Strona 1968 z 3048 PierwszyPierwszy ... 968 1468 1868 1918 1958 1966 1967 1968 1969 1970 1978 2018 2068 2468 2968 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19,671 do 19,680 z 30474
Like Tree69314Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Awatar gruschka
    gruschka jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Cytat Zamieszczone przez Agnieszka111 Zobacz posta
    Zamieszczone przez kania79
    spokojnie,prawie zawsze zalewam powtórnie,dodając tylko nieco soli;co prawda nie wychodzi już taki esencjonalny,ale też dobry...
    chciałam to samo napisać Niektórzy nawet wolą ten drugi, bo nie jest taki ostry
    Nie czekając na dobre rady sama zalałam powtornie buraczki,dodałam przypraw i czosnku (żeby się nie zepsuł) i pięknie mi się już od wczoraj zarumienił
    Ale bardzo dziękuję za wasze cenne,doświadczalne 3 grosze w tej sprawie,na przyszlość zawsze będę tak robić

U nas prezenty pod choinkę przynosił Gwiazdornie mam pojęcia skąd się to wzięło,może to sprawka jednej z babć,ktora w miarę potrzeby sama tworzyła w sekundę potrzebne jej słowoI ono zazwyczaj świetnie pasowało do sytuacji lub osoby

Kiedyś sporo czasu spędzałam u babci wiejskiej,a na wsi wiadomo - po świniobiciu wszystko się albo wędziło albo pasteryzowalo.I nasłuchalam się tylu historii o różnych zatruciach i męczarniach,że po prostu boję się pasteryzować ,a jak już to zrobię to jem z duszą na ramieniu i boję się dać rodzinie....jeżeli już to mrożę.
    jak jest tak jak w tym roku to raczej wszystko będzie świeże.Ale nie zawsze miałam tyle czasu i bywały lata,że mroziłam,upychałam a potem wyciągałam przy pomocy suszarki do włosów

Wczoraj jakiś niechciej mnie wieczorem nawiedził,ale chyba był potrzebny.Rano nie ma po nim śladu i zaraz będzie się działo

Sabinka już pewnie w trasie,bo drogę ma trochę bardziej skomplikowaną,ale jak doleci to nam pewnie łapką pomacha
    Z opisów Kasi i Agnieszki widać ,że konflikty to nie tylko polska specjalność,niby tu i tam pedagodzy ( tak zrozumiałam) a szewc bez butów chodzi....Tak to już jest,ze cyklon najlepiej widać z daleka.
    Może komunikacja albo chociaż zachowanie jakiejś neutralności pomoże.
    Wkleję na apce 8 filarów radości,bo to fajne i proste rzeczy sąDo całkiem przyjemnej refleksji na święta,bo przy stole z rodziną też zadarzają się trudniejsze chwile
    Nowa wiosna- nowe zadanie
    Zaciskanie paska - na początek 6 cm.
    Docelowo 20cm do zgubienia
    http://www.jestemfit.pl/forum/tylko-...izacja-42.html

sabinka57 jest nieaktywny Znany na forum

Dzień dobry
    I tu was zaskoczę ( niektóre) bo ja jeszcze w domku, wyruszamy o 13, dzisiaj nocujemy w Warszawie dokąd lecimy samolotem a jutro wstajemy o 4 rano !!!! żeby o 7 wystartować do Anglii, na miejscu będziemy o 9 tamtejszego czasu, skomplikowaną mamy podróż w tym roku
    Krysiu ucałuję dziewczynki od ciotek forumowych
    co do pasteryzacji to bigos u mnie pięknie się przechowywał pasteryzowany, mrożonego nie lubię, w ogóle nie lubię rozmrażanego jedzenia...
    U mnie prezenty przynosi Mikołaj

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Witajcie, dzisiaj wolne, ale zaraz jadę do dentysty .

Sabinko, no i masz Ci! A już zabierałam się do ponownego machania . Poczekam do trzynastej . Podróż może i skomplikowana, ale mam nadzieję, że będzie przyjemnie urozmaicona tym pobytem w Warszawie.

Kasiu, też większość prezentów wsadzam do torebek. Chociaż przyznaję, że często je jeszcze dodatkowo opakowuję, żeby nie były od razu takie oczywiste . No ale nie wszystkie i nie zawsze . Jeżeli torebki są nie naruszone, to również przechowuję na zaś.

Agnieszko, ale aż tak długo i to w formie pamiątki żadnej nie udało mi się utrzymać . Dalej mnie frapują te Twoje makowe kluchy . Miłego imprezowania .

Gruszko, chyba jednak to nie babcia wymyśliła Gwiazdora . Z tego, co wczoraj wyczytałam wynika, że ta nazwa funkcjonuje w wielu rejonach. Pomysł z suszarką już mi się podoba .

Kasiu, tak sobie myślę, że wcale nie musisz się określać po którejkolwiek ze stron. No chyba, że w sposób zdecydowany po którejś jesteś. Ale jak nie, to zawalcz o swoją neutralną pozycję (Agnieszka tak zgrabnie nazwała to machnięciem ręki ). Albo pobaw się trochę w pomocnika mediatora. Właściwie już to poniekąd robisz. Sugestia spotkań komunikacyjnych wydaje mi się ciekawa i fajna.

Gruszko, Sabinko toście mi teraz zrobiły zagwozdkę z tą pasteryzacją i mrożeniem . Miałam się zabrać za zrobienie czegoś z tą kapustą zaraz po przyjściu i teraz będę miała dylemat. Robić? Co? I czy w ogóle?
    Agnieszka111 lubi to.

Awatar gruschka
    gruschka jest nieaktywny Znany na forum

Cytat Zamieszczone przez krysiapysia Zobacz posta
    Gruszko, Sabinko toście mi teraz zrobiły zagwozdkę z tą pasteryzacją i mrożeniem . Miałam się zabrać za zrobienie czegoś z tą kapustą zaraz po przyjściu i teraz będę miała dylemat. Robić? Co? I czy w ogóle?
    Stąd wniosek ,ze może lepiej nie pytać
    A tak na serio to słuchaj dziewczyn,one mają doświadczenie w pasteryzacji.Będziecie jeść spokojnie,a nie cały czas zastanawiając się - zaszkodzi czy nie zaszkodzi
    Przytargałam do domu zakupy i teraz znowu mi się wydaje że za dużo
    Na hali rybnej palca nie można wcisnąć taki tlok,to najlepiej pokazuje jak bardzo rybne są święta na KaszubachJa na razie tylko się upewnilam,że w sobotę też są normalne dostawy i M już jest wydelegowany po świeże pstrągiI teraz kombinuję,czy tę kaczkę robić czy nie robić.....
    Sabinko
    to jeszcze raz szczęśliwego dotarcia na miejsceZapamiętałam tylko,że początek podróży 21

Zagwozdki pracowe to trudna sprawa.bo przecież następnego dnia znowu trzeba tam iść.W miejscach pracowych gdzie bywałam regularnie też się stosunki mocno popsuły i nie jest za miło,kolezanki i przyjaciólki narzekają, kto może idzie na emeryturę.
    Maniusiu
    Ostatnio edytowane przez gruschka ; 21-12-2017 o 13:03
    Agnieszka111 and krysiapysia like this.
    Nowa wiosna- nowe zadanie
    Zaciskanie paska - na początek 6 cm.
    Docelowo 20cm do zgubienia
    http://www.jestemfit.pl/forum/tylko-...izacja-42.html

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Jak co roku obiecywałam sobie , że w tym roku dużo nie kupuję, a już natachane pełne siaty.
    Zakupiłam schab, szynkę, sandacza, karpia, pstrąga, mintaja i kto to teraz będzie jadł? a chcę jeszcze kaczkę zrobić.
    no i dużo innych rzeczy...
    Agnieszka111 lubi to.

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Gruszko, kiedy ja uwielbiam pytać i słuchać . Zawsze wydaje mi sie, że lepiej mieć kilka różnych opcji. Nie mówiąc o tym, że przy różnych pomysłach może pojawić się pomysł następny. Tak jak u mnie z kapustą - wyłożyłam ją na balkon i tyle . Jak się ociepli, to będę kombinować dalej (jeżeli w ogóle coś jeszcze z niej zostanie ). Zazdroszczę tych pstrągów i to jeszcze do tego świeżych. U nas łosoś i dorsz nie, bo mają złe notowania; karp nie, bo nie lubimy. Chyba zostaje filet z morszczuka. Ech … Kaczki nie rób, jak nie lubisz; filary chętnie poczytam, Sabinka miała jechać o trzynastej, więc pewnie jest już w W-wie .

Maniusiu, a tego pstrąga, sandacza i mintaja to gdzie i w jakiej postaci kupiłaś? Nie martw się, zjecie wszystko, chociaż może faktycznie niekoniecznie na święta
    Agnieszka111 lubi to.

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

w biedronce, mintaj kostka, reszta świeza
    Ostatnio edytowane przez maniusia72 ; 21-12-2017 o 17:39

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Ja też lubię pytać, słucham uważnie, ale i tak robię swoje

U mnie karp, pstrąg, mintaj i sandacz. Wszystko tylko i wyłącznie smażone po obtoczeniu w mące. Nie chcą jeść u mnie inaczej, więc nie będę wymyślać. Łososia lubią w sosie, ale na święta nie robię. No i dorsz po grecku i oczywiście śledzie- 4 rodzaje

Krysiu powtórzę się, ale jeśli nie dodałaś do kapusty zasmażki, to powinna Ci wytrzymać, jeśli zrobiłaś, to myślę, że się zepsuje
    krysiapysia lubi to.

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Kluchy opisywałam na akcji, wrzucę i tu

1kg mąki zagniatam z wodą na gładkie dość twarde ciasto i rozwałkowuję na cieniutkie placki.
    Rozkładam je do wysuszenia. Muszą zrobić się zupełnie twarde.
    Łamię je na różne kawałki ( duże, małe, to nie ma znaczenia, że będą nierówne) i chowam je sobie w dużą papierową torbę.
    ( kluski można zrobić kilka dni wcześniej, dobrze przechowują się w papierowej torbie) .
    Z tego kilograma mąki wychodzi ich dużo, ale u nas zjada się wszystkie

Mak( od Ciebie zależy ile go zrobisz) przekręcam przez maszynkę- 2,3 razy i gotuję w mleku. Dodaję bakalie i miód, dosładzam cukrem. ( moje proporcje, to szklanka maku na ok 2 l. mleka)

Przed Wigilią gotuję kluski- gotują się szybko. Są mięciutkie i delikatne, podgrzewam mleko z makiem. Na talerz najpierw kluski, na to mleko. Ja uwielbiam na gorąco, ale na zimno też jest dobre i tak jemy je w pierwszy dzień świąt, choć rzadko nam zostają)
    Jolinkaa and krysiapysia like this.

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Chcialabym bardzo tego sie nauczyc... a nie byc jak ta otwarta ksiega...

Jolinkaa, krysiapysia and kalahari like this.

Uprawnienia umieszczania postów