórkę się tu w jeziorze moczymy. Zarzekałam się, że wiecej z wnuczkami nie pojadę jesli przyjdzie mi samej gotować, ale jest jak zwykle ... czyli dzieci, zakupy i przygotowanie posiłkow na mojej głowie. I jeszcze Poslubiony do ogarniecia
    Nic to, dam radę ...

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Ty Kasiu silna kobieta jesteś.Dawnymi czasy to nie dość że gotowało się samemu to jeszcze na węglowej kuchni do której szyszek trzeba było w lesie nazbierać.
    Ja to do dziś pamiętam jako coś uroczego chociaż moja mamusia widziała to w innym świetle..
    Może tkasz Kasieńko dla swoich wnuczątek piękne i niezatarte wspomnienie lata nad Jeziorakiem.Może któraś książkę napisze może któraś talent odziedziczywszy namaluje.
    Wytrzymaj kochana i zdaj nam relację jak dojdziesz dp rozumu po tym wywczasie.Tulam i pozdrawiam Kasiu.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Mam problemy z internetem.
    Coś Polsat/plus kiepską jakość ma od kilku dni. Nie chcą mi się wgrywać strony,mieli jak za dawnych czasów Orange. /buuu/
    Być może przeholowalam w tym miesiącu i zwalnia mi pod koniec okresu rozrachunkowego
    Zdrowie....jak to nasz Wieszcz pisał...szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się popsujesz....
    Trudno wraca się do normalności. Słaba jestem potwornie a kaszel dalej mnie dusi. Jedyne pocieszenie ,że wzrasta saturacja z początkowej 82 już do 90 się zbliża.
    Lekarka nie kazała niczym się wspomagać,że płuca same się oczyszczą,ale ile można czekać.
    W myśl powiedzenia chcesz być zdrowym lecz się sam.....wynalazłam ,że w moim ogródku rosną cudowne roślinki które powinny mi pomóc.
    Macerat z miodunki,przetacznika i babki w takich samych proporcjach,zalane gorąca wodą i odstawione do naciągnięcia na 3-4 godziny podobno działa cuda. W dawnych czasach nawet gruźlicę tym leczono.
    Wczoraj zaczęłam eksperyment więc jeszcze skutku nie widać,ale jeśli zadziała to sobie ususzę żeby i na okres zimowy mieć zapas.
    Sosnowy syrop już mi się znudził
    Dodatkowo zajadam się nasturcja i śmierdzi uszkami.
    Nasturcja podobno ma mocniejsze działanie antybiotykowe jak król czosnek.
    Śmierdziuszki z kolei poprawiają wzrok a ja ostatnio ślepnę na prawe oko. Podejrzewam,że kolejny raz zrobiła mi się zaćma wtórna,ale dostań się do okulisty/wrrrrr/.
    Jeszcze popijam herbatkę z kwiatków nagietka,smaczna jest a dużo zdrowsza niż czarna herbata. Jeszcze w odwodzie mam zielony jęczmień/hihihi/ ale odstawiłam bo chyba już nadmiar tych dobroci biorąc pod uwagę,że jeszcze kurkumę z pieprzem i cynamonem każdego dnia w towarzystwie kawy sobie zapodaję.
    Hmmm,są ludzie uzależnieni od lekarstw a ja chyba się od ziółek uzależniam. Czy zioła mogą zaszkodzić w nadmiarze stosowane????
    No przecież jeszcze o czarnym czosnku zapomniałam.
    A może ja już jestem całkowicie zdrowa tylko tego ślepym okiem nie widzę? /Hihihi/
    Czarny czosnek nastawiony z młodego,tegorocznego wyszedł podobny do kupnego poza jednym .....konsystencja,kolor,brak zapachu się zgadza tylko w smaku słodyczy nie mogę odnaleźć. Może jak będzie dojrzewał w słoiku/a może tak do roku stać/ nabierze słodyczy.
    Z samego rana wkurzyłam się niesamowicie. Jak pisałam Dorotka na 12 ma wykupiony bilet do Londynu brytyjskimi liniami a tu ogłaszają ,że do 15 wstrzymują sprzedaż biletów w związku z problemem na londyńskim lotnisku.
    Niby w kolejnych wiadomościach podali,że wcześniej wykupione bilety są aktualne,ale kto to wie co będzie faktycznie???
    Dzisiaj idzie na prywatną wizytę do neurochirurga bo w końcu wie,że nic nie wie /wrrrrr/
    Ten ze szpitala po obejrzeniu RM stwierdził że leczenie uwaža za zakończone,neurolog uważa że wszystko jest o.k. /wrrrrrr/
    Prawa ręka w dalszym ciągu jest niesprawna,nawet garnuszka nie potrafi w niej utrzymać a tym czasem nie dostaje rehabilitacji.
    Z mową czy też zrozumieniem też się zatrzymało, choć na początku tak ładnie szło. Tu jednak chociaż jest pod opieką logopedy. Pani super prowadzi ćwiczenia i motywuje do czytania ze zrozumieniem.
    Ot i tak to się wszystko plecie.

