Strona 2816 z 2843 PierwszyPierwszy ... 1816 2316 2716 2766 2806 2814 2815 2816 2817 2818 2826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 28,151 do 28,160 z 28429
Like Tree68485Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Dzien dobry!

Tereniu, mimo pewnego rodzaju wypalenia i ostatnimi czasy zwiekszonej konwersacji na apce...nie popieram twojej propozycji zawieszenia na jakis czas naszego watku. Obawiam sie bowiem, ze to mogloby doprowadzic do jego calkowitego wygaszenia...

Dziekuje wam Agnieszko i Maniusiu, ze postanowilyscie dalej tu wytrwac i pisywac.

Ja rowniez obiecuje dotrzymywac wam towarzystwa w miare moich sil i mozliwosci...

Agnieszko twoje dzisiejsze kawkowe ogrodowe klimaty podobne sa do moich, tych ulubionych, co oznacza ogrod sielski, troche rowniez w stylu romantycznym.

Wczoraj popoludniu bylam po raz pierwszy na swiecie roz w naszym frankfurckim Palmengarten. Cos wspanialego!
    Wrzuce zaraz na fb, bo tutaj nie potrafie, kilka fotek, by wam pokazac jak to cudnie wygladalo...

kania79 and Agnieszka111 like this.

https://forum.jestemfit.pl/tylko-zalogowanych-uzytkownikow/16428-zycie-diecie-dieta-cale-zycie-druga-odslona.html

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

hej kochane
    podzielam Twoje obawy Kasiu
    dlategotez mi się tak smutno wczoraj zrobiło
    tak, dziś też będzie dobry dzień

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

Kasiu, wyobrażam sobie jak musiało być pięknie. W naszym pobliskim Kutnie, każdego roku we wrześniu jest podobna impreza. Kwiatów są tysiące i jest przepięknie. Można też zjeść i wypić coś fajnego i pobawić się na koncertach. Ale najważniejsze są róże fajna impreza.

Wczoraj oglądałam koncert poświęcony pamięci Wodeckiego...coś wspaniałego, łza zakręciła się w oku przy niektórych piosenkach

i jeszcze cudny wiersz...

Brian Patten

CO KOTY PAMIĘTAJĄ Z DNI ?

Pamiętają, jak wraca się z zimna,
    i miejsce najcieplejsze, i gdzie dostają jeść.
    I gdzie zadano im ból, pamiętają wrogów,
    nerwowość ptaków, ciepłe opary ziemi,
    użyteczność kurzu.
    Pamiętają skrzypienie łóżka, krok właściciela,
    smak ryby, cudowną śmietanę.
    Koty pamiętają z dni to, co ważne.
    Wspomnieniom bez wartości pozwalają odejść
    i zapadają w sen mocniejszy niż my,
    którym pęka serce, bo pamiętamy
    tyle rzeczy nieważnych.
    .
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka111 ; 09-06-2019 o 07:15
    1.01.2016

Awatar kania79
    kania79 jest nieaktywny Znany na forum

Dzień dobry sąsiadkom,co to od nich zgapiam i żarełko i czytanie...o dobrych radach nie wspomnę

Cytat Zamieszczone przez maniusia72 Zobacz posta
    Toskańska potrawka z fasolką

Kasza 104 g (8 łyżek), Fasola konserwowa 120 g (6 łyżek), Pomidor 260 g (2 średnie szt.), Cebula 110 g (1 szt.), Olej 15 g (3 łyżeczki), Przyprawy 2 g (1 szczypta) , Zamienniki

1, Kaszę (dowolną) ugotuj w lekko osolonej wodzie
    Na patelni rozgrzej olej, wrzuć posiekane pomidory, odsączoną fasolę białą lub czerwoną i poszatkowaną cebulę
    Dopraw ziołami prowansalskimi, solą, pieprzem, dorzuć czosnek granulowany (opcjonalnie)
    Duś kilka minut, a następnie wymieszaj z kasza i podawaj
    zrobiłam i z gryczaną i z jaglaną kaszą i nie mogę powiedzieć z którą lepsza...bardzo sytna w każdym razie ta potrawa jest
    i tutaj Maniusiu ja z pytaniem,czy podana porcja to na raz,znaczy się na jeden posiłek przewidziana jest czy jako wyżywienie całodzienne

Cytat Zamieszczone przez Agnieszka111 Zobacz posta
    czytam teraz fajną książkę- Pozytywka, polecam.
    poproszę nieśmiało o autora/kę,bo niejedna Pozytywka w necie ukazuje się...ja wczoraj "połknęłam" kolejną
    Olejnik...niestetyprzewidziana została jako trylogia i dwie jeszcze nie wyszły...nie lubię tak

W kwestii wątkowego pauzowania nie wypowiem się,tymbardziej,że mój "ojczysty" podupada,a na "akcjowym" prawie nic
    nie dzieje się...

