Strona 1992 z 2004 PierwszyPierwszy ... 992 1492 1892 1942 1982 1990 1991 1992 1993 1994 2002 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19,911 do 19,920 z 20032
Like Tree8619Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Grazynko, ja ten ocet probowalam pić rozcienczony wodą, ale bez dodatku miodu. Zaraz pójdę sobie przygotować porcję na rano wedlug Twoich wskazówek. Może mną nie wstrząśnie Dzięki

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Grażynko niedawno przeczytałam i wypróbowałam przeczytany w internecie sposób na zdejmowanie skórki z papryki.
    Wkładasz całe papryki na 5 min do wrzącej wody , a następnie bardzo szybko na 1 min do bardzo zimnej.
    Ja nalałam zimnej z kranu do której włożyłam rostbef bo akurat i tak go chciałam dodać do rosołu. Wyjmujesz i skórka odchodzi całkiem dobrze.Prawie jak z pomidora.
    Głowa mnie teraz rozbolała chyba jakaś zmiana ciśnienia albo nerwy.
    Moja siostra dzisiaj miała robioną koronorografię.Jest już po, ma założone 2 stenty.
    Leży w takim szpitalu 1 dnia w Sieradzu.
    W dodatku głucha pała mój szwagier który nie ma czujników cofania bo i tak ich nie słyszałby najechał na nią cofając samkchód.
    Przewrócił ją,rozmiażdzył walizkę ale nie przejachał na szczęście po niej tylko zadowolił się walizką.
    Ma pościerane kostki kolana łokieć ręki w której tą walizkę trzymała.
    Pielęgniarki ją opatrzyły, a szwagier wyjął aparat słuchowy z ucha i uciekł w swoją ciszę.
    Ja jej mówię żeby kazała sobie obdukcję wystawić ..............wrrrrrrr.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Oj,biedna ta Twoja siostra,Tereniu. No ale co zrobisz, przecież mąż nie chciał jej uszkodzić.
    Co do papryki,to ja wolę ją opiekać,bo ten smak lekkiej "spalenizny"bardzo dobrze się komponuje. Jest taki lekki posmak wędzonej papryki w oleju. Ten olej też jest super. Ja się zajadam chlebkiem w nim moczowym. Mniam mniam.
    Wieczorem Waldek z Dorotką napełnili kiełbasiane flaki a dzisiaj od rana się wędzą.
    Myślalam wczoraj,że mąż mnie ubije. W środę pytał czy nie trzeba jechać na targ po flaki.
    Ja pewna,że w lodówce jest cała paczka jeszcze wsiadłam na niego ile razy będzie się pytał.
    Wczoraj rano wyciągam paczkę żeby umyć po swojemu flaki a tu.... Może z 10 metrów a potrzeba 24. Ufffff nogi się ugieły ,mało nie zemdlałam.
    W sekundzie miliony myśli i EUREKA zadzwoniłam do sklepu gdzie sprzedają kiełbasę własnej produkcji. Mowię Mirek ratuj jeśli nie chcesz klientki stracić....
    No i na szczęście poratował dobry człowiek. Ufffff.
    Mężu przeszły nerwy.
    Trzymajcie się ciepło,u mnie dzisiaj szron na trawie.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Kurde!!!! Oczywiście zajadam się chlebkiem MOCZONYM w oleju .
    Wrrrrrr

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

:-)
    Moczowy chlebek to tak w ramach urynoterapi. Inna sprawa, że gdybyś Grażynko nie sprostowała to nawet chochlika bym nie zauważyła, bo przeczytałam jak było w intencji, że chlebek jest moczony w oleju.
    Szwagier Tereskowy rzeczywiście opiekuńczy dla żony, że hej...ma się z nim dziewczya.
    Powrócę jeszcze do picia wody z octem jabłkowym, bo mi z takim swojskim też nie pasiła, a z przemysłowym w sklepie zakupionym już tak; jednak nie ma to jak odrobina chociaż chemi.
    Impreza udała się fajNIE, mimo, że deszcz najpierw wygonił nas z tarasu a potem znacznie skrócił spacer, gdy zdecydowaliśmy się odejść od stołu coby jakości nadmiar żarełka w kiszkach grawitacyjnie upchać.
    Miłego piątunia