Awatar Remarce
    Remarce jest nieaktywny Nowy na forum

Nie wiem, czy czujesz coś takiego, ale w przeszłości często miałam poczucie straconego czasu i możliwości. Teraz próbuję się w zakładach sportowych w serwisie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Wydaje mi się, że łącząc przyjemne z pożytecznym spędzam czas maksymalnie produktywnie, jednocześnie zarabiając pieniądze. Myślę, że bezcelowa rozrywka zdecydowanie nie jest dla mnie.

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Grażynko zmartwiły mnie te wieści o Dorotce.
    Co do służby zdrowia to po mojej siostrze i jej leczeniu nic lepszego nie mogę rzec.Hania wczoraj usłyszała, że RZS reumatoidalne zapalenie stawów w tym wariancie który ją zaatakował niszczy duże stawy i jej staw barkowy nigdy już nie pozwoli jej na większą ruchomość niż 60° odwiedzenia ręki o utrzymaniu w niej czegoś nie wspomnę.Tylko całkowita proteza mogłaby to zmienić ale przy wieku i pozostałych schorzeniach lekarz odradza operację.No czekamy czy bark sam się nie zregeneruje na tyle że będzie lepiej.Moje oba barki jeden po 3 drugi po2,5 roku się zregenerowały. Ale ja też jestem dużo bardziej wysportowana .To lubienie przeze mnie fitnesów gimnastyk zdrowotnych wczasów odchudzających itp dały mi sporo.
    Co do zawału bólowego pan doktor stwierdził że bardzo możliwe że z tego powodu wystąpił.Zna przypadki śmierci pacjentów z bólu przy tego typu masywnym stanie zapalnym.To że sterydami zgasili zapalenie i siostra nie musi codziennie brać przeciwbólowych jest już wg niego bardzo dużym sukcesem.
    Tak więc nie za dużej poprawy można się spodziewać.Ale cieszyć z tego co jest.

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Ojoj, chorutkom szybkiego ozdrowienia życzę. Co do ziół, to kiedyś czytałam, że jednak mogą zaszkodzić w nadmiarze ... ale czy to prawda? nie wiem ... może lobby farmaceutyczne ksiązkę sponsorowało ...
    Strzygę uszami na informacje o regenerowaniu się stawów barkowych ... i czekam na tę regenerację. Teraz ruchu mam dużo i wydaje mi się, że cosik jakby lepiej ze stawami ... ale czy to naprawde, czy tez nie mam się kiedy w siebie wschłuchiwać, a swoje i tak trzeba zrobić?
    Co do budowania wspomnień dla wnuczek, to prowadzę z nimi kronikę wywczasu w specjalnym zeszycie. Codziennie rysunkowo uwieczniamy co nam się przydarzyło. Jak dziadek zobaczył rysunek siebie leżącego w łózku, to ambit go zabolał i się dziadunio uaktywnił
    Juz tylko kilka dni nam zostało tych jeziorowych atrakcji i mimo trudów szkoda będzie wyjeżdżac, bo wnuczki juz w takim wieku, że zycie z nimi łatwiejsze, a momenty zabaw w wodzie, wieczornego czytania i rozmów na tematy rozmaite - bezcenne ...
    No i są chwile, że zwracają się do mnie per "szanowna babuniu" ... taki nasz żarcik ... i deklarują, że kochają najbardziej na świecie ... Trzeba korzystać z tych rozkoszy, bo jeszcze kilka lat i juz babcia nie bedzie tak atrakcyjna ... i pójdzie w odstawkę
    Tak sobie teraz siedzę na tarasie, slucham swierszczy i czekam na odwiedziny jeża ... nocą przychodzi sprawdzic, czy cos z panskiego stołu nie spadło ... No i wracają moje wspomnienia letnich pobytów nad jeziorami ... nie ma lepszych wakacji ...
    Tak rozmarzona pozdrawiam Was Kumcie. Całusy

