Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Laik wśród laików

Awatar fasia857
    fasia857 jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Laik wśród laików

Hej.
    Jestem tu nowa i szukam porady dotyczącej tego, jak mogę zmienić swoje ciało. W ostatnim czasie zaniedbałam się i nie chodzi o to, że ważę za dużo, bo od zawsze moja waga jest poniżej normy. Po prostu chciałabym zacząć ćwiczyć i zmienić swoje ciało tak, abym je akceptowała. Nie chodzi o kilogramy, tylko akceptację własnego wyglądu.

Jakie ćwiczenia polecacie? Najbardziej zależy mi na tym, abym mogła je wykonywać w domu i nie zajmowały mi więcej niż 1h ze względu na szkołę, która pochłania bardzo dużo czasu. W szczególności zależy mi na ćwiczeniach na brzuch, biodra i nogi, ale nie tylko. Zastanawiałam się również nad zakupem hantli. Czy to dobry pomysł? Na razie zaczęłam od biegania, bo sprawia mi to radochę - ok. 6km w ok. 30min. Jak motywujecie się do regularnych ćwiczeń?

Proszę o pomoc osoby, które znają się lepiej ode mnie

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Domyślnie Odp: Laik wśród laików

Witaj !
    Ja jestem w trochę podobnej sytuacji, bo od stycznia zaczęłam przygodę z siłownią i modelowaniem swojego ciała. Odchudzanie mam już za sobą. Mam 22 lata, a w wieku 17 lat podjęłam najważniejszą chyba decyzję w swoim życiu, żeby pozbyć sie otyłości. I tak straciłam ponad 40 kilogramów. Później trzymałam wagę, ale teraz w końcu postanowiłam "dopracować" swoje ciało na siłowni. Też zaczęłam od biegania i innych lekkich ćwiczeń typu cardio jak orbitrek i rowerek, bo bałam się, że moja kondycja leży i płacze. Okazało się, ze wcale nie jest z nią tak źle. Zaczęłam treningi siłowe pod okiem instruktorek z siłowni.
    Zazwyczaj robię sobie jeden dzień brzuch plus górne partie, jeden dzień brzuch plus dolne. Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu.
    Z ćwiczeń na mięśnie brzucha, co bym mogła polecić: Hm... Na pewno brzuszki w wersji z jakims obciążenie, na przykład trzymaniem przy klatce piersiowej kettle'a, lub hantelka. Również brzuszki z nogami uniesionymi w górę. Kolejne popularne ćwiczenie, to "scyzoryki", osobiście ich nie lubię, bo rozjeżdżam się w technice ćwiczenia, ale jak się zepnę to zrobię
    Następnie Plank/deska/ podpór jak zwał, tak zwał, trzymanie jej przez jak najdłuższy czas, lub ćwiczenie tabata właśnie z wykorzystaniem deski, oto jak je wykonuje, poleciła mi je instruktorka.
    Deskę wykonuję przez 30 sekund, następnie 15 sekund przerwy i powtarzam to 6 razy. W "desce" można wykonywać też inne ćwiczenia, na przykład opady bioder, raz jedno biodro, raz drugie dotyka podłogi. To jest dobre na mięśnie skośne brzucha.
    Na dolną część brzucha dobre są klasyczne nożyce oraz opady nóg do ziemi. Kładziemy się na podłodze, nogi unosimy ugięte w kolanach i opuszczamy na przemian raz jedna, raz drugą. Ciekawym utrudnieniem jest zapięcie sobie obciążników na kostkach, wtedy jest dużo ciężej

Awatar fasia857

Dziękuję bardzo. Zdaję sobie sprawę, że tylko regularna i wytrwała praca nad sobą daje korzyści

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Pewnie, że tak. Ale uwierz, że taka praca naprawdę się opłaca. Wiesz, dużo ludzi tutaj na tym forum szuka porady, jak schudnąć na przykład dużo w krótkim tempie, albo pytają o jakieś cudowne tabletki, które mają niby działać cuda i same spalać tłuszcz, a prawda jest taka, że schudnąć szybko i bez wysiłku się po prostu nie da. Tak samo, jak nie da się zbudować sylwetki nie ćwicząc regularnie siłowo. Niektórzy na przykład dają się w dalszym ciągu nabrać na jakieś cudowne pasy odchudzające, rozgrzewające, czy wibrujące rodem ze sprzedaży wysyłkowej, a wiadomo nie od dziś, że to jedynie takie chwyty reklamowe i nikt jeszcze na tym nie schudnął :P
    A tabletkami, zwłaszcza tymi o nieznanym dobrze składzie można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc, dlatego trzeba na nie bardzo uważać. Nawet niektóre herbatki ziołowe na odchudzanie spożywane w nadmiarze czynią szkody, na przykład herbatka z liścia senesu pita regularnie rujnuje jelita i przemiana materii całkowicie głupieje...
    Dawaj znać, jak idą Ci ćwiczenia i czy przynoszą jakieś efekty. Życzę Ci wytrwałości no i powodzenia

Awatar fasia857

Wczorajszy dzień to było same bieganie - 7,5km ok. 36min. Dzień uważam za udany. Dzisiaj chcę porobić ćwiczenia w domu na brzuch i zastanawiam się, które lepsze: Mel B, A6W, Chodakowska, czy może coś zupełnie innego. Nie mam pojęcia. Ktoś może doradzi?

Awatar inesiaa
    inesiaa jest nieaktywny Nowy na forum

Cytat Zamieszczone przez fasia857 Zobacz posta
    Wczorajszy dzień to było same bieganie - 7,5km ok. 36min. Dzień uważam za udany. Dzisiaj chcę porobić ćwiczenia w domu na brzuch i zastanawiam się, które lepsze: Mel B, A6W, Chodakowska, czy może coś zupełnie innego. Nie mam pojęcia. Ktoś może doradzi?
    Moim zdaniem najlepiej jak będziesz robiła różne zestawy. Nie nastawiaj się na jeden, bo wtedy ta sama partia mięśni będzie ciągle ćwiczyła. Zmieniając ćwiczenia będziesz angażowała różne partie. Dziewczyny dobrze piszą. Aby stosować jakieś tabletki na odchudzanie trzeba dokładnie poznać ich skład. Najlepsze są takie jak spalacz Trizer, czyli składające się z samych naturalnych składników. Herbatki ziołowe są dobre, ale od czasu do czasu. Na pewno nie po kilka dziennie. Odpowiednia dieta pozwoli Ci zadbać o siebie od wewnątrz, a to wpłynie na Twój wygląd i samopoczucie.

Awatar mniejszabecia
    mniejszabecia jest nieaktywny Nowy na forum

Prawdę mówiąc nie za bardzo wierzę w takie herbatki, chociaż dzisiaj kupiłam czerwona w torebkach. Bez odpowiedniej diety i ćwiczeń nawet najdroższe zioła nic nie pomogą - można spróbować czerwonej i zielonej herbaty, ale też nie za często. Jeśli będziemy pić za dużo herbat ziołowych to może i schudniemy, bo będziemy często chodziły do toalety, ale rozreguluje to zupełnie nasze jelita i trudno będzie powrócić do normalności. Lepiej już poszukać takiego spalacza tłuszczu jak Trizer, który składa się z naturalnych składników i w żadnym wypadku nie spowoduje rozregulowania pracy jelit.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów