Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Wątek: warzywniak

Awatar grejpfrut
    grejpfrut jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie warzywniak

Mimo tego, że jeśli chodzi o dietę, działam jak bumerang, nie zjadłam wszystkich rozumów, więc zakładam swój spowiednik. Mam nadzieję dowiedzieć się czegoś od Was i oczywiście nadzieję mam na małe wsparcie...
    Od października zaczęłam studia, nowi ludzie, nowe znajomości, chcę czuć się pewnie, no i wiadomo...jak piękna kobieta
    Moja dieta polega na najprostszym MŻ, z czego wychodzi ok. 1200 kcal dziennie. Nie maltretuję się, jem zdrowo i smacznie.
    Ostatnio chodzi za mną zupa...Macie przepis na zdrową (wiadomo, nie bardzo kaloryczną), pyszną zupkę?

Chciałabym też zapisać się na fitness, jak już mój grafik przestanie szaleć, ale oferta mnie przytłoczyła. Polecacie jakieś konkretne zajęcia?

Pozdrawiam znad kubka zielonej herbaty,
    grejpfrut

Majka_123 Guest

Domyślnie Odp: warzywniak

Wpadam z wizytą do Ciebie jezeli chodzi o zupke warzywna to ja uwielbiam krem z brokulow: paczka brokulow, marchewka, 2 niewielkie ziemniory, ulubione przyprawy. wszystko zagotowuje, blenderuje (jeśli trzeba rozrzedzam troche woda z gotujących sie warzyw, trzeba to robic na oko). Na koniec mozna dac razowe grzanki i garstke zoltego sera ( wiem dieta, ale od tego nikt nie umarl )
    Albo dobra jest typowa zupa śmietnik: ziemniory, por, marchew, seler naciowy, kalafior, pietrucha i co tam jeszcze wpadnie. Ja lubie zabielic taka zupe jogurtem naturalnym i dodac sporo swiezego koperku. Pycha i samo zdrowie. No to sie nawymadrzala pozdrawiam!

Awatar grejpfrut
    Mieszka w
    Łódź

Witam Cię, Majeczko
    Ochotę na brokuły mam wieczną, dziś jadłam z fetą (nawet lepsze z jajkiem), pomidorem i jogurtem z czosnkiem
    Dzięki za porady zupne, na dniach zabieram się za gotowanie!

Awatar ciastek_usuniety
    ciastek_usuniety jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    2

Witaj
    Bardzo się cieszę, że dołączyłaś do naszej miłej społeczności
    Apropos zupy to nie wiem jak wychodzi kalorycznie, ale ja uwielbiam np. zupę z zielonego groszku O przepis musiałabym się wprawdzie zapytać mamy, ale jakbyś była chętna to i to załatwię ;>

Ile masz wzrostu?
    Widzę BMI i już masz całkiem fajną wagę Ja nie pamiętam czasów, kiedy tyle ważyłam...coś koło 3 klasy podstawówki
    Powodzenia
    "To, co dają za d a r m o, na ogół nic nie jest warte. "
    - Małgorzata Musierowicz

Awatar grejpfrut
    Mieszka w
    Łódź

A mi jest jeszcze milej, że tu do mnie piszecie (jak słodko się zrobiło, niech nam to wystarczy zamiast cukru!)
    Pewnie, że chcę ten przepis generalnie, kaloryczności zupie dodaje chyba śmietana, a ja używam jogurtu, więc powinno być dobrze. A warzywa strączkowe to samo zdrowie!
    Mój wzrost to 165 cm. Wiem, że BMI jest w normie, ale ważąc 52 kg też będzie, a to całe 10 kg lżej na sercu i o niebo lepsze samopoczucie. Bo o to właściwie chodzi, jak czuję się we własnym ciele. Nie jest z tym najlepiej, dlatego dążę do poprawy. Tak jak pisałam, nie głodzę się, tylko eliminuję to, co niezdrowe. Nawet lepiej się czuję przy takiej diecie.

Jedyne co mnie martwi, to że bardzo się w to wszystko "wkręcam". Motywację mam dziś gigantyczną, ale co będzie jutro, za tydzień, za miesiąc... Cały czas myślę o tym, jak będę wyglądać przy tej upragnionej wadze, patrzę w lustro czy już się coś zmienia. A tu litości, mam za sobą 8. dzień diety! To się robi chore. I co z tego, że jestem tego świadoma, jak nie można pozbyć się tych myśli. Nie chce spędzać dni pt. "jestem na diecie". Z drugiej strony, czym jest parę miesięcy przy latach z upragnioną wagą, a przede wszystkim samopoczuciem?

