Strona 421 z 3048 PierwszyPierwszy ... 321 371 411 419 420 421 422 423 431 471 521 921 1421 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,201 do 4,210 z 30474
Like Tree69314Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Awatar Natka55
    Natka55 jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

M jest w De więc mamy łączność. Szykuję się na siłownię.
    Kasiu jak Twoja zadrutowana szczęka? Ja mam niski próg bólu więc podziwiam Cię za odwagę.

Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka
    Jolinkaa and Agnieszka111 like this.

Awatar Natka55

Madziu Ty chyba też świętujesz? Uczysz swoich "podopiecznych " więc też życzę Ci dużo sił i cierpliwości.

Awatar Natka55

Miłego dnia dla wszystkich.
    Reginko a Ciebie jakie ufo wcięcie?

Agnieszka111 lubi to.

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Cytat Zamieszczone przez gamma56 Zobacz posta
    aczytalam sie ze dla zbicia cukru ruch to podstawa...
    ruch to podstawa na wszystko, na lepsze samopoczucie, metabolizm itp
    no i się okazała, że to równiez lekarstwo na depresje
    Natka55 and Agnieszka111 like this.

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Cytat Zamieszczone przez Natka55 Zobacz posta
    Reginko a Ciebie jakie ufo wcięcie?
    ???????????
    Natka55 and Agnieszka111 like this.

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Bylam -dziewuszki kochane na spotkaniu WW-w takim stanie jak jestem i z taka buzia...a co! A niech zobacza!
    Na wadze spadek w skali tygodnia 400g... Dobre i to-ale rozczarowana i tak jestem bo w poniedzialek rano mialam caly kilogram na minusie...a dzisiaj mi wzroslo- I to calkiem niezasluzenie! Bo dietke wczoraj trzymalam az milo.
    Przez te rany w dziaslach jem tylko plynne pokarmy wlasciwie...ale biore tez non stop przeciwbolowe i antybiotyk- moze to wode zatrzymalo i stad ten wzrost na wadze?
    Naciu- mowisz, ze jestem dzielna?
    Chyba glupia raczej!
    Bo jakbym wiedziala co mnie czeka pewnie bym sie nie zdecydowala... pani doktor przygotowujac mnie do zabiegu nakryla takim sterylnym przescieradlem z otworem w miejscu ust tylko...nie bylam w stanie pod tym dziadostwem wylezec-ogarniala mnie raz po raz panika i w koncu zdjela to ze mnie!

Madziu- pieknie opisujesz twoj akt niesubordynacji! Ale ja tez bym tak postapila jak sie znam...i zamiast nudziarstwa wybrala spacer i zakupy w Rzymie

Jolinko- moim zdaniem swobodnie zmien swoj cel na taki w jakim sie dobrze czujesz... To samopoczucie w jakiejs tam wadze jest najwazniejsze! Nie liczba odgornie nam zalecona. Ja bym chciala do grudnia osiagnac stabilne 73kg. A potem sie zobaczy!

Gammusiu- rzeczywiscie zalatana jestes okrutnie...nawet nie masz kiedy do Frankfurtu zadzwonic...

Ewuniu- teskno nam za toba! No nie badz taka-daj znac prosze! przeciez my wszystkie cie kochamy!
    Jolinkaa, Natka55 and Agnieszka111 like this.

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Do wziecia pod rozwage...
    "
    Wczoraj napisaliśmy o badaniach "naukowych" sponsorowanych przez przemysł spożywczy. Niektóre koncerny mogą mieć interes w tym, aby lansować pogląd, że to brak aktywności fizycznej, a nie zmiana diety na gorsze leży u przyczyny epidemii otyłości w ostatnich dekadach. Wyjaśniamy, jak jest naprawdę.
    Rozpoczęcie aktywności fizycznej jest często jednym z pierwszych kroków podejmowanych przez osoby pragnące zrzucić wagę.
    Niewątpliwie jest to krok w dobrą stronę. Regularne ćwiczenia fizyczne mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2., chorób serca (o 40%), demencji (o 30%) oraz niektórych rodzajów nowotworów (piersi o 25%, jelita o 45%).
    Zwykle jednak to nie wystarcza. Żeby odchudzanie było w pełni skuteczne, powinny mu towarzyszyć zmiany w diecie. Oto kilka doniesień z tej dziedziny:
    Chociaż koncerny spożywcze są zainteresowane obwinieniem niewielkiej aktywności fizycznej za tycie społeczeństw zachodnich, to niekoniecznie potwierdza się to w świetle danych naukowych.
    Do zaskakujących wniosków doprowadziły badania porównujące wydatek energetyczny ludzi z krajów rozwijających się oraz już rozwiniętych. Użyto bardzo wiarygodnej metody podwójnie znakowanej wody. Okazało się, że wydatek energetyczny na aktywność fizyczną był taki sam w populacji kobiet w Nigerii i w USA. Mimo to kobiety z Nigerii były szczuplejsze.
    Bardzo podobne wnioski uzyskali badacze analizujący wydatek na aktywność łowców-zbieraczy z plemienia Hadza w porównaniu do Amerykanów. Tutaj również wydatek energetyczny obu grup był zbliżony w przypadku kobiet i nieco większy w przypadku mężczyzn.
    Co więcej, według przeglądu randomizowanych badań z tej dziedziny, aktywność fizyczna rzeczywiście przynosi redukcję masy ciała, ale jest ona jedynie umiarkowana. Natomiast dodanie aktywności fizycznej do diety niskoenergetycznej zazwyczaj nie przynosi większej redukcji niż sama dieta!
    Dane te sugerują, że wbrew pozorom kolejne zajęcia fitness w tygodniu nie przybliżą nas do uzyskania szczupłej sylwetki. Kwestia rozwiązania problemu otyłości jednak nie sprowadza się do prostego „ruszaj się więcej!”.
    Dlaczego tak jest? Istnieje kilka prawdopodobnych przyczyn:
    Trening, szczególnie o charakterze siłowym, zwiększa udział beztłuszczowej masy ciała, czyli głównie tkanki mięśni i w mniejszym stopniu innych tkanek np. kości. Chociaż z punktu widzenia zdrowia tkanka mięśniowa jest bardziej pożądana niż tkanka tłuszczowa, to jednak wskazania na wadze będą podobne przed i po rozpoczęciu programu treningowego.
    Ćwiczenia fizyczne nie spalają aż tak dużo kalorii jak się powszechnie wydaje. Dla przykładu intensywny bieg z tętnem około 150 uderzeń na minutę spala w ciągu godziny w przybliżeniu 600 kcal. Nieco mniejszą wartość kaloryczną ma tabliczka czekolady. Natomiast zestaw z kanapką, frytkami i colą w sieciowej restauracji fast food może mieć dwa, trzy lub nawet kilka razy więcej kalorii. Przy pomocy ćwiczeń bardzo trudno jest wytworzyć deficyt kaloryczny niezbędny do skompensowania złych wyborów żywieniowych.
    Również trudno jest spalać tkankę tłuszczową przy pomocy treningów. Wydatek energetyczny podczas maratonu to w przybliżeniu 2400 kcal, natomiast każdy kilogram tkanki tłuszczowej to 7500 kcal zgromadzonej energii. Jedynie zawodowi sportowcy spędzający kilka godzin dziennie na treningach mogą liczyć na to, że „przepalą” energię pochodzącą z dużych ilości wysokoenergetycznego pożywienia.
    Najprawdopodobniej ludzie mają naturalną tendencję do uzupełniania spalonych podczas treningu kalorii, co gorsza często ze nadwyżką. Ciekawym przykładem jest badanie, w którym uczestnicy zostali poddani treningowi, który miał spalać 300 lub 200 kcal. Następnie poproszono ich o określenie, ile energii spalili oraz żeby korzystając z bufetu zjedli tyle kalorii, ile ich zdaniem spalili podczas treningu. Uczestnicy 3-4 krotonie zawyżali ilość spalonych kalorii oraz zjadali 2-3 krotnie więcej kalorii w postaci jedzenia z bufetu. Tego rodzaju przeszacowanie wydatku energetycznego może być przyczyną niepowodzenia w redukcji masy ciała.
    Podsumowując: aktywność fizyczna, mimo że przynosi bardzo istotną poprawę stanu zdrowia, nie wpływa znacznie na utratę zbędnych kilogramów. Aby uniknąć niepotrzebnych frustracji, warto pamiętać, że podstawą programu odchudzającego powinna być odpowiednia dieta.
    Źródła:
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] "

