Strona 1985 z 1993 PierwszyPierwszy ... 985 1485 1885 1935 1975 1983 1984 1985 1986 1987 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19,841 do 19,850 z 19926
Like Tree8615Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

A ja wzorem zeszłego tygodnia na noc samotną do domu ściągnęłam i jako że 2 miesiące już na codzień bez telewizjii żyję chcę trochę Netflixa zażyć.
    Ale dom bez kręcących się włochatych stworków to jakieś odludzie księżycowe.Jak ja mogłam zyć bez kota.
    Naprawdę dom bez kota to głolota.

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Głupota miało być

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Ściągnęłam do domu i ja. Mam teraz caly czas dla siebie ... a jednak żal, że nie ma koło mnie moich małych skrzatów ...

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Zaglądam, a tu tylko echo ...
    Co tam u Was, Kumcie miłe?

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest teraz aktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Stara bida u mnie.
    Czekam niecierpliwie na piątek .
    Denerwuję się czy Dorotki lot do Londynu się odbędzie.
    Chciałam żeby złożyła papiery na kolejne 6 miesięcy zasiłku ale się uparła ,że wraca do pracy.
    Już jestem bardzo zmęczona rozmowami. Moim zdaniem ona nie nadaje się jeszcze do pracy,zwłaszcza do pracy z dziećmi.
    Zaraza już na pomidory wlazła.
    Płakać się chce widząc krzaki oblepione pomidorami do wyrzucenia. Na szczęście te pod folią na razie są zdrowe.
    Profilaktycznie miedzianem opryskalam ,bo miedziany jest dozwolony nawet w certyfikowanych uprawach ECO.
    Te pomidory porażone to była nadwyżka co się pod folie nie zmieściły,ale i tak szkoda bo wyjątkowo ładnie rosły.

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Pisałam dzisiaj nawet dużo w autobusie ale jak zarzucił mną i telefonem to post poszybował gdzieś w niebyt.
    Dopiero teraz się wyrobiłam , żeby laptopika otworzyć i klawiaturą dużą i podświetlaną się posłużyć.
    U mnie i stara i nowa bida.
    Stara bo siostrze ortopeda powiedział, że nie rokuje możliwości rehabilitacji ramienia i przywrócenia ręce sprawności.Siostra kwalifikuje się na pełną protezę stawu barkowego, ale stany innych chorób nie za bardzo sprzyjają takiej operacji.
    Kość ramieniowa tzn głowa kości jest tak zniszczona, że oderwane przyczepy mięśniowe nie mają się do czego przyczepić.
    Tyle tylko, ze stan zapalny zdołali wygasić i może funkcjonować bez proszków przeciwbólowych.
    Na tę okoliczność siostra wzięła w tym tygodniu na 4 dni obu chłopaków bo jak ma już być kaleką do końca dni swoich to nie będzie tracić lat dzieciństwa swoich wnuków, tak rzekła.
    Ja jej pomóc nie mogę bo mnie po akcji rozkładania trzech ciężarówek tłucznia w koleiny wzdłuż działek i przerzuceniu kompostowników do nowo zakupionego plastikowego i przesianiu kilku worków przerobionego przez sito z siatki mój odcinek lędźwiowy kręgosłupa się zdenerwował na mnie i właśnie jestem po ostatnim zastrzyku. Czuję się już lepiej, ale wystraszyłam się i chwilowo pamietam jaki mam pesel.
    Pierwsze pomidorki u mnie czerwienieją.
    Ale ilość błędów popełnionych w zakresie tegorocznych upraw jest ogromna.No cóż człowiek na błędach najlepiej się uczy
    Pomidory posadziłam tak, że zasłoniły słońce fasoli, ogórki trzeci rok w tej samej skrzyni i puszczone na sznurki piekły się w czasie tej suszy i upałów.Zawiązywał się ogórek i zasychał.Odcięłam sznurki i położyłam na ziemi.Jest trochę lepiej, ale włożyłam dopiero 3 słoiki.
    Za to pięknie obrodziła u mnie papierówka mam już 8 słoiczków włożonych do naleśnika i 4 słoiki renclod.
    Dzisiaj kradłam i wsadziłam do ukorzenienia hortensje , jutro będę kontynuowała proceder.
    Dobrze już nie musieć jechać na zastrzyk.
    Narka kumcie.Dobranoc.

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Hejka Kumcie,
    Co do uczenia sie ogrodnictwa na błędach to ja jestem przykładem, ze nie da się ... Jakos porażki nie zapadają mi w pamięć
    Tzn. pamietam, że uprawy zazwyczaj byly rozczarowaniem, ale nie bardzo pamietam dlaczego ...
    Tereniu, a dlaczego to akuraty Ty tluczeń w iloscich hurtowych rozkladałaś? Na tych dzialkach meżczyzn nie ma???

