Strona 511 z 2242 PierwszyPierwszy ... 11 411 461 501 509 510 511 512 513 521 561 611 1011 1511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,101 do 5,110 z 22419
Like Tree2Lubią to

Wątek: MASZKULECZKA na Dukanie

Awatar ania_archeo
    ania_archeo jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Toruń

Domyślnie Odp: MASZKULECZKA na Dukanie

Mnie rodzice uczyli, że grzeczność wymaga zdejmowania butów, ale to może stara szkoła. Przpisy unijne się zmieniły, hehe.

Ahetka - Widzę, że Ty tez masz zły dzień. Waga strajkuje. Ehhh...podaruj, jutro się poprawi.

Awatar Ahetka23
    Ahetka23 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Cytat Zamieszczone przez ania_archeo Zobacz posta
    Mnie rodzice uczyli, że grzeczność wymaga zdejmowania butów, ale to może stara szkoła. Przpisy unijne się zmieniły, hehe.

Ahetka - Widzę, że Ty tez masz zły dzień. Waga strajkuje. Ehhh...podaruj, jutro się poprawi.
    mnie tez uczuli domu, zeby zdejmowac w gosciach buty, ale okazuje sie, ze to nie stara szkola, bo stara szkola jest inna... savoir vivre mowi inaczej... Kiedys w rozmowach w toku byl ten pan... nie mam pamieci do nazwisk, niestety... ten gentelmen taki dobrze wychowany... i mowil o zachowaniu sie w gosciach i np. o tym, ze dzieci nie powinny siedziec z rodzicami przy stole, tylko w osobnym pomieszczeniu, a jesli ma sie male dzieci, to lepiej nie chodzic w gosci... radykalne poglady, ale tak kiedys bylo...

Awatar Emmily
    Emmily jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Katowice

Talking Odp: MASZKULECZKA na Dukanie

ania-archeo- ja też uważam, że buty jednak powinno się ściągać, a przynajmniej w zimę a odkąd zostałam mamą to tym bardziej mnie wkurzają buziory na wyszorowanych panelach po których raczkuje moja Emcia. I dziękuję Ci za maila- ale ten świat mały nigdy bym nie pomyślała, że dieta pomoże mi odnaleźć kogoś kto możemu dać kilka cennych rad dotyczących Grecji

dziewczynki, czy wy pijecie herbatki owocowe? czy tylko czarne/zielone?

---------- Wiadomość dodana o 15:47 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 15:44 ----------

Przyznam Wam się dziewczyny doczegoś... od kiedy zawitałam u Was na wątku to motywacja mi wzrosła ) "w kupie raźniej" bez dwóch zdań dzięki

I faza - 05.01.2010 II faza- 08.01.2010 III faza - 21.03.2010

Awatar paulaestera
    paulaestera jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Smile Odp: MASZKULECZKA na Dukanie

Który serniczek robicie bo się pogubiłam w tych sernikowych przepisach. Bede wdzięczna za konkretny który wychodzi
    Dukan od 20.11.09

Awatar ania_archeo
    ania_archeo jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Toruń

Agatko! Jeden z ostatnich postów w wątku z przepisami zawiera mój przepis na sernik, mi wyszedł bardzo smaczny, ale następnym razem dodam do niego proszek do pieczenia, bo poprzednim nie dodałam i nie był taki puszysty.

Od dziś nie zdejmuję butów w gościach, ale będę się głupio czuła, bo ja jestem pedantką na punkcie sprzatania i czystości. A dzieci jeszcze nie mam, za to mieszka ze mną malutka króliczyca.

Awatar paulaestera
    paulaestera jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Smile Odp: MASZKULECZKA na Dukanie

Dzięki Aniu. A niestety pedantyzm z dzieckiem jest trudny do pogodzenia. Znam to na co dzień i czasami mnie unosi ale... są ważniejsze rzeczy.Buziaki
    Dukan od 20.11.09

Awatar elma5050
    elma5050 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Sopot

Hej dziewczyny, ale sie u nas zrobiło gwarno i światowo
    Patrzcie jak fajnie, siedzimy sobie w domkach, albo gdzie indziej i gadamy z całym światem.

Ja już po robocie w kuchni. Upiekłam warzywka, zrobiłam sosik jogurtowo-czosnkowy i nastawiłam cały gar kuraka i indora. Część będzie na galaretkę, a z reszty zrobię flaczki. Któraś z Was wczoraj zachwalała i dzisiaj kupiłam przyprawę do flaczków. Spróbuję, bo sie okropnie na nie zjeżyłam.

