Strona 2987 z 3010 PierwszyPierwszy ... 1987 2487 2887 2937 2977 2985 2986 2987 2988 2989 2997 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 29,861 do 29,870 z 30093
Like Tree69215Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Wpadam na chwilke no niestety dziś tez dużo pracy i tak będzie do końca stycznia.
    Tez nie znałam takiego kogla mogla, ale pamiętam taki u babci która miała swoje kury i zawsze sie kręciło z kakaem, no i można u niej było piec placki na blasze kuchni takie z ciasta makaronowego
    fajne wspomnienia
    obejrzałabym wiedźmina ale nie mam nettliksa, za to wciągnęła mnie gra o tron , jednak dozuję po odcinku dziennie...
    no ale przyjedzie Marta z Netliksem to się obejrzy
    Aga króki ten pobyt, ale dobrze że taki fajny
    Krysiu ja mam skleroze to nie pamietam o czym była mowa. Tez mam ochotę sama zakisic, tylko sie zastanawiam czy kupi sie teraz chrzan i koper
    A w tej kiszonce z Auchana jest jeszcze kiszona cebula !!! I też dobra
    Juz kończę wiaderko to zakupie kolejne - są tez w Simply market bo to ta sama siec co Auchan a wiadomo jak pożyteczne sa kiszonki
    Sabinko dobre więsci oby teraz już 100 % skutecznie naprawili
    Kasiu a ty już w pracy czy jeszcze masz wolne?
    sabinka57 lubi to.

sabinka57 jest nieaktywny Znany na forum

Dzień dobry
    Teresko ten twój kogel mogel to taki fajnie dietetyczny jest bo bez cukru. Fajny pomysł. Pamiętam, że opowiadałaś o nim w Kołobrzegu. Zapisałam sobie przepis Nietrudno się domyśleć, że i kotom smakuje. Masz rację, co forum to forum

Maniusiu dzięki za podesłanie detoksu. Jakoś mi się zapodział gdzieś ten poprzedni.
    Wiedżmina oglądam. Mam już za sobą 5 odcinków. Narobiłaś mi smaka z tymi kiszonymi warzywami ale ani Auchana ani Simply marketu u mnie nie ma. Za to Biedronek mamy multum. Muszę jeszcze sprawdzić w Kauflandzie.

Agnieszko widzę, że fajnie i owocnie spędzasz czas u mamy, dobrze, że ma z kim pójść do lekarza, w końcu co dwie głowy to nie jedna. Oby to zapalenie płuc jednak było wyleczone.

Krysiu i tu mnie zaskoczyłaś przeglądając książki w Rossmanie. Prawdę mówiąc jakoś nie zauważyłam tam wielu książek ale może nie potrzeba wielu jak się trafi jedna ciekawa. A ty trafiłaś.

krysiapysia jest nieaktywny Znany na forum

Cześć, ja też tylko na chwilę,bo papiery już wołają.

Agnieszko, dzięki. Twoja pamięć jest jednak niezawodna . Oczywiście, że to miały być orzechy brazylijskie! No nic, nastepnym razem. Zamiast tego były książki .
    Fajnie, że możesz teraz trochę pomóc mamie.

Sabinko, książki w Rossmanie zaczęłam przeglądać, jak wy zaczęłyście pisać o tych w Biedronce. Właśnie wkleiłam na apce.

Tereniu, jeżeli to sprawa pamięci długotrwałej, to pewna ilość upartych powtórzeń powinna pomóc z angielskim. Tylko nie pamiętam, ile tych powtórzeń powinno być?
    Dzięki za przepis na kogel-mogel. Trochę inny od mojego, ale chyba też smaczny. Na pewno spróbuję .

Maniusiu, lubię kogel-mogel zamiennie - z kakao lub bez . Zachęciałaś mnie tymi kiszonkami i chyba jednak zacznę, ale od Auchana . Tyle, że do niego muszę zrobic małą wyprawę.
    sabinka57 lubi to.

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Witam wieczornie! Chcialabym bardzo troche popisac ale i dla mnie forum po tych zmianach nie jest zbyt przyjazne i nie chce mi puscic postu Moze jutro bedzie lepiej...
    sabinka57 lubi to.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Mojej siostrze dzisiaj komputer napisał, że Windowsa 7 już Microsoft nie będzie coś tam coś tam i żeby sobie kupiła nowy komputer z Windowsem 10. Ja też mam 7. A wy macie 10?
    Bo może z tym to cudaczenie forum powiązane. W pracy Maniusi działa , a w domu się kiepści. U mnie ciągle znikają obrazki, ikonki, awatary, nie wyświetlają się czasem paski wagowe. Raz wszystko jest, ale częściej nie ma.
    Zmęczona bardzo się dzisiaj czuję , ale dwie ostatnie noce zarwane miałam przez Wiedźmina, no a całe dnie przez angielski.
    Jestem zła bo ten kurs mnie w zasadzie zniechęcił.Po prostu zobaczyłam jak daleko mi do średniego poziomu (mam pre intermedia), o dobrym nie wspomnę.
    Jutro idę do lekarza rehabilitanta.Poproszę ją o jakieś masaże czy ćwiczenia na ten bark. Bo jak sama delikatnie staram się uruchamiać tą rękę to poprawia mi się zakres wykonywanych ruchów i ból maleje.
    Muszę się rozejrzeć i w Rosmannie i Biedronce za książkami. Nie zauważyłam, że takowe są tam w sprzedaży.
    Kasiu jak tam z nóżką , co pan ortopeda zadysponował?
    sabinka57 lubi to.

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

dzień dobry
    Tereniu i w domu i w pracy mam Windows 10
    I nie trzeba kupować nowego windowsa tylko przeprogramowac stary
    Kawka potem, bo lecę na angielski
    sabinka57 lubi to.

Awatar kasiaogrodniczka
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Dzien dobry!

Chyba jestem jakos karana, ze tak dlugo nie pisalam na forum i teraz forum mi robi wbrew! Chyba z trzy razy zalogowywalam sie i wylogogywalam by otrzymac okienko do zamieszczenia odpowiedzi.
    Sprobuje wiec czy wogole post mi wchodzi. Wrzucam kawke i...zobacze co bedzie...
    sabinka57 lubi to.

Awatar kasiaogrodniczka
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

No jest! Zatem moge troche popisac...
    Sama nie wiem od czego zaczac?

Przeskok z rzeczywistosci sanatoryjnej do domowo-pracowej udal sie bezbolesnie. Czuje w sobie ochote by dzialac i ciesze sie z otaczajacej mnie rzeczywistosci. Nawet jesli ta rzeczywistosc zaatakowala mnie zlymi wiadomosciami i lekkim armagadonem w gospodarstwie domowym. No coz-moje chlopaki probowali jakos wszystko ogarniac, ale z kazdego kata widac, ze to byly tylko proby! No ale nic. Najwazniejsze, ze podreperowalam sie na tyle, by nie zwazac na przeciwnosci losu tylko brac byka za rogi.

Wroce moze jeszcze na chwile do pytania Agnieszki, ktore mnie autentycznie zastanowilo- czy ja sie tam nie nudzilam bedac w sanatorium tyle tygodni i czy nie tesknilam do domu?
    Otoz nie. Nie nudzilam sie i nie tesknilam. I ciekawe jest naprawde czemu tak sie dzialo. Mysle, ze pobyt w takiej klinice rozni sie bardzo od pobytu naprzyklad na wczasach. Bo w odroznieniu od odpoczywania gdzies na wyjezdzie, w czasie tej rehabilitacji kazdy dzien, jest podarowanym nam od zycia dniem "uzdrawiania" i "ulepszania" ciala czy ducha.
    I jesli jest dobrze przeprowadzony- to autentycznie kazdy dzien odczuwa sie jakby "poprawe naszego samopoczucia i zdrowia". Zarowno fizycznego jak i psychicznego. Dlatego cieszylam sie po pieciu tygodniach z przedluzenia o kolejny.
    Bo mialam wrazenie, ze jeszcze tego potrzebuje...
    W ostatnich dniach jednak dotarlo do mnie, ze juz dojrzalam do wyjazdu i chce z fazy planowania zmian, przejsc do ich fazy ich realizacji.
    Co bedzie jako pierwsze?
    Zlozenie podania o rente czesciowej niepelnosprawnosci zawodowej. Dostalam bowiem -tak jak chcialam wypis z orzeczeniem lekarskim, ze moge wykonywac prace tylko w niepelnym wymiarze godzinowym. Jest to podstawa na ktorej mam prawo ubiegania sie o te rente. Jesli mi ja przyznaja, to bede pracowac jak pracowalam a otrzymane pieniazki wplacac na konto szybszego przejscia na emeryture. Moglabym to wtedy zrobic za mniej wiecej piec lat a nie 9! Bo wedlug przepisow moge odejsc dopiero majac 65 lat.
    Moim pragnieniem jest by byc w domu i tylko w ramach dorabiania do emerytury pracowac gdzies ze starszymi ludzmi jako pedagog-organizator czasu wolnego.
    Postanowilam jednak juz teraz poszukac jakiegos wolontariatu na 2-3 godziny w tygodniu w jakims domu opieki czy szpitalu -by powoli wejsc z powrotem w te dziedzine. Mysle, ze pomoze mi to w odzyskaniu radosci z wykonywanej pracy. A to co robie tutaj w tej intytucji gdzie jestem od dwoch lat, bedzie dla mnie takim malzenstwem z rozsadku. Sposobem by zapewnic sobie staly dochod i wszelkie swiadczenia ubezpieczeniowe.
    Mialam krotko pomysl zlozenia wymowienia, ale doradzono mi bym tego z wyzej wymienionych powodow nie robila.
    I tak tez zrobie.
    sabinka57 lubi to.

Awatar kasiaogrodniczka
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Uff! Dlugi post przeszedl i wlasciwie moglabym pisac dalej, ale patrzac na zegarek musze to jednak odlozyc...
    A tyle bym wam chciala jeszcze opowiedziec.
    No coz miejmy nadzieje, ze co sie odwlecze to nie uciecze!
    jedno tylko powiem:
    Krysiu-twoj ostatni wrzucony artykul to prawie dokladnie to o czym wam opowiadalam z takim przejeciem na apce!
    Do mnie wlasnie dotarlo czemu nie jem "normalnie" i czemu sie ciagle musze "odchudzac"!
    I ze to emocje a nie glod fizjologiczny rzadzi mna i mym sposobem odzywiania...
    Ale o tym nastepnym razem.
    sabinka57 lubi to.

Awatar TinnGO
    TinnGO jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Odp: CELOWNIK czyli: CEL.Odchudzanie W Niesamowicie Interesującym Kolektywie - Część