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Ja jednak wolę własnej produkcji ocet jabłkowy mimo intensywnego zapachu. Jak się doda innych ,aromatycznych owoców to i smak jest całkiem znośny. Ostatnio pisałam o occie z ananasa,ten to dopiero smak i zapach zmienia.
    Kilka lat temu usiłowałam zrobić ocet balsamiczny przez długie gotowanie octu jabłkowego na wolnym ogniu,aż zaczął się robić gęściejszy. Na koniec dodałam otartej skórki z pomarańczy.
    To była rewelacja,zwłaszcza do pokropienia sałat czy przyprawienia kurczaka . Problem tylko taki,że to gotowanie bardzo długo trwa i trzeba uwazać żeby się nie przypalił. Prawdopodobnie zabija się dobroczynne działanie octu jabłkowego,ale coś za coś /hihihi/
    Co do omawianej wcześniej nutellki....jest pyszna z chlebkiem tostowanym albo z białym serem.
    Ja dałam na 2 kilo oczyszczonych jabłek puszkę mleka skondensowanego,4 białe czekolady,szklankę zmielonych orzechów i 8 łyżek cukru. Cukru można dać mniej a jeśli jabłka są bardzo słodkie w ogóle go pominąć. Rozgotować jabłka,zmiksować "żyrafą"i wymieszać z dodatkami.

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Masz Ty cierpliwość Grażynko do eksperymentów, a ja nie muszę już szukać i wujcia, bo mniej więcej wszystko wiem. Oczywiście nie zważyłam jabłek co to je z odrobiną wody, przesypane cukrem (kwaskowe są) wstawiłam do wolnowara. Zaś więc na oko będzie; przyjmuję, że są tam 2 kage. Jabłka więc będą się próżyć bez mojego udziału, a ja po resztę produktów do miasteczka pomykam. A cukru waniliowego nie dawałaś? W niektórych przepisach czytałam, że babki dodają jakiejś pasty waniliowej, ale ja nie wiem ani co to jest, ani gdzie się taką kupuje. W jakimś przepisie przeczytałam też, że jak ktoś nie może czekolady można dodać karob? kiedyś go kupiłam, to taki niby zamiennik kakao, słodki jakby trochę. Tylko wtedy nutella brązowa trochę wyjdzie.

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Ocet jablkowy własnej produkcji bardziej mi podchodzi ... choc dziś to nic mi nie pasi, bo właśnie umieram po wczorajszym szczepieniu ... tak źle to dawno sie nie czulam ...

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Ojejki Kasiu , a ja uszami zastrzygłam jak ten omikron usłyszałam, że szczepią i nabrałam ochoty na zaszczepienie.
    No poczekam z zapisem na twój koniec złego samopoczucia żeby się zorientować co lepiej zaryzykować zarażenie omikronen na ulicy czy z zastrzyku.

Awatar RASTI4949
    Mieszka w
    Warszawa

Aniu,ja dodałam cukru waniliowego z prawdziwą wanilią,ale jeśli się dodaje orzechy to w/g mnie nie trzeba wanilią smaku wzmacniać.
    Z korabem to wyjdzie nutellka podobna do tej że śliwek.
    Też robiłam jak Monika była w domu,ale ja osobiście nie lubię korabu. Nie podchodzi mi ten smak i zapach. Cały zapas Monice oddałam.
    W wolnowarze ... super pomysł,bo można bez przykrywki i wtedy ładnie odparują,będą gęściejsze.
    Tyle,że to długo trwa a ja niecierpliwa się zrobiłam.
    Współczuję Kasi złego samopoczucia. Może to tylko jednodniowy stan. Dorotka po drugiej szczepionce też bardzo chorowała ,aż ją na test wysłali czy nie ma covidu.
    U mnie na szczęście wszystkie 3 powodowały jednodniową niemoc.

Uprawnienia umieszczania postów