Strona 542 z 3048 PierwszyPierwszy ... 42 442 492 532 540 541 542 543 544 552 592 642 1042 1542 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,411 do 5,420 z 30474
Like Tree69314Lubią to

Wątek: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

Awatar kasiaogrodniczka
    kasiaogrodniczka jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Domyślnie Odp: Zawziete po 40-tce- Wirtualna Grupa Wsparcia

No i masz! Alez dyskusje rozpetalam!
    Ale moze i dobrze? Dzieki takim dyskusjom bardziej sie poznajemy i jestesmy sobie przez to blizsze...
    Dziekuje Agusiu za ten artykul- wywiad. Bardzo mi sie spodobal i pozwolilam go sobie wrzucic na moja stronke na fb... Moze ktos inny jeszcze poczyta i skorzysta na tym?

Jolus- skad mysl, ze dowiadujac sie, ze nie chodzisz do Kosciola nie spodobasz sie nam, czy tez bedziesz postrzegana jakos negatywnie?
    Dla mnie sam fakt bycia czy nie bycia wierzacym nigdy nie stanowil o wartosci czlowieka.
    Wartosc czlowieka okresla jego zachowanie do bliznich, jego postawa, jego cechy charakteru- to jakim jest po prostu czlowiekiem.
    Ja sama jestem wierzaca i praktykujaca ale pochodze z domu gdzie nie bylo takiej tradycji. Moj tato jest ateista, mama wierzaca ale nie przykladajaca znaczenia do praktyk religijnych. Moja wiara rodzila sie wiec gdzies tam sama sobie, na boczku a ugruntowala sie na studiach pod wplywem duszpasterstwa akademickiego. Gdy zalozylam rodzine z gleboko wierzacym czlowiekiem sila rzeczy nastepilo poglebienie tego co czulam podskornie od wielu, wielu lat. Teraz nie wyobrazam sobie dnia bez modlitwy a niedzieli bez pojscia do Kosciola.
    Bez tego moje zycie byloby niepelne. Wiara pomaga mi uporac sie z trudnosciami w rodzinie, w wychowaniu dzieci i w relacjach malzenskich.

Co do adwentu jeszcze to musze dodac, ze mi w swoim wnetrzu udalo sie chyba dokonac polaczenia tego co piekne w obu sposobach jego przezywania. Lubie adwentowe pieczenie ciasteczek, wspolne odwiedzanie Weihnachtsmarktu z jego tradycja grzanego wina, pieczonych kasztanow, spotkania przyjaciol-roznych grup np grajacych w siatkowke czy tez grupy sasiedzkiej pomocy... w knajpkach, w domach czy tak jak wczoraj- na ogrodzie u sasiadow.
    Lubie tez jednak posiedziec w adwencie przy zapalonych swiecach, ogladnac madry, dajacy do myslenia film, poczytac cos wzbogajacego dusze, czy wysluchac rekolekcji tak jak to robie ostatnio na youtubie.
    Wczoraj rano pod wplywem tego co uslyszalam o aligatorach od ojca Szustaka rozpoczelam pierwsza -trudna rozmowe z mym mezem...

P. S. Reginko- zapewniam cie, ze to nie KAC mnie dzis rano obudzil...mimo wypietej sporej ilosci grzanego wina, podlanego jeszcze nalewka z pigwy naszego znajomego- czulam sie swiezutka rano jak szczypiorek na wiosne.
    Gdyby tylko nie te czarne mysli dotyczace blizej i dalszej przyszlosci...

maniusia72 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Częstochowa

Jola dokańczam, bo laptop mi zabrali i przerwać musiałam
    U nas w domu tez nie chodzimy regularnie do kościoła tzn co niedziela, ale zawsze kiedy czuję taką potrzebe to idę, nieraz w tygodniu, to mnie wycisza
    jadac do pracy słucham radia Jasna Góra i odmawiam sobie rózanie, nie co dzień, ale czasem tego potrzebuję. I tez nie uważam, że przez to, że nie co niedziela biegam do kościola jestem gorsza,
    Mam w pracy koleżankę, która co niedziela jest na mszy akiedyś nam opowiadała, jak przed mszą kota zabiła bo jej kurczaka zadusił, , i dodała: i mszę jeszcze zdązyłam
    gamma56, sabinka57 and evige like this.

