Strona 2428 z 3011 PierwszyPierwszy ... 1428 1928 2328 2378 2418 2426 2427 2428 2429 2430 2438 2478 2528 2928 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 24,271 do 24,280 z 30106
Like Tree69219Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

sabinka57 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Na życzenie podaję przepis na sos słodko kwaśny do słoików, mnie smakuje

1,5 kg pomidorów
    0,5 kg cebuli
    0,5 kg papryki czerwonej albo różne kolory
    2 marchewki
    1 mała cukinia
    puszka kukurydzy
    puszka ananasa albo świeży
    2 łyżki soli, 2 łyżki curry, 2 łyżki pieprzu, 1 szklanka cukru, 1/3 szklanki octu, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 6 ząbków czosnku.

Pomidory obrać ze skórki, zagotować, zmiksować, marchewkę pokrojoną zblanszować, dodać do pomidorów pokrojone warzywa i przyprawy, pogotować chwilę, zagęścić mąką, zapakować w słoiki i pasteryzować.

Potem tylko otworzyć słoik i gotowe albo dodać do mięska
    Zamierzam dzisiaj albo jutro zrobić to napiszę ile słoików wychodzi.
    maniusia72, marti38 and Gorczynka like this.

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Ten sos robi moja ciotka i potwierdzam, że jest smaczny, ja wole na bieżąco robić, ale teraz mi wpadło do głowy że może Marcie zrobic na wyjazd, bo ja już się zaczynam zamartwiać że będzie głodować...
    Sabinko większości przypraw o których piszesz nie znam ale suszone pomidory uwielbiam, jak każde pomidory pod każda postacią
    Na Olgę Smile natknęłam się na FB i polubiłam i tez mnie urzekła

Awatar Gorczynka
    Gorczynka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

Sabinko
    Cytat Zamieszczone przez sabinka57 Zobacz posta
    Gorczynko gotujesz na dwa garnki czyli dla siebie oddzielnie czyli co? Bo już ładnie schudłaś a jakoś mi umknęło na jakiej diecie jesteś?
    Trudno powiedzieć że to konkretna dieta. Od kwietnia przestałam używać panierki do kotletów. Sosy różnego rodzaju tez poszły w odstawkę. Mięso smażę na patelni grillowej- jest to przede wszystkim drób czyli kurczak lub indyk. Marynuje je z oliwa połączoną z przyprawami np czubrycą lub zioła w zależności na co danego dnia mam smaka. Chyba muszę spróbować wędzoną paprykę, bo wiele z Was tu o niej pisze. Do tego ryż ( biały, jaśminowy, brązowy) lub kasze różnego rodzaju ( gryczana, jaglana, bulgur, itp). Do tego z reguły jakieś warzywa, ostatnio często jest to cukinia grillowana, lub sałatka ze słoika ( zrobiona przez mnie).
    Alternatywa kurczaka jest mięso z łopatki podsmażone z warzywami ( cukinia papryka pieczarki)- wszystko na oliwie. Do tego pomidory z puszki jeśli nie mam świeżych i makaron ( z reguły razowy bo bardziej mi smakuje).
    Zredukowałam również spożycie pieczywa - przede wszystkim jasnego. Jak mam ochotę na kanapkę to z "suchą" wędliną i ograniczyłam bardzo spożywanie żółtego sera ( kiedyś nie wyobrażałam sobie kanapki bez niego). Śniadania to generalnie twarożek lub biały serek ze szczypiorkiem pomidorem lub papryka, ewentualnie jajka. No i jogurty naturalne ( na II śniadanie) ze świeżymi owocami, a jak nie mam to z musli.
    Generalnie staram się nie podjadać pomiędzy posiłkami i raczej trzymam się określonych pór na posiłki.( po 7 rano, w południe ok.12, obiad po 15, a kolacja ok 18-19)

Zapominałam jeszcze o rybach, które smażę bez panierki na patelni ale na papierze do pieczenia. Jak mam ochotę to do tego ziemniaki tez zjem
    Ostatnio edytowane przez Gorczynka ; 10-09-2018 o 12:08

Dziękuję Gorczynko za obszerną odpowiedź Bardzo mi się podoba twoja dieta, taka powiedziałabym zdrowa, wyważona, bez zbytniego udziwniania, taka normalna bym określiła. Super, że tak ci ta dieta służy, życzę dalszego powodzenia
    A mam jeszcze pytanie - rybę kładziesz na papierze do pieczenia na tej patelni grillowej czy może być na innej bo grillowej akurat nie mam, to znaczy mam grillowa Zeptera ale niekoniecznie jestem z niej zadowolona.