Awatar ciastek_usuniety
    Wpisy na blogu
    2

Dobrze będzie, zobaczysz
    Ten wątek to "drugie podejście". Za pierwszym schudłam do 69kg, a potem przybyło mi dwa. Teraz przez problemy zdrowotne nie wiadomego pochodzenia przybywa i w sumie waga przez te 22 strony stoi w miejscu. Jak pech to pech
    Za to kondycję mam lepszą
    Ani się obejrzysz to już będziesz wdrożona, będziesz gotować pyszne, zdrowe potrawy i wszystko będzie cacy
    Wieczorem postaram się podać przepis.
    Miłego dnia
    - Małgorzata Musierowicz

Majka_123 Guest

Dzieki za link. Tak sie sklada, ze ogladalam ten program- kuchenne rewolucje, bardzo mi sie podobal, podobnie jak jego brytyjska i amerykanska wersja. z kuchennych rewolucji zrobilam kilka razy placuszki z cukinii i byly pyszne. musze przejrzec przepisy na niskokaloryczne slodkosci

Awatar grejpfrut
    Mieszka w
    Łódź

Ciastku, a byłaś u lekarza z tymi problemami? No bo kurczę, powinnaś wiedzieć co szwankuje i dlaczego... ;/Jeśli mogę zapytać, to chodzi o układ pokarmowy?
    Dziękuję Ci za dobre słowa, na razie się trzymam i motywacja nie słabnie, także mam nadzieję, że będzie tak do końca Zazdroszczę Ci kondycji, u mnie z tym jest bardzo słabo....

Ale, ale...odwiedziłam dziś centrum sportowe i na niedzielę jestem zapisana na stretching Od grudnia wykupuję karnet na wszystkie zajęcia do wyboru Nie mogę się doczekać! Za tydzień wyjeżdżam na 2 tygodnie do stolicy, także na dobre zacznę moje ćwiczenia po powrocie.

Majeczko, program nazywa się w polskiej wersji "Rewolucja na talerzu" "Kuchenne rewolucje" prowadzi Magda Gessler i to troszkę inny typ programu Cieszę się, że podoba Ci się przepis. Mam nadzieję, że przyda się i babeczki wyjdą pyszne! W pierwszym sezonie i chyba nawet w pierwszym odcinku prowadzące (nota bene fantastyczne dziewczyny ) robiły odtłuszczone wersje ciast. Sernik, ciasto czekoladowe i drożdżowe chyba Smacznego!

Majka_123 Guest

No wlasnie pokrecilam nazwy ale ogladalam obie serie programu rewolucje na talerzu
    Super, ze zapisalas sie na cwiczenia! dieta, dieta, ale ruch najwazniejszy!

Awatar ciastek_usuniety
    Wpisy na blogu
    2

Cytat Zamieszczone przez grejpfrut Zobacz posta
    Ciastku, a byłaś u lekarza z tymi problemami? No bo kurczę, powinnaś wiedzieć co szwankuje i dlaczego... ;/Jeśli mogę zapytać, to chodzi o układ pokarmowy?
    Dziękuję Ci za dobre słowa, na razie się trzymam i motywacja nie słabnie, także mam nadzieję, że będzie tak do końca Zazdroszczę Ci kondycji, u mnie z tym jest bardzo słabo....
    Wybieram się dopiero do lekarza Ze mnie w ogóle straszna kaleka zdrowotna :P W sumie nawet nie do końca wiem, o co chodzi. Te "odruchy wymiotne" przypuszczam biorą się z zaparć...które nie mam pojęcia z czego się biorą. Mogę jedynie przypuszczać, że ma to jakiś związek z lekami, które muszę brać regularnie (na coś innego ) albo z torbielem, którego mi ostatnio wykryli. Jak na prawie 17-latkę mam tak bogatą kartotekę zdrowotną, że się tylko modlę żeby ewentualne dzieci po mnie tego wszystkie nie odziedziczyły ;>

Moje ćwiczenia to nawet nie kondycja. To zamiłowanie do sportu Wiesz, grunt to znaleźć coś, co sprawia Ci przyjemność. W takim wypadku to choćby się grafik walił i tak znajdziesz dla tego moment
    Stretching podobno daje się odczuć mięśniom, także powodzenia! Grunt to zacząć

Odtłuszczone wersje ciast....jej to genialnie brzmi
    Miłej nocy
    - Małgorzata Musierowicz

Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów