Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12
Pokaż wyniki od 111 do 114 z 114
Like Tree15Lubią to

Wątek: Nasze przepisy dietkowe -

malamii_ jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Nasze przepisy dietkowe -

Pasta z buraków

obrać 5-6 soczystych buraków ( jak Ci posmakuje, zwiększysz ilosc
    przekrój je na pół, ułóż na blaszy wyłożonej aluminium i wstzaw na minimum 40 minut do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni. Jeśli poczujesz, że stały się miękkie ostudź i zetrzyj na tartce z małymi oczkami, dodaj fetę i przprawy typu bazylia, oregano, oraz odrobinę oliwy. Pasta smakuje najlepiej na drugi dzień choć u mnie w domu znika od razu !

malamii_ jest nieaktywny Nowy na forum

Pasta z buraków

obrać 5-6 soczystych buraków ( jak Ci posmakuje, zwiększysz ilość
    przekrój je na pół, ułóż na blaszy wyłożonej aluminium i wstaw na minimum 40 minut do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni. Jeśli poczujesz, że stały się miękkie ostudź i zetrzyj na tartce z małymi oczkami, dodaj fetę i przyprawy typu bazylia, oregano, oraz odrobinę oliwy. Pasta smakuje najlepiej na drugi dzień choć u mnie w domu znika od razu !

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Witajcie, chciałabym podzielić się z Wami moim przepisem na kalafiora
    Kalafiora myjemy, dzielimy na różyczki, wrzucamy do blendera i miksujemy tak aby miał konsystencję kaszy. Następnie podduszamy na oliwie z oliwek lub innym, ulubionym oleju (ja używałam sezamowego), do momentu aż zmięknie. Tak przygotowanego kalafiora możemy użyć jako dodatek do obiadu, jest pyszny

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

To ja podam przepis na jedno z moich ulubionych dań, które robię dość często, bo nie zajmuje dużo czasu.

Wegańskie kotleciki z czerwonej soczewicy

-Około pół paczki czerwonej soczewicy
    -Cebula
    -Kilka marchewek
    - Olej, jaki lubimy
    -Bułka tarta
    - opakowanie zmielonych płatków owsianych, lub mąka kukurydziana
    - Przyprawy : Wedle uznania, ale najlepiej pasuje curry, kmin rzymski, chili, pęczek natki pietruszki
    - sól i pieprz.

Czerwoną soczewicę gotujemy około piętnastu minut, w proporcji pół szklanki soczewicy na jedną szklankę wody. Jak nasypiemy do garnuszka pół paczki, to wody możemy wlać tyle, aby soczewica była cała pokryta wodą, z lekkim tylko zapasem. Nie możemy dać zbyt dużo wody, bo wyjdzie nam paćka. W osobnym garnku, najlepiej na parze gotujemy obraną marchewkę. Taka ugotowana na parze ma w sobie mniej wody i później łatwiej jest kulać kotleciki. Na patelni podsmażamy na oleju posiekaną cebulę. Jak marchewka się ugotuje, mieszamy ją z cebulą i blendujemy na gładką masę. Ugotowanej soczewicy już nie blendujemy, tylko łączymy z marchewką i cebulą. Dodajemy zmielone płatki owsiane, lub mąkę kukurydzianą. Ma to nam posłużyć do zlepienia kotlecików. Trzeba sypnąć tego "kleiszcza" dość sporo, by się nie rozlatywały, mnie wychodzi zazwyczaj około 3/4 paczki płatków owsianych. Solimy, pieprzymy, doprawiamy tym, co nam najbardziej smakuje, ale takie na ostro są najlepsze Formujemy nieduże kotleciki, nie za płaskie, aby się nie rozpadły, panierujemy w bułce tartej i smażymy na złocisty kolor z obu stron. Świetnie smakują z jakimś sosem na przykład jogurtowo-czosnkowym, z suróweczką czy polane keczapem :P Ja osobiście uwielbiam już zimne kotleciki włożyć do kanapki. Sprawdzą się też do wegańskich burgerów.

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12