Teraz wcinam serek homo z kakaem i zapachem waniliowym - istna rozpusta. Zrobiłam oczywiście sporą miseczkę, ale wilcze oczy ..... i po paru łyżeczkach mam dosyć. Będzie na jutro.

Tak więc pod wieczór humor się poprawie i cierpliwie czekam na jutrzejszy ranek ?

---------- Wiadomość dodana o 16:32 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 16:23 ----------

Od dziś nie zdejmuję butów w gościach, ale będę się głupio czuła, bo ja jestem pedantką na punkcie sprzatania i czystości.
    Naciesz się Aniu tym porządkiem, bo jak przyjdzie dzieciątko to będziesz musiała trochę poluzowac z tym sprzątaniem. Dziecięcy świat jest zupełnie inaczej poukładany niż nasz i nie zróbcie swoim maluszkom tego, żeby musiały żyć w koszmarnie czystym domu.

I Faza 30.12.2009 do 06.01.2010
    II Faza - 06.01.2010 do skutku

Awatar agnesmagnes
    agnesmagnes jest nieaktywny Znany na forum

Miło wiedzieć. To będe Wam co jakiś czas serwowała kilka takich greckich paradoksów jak to, że zdejmowanie butów w gościach jest obrażaniem gospodarza, bo gość w dom - Bóg w dom, a buty mają być założone (i nie ważne, że wszędziebędące dywany szlag trafi).
    ...kochane...mam nadzieje ,ze nie zlinczujecie mnie jak troche pomedrkuje...

W wiekszosci ,na swiecie sciaganie butow jest:

*NIEDOPUSZCZALNE-lamiace zasady savoir-vivre'u
    *nieestetyczne-nie kazdy ma ochote na nasze kapcie,ktore sa skarbnica wiedzy o florze bakteryjnej skory wlasciciela lub poprzedniego goscia(nawet gdy sumiennie dba o higiene)
    *upokarzajace naszego goscia-buty sa przeciez nieodlacznym elementem naszego starannie przygotowanego na odwiedziny stroju,nie wspominajac o barierach psychologicznych,ktore posiadamy przy obnazaniu niektorych czesci ciala(m.in. stop)

...nalezy podkreslic,ze taki 'gosc w butach' ...hihi... rowniez powinien wykazac sie nienagannymi manierami i zadbac o stan swojego obuwia w tzw. przedpokoju kozystajac ze szczotki ,ew. mokrej szmatki itp.

Nightlullaby jest nieaktywny Nowy na forum

Question Odp: MASZKULECZKA na Dukanie

Znalazłam na forum taki przepis na bezy:

8 białek, wyjętych z lodówki i ogrzanych do temperatury pokojowej
    10 łyżek słodzika w proszku
    1/2 łyżeczki cynamonu

Jest napisane,że słodzik ma być w proszku a ja mam tylko w tabletkach Nie wiecie może,czy taki eż można dać i ile?

Awatar elma5050
    elma5050 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Sopot

Cytat Zamieszczone przez agnesmagnes Zobacz posta
    *NIEDOPUSZCZALNE-lamiace zasady savoir-vivre'u *nieestetyczne-nie kazdy ma ochote na nasze kapcie,ktore sa skarbnica wiedzy o florze bakteryjnej skory wlasciciela lub poprzedniego goscia(nawet gdy sumiennie dba o higiene) *upokarzajace naszego goscia-buty sa przeciez nieodlacznym elementem naszego starannie przygotowanego na odwiedziny stroju,nie wspominajac o barierach psychologicznych,ktore posiadamy przy obnazaniu niektorych czesci ciala(m.in. stop) ...nalezy podkreslic,ze taki 'gosc w butach' ...hihi... rowniez powinien wykazac sie nienagannymi manierami i zadbac o stan swojego obuwia w tzw. przedpokoju kozystajac ze szczotki ,ew. mokrej szmatki itp.
    Sama prawda, przyłączam sie do tego na całej linii

Aniu nie gniewaj sie na mnie, ale ja też nie jestem zwolenniczką zdejmowania obuwia, ani przeze mnie, a tym bardziej przez moich gości. Gość w dom, Bóg w dom i tego sie trzymajmy :-)

---------- Wiadomość dodana o 16:48 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 16:47 ----------

Cytat Zamieszczone przez Nightlullaby Zobacz posta
    Jest napisane,że słodzik ma być w proszku a ja mam tylko w tabletkach Nie wiecie może,czy taki eż można dać i ile?
    Poprostu je rozkrusz, oczywiście jeżeli Twój słodzik może być stosowany do pieczenia (bo nie każdy może)

I Faza 30.12.2009 do 06.01.2010
    II Faza - 06.01.2010 do skutku