Awatar Gorczynka
    Gorczynka jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

Cytat Zamieszczone przez sabinka57 Zobacz posta
    A mam jeszcze pytanie - rybę kładziesz na papierze do pieczenia na tej patelni grillowej czy może być na innej
    Kładę na normalnej patelni- na grillowej nie bardzo mi się udawało w całym kawałku usmażyć.

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Sabinko, a co zrobić z ananasem i kukurydzą ?, a papryka nie będzie za twarda?
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka111 ; 10-09-2018 o 16:05
    marti38 lubi to.
    początek odchudzania1.01.2016.......................................1. cel osiągnięty 30.11.2019

Agnieszko ananasa pokroić i dodać do pomidorów, kukurydzę również dodać a papryka chyba nie będzie za twarda bo zwykle robię z tego przepisu i nie przyuwazylam, żeby była twarda, może mięknie jak będzie pasteryzowana? nie wiem ale sos mi smakuje bardzo dobrze, zresztą w przepisie jest podane żeby chwilę pogotować ten sos.

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Dzięki
    maniusia72 lubi to.
    początek odchudzania1.01.2016.......................................1. cel osiągnięty 30.11.2019

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Witajcie!
    Maniusiu, a cóż to za naleśniczki tak tu serwowałaś od rana?

Agnieszko, jak samopoczucie po wyjeździe Kuby

Sabinko, dzięki za przepis . Faktycznie wygląda na to, że może wyjść z tego sporo porcji

Tereniu, co to są pampuchy (ten ciemny sos zasmażany w kapuście brzmi obiecująco )?.
    Co do masażysty powięzi, to myślę, że nie ma opcji aby nie było takiego w waszym mieście. Ale skoro na razie jesteś zadowolona z tego, którego masz, to chyba nie ma sensu szukać czegoś innego.
    Podejrzewam, że z odstąpieniem od umowy świetnie sobie poradziłaś. Dla mnie to jednak raczej filozofia .

Agnieszko, moje wczorajsze oglądanie masterchefa skończyło się na podglądaniu i pisaniu tutaj. Zazwyczaj nie udaje mi się patrzeć od początku do końca. No ale zerkać naprawdę lubię. Wolę jednak wersję dla dzieci, gdzie zamiast Magdy jest Marcin. Nie znam Jadłonomii Marty Dymek, ale z ciekawością zobaczę. Lubię zaglądać do tego, co proponujecie, bo zawsze mam nadzieję, że coś mnie przestawi. I czasami na trochę tak bywa. Czy pisząc o turnusie w Korbielowie miałaś na myśli wo?

Sabinko, tych przypraw które wymieniłaś to nawet z nazwy nie kojarzę. Szczególnie interesuje mnie ta wędzona papryka, bo już parę razy o niej wspomniałyście. Smakoterapię i Olgę Smile znam, bo już kiedyś o nich wspominałyście.

Gorczynko, dobrze że lubisz gotować, bo jest szansa że jeszcze bardziej będzie kwitła wymiana pyszności tu na forum . O czymś takim, jak czubryca pierwsze słyszę.
    Na temat twojej byłej pracy myślę, że dużo miałabyś do pogadania nie tylko z Terenią, ale i z Maniusią . Bardzo szkoda w takim razie, że to co robisz teraz, już Cię tak nie satysfakcjonuje. Tak na upartego, jesteś jeszcze młoda, więc może jakiś bardzo intensywny kurs angielskiego dałby Ci możliwość powrotu do tego, co lubisz?

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Jakie naleśniczki Krysiu?
    Robię teraz buraczki z papryką to tak apropo przetworów i kolejne słoje jabłek. Na szczęście jabłka się kończą - he he to tak apropo aby sie nie zmarnowały
    A potem jedziemy z Martą na Mamma Mia do kina , musze sie nią nacieszyć jeszcze
    marti38, sabinka57 and Gorczynka like this.

Uprawnienia umieszczania postów