Strona 97 z 118 PierwszyPierwszy ... 47 87 95 96 97 98 99 107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1180
Like Tree489Lubią to

Wątek: Szczupła po 55-tce

Awatar malinowa_fela
    malinowa_fela jest nieaktywny Znany na forum

Domyślnie Odp: Szczupła po 55-tce

Też pamiętam czasy gdy babcia zapalała gromnice i te, mieli drewniany dom, zbudowany przez dziadka. Mieszkam nad jeziorem i burze są tu bardzo widowiskowe, gdy piorun walnie, to mimo pioruchronu mam serce w gardle.
    Wielkie gratulacje za ćwiczenia na orbim. I za to, że robisz swoje mimo, że waga stoi. Wszystkie wiemy, jaki to trudny czas dla diety.

Awatar Jaga55
    Jaga55 jest nieaktywny Znany na forum

Oj trudny czas , trudny, ale ja po raz drugi przechodzę tą drogą i wiem, że u mnie zastoje będą, nie wiedziałam, że tak szybko, myślałam, że najpierw siódemkę na wadze zobaczę ale...waga stoi ani drgnie, ja ukręciłam wczoraj 400 kcal w ramach kary, bo zjadłam dwie miętowe pastylki w czekoladziea tu nic, żadnego efektu.
    Przeglądałam dziś pismo samorządu województwa mazowieckiego "Mazowsze", a tu artykuł na trzy strony: Matka wszystkich chorób-Otyłość
    No i co nowego się dowiedziałam, że tkanka tłuszczowa to nie tylko rezerwuar tłuszczu chroniący nasze narządy przed zbyt niską temperaturą czy urazami ale jest ona aktywna metabolicznie.Wydziela hormony, różne aktywne związki działające prozapalnie. Otyłość możemy zdefiniować jako przewlekły stan zapalny o małym nasileniu. A taki stan to królowa matka wszystkich chorób. Nowotwory, udary, zawały, miażdżyca, to u ich podloża leży właśnie stan zapalny.
    Warzywa to nie dodatek, czyli nie wystarczą dwa plasterki pomidora na śniadaniowej kanapce czy dwie rzodkiewki do kolacji. Powinno się zjeść dwa pomidory do śniadania, całą paprykę do kolacji a pół obiadowego talerza powinny stanowić warzywa.
    Detoksy w ogóle nie mają uzasadnienia a dieta oczyszczająca to bubel dietetyczny. Stosując zdrową urozmaiconą dietę organizm oczyszcza się sam-żadne głodówki nie są niezbędne. Mamy w organizmie potężne mechanizmy, które są naturalną drogą oczyszczania czyli wątrobę i nerki
    Dieta i ruch równo po 50% odpowiadają za chudnięcie. Nawet umiarkowany ruch wpływa na sylwetkę, nie trzeba wylewać potów na siłowni
    Otyłość brzuszna jest najbardziej groźna Wartość obwodu talii przekraczająca u kobiet 88 cm a u mężczyzn 102cm wskazuje na zbyt dużą ilość tłuszczu w jamie brzusznej a co za tym idzie....wiemy
    Powiem Wam, że mnie trochę ruszyło, pomierzyłam talię i mam wprawdzie kilka cm więcej niż 88 ale jednak więcej
    Dalej autorka pisze o bariatryce i operacjach zmniejszania żołądka, ale to nas nie dotyczy to nie poruszamy tego tematu
    Ja ze zdwojoną siłą zadbam o sylwetkę i obym jak najszybciej pochwaliła się Wam, że już 88 cm w talii mam
    Ale się rozpisałam, no ale przecież na temat odchudzania przecież. Miłego dnia namDziś i u mnie wieje trochę mocniej
    adziam and Jolinkaa like this.

