Strona 283 z 1442 PierwszyPierwszy ... 183 233 273 281 282 283 284 285 293 333 383 783 1283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,821 do 2,830 z 14416
Like Tree8294Lubią to

Wątek: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część 49

Awatar Solange37
    Solange37 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Kiecki znaczy sukienki a nie kiełki he he

Awatar Hairmawo
    Hairmawo jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Cytat Zamieszczone przez Solange37 Zobacz posta
    Kiecki znaczy sukienki a nie kiełki he he
    Różnica literowo mikra a jednak jedno się je a drugie nosi
    Śliczne te kiecki i na pewno skorzystam z tej stronki, już nawet mam kilka typów... dzięki Ewcia

a w ogóle to ja Was z serca całego za tę empatię, która dotarła do mnie i fluidy, które utworzyły dobrą aurę nad mamcią moją

Dziękujemy
    Mama już po operacji, ponoć nieprostej bo sama pani ordynator ją operowała a ona zawsze bierze najtrudniejsze przypadki. U mamy, oprócz zaćmy, jeszcze dokłada się silna krótkowzroczność (-13 dioptrii).
    Nie miałam sposobności dzisiaj porozmawiać z panią ordynator, liczę że jutro się uda. Muszę dopytać o dalsze postępowanie, ot choćby zmianę szkła dla operowanego oka, którego widzenie ma się poprawić ponoć aż o 10 dioptrii
    Najprawdopodobniej jutro w południe mama będzie już nam oddana do domu

Chwilowo oddalę się aby naszykować mamie "miejscówkę" we wnusiowym pokoju, któren to wnusio honorowo zrobił babci wolną chatę wyjechawszy dzisiaj do pracy na kilka dni do Poznania
    I jakieś pulpety może bym zrobiła? Aisaczek mógłby zdradzić przepis na te, które czyni swojej mamie, please?

Aby stresa odreagować, zakupiłam dzisiaj w sklepie na B. kwitnącą hortensję w kolorze zielono-różowym
    Ostatnio edytowane przez Hairmawo ; 21-04-2015 o 17:50

Pływanie na "setkę".

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Pulpety, mniej więcej, jak kotlety mielone robię. Z 1/2 kg mięsa mielonego (wieprz/woł) + niecała kajzerka w wodzie namoczona + cebula średnia, drobno posiekana i podsmażona + jajko + plaska lyżeczka soli + pieprz wg gustu + ok 1/4 szklanki wody (dla soczystości). Wszystko wyrabiam dobrą chwilę, coby kleiste się stało; formuję dłońmi zmoczonymi w wodzie kulki o wielkości piłeczki golfowej (lub trochę większe od orzecha włoskiego); obtaczam cienko w bułce tartej. Potem partiami obsmażam ze wszystkich stron, do lekkiego zbrązowienia (nie za dlugo), na oleju. Jak wszystkie już obsmażę, to na tym samym tluszczu, szklę sporą cebulę pokrojoną w grubą kostkę. Zeszkolną cebule daję do rondla, patelnię deglasuję i tę wodę też daję do rondla. Wrzucam obsmażone kulki, ziele angielskie (ok. 5 szt.), 2 -3 listki laurowe i uzupelniam płyn bulionem/rosołem, jak mam - jak nie mam bulionu, to uzupełniam wodą, do której dodaję trochę vegety bez konserwantów (zdarzało też mi się dać kostkę rosołową ). Plyn nie calkiem zakrywa pulpety. Duszę ok. 30 - 40 min (albo ile mi tam wyjdzie). To pulpety "w sosie własnym"

Awatar aisak102
    aisak102 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    23

Cytat Zamieszczone przez Hairmawo Zobacz posta
    Śliczne te kiecki i na pewno skorzystam z tej stronki, już nawet mam kilka typów... dzięki Ewcia
    do podziękowań się dołączam
    jak sie spotkamy, to jak wieloraczki wyglądac bedziemy

Awatar Hairmawo
    Hairmawo jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dziękuję Wspaczku za szczegółowy opis wykonania pulpetów
    Pewnie dopiero jutro je uczynię "na świeżo"(mięso zaposiadam). Dzisiaj ugotowałam pomidorówkę z "ryżym", którą mamcia bardzo lubi i która będzie rychtig na powrót do domu.
    Mamina miejscówka już gotowa a ja padam, padam, padam...
    kania79 lubi to.

