Strona 1582 z 3048 PierwszyPierwszy ... 582 1082 1482 1532 1572 1580 1581 1582 1583 1584 1592 1632 1682 2082 2582 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15,811 do 15,820 z 30475
Like Tree69314Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Kasiu, martwi nastrój, który teraz masz. Mam nadzieję, że to jednak chwilowe, chociaż wiem, że masz swoje powody. Skończyłaś szkołę i zaczęłaś nowy etap w pracy, która nie jest dla ciebie wyzwaniem. Jesteś człowiekiem czynu, działania, więc trudno żebyś była z niej zadowolona. Do tego martwisz się o dzieci i ich przyszłość. Problemy zdrowotne również robią swoje (i ta nieszczęsna menopauza niestety też). No i jeszcze ten przeciągający się czas pochmurnych i chłodnych dni. Dobrze jednak Kasieńko, że się nie poddajesz. Bo za tą szarą ścianą przy której teraz stoisz, jest inna rzeczywistość, która również należy do ciebie i którą, mam nadzieję, niedługo zobaczysz znowu. A jest w niej parę fajnych rzeczy. Jest stabilność życiowa, jest rodzina którą kochasz, jest dom, grono ludzi z którymi masz stały kontakt, jest twoja pasja – działeczka, niedługo będzie też może nowa radość, czyli piesek na którego czekasz, no i jeszcze pewnie parę innych fajnych rzeczy też by się znalazło. Życzę ci bardzo, żebyś jak najszybciej tam wróciła. A co do Radka - masz rację, że pewnie najlepiej sprawdziłby się w zawodzie np. informatyka. Tylko, że taka praca utrwalałoby jego osobność. A firma cateringowa to praca z ludźmi, więc może nie będzie to taki całkiem stracony czas? Co do mojego kolanka, to podobno zostało naprawione, chociaż nie wiem czy przez swoją aktywność, której nie mogłam nie podjąć, nie zawaliłam. Ale to okaże się po czasie. Dostałam chorobowego dwa tygodnie, zastrzyki i tabletki, zalecenie ćwiczenia mięśnia czterogłowego i … zalecenie diety! O rowerku nic mi nie mówili. No ale też niestety akurat część zleceniowa była bardzo uboga. Jak wiesz jeszcze coś więcej, to podpowiedz mi Kasiu, bo o rehabilitacji nie mam nawet co marzyć. Jak nie mam rowerka, to robić rowerek w powietrzu? Czuję, że moje kolano coraz bardziej sztywnieje, a to może właśnie przez zbyt małe uruchamianie go?

Gruszko, nic nie zmyśliłaś. Podejście o którym piszesz jest bardzo dobre. Łagodne, ale właśnie dzięki temu często daje o wiele lepsze efekty. Szkoda, że nie uczy się go w ramach nauki obowiązkowej. Natomiast wiem, że proponuje się go na przykład na zajęciach dla rodziców. Tylko, ze dorosłym trudniej się przestawić i teoria, nawet jeżeli przekłada się potem na praktykę, to zazwyczaj niestety na krótko. Ale jeżeli tobie udało się na stałe wprowadzić taka zmianę, to super.

Sabinko, pamiętam waszą przygodę z wyjazdem do Francji. Wygląda na to, że jakkolwiek byście nie pojechali, to byłoby to dosyć kosztowne.

Maniusiu, wszystko chyba zależy od szpitala. Ja przed swoim zabiegiem byłam umówiona na konkretny dzień w tym szpitalu, gdzie miałam go mieć, właśnie na zrobienie wszystkich potrzebnych badań. I nie jest chyba prawdą, że musi to być ileś tam wcześniej. Z powodu przyspieszonego zabiegu miałam dzień wcześniej. I żeby było jeszcze zabawniej, to okazało się, że pielęgniarka miała problem z wyciągnięciem ze mnie odpowiedniej ilości krwi. Po kilku próbach zrezygnowała i tylko powiedziała, że jak im będzie za mało, to zrobią dodatkowe badanie na miejscu.