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Jestem bardzo zadowolona z nowego lekarza. Po pierwsze dał skierowanie do przyszpitalnej przychodni w której pracuje nie namawiając do kolejnych prywatnych wizyt. Na obiekcje Dorotki,że znowu do molocha trafi w prosty powiedział,że tylko w ten sposób może jej zagwarantować bezpłatne badania w rozsądnym terminie.
    Bardzo długo z nią rozmawiał o codziennym życiu,pracy i leczeniu jakie otrzymała.
    Oburzony był postępowaniem oby lekarzy z Wolowskiej.
    Pierwsze badanie które powinni jej zrobić poza RM to EEG i Holder,których nikt jej nie zaproponował. Mam nadzieję,że w końcu coś się ruszy. Wydaje mi się,że tą długa rozmowa na wolne tematy pozwoliła lekarzowi na dokładną obserwację jej stanu mowy i rozumienia. Co prawda wszystko przesunie się na wrzesień z powodu wyjazdu do Londynu,ale wszystko już jest uzgodnione. Troszkę odetchnęłam . Na temat powrotu do pracy też krótko powiedział....zobaczymy.
    Co do mojego "uzależnienia"od leków....przestrzegam zalecane ilości i czas pobierania.
    Ten super wyciąg/macerat na oczyszczenie płuc należy brać po jedzeniu i nie więcej jak 2x dziennie po 100 ml. Może nic mi nie zaszkodzi.
    Kumcie mile jeszcze raz przypominam o moim "ustrojstwie" do rehabilitacji.
    Prądy na życzenie czy inne zabiegi na bark,kolana czy biodra można sobie samemu bez problemu robić. Z kręgosłupem jest problem bo trzeba o pomoc prosić. Prądy można stosować bez ograniczenia,nawet na brzuch i sadełko.
    Wracam do łóżeczka,ciężki dzień dzisiaj będzie ....zaczynają się upały.

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Cieszy bardzo, ze Dorotka trafiła do sensownego lekarza. To straszne, że inni uznali leczenie za zakończone i pozostawili ja samą sobie. Trzymam kciuki za udaną podróż do Moniki
    Co do rehabilitacyjnego ustrojstwa, to myslalam o nim intensywnie w czasie kiedy mnie "korzonki" rozłożyły ... ale korzonki przeszły, to i ustrojstwo poszło w niepamięć Znam ja swój słomiany zapał i obawiam się, że po pierwszym uzyciu ustrojstwo zaległoby w garderobie, gdzie kurzą się moje przydasie.
    Moje wakacje z dziewczynkami przeleciały blyskawicą. Upalna pogoda pozwoliła nam na wielokrotne przedłużone kąpiele w jeziorze. Dziewczynki baraszkowały w wodzie jak młode delfinki. Jutro bedziemy żegnać się z ulubionymi miejscami a pojutrze już wracamy. Małe mówią, że dobrze im tutaj, ale tęsknią juz za domem i rodzicami.
    Siedzę teraz na tarasie i słucham porywow wiatru zapowiadajacego zmianę pogody. Tutaj, w lesie, najpierw słychać zblizajacy się z oddali podmuch wiatru ... ten zlbizajacy sie szum koron drzew jest niesamowity ... aż żal isć do łózka ... no, ale trzeba bedzie ...
    Spijcie spokojnie Kumcie

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Oho! Slychać grzmoty w oddali ... pewnie ewakuuję sie do łózka szybciej niż myslałam, bo odkąd zobaczyłam piorun uderzajacy w trawnik na osiedlu nabrałam szacunku do burzy

Uprawnienia umieszczania postów