Awatar chimere
    chimere jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    40

Jadziu, widać u Ciebie determinację, wiesz co robisz, wiesz że dotrzesz do celu, pozostaje tylko kontunuować - efekty przyjdą, czego Ci bardzo życzę 88 cm w pasie - ah, marzenie...
    ja już kiedyś czytałam o tych specjalnych detoksach i oczyszczaniach, że jedyne co się oczyszcza to portfel i najmądrzejsze co przeczytałam to to, żeby stosować dietę wspomagającą wątrobę właśnie, bo to ona i tylko ona jest w stanie neutralizować toksyny i oczyszczać organizm.
    Before all else, be armed. Niccolo Machiavelli
    moje zmagania: czas i tak upłynie...
    cel: milestone I:

Awatar juemka
    juemka jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    15

No powiem ci szczerze że coś w tym jest o czym piszesz. Ja dawniej jadłam ważywa i owoce ale nie w takiej ilości jak dzisiaj gdzie dietę komponuje mi dietetyczka. A tych warzyw to ja teraz na prawdę duzo jem

Awatar adziam
    adziam jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Europa

Ja jem dużo warzyw w mojej diecie ,jeden mały pomidor na posiłek albo 1/2 dużego ,ogórek kiszony ale własny bo sklepowe są niejadalne , kilka plastrów białej rzodkwi ,papryka 1/4 , kiełki ,albo jakaś sałatka czy surówka do obiadu ponad 1/3 talerza no i awokado ,
    To co napisali w tej gazecie to najprawdziwsza prawda .
    Pozdrowienia zostawiam i miłego popołudnia życzę.

Awatar Pamazb
    Pamazb jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Mazowsze

Oj sama prawda w tej gazecie. Ja to w ogóle mało warzyw jem. A zastojem się ie przejmuj zaraz waga ruszy. ;-)

Awatar tenia55
    tenia55 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Świebodzice

Będę Ci kibicować bo musimy o siebie zawalczyć

Awatar mufinka0
    mufinka0 jest nieaktywny Sławny na forum

Cytat Zamieszczone przez Jaga55 Zobacz posta
    Dieta i ruch równo po 50% odpowiadają za chudnięcie
    To dla mnie nowość, zawsze jednak mówiono, pisano, że dieta to 70-80%, a ruch 20-30%.
    Z resztą to i tak chodzi o to, żeby mieć ujemny bilans kaloryczny.

Cytat Zamieszczone przez Jaga55 Zobacz posta
    Matka wszystkich chorób-Otyłość
    Tu się zgadzam, ale napiszę co ja ostatnio czytałam.
    Zrobiono badania w USA na temat zdrowia ludzi i okazało się, że najzdrowsi byli ci z nadwagą, czyli trochę tłuszczu nie jest dla nas takie złe.
    Szczupli i wysportowani wypadli gorzej.
    Dlatego ja uważam, że najlepiej mieć wagę w normie, nie przesadzać z nadmiernym odchudzaniem i stosować zdrową dietę.
    Oczywiście otyłość i obwód w pasie powyżej 88 cm to duże ryzyko chorób i trzeba walczyć aby się tego pozbyć (jutro zmierzę swój obwód )
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Moje początki
    Schudnąć - jeszcze by się chciało -mój wątek

Awatar pani_sowa
    pani_sowa jest nieaktywny Znany na forum

Jaga, trzymam kciuki za to, żeby zastój minął

Awatar Jaga55
    Jaga55 jest nieaktywny Znany na forum

Zastój się zastał i tyle, śmiać już mi się z tego chce ale wiecie co? ja tych warzyw to za mało jadłam. Od dziś zmiana następuje i zobaczymy.
    Pomidory słabe w smaku teraz, więcej salaty dołożę, ogórki kwaszone, rzodkiewka, cebulę włożę do wody to mi szczypior urośnie, papryki więcej, na szczęście lubię, przecież w marcu miałam siódemkę zobaczyć a tu polowa lutego się zbliża. Pogoda kiepska wieje trochę ale nie pada.Forum nam się rozrasta, wiosna idzie dziewczyny się mobilizują. Czytam albo słyszę nieraz: ćwiczyć mi się nie chce, posiłki co trzy godziny to nie dla mnie, zdrowe ale nie słodkie to niedobre...ale tak, chcę schudnąć tylko jak to zrobić nie zmieniając nic w dotychczasowym stylu życia...Buziaki, bierzmy sprawy w swoje ręce i działamy. Ja więcej warzyw od dziś
    adziam and Jolinkaa like this.

Strona 97 z 118 PierwszyPierwszy ... 47 87 95 96 97 98 99 107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów