Strona 1960 z 3048 PierwszyPierwszy ... 960 1460 1860 1910 1950 1958 1959 1960 1961 1962 1970 2010 2060 2460 2960 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19,591 do 19,600 z 30475
Like Tree69314Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Awatar gruschka
    gruschka jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Wszystkim lżejszym gratuluję
    U mnie oprócz remontów pieczenie pierniczków
    Oglądając sport trochę buszuję po necie w poszukiwaniu przepisów.I jestem mocno rozczrowana,bo większość przepisów wędruję sobie po blogach jako odkrycia (niewiele się od siebie różniąc) a znajdują się w mojej bardzo skromnej graficznie kuchni polskiej z 1961 wyd.VIII poprawione
    Pierniczki nazywają się brukowce, trochę je wzbogaciłam świątecznie dodają posiekane orzechy i figi.Wlaśnie obsycha na nich czekolada.Dobre są
    Kalahari
    bardzo świeże śledzie,zwykłe, niezbyt duże patroszy się ,panieruje w mące krupczatce i smaży w sporej ilości bardzo gorącego oleju,żeby były chrupkie.Układa się w misce i zalewa zalewą z octu 1/4 i wody 3/4.Lisć laurowy,sól,pieprz ziarnisty,ziele angielskie,cebula pokrojona,łyżeczka cukru.Ja wolę jak octu jest mniej, 1/4 i 4/4 wody.Alena Kaszubach są racze bardziej ostre.

Agnieszko
    rzeczywiście ciast pieczesz sporo.U mnie zasadniczo są 3 obowiązkowe makowiec 2-postaciowy,sernik i piernik.I mnóstwo różnych ciasteczek.Pewnie jak się zsumuje to też wyjdzie sporo

Okrycie wierzchnie na razie w projektowaniu.Ciągle mam w pamięci ten fantastyczny sklep z materiałami.I tam się udam .A broszek nigdy dość,właśnie dostałam jedną prześliczną w prezencie i teraz trzeba do niej coś stworzyć

Sabinko
    nie ma to jak dobra diagnoza,mam nadzieję,że już ci lepiej,bardzo trzymam kciuki za powodzenie diety.A jedzenie na nie później niż 3 godziny przed snem bywa wyzwaniem....
    Ostatnio edytowane przez gruschka ; 17-12-2017 o 17:39
    Nowa wiosna- nowe zadanie
    Zaciskanie paska - na początek 6 cm.
    Docelowo 20cm do zgubienia
    http://www.jestemfit.pl/forum/tylko-...izacja-42.html

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Gruszko brawo za kluchy . Chociaż nie wyobrażam sobie, żeby Ci nie wyszły. Ale najważniejsze, że smakowały . O sosik nie pytam, bo tez pewnie pyszny zrobiłaś. Nie mam pojęcia jak to jest z tymi rybami. W każdym razie wasze przepisy na łososia skrzętnie zanotowałam i wypróbuję po świętach, bo teraz zostanę przy pomyśle z panierką. Ty piszesz o łososiu, a synowa z kolei wczoraj to samo mówiła, ale o dorszu .
    Z ciastami u nas też bez szaleństw i dokładnie ten sam skład - sernik, kołocz z makiem i piernik, no i jeszcze ciasteczka do ozdabiania.
    Choinkę ubieramy dzień przed wigilią i też jest ustrojona do granic niemożliwości. Żadna gałązka się nie uchowa . Jest tak napakowana, że aż niemal w tej swojej nadmiarowości piękna. Ale tak właśnie lubimy .

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Cytat Zamieszczone przez gruschka Zobacz posta
    W kilku programach kulinarnych ( szczególnie kuchnia grecka,śródziemnomorska,a szczegolnie żydowska) zdecydowanie nie zalecają,a nawet zakazują łączenia ryb z mlekiem i jego wyrobami.
    A tradycyjny śledź z mleczem w śmietanie z ziemniakami w mundurkach jadany od wieków w środę popielcową???, a wigilijny śledzik w śmietanie??? w życiu z tego nie zrezygnuję niech sobie piszą co tam chcą kucharze żydowscy czy śródziemnomorscy. U mnie w domu od pokoleń się to jada i koniec
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka111 ; 17-12-2017 o 19:38

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

Ja słyszałam i o łososiu i o dorszu, ale jednocześnie mówili, że wszystkie ryby są badane i nie przekraczają ustalonych norm...pod warunkiem, że nie je się tych ryb codziennie i w dużych ilościach.
    gruschka and sabinka57 like this.

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

Krysiu, bardzo fajny pomysł miała Twoja koleżanka z pracy. Podobają mi się takie personalizowane prezenty, bo wiadomo, że podczas ich przygotowywania ktoś o nas myślał. U mnie w szkole nie przeszłoby to, bo zbyt wiele jest animozji nawet wśród wydawałoby się zaprzyjaźnionych grup.
    krysiapysia and sabinka57 like this.

Awatar gruschka
    gruschka jest nieaktywny Znany na forum

U mnie makowiec bez ciasta i tradycyjny,zawijany z ciastem
    Krysiu
    a czy wszyscy na twojej Wigilii mieli takie same odczucia?bo domyślam sie,że Ty poszłaś z otwartą glową,bez zakladania czegoolwiek i oglądania się na różne sytuacje.No i mała grupa to mała grupa

No dorsz też nie ma najlepszej opinii,ze względu na brudny miejscami i słabo zasolony Bałtyk.Moi "znawcy " zalecają jeść małe sztuki,flądry obowiązkowo bez skory i też rzadko a łososia norweskiego wcale.Wiem,że jak by tak podejść do jedzenia ,to trzeba by wykluczyć wszystko.Ale jak się coś wie ze źródła,które jest wg mnie wiarygodne to potem ciężko jeść
    Póki się nie wie,to jakoś lepiej wchodzi

Maniusiu
    ładną zastałaś w domu niespodziankęNawet jak miała małe niedociągnięcia(sztuczna) to i tak bylo miło
    Z czasem nauczyłam się bardziej doceniać takie gesty,czasem bardzo niedoskonałe i przez jakiś czas do następnej okazji staram się je trochę "udoskonalać" sugerując to i owo

Takie czy inne wszędzie ostatnie przygotowania ruszyły,te ostatnie dni zawsze tak szybko lecą.
    U mnie wygląda na to,że w święta do jedzenia będzie głównie to czego na co dzień staram się unikać
    Jak żyć....
    Brukowce wyszły pyszne,stoją tu sobie kolo mnie,żeby wyschnąć.Czy one dotrwają do świąt
    Agnieszko może dlatego,że w szkołach dzieje się nie najlepiej,nie ma nic pewnego i dlatego takie trudne stosunki nawet wśród ludzi ,którzy się lubią....
    Ostatnio edytowane przez gruschka ; 17-12-2017 o 19:49
    Nowa wiosna- nowe zadanie
    Zaciskanie paska - na początek 6 cm.
    Docelowo 20cm do zgubienia
    http://www.jestemfit.pl/forum/tylko-...izacja-42.html

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

Cytat Zamieszczone przez gruschka Zobacz posta
    Agnieszko może dlatego,że w szkołach dzieje się nie najlepiej,nie ma nic pewnego i dlatego takie trudne stosunki nawet wśród ludzi ,którzy się lubią...
    na pewno. U mnie w szkole bez przerwy mówi się o zwolnieniach, likwidacji...to nie sprzyja dobrym stosunkom. Każdy zastanawia się, kto pierwszy pójdzie do zwolnienia- młodzi patrzą bykiem na starszych żeby sobie już poszli na emeryturę, starsi na młodych, że przyszli po nich, to niech teraz odchodzą, bo oni są tu dłużej...i tak wszyscy wzajemnie się nakręcają.
    gruschka lubi to.

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Fotolia_95823116_M-705x435.jpg
    zapraszam na kawe

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

weekend minął jak chwila
    postanowiłam zrobić w ten weekend podatki , żeby w święta nad papierami nie siedzieć, udało się częściowo, ale największa firma policzona, została drobnica.
    kupiłam jeszcze kilka prezentów, trochę ozdób na choinkę, a dziś mam wizytę u dentysty i plany popołudniowe legły w gruzach
    Marta już w pociągu i prosto do szkoły jedzie, masakra, tory odblokowali dopiero koło północy

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

Cześć Aga, dzięki za kawkę

No kochana, nerwowo było u Ciebie wczoraj I pewnie jeszcze dziś dopóki nie zobaczysz córy całej i zdrowej tak będzie... Mój zięć miał podobną przygodę w tamtym tygodniu. Jechał do Poznania, zepsuł się pociąg i stali w szczerym polu do rana. Zięć miał być w Warszawie na 10 na Uniwerku gdzie wykładał gościnnie, a o tej godzinie był jeszcze w Poznaniu więc wsiadł do powrotnego pociągu do Wrocławia. Wszyscy pasażerowie składają wnioski o zwrot biletów i rekompensaty za inne straty.

Uprawnienia umieszczania postów