Awatar evige
    evige jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Suisse

Dobry wieczór,
    Dziewczyny, dziękuję za miłe słowa i wsparcie, odezwę się w najbliższym czasie, póki co ciągnę ten wózek jakoś ciężko nie mogę się pozbierać, a sprzyja temu obrzydliwa atmosfera w pracy...
    Jutro jadę do szpitala z L na kontrolę.

Agnieszko,
    12122686_1728402180716392_2012504579905810841_n.jpg

Awatar Agnieszka111
    Agnieszka111 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    łódzkie

images.jpg

Dziś trochę później wstałam, więc muszę się ogarnąć i nie mam za dużo czasu żeby wam poodpisywać, więc tylko tak : Baaaardzo Wam dziękuje za życzenia z okazji dnia nauczyciela. Wczorajsze uroczystości były bardzo miłe, akademia, którą przygotowałam zrobiła furorę, bo rozbawiliśmy widownię do łez. W tym roku przygotowałam przedstawienie, w którym wzięli udział również nauczyciele, i to się bardzo podobało

I tylko krótko do Joli. Mam koleżankę w moim wieku, która ważyła tyle co ja. Ostatnie dwa miesiące dały jej do wiwatu- mnóstwo zmartwień i schudła 15 kg! Na początku rzeczywiście odbiło się to na wyglądzie jej twarzy- troszkę się postarzała. Ale trwało to tylko moment, bo teraz wygląda rewelacyjnie. Skóra doszła do normy. Tak więc to jest przykład, że można w naszym wieku schudnąć dużo i nie mieć zmarszczek, czy obwisłej skóry. A cel jest ważny. Nie zmieniaj docelowej wagi, tylko do niej dąż Powiem wam, że gdy ją wczoraj zobaczyłam, to normalnie kopara mi opadła i nabrałam ochoty na dalsze odchudzanie
    Jolinkaa lubi to.

Awatar gamma56
    gamma56 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gütersloh

Dzien dobry

Agnieszko ...
    dzieki za kawe.... pozwole sobie polemizowac z toba odnossnie gwaltownego spadku wagi ... moze i twojej znajomej skora sie naciagnela, ale to naprawde nie regola.... w pewnym wieku skora traci swoja elastycznosc a wyjatki oczywiscie bywaja... ja kiedy schudlam bardzo gwaltownie to niestety wygladalam duzo starzej , choc mialam ok 45 lat ...widzialam miny na twarzach znajowych, ktorzy widzac mnie z rozdziawionymi koparami wyjekiwali ... ojej a ty tak schudlas ... chora jestes ? ... kondycja skory nie poprawila sie nawet po miesiacach ... dopiero sadelko podzialalo jak botoks i wszystko wrocilo do normy ... jak bede miala chwilke to zeskanuje zdjecie z tamtego okresu ...

Ewa ...
    przytualam... nie zamartwiaj sie praca ... wiesz, ze jestes w porzadku i nie rob sobie wyrzutow, nawet jesli wiadome jedze chca ci wmowic , ze tak nie jest

Kasiu...
    rola sportu w odchudzaniu moim zdaniem jest istotna...oc potwierdza fakt, ze sportowcy raczej do grubasow nie naleza , choc ich menu jest najczesciej bardzo kaloryczne ...ale z drugiej strony wiem, ze tak malo sportu uprawiam, ze nie powinnam sie w tej kwestii wymadrzac...

milego dnia zycze i spadam , bo sie pozno zrobilo ....
    Jolinkaa and Agnieszka111 like this.
    28.12/ 84kg ...19.03/76,9kg...25.05/ 78,7 kg...11.06/78,4 kg...25.07/ 79,2kg...03.09/77,9 kg.,.10.11/79,9 kg
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Uprawnienia umieszczania postów