Wkurza mnie ostatnio nasze forum . Np teraz mam zablokowane opcje odpowiedz z cytatem i nie widzę obrazków, avatarów, sygnatur.
    Od świat jest to permanentny stan i jak tak zostanie to Wrrrrrr.
    Zamiast znanych avatarków i porannych kawek widzę" kafelki" i nie wiem czy to wina mojej przeglądarki, mojego oprogramowania czy zmian jakie administracja poczyniła w forum.
    Pamiętacie czas jak musiałyśmy zakładać co 500 stron nowy watek.
    Siostra ma skierowanie do szpitala okulistycznego z bardzo wrednym podejrzeniem .Ona tak się fiksuje na leczeniu męza, że o sobie zupelnie nie myśli.Mam nadzieję, że dalsza diagnostyka wykluczy najgorsze, ale póki co mnie sparaliżowało ze strachu.
    Sama mam przed sobą kilka badań kontrolnych typu kontrola usuniętego polipa czy nie odrasta, poszukiwanie innego polipa w pęcherzu, co dwuroczna mammografia(w lutym) no i ten ciągle w 1/3 nieruchomy bark prawej ręki. No przystosowałam się , ale fajnie byłoby tą rękę jeszcze mieć sprawną.
    No i pieniążkowo niespecjalnie dobrze wychodzę, bo jadę na karcie kredytowej i zamiast spłacić pogłębiam debet.
    No w zasadzie to nie są tragedie , ale jak się skumulują to człeku tak jakoś skrzydła po bokach smeęnie się do dołu zwieszają.
    We wtorek byłam u lekarza tego od głowy i sie mnie pyta o nastrój, samopoczucie ja na to z ponurą miną jaki mam mieć nastrój jak na początku stycznia lata kończę i świeżo się zestarzałam.
    On na to się grzecznie pyta ile?. Ja 66 mówię. A ten dowcipniś jak nie klaśnie w ręce, jak się nie rozpromieni i zakrzyknie to świetnie, niedługo będzie 100. No ale się roześmiałam, bo to było przecież dowcipne.Pogadaliśmy jeszcze trochę i dostałam stary lek na "kopa" , no bo powiedziałam, że wódki nie lubię , ale chyba się przestraszył , że po nią sięgnę.
    Nie wiem czy wam pisałam o ostatniej niedzieli. Byłam w kościele jak zwykle i u mnie pod koniec mszy ksiądz celebrujący odczytuje :" Odeszli od nas w ostatnim tygodniu". Jeszcze nigdy tylu nazwisk nie czytał, normalnie kilkanaście osób, zwykle są to 2-4 przypadki, czasem 0.
    No pogoda wiosenna zbiera żniwo, mówią "marzec umrze starzec", mamy taki wcześniejszy marzec.

Kasiu dobrze, że już jesteś forumowo obecna. Ja chętnie o takich tematach jak w Krysi artykule są poruszone i te o których pisałaś na apce pogadam. Wiesz sama(pamiętasz jak długo nas cieszyła wymiana myśli po przeczytaniu książki "Odwaga bycia nielubianym") jak ja lubię tak grzebać się w zakamarkach umysłu, zrozumieć jakieś prawidłowości, odkryć mechanizmy pomocowe.
    No bo jak każdy człowiek pragnę być szczęśliwa, a klucz tego jest przecież w mojej wewnętrznej "istocie". Obiektywnie godne zazdrości osoby piękne i bogate potrafią być nieszczęśliwe i to nie dlatego, że czegoś nie mają, tylko dlatego, że nie umieją zauważyć i być szczęśliwe z tego co jest .
    Albo tak się obawiają to stracić, że zatruwają sobie życie wiecznym zmartwieniem.
    Albo nie dają sobie prawa do bycia zadowolona , bo dążenie do perfekcjonizmu trzyma je zawsze w poczuciu "niedopicia".
    Albo same nie są w stanie zauważyć, że jest dobrze, muszą to usłyszeć, mieć ciągle i ciągle odświeżane, powtarzane , mówione.
    No takie "szczeniaczki" jak Ty Kasiuniu, jak szczeniaczek nie jest pogłaskany rano i zapewniony o tym, że jest śliczny, kochany, zdolny i da radę to on już tego z wczoraj nie pamięta, albo nawet jak pamięta to jest to dla niego takie wczorajsze podlewanie ogródka, przez noc wyparowało.
    No to świeże serduszka dla ciebie Kasiu i dla innych , bo kilka tu takich wrażliwców siedzi i udaje mocnych, ogarniętych, po terapiach i autoterapiach, a tak w sumie to małych niepewnych siebie dziewczynek w ciałach 40,50 i 60 paro latek.
    Ostatnio edytowane przez TinnGO ; 16-01-2020 o 12:00
    sabinka57 lubi to.

Uprawnienia umieszczania postów