Pływanie na "setkę".

Awatar Solange37

A ja właśnie wróciłam ze szkolenia dot, diagnozy autyzmu.Baaardzo było zacne, baaardzo. Miałam niedosyt, ale cóż robić. Za darmochę to i tak wiele się naumiałam. A dzieci i niepokojów matczynych full.
    Co do kiecek za psi grosz, to jutro zadzwonię i zapytam,czy można zajechać i tam kupić po zmierzeniu. Bo taki plan mam. No bo można w lipcu całą brygadą się udać na zakupy do Gołdapi i zalecieć po raz któryś na Piękną Górę i takie tam inne kartacze Jestem dumna ze swojej Zofki,że obczaiła nam taki przyodziewek za cenę materiału zaledwie.
    Ja tam już za dni kilka będę

Zupełnie nie wiem,jak mam młodego z pracy w Tulipanolandii rozliczyć. Wysyłają PIT czy coś takiego po tulipanowemu i nie wiem o co kaman. Jutro zalecę do US -niech mi łopatologicznie powiedzą co i jak.Ja nie kumam

Jutro mam na wiosce egzaminy gimnazjalne, dyżur 2 godzinny w świetlicy, co skróci mi życie o jakiś miesiąc i doprowadzi procesy poznawcze do poziomu 18 miesiąca życia człowieka Potem siedzę w komisji, co mnie wprowadzi w stan alfa i doprowadzi półdupki w odrętwienie. Potem już tylko hospicjum i do chałupy.Jak będę wiedziała po dyżurze w świetlicy gdzie ona jest, ta moja chałupa

Idę zażyję jakiegoś mięsa, bo niejedzenie od godz. 15.35 uważam za równoznaczne z noszeniem i systematycznym zaciskaniem na udzie pasu cilice
    Do jutra
    Kaa888 lubi to.

Awatar RASTI4949
    RASTI4949 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Dzień dobry.
    Cieszę się bardzo,że Hanina mamcia już po operacji.
    Teraz tylko systematyczne zapuszczanie kropelek i żelu i za kilka dni bedzie o.k.
    Okulary koniecznie trzeba wymienić,bo operowane oczko ma nowa soczewkę,która prawie niweluje wadę.
    Ja przez rok nie musiałam ani nawet do czytania okularków zakładać.

Sukieneczki cudnej urody a najważniejsze,że duże rozmiary mają.
    Myślę,że dla mnie 48-50 by się przydało.
    Poczekam co dalej Ewunia sprawozda.

Słonko pieknie u mnie świeci,ale podobna nawet w Ewci stronach dzisiaj cieplutko jest.
    Miłego dzionka kuneczki kochane.
    kania79 lubi to.

kolejne podejście lipiec 2018

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Dzień dobry.
    Cytat Zamieszczone przez RASTI4949 Zobacz posta
    Sukieneczki cudnej urody a najważniejsze,że duże rozmiary mają.
    Myślę,że dla mnie 48-50 by się przydało.
    Oblukałam, jak zwykle na manekinach i modelce mi się podobają, ale nie widzę siebie w takiej mini długości. No moje kolana i celulit udowy nie do pokazania .
    Ostatnio nic w butikowej wersjii na mnie nie pasuje.Rynek co innego. Tak "trendy" nie jest i są dłuższe wersje.

Cytat Zamieszczone przez aisak102 Zobacz posta
    Zeszkolną cebule daję do rondla, patelnię deglasuję i tę wodę też daję do rondla. Wrzucam obsmażone kulki
    Nie wiedziałam , że "patelnie się deglasuje", ot mądrego dobrze poczytać.
    Ja pulpeciki , tak samo jak gulasz już od dawna nie obsmażam tylko duszę z dodatkiem podsmażonych dodatków(np cebulki, pieczarek, papryczki). Smakuje nieomalże tak samo, a jak się zrobi na ciemno sos(np zaostrzyć sojowym ) to barwy nieprzysmażane i nieobtaczane w bułce pulpety też nabierają stosownie ciemnej.
    Świetna jest kostka cebulka podsmażana Knor do doprawiania, albo gotowa cebulka smażona.Wiem, że ma konserwanty, ale oo ile upraszcza dosmaczanie.
    Ja jestem kuchenny leń i pierwszy modernizator na skróty.
    Dzisiaj idę do laryngologa, choć nie wiem czy mam z czym. Na wspomaganiu czyli Sinuprecie i acetylocysteinie(rozrzedzanie śluzu) funkcjonuję dobrze. Próba odstawienia kończy się zablokowaniem powietrzności zatok.
    Badania posiewowego nie dokonałam bo mi się od skończenia antybiotyku od 18 dni żadne gluty w gardle nie zbierają.
    kania79 lubi to.

Awatar Solange37

Heloł

Terenia, to ty do kostek tych kiecek potrzebujesz??? Toż ty z metra cięta (o ile pamiętam) to mnie się zdaje,że łatwiej na ciebie, niż na mnie. Ja wysoka kizica, kibić obła to i wszystko leży jakby plandeką nakrył 97 długość dla mła akuratna- do kolana, no może ciut przed. 107 to już babkowa. Ja tam zamówiłam dziś 4. A co. Jak nie będą pasiły, to odeślę.Trudno u ha ha . Można do nich zajechać ale w piątek od 9 do 14. O tej porze to ja mam pacjentów w poradni i nici. Zaryzykowałam. Brałam takie, co nie opinają, a są takie..."lose" jak mawia moja koleżanka krawcowa Znaczy luźny krój. Doniosę o wyborze i pasowności.
    Dziś błagałam Żabcię o przetłumaczenie młodego rozliczenia podatkowego z Holandii. Wsio po ichnemu A US karze się rozliczyć i przetłumaczyć i już. U mnie w prowincji nie ma nikogo kto po tulipanowemu gada.Chyba. Liczę,że Karolcia mi pomoże, bo się pochlastać przyńdzie

Odwitam się z wami i spadam. Dziś krócej pracuję, bo szybciej w szkole nas puścili.Lekcji nie było,tylko egzaminy.
    kania79 lubi to.

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Witam pieknie!
    Ja wiedzialam, ze sie na patelnie wode wylewa i z calym smazeniowym smakiem do sosu dodaje, ale ze to sie "deglasuje" nazywa...
    mimo, iz :"do szkol chodzilam"...dalibog-nie wiedzialam! Dzieki Kasienko za doedukowanie!

Tinnus tys chyba przeoczyla, ze te sukienki o roznych dlugosciach mozna sobie wybrac-a dlugosc na obrazku jest tylko przykladowa. Sukieneczki mile oku i faktycznie niedrogie. Ciekawam tylko jak z jakoscia materialu i szycia...
    Ewcia da prosze cynk jak do rak je dostaniesz.

Bylam dzis u doktora tzw domowego ( co to dla zmylki sie tylko tak nazywa, bo po domach wcale a wcale nie chodzi... )- dostalam przedluzenie zwolnienia-bo decyzji w sprawie kursu jak nie bylo tak nie ma. Cale szczescie, ze doktor wyrozumialy i do znienawidzonej starej pracy mnie nie probuje wysylac. Mam, jego zdaniem, jeszcze z tydzien dwa poczekac i jak nic nie przysla to zaczac sie samej w ubezpieczalni dopytywac.
    Kregoslup moj oblukal i dal skierowanie do radiologa. Bo faktycznie doszlam do wniosku, ze mimo iz najwiekszy bol sie uspokoil, to warto by diagnostyke poglebic.

Haneczko- z pozytywnych wiesci o mamince twojej mocno jestem rada- zycze z serca szczerego- oby szybko do sil doszla i mogla sie jeszcze dlugo cieszyc z lepszych oczkow.
    Kochane moje- wyslalam pare fotek z sobotniego wesela do tych-do ktorych adresy mejlowe odszyfrowalam (tak rzadko ich sie uzywa, ze momentami pozapominalam kto jest kto ). Milego ogladania!
    dolinalotosu and kania79 like this.

https://forum.jestemfit.pl/tylko-zalogowanych-uzytkownikow/16428-zycie-diecie-dieta-cale-zycie-druga-odslona.html

Uprawnienia umieszczania postów