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Dzień dobry w środę
    pobrane (5).jpg

Wstał piękny dzień oby cały był taki

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Dzien dobry!
    Pojawiam sie przy twojej porannej kawce Agnieszko... jak dobrze, ze jestes i ze jest ta kawka...

Malo mam jednak czasu na rozmowe teraz... moze pozniej...

Krysiu znalazlam kilka informacji na niemieckiej stronie- takich jak zalecal mi ten ortopeda. Nie pamietam czy ty znasz troche niemiecki?
    jesli nie to chetnie potem przetlumacze... Ruch, pelna mobilizacja i obciazenie kolana jest zalecane juz od drugiego tygodnia, wazne jednak przy tym zeby nie przedobrzyc!

b 2. Woche nach Operation:
    • spätestens nach 7 Tagen Vollbelastung und normales Gangbild
    • freie Beweglichkeit in Beugung und Streckung
    • Fädenentfernung ca. 10 Tage nach Operation

Ab 3. Woche nach Operation:

• Fahrradergometer oder Crosstrainer (nicht überlasten)
    • Gehen im Wasser und Schwimmen nur mit Kraulbeinschlag (nach komplettem Abheilen der OP-Narben)

Ab 4. Woche nach Operation:

• Beschwerdeabhängig Beginn mit Radfahren und Joggen (siehe Laufprogramm)

Ab ca. 5. Woche nach Operation:

• Beginn von Spielsport (Fußball, Handball..)

Mehr Info

Bei Meniskusrekonstruktion zu beachten:

• Keine forcierte Beübung in Beugung
    • 3 Monate keine Hocke, 3 Monate kein Knien, keine vermehrten Drehbewegungen im Knie
    • Radergometer oder Radfahren oder Brustschwimmen erst nach 3 Monaten
    • Joggen nach 4 Monaten
    • Spielsport (Fußball…) erst nach 6 Monaten

P.S: Dzieki za wszystko co napisalas. Madre slowa. Dobre slowa. Moja glowa je rozumie. Gorzej z sercem, z emocjami. Te sa uparte.

Awatar Jolinkaa
    Jolinkaa jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Zagłębie

Nie złośćcie się,różnie w życiu bywa-będę wieczorem.
    Trzy dni bez netu,ale to "pestka".
    Problemy ze zdrowiem Mamy...

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

witajcie
    dziś jadę z mama do dentysty na następna konsultację, i zostaje tylko rodzinny w piątek i ekg
    w poniedziałek: okulista, rodzinny po skierowanie do laryngologa
    wtorek: laryngolog, pobranie krwi do badań i zdjęcie panoramiczne zębów
    środa: dentysta
    czwartek wolny - y
    w piątek rodzinny , jakoś to ogarniemy

a w poniedziałek szpital

Mieszka w
    Częstochowa

Jolinko, miło że zajrzałas choć na chwilkę

Mieszka w
    Częstochowa

dziś 30 dzień mojej diety, jestem dumna że wytrwałam bez jednej skuchy
    co mi to dało: 11 kg mniej, ładna cera, mniejszy celulit, prawie niewidoczny, minimalizacja rannego kaszlu
    przez jakiś czas spałam rewelacyjnie, niestety ostatnie nerwowki znów daja o sobie znac i znów sie w nocy budzę
    za to wyciszyłam się bardzo, mam lepszy humor i czuję się mniej zmęczona.
    czuję się niej ospala
    i co jeszce; zauważyłam gdzie był mój problem z podjadaniem. wiele razy złapałam sie na tym, że jak gotuję dla rodziny odruchowo biorę do ust, a to kawałek kiełbasy, a to kawalek boczku, a to kawałek jajka itd... Może się tego dziennie sporo uzbierać. I nauczyłam się wylewać resztki nie dojedzone, a nie zjadac bo szkoda
    gruschka and Agnieszka111 like this.

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Odeszła nasza sunieczka. W nocy, w domu.

Mieszka w
    Częstochowa

Krysiu, bardzo mi przykro

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Krysiu, bardzo mi przykro przytulam Was z całego serca

Uprawnienia umieszczania postów