Miłej niedzieli dzieffczęta

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

Kaniu- Agnieszka Lis
    1.01.2016

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

No widzicie, że jak widmo straty , końca w oczy zajrzy to nawet sąsiad zajrzy i pańcie Kasię odblokuje.
    Aniu ja naszego macierzystego z uwagi na Grażynkę nie porzucę ale drugi wątek ożywiać i ciągnąć za uszy to już nie na moje sterane siły.Mam rodzinnych zdrowotnych, własnych zdrowotnych, kocich i działkowych problemów sporo.Nie czuję się na siłach być jak ta kariatyda co cały świat na grzbiecie trzyma i ma zrozumieć racje i uczucia wszystkich dookoła.
    Agnieszka111 lubi to.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Agnieszko wiersz o kotach jest jak obrazki Kasi.Piękny, taki w punkt.Ale jest dla mnie tylko jedno ale niektore rzeczy dla jednych nieważne dla drugich są sednem ich istnienia.
    Koty mają swoją kocią mądrość i zwierzęcy instynkt.
    A my ludzie jesteśmy w świecie uczuć , zdarzeń tacy bardzo zagubieni.
    No ja taka jestem.
    Siebie samą trudno mi usłyszeć, tą wewnętrzną, tą która czegoś chce, a nie umie się przez tą rozumową nakładkę surowego rodzica przedrzeć i dać nam obum tej emocjonalnej i tej racjonalnej harmonię.

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

No i jak tu całkiem odpuścić, jak tak walczycie o forum. Na razie z mniejszą częstotliwością, ale postaram się włączać.

Tereniu czułam, że jak przeczytasz wiersz o kotach, to będziesz musiała wejść, choćby na chwileczkę. Wiedziała Agnieszka, co robi. Tak Cię czytam i czytam i jakoś tak coraz częściej utożsamiam się z Twoimi wpisami i mam poczucie, że chyba coraz bliżej mi do Twojego postrzegania rzeczywistości.

Agnieszko, chyba czujesz już powiew lata. Zapisałam sobie Pozytywkę, ale na razie zaczęłam Ciotkę Zgryzotkę i o dziwo, póki co odnajduję dawną Musierowicz. No ale zobaczę, co będzie dalej.

Kasiu, trzymam Cię za słowo, bo jak sama wiesz przykład idzie z góry.

Maniusiu, przepisy zachęcające, spróbuję coś z tego przygotować.

Kaniu, miło Cię powitać. Dobrze, że przywołałaś potrawę zaproponowaną przez Maniusię - komentarz, że syci bardzo mnie zmobilizował do tego, żeby przyjrzeć się jej dokładniej. Przeczytałam też zaproponowany przez Ciebie przepis, ale przyznam, że chyba to już dla mnie za dużo.
    Agnieszka111 lubi to.

Awatar Agnieszka111
    Mieszka w
    łódzkie

Dzień dobry pobrane.jpg

Wczorajszy dzień był cudny. Prawie cały spędziłam na huśtawce ogrodowej leżąc do góry brzuchem, czytając książkę. Nikt nie miał siły ( poza moim psem) ruszać się w tym upale. Moja sunia, jakby nie było pies pasterski, zaganiała wszystkie samochody i bawiące się pod domem dzieci i pod koniec dnia ziała jak miech kowalski
    Pozytywkę skończyłam. Zajęło mi to dwa dni. Wciągnęła mnie na maksa. Niby to beletrystyka, ale zachwyciłam się tym, jak autorka składnie pokazuje w jaki sposób zdarzenia, które napotykamy w swoim życiu wpływają na nasze wybory. Książka o samotności i rozpaczy, ale też determinacji, która nie wiadomo dokąd może nas zaprowadzić. Już dawno tak dobrze nie czytało mi się takiej z pozoru lekkiej książki.
    Dla przeciwwagi wieczorem zaczęłam książkę Krzysztofa Vargi "Trociny"- i już nie jest tak łatwo

Krysiu, zdecydowanie czuję już powiew lata Jeszcze tylko wygrzebać się z papierów( ten tydzień), rad pedagogicznych ( ten i dwa kolejne)i mogę zacząć cieszyć się wakacjami. Najpierw Warszawa , potem lub przed ( jeszcze nie wiem) wyjazd do mamy, a później tydzień w Norwegii.

W międzyczasie kotłuje się sprawa Kuby, który przebąkuje o zmianie kierunku studiów. Co prawda niezbyt gorliwie, ale jednak. Co z tego wyniknie nie wiem. Na razie w przyszłym tygodniu rozpoczyna sesję i jest na niezłej pozycji startowej, więc powinno być ok. Nie chcę mu niczego zabraniać czy narzucać, musi wybrać sam, widzę jak się miota, staram się go trochę wyluzować, bo z gorącą głową źle podejmuje się decyzje, i trochę mi go żal, bo walczą w nim różne opcje na życie

Teresko, Krysiu, to prawda, czasem trudno nam zrozumieć uczucia innych, choć przecież mamy w sobie dużo empatii...ale jak zrozumieć innych, jeśli często sami ze sobą mamy kłopoty?

Udanego dnia i całego tygodnia wam życzę
    1.01.2016

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

27626.jpg

Cześć, piękny dzień dzisiaj będzie
    Jak fajnie jak się zajrzy na wątek i jest na nim zycie
    Agnieszka111 lubi to.

Uprawnienia umieszczania postów