Grażynko, współczuwam bardzo tych niepokojów. Miejmy nadzieję, ze wyjazd Dorotki bedzie udany, a koniecznosc odnalezienia się w nowym otoczeniu wplynie na nią stymulujaco.

Tulam Was Kumcie
    kania79 lubi to.

Awatar TinnGO
    Mieszka w
    Łódź

Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    Tereniu, a dlaczego to akuraty Ty tluczeń w iloscich hurtowych rozkladałaś? Na tych dzialkach meżczyzn nie ma???
    Mężczyżni robili też ale każdy koło swojej działki i koło bramy .Kto nie rzucił się na tłuczeń jak był wysypany ten nie miał i koleiny koło działki nadal, a niektórym to i woda wlewa się na działki bo tymi koleinami spływa,Ja na górce to mnie nie zalewa, ale za to jak kamień zrzucili na dołku to trzeba go było na taczkę załadować, w górę podepchnąć i wysypać.Ale już mi lepiej dzisiaj skosiłam .Mam nadzieję, że nie wrócę na zastrzyki.
    Grażynko zdaj relację z lotu Dorotki.Trzymamy kciuki i czekamy.
    kania79 lubi to.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest teraz aktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Ufffff, Dorotka doleciała szczęśliwie. Lot odbył się z godzinnym opóźnieniem,ale dolecieli bez problemu. Przed 23 byli w domu ,więc tylko Monika napisała,że wszystko jest o.k.
    Dzisiaj czekam na połączenie Messenger em i dokładną relację.
    Tereniu, bohaterka z Ciebie,wożąc tłuczeń taczką,podziwiam.
    Natomiast niezbyt rozumiem w jakim celu kompost przez sito przesiewalas. Przecież kawałki nie do końca rozłożone dokończą rozkładanie na grządkach. Drobne kawałki powodują,że ziemia nie robi się zbita a co za tym idzie więcej powietrza dociera do korzonków.
    U mnie ogórki pięknie rosną ,ale mają mało kwiatków żeńskich.
    Jak na razie jemy na bieżąco.
    Kilka paczek na mizerię zamrozilam. Natomiast fasolka rośnie jak głupia. Rozdaje siatkami a jej ciągle przybywa.
    Kilka paczek zamrozilam ale przecież całej zamrażarki nie załaduję fasolka. Całe szczęście,że my lubimy fasolkę,więc co dzień nową porcję gotuję. W przyszłym roku muszę zdecydowanie mniej wysiać.
    Wczoraj mąż drugi raz pryskał pomidory ,więc wcześniej zebrał wszystkie ,nawet te nie całkiem dojrzałe. Zebrał pełne wiadro o poj. 10 l. Te najładniejsze zostawiłam do jedzenia a resztę duszę na przecier. Będzie tego 10 słoiczków po dżemie.
    Trochę słaby kolor wyszedł,bo mam pomidory malinowe i żółte.
    Smak jest wspaniały. Kolosalna różnica między pomidorami z własnej działki a kupnymi.
    Najsłodsze są takie malutkie w kształcie gruszki, żółte.
    Mimi w swoim żywiole ,bo wszędzie ma coś do podjadania.
    2 krzaczki borówki amerykańskiej już objadła,teraz za jabłka się bierze. Najgorsze,że zasmakowały jej kwiatki nasturcji i niewiele dla mnie zostawia. Z grządki ziołowej wyjadą melisę. Nad miętą kicha.
    Nastawiłam olej oreganowy,który podobno wszystko leczy. Za tydzień trzeba go zlać ,po przecedzeniu,do ciemnej butelki.
    Kolejny wsad czosnku się przerabia na czarny. Wyczytałam,że do roku może stać w zakręconym słoiku nic nie tracąc na wartości więc go
    "dojrzewam" dokąd okno może być otwarte ,bo jednak zapach jest bardzo intensywny.
    kania79 and hahanka like this.

Awatar aisak102
    Wpisy na blogu
    23

Aaa ... to teraz rozumiem Tereniu ... kto pierwszy zlapie tluczen - ten ma .... to tak jak u nas z kontenerami na odpady zielone ... nam sie nie udaje z nich skorzystac, bo jak sa, to juz zapelnione
    Swoetnie, że Dorotka juz na miejscu. Udanego pobytu na łonie mlodej rodziny!

Ja dostalam wczoraj dwa szczury na dwutygodniowe przechowanie. Ich klatka stanela w moim pokoju i obudziłam się dziś nieprzytomna i chora ... jedno z dwojga: albo jestem na nie uczulona, albo zaraziłam sie czyms na miescie ... Na razie wyeksmitowałam szczury do kuchni ... słabe to miejsce na trzymanie gryzoni, ale lepszego pomysłu nie było ...

Uprawnienia umieszczania postów