Mieszka w
    Częstochowa

Kasiu i tak trzeba, każdy przeżywa tak jak czuje i potrzebuje, jedni jak Ewa poprzez swoje postanowienia a inni poprzez zabawę. Dla mnie najważniejsze jest by być wewnętrznie dobrym,

Mieszka w
    Częstochowa

Cytat Zamieszczone przez gamma56 Zobacz posta
    to co w Polsce było grzechem ciężkim - tu nim nie bylo ... wynioslam z domu Wigilijna tradycje i do dzis dnia tego wieczoru jadamy tradycyjne postne polskie potrawy, choc tu spotyka sie to z wielkim zdziwieniem...
    Ja sobie innej wigilii nie wyobrażam niż nasz polska z karpiem, kapustą z grochem..

Awatar kasiaogrodniczka
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

I wlasnie taka jest moja konkluzja Maniusiu...
    Dokladnie tak jak piszesz... najwazniejsze jest by byc wewnetrznie dobrym...
    Ach- chcialam wam wrzucic jeszcze o tym aligatorze! Warto posluchac, szczegolnie gdy stoimy przed jakims krokiem...
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Awatar Natka55
    Natka55 jest nieaktywny Znany na forum

Dzień dobry☺
    Witam zawziętaski przynajmniej z nazwy , bo u mnie doopa rośnie, a sport będzie tylko w łóżku.
    Przepis mogę wrzucić na topik.
    Zaraz zrobię nowe fotki.
    M pojechał do wodociągów. Zobaczymy co załatwi.

Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka
    gamma56 and krysiapysia like this.

Awatar Natka55

Nie mogę więcej zdjęć wrzucić

Wysłane z mojego SM-G7105 przy użyciu Tapatalka
    gamma56 lubi to.

Awatar Natka55

Kurczę nic nie widać. Wklepię przepis jak będę miała więcej czasu. Postaram się jak najszybciej.
    Pozdrawiam Was.
    gamma56 and sabinka57 like this.

Mieszka w
    Częstochowa

Cytat Zamieszczone przez kasiaogrodniczka Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=JSxR7K5xfa0
    przeczytałam Kasiu i zgadzam się z tym co napisane
    gamma56 lubi to.

Awatar kasiaogrodniczka
    Mieszka w
    Frankfurt am Main

Poczytalas Maniusiu czy posluchalas-bo ten moj link byl audio chyba? No chyba, ze masz na mysli artykul, ktory wrzucila Agnieszka...

A co tu dzis taka posucha popoludniowo-wieczorna? Czuje, ze herbatki trza mi zrobic jakies dobrej to sie Zawzietaski zleca...

A jaka u mnie sytuacja?
    Moj byly zaklad pracy dalej gra na zwloke- postanowilam zatem dac im jeszcze czas do jutra-jesli nie dostane tego pisamnego potwierdzenia urlopowania to poprosze lekarza (mam termin jutro o 17:30) o przedluzenie zwolnienia i przeloze rozpoczecie kursu.

Informowalam sie dzisiaj-jest to dla mnie troche ryzykowne (nie daja gwarancji, ze w styczniu czy lutym bede mogla faktycznie to rozpoczac)-ale mimo wszystko bardziej sie oplaca, niz teraz na leb, na szyje szukanie mozliwosci rozwiazania umowy z pracodawca.

Sama wymowic stosunku pracy jednak nie chce. Ten kurs jakby nie bylo jest tylko na trzy miesiace. Co z tego ,ze z mozliwoscia ewentualnego przedluzenia. Pewnosci nie ma. A wymowic prace bez dotrzymania okresu wypowiedzenia to szalenstwo.
    Wstrzymaliby mi wtedy prawdopodobnie zasilek, no i w ogole...w domu bylaby degrengolada!
    gamma56 and sabinka57 like this.

Uprawnienia umieszczania postów