Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84
Like Tree21Lubią to

Wątek: Całkowita przemiana stylu zycia

Awatar Dream_catcher
    Dream_catcher jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Wieden
    Wpisy na blogu
    5

Domyślnie Całkowita przemiana stylu zycia

Witam Was wszystkie blogerki, ktore tu przypadkowo tudziez celowo trafilyscie.

Mam na imie Dream Catcher i piszac to jestem w 6 dniu diety jedz zdrowo i mniej, z wylaczeniem produktow zawierajacych gluten.

Tak jest, stalam sie gluten-free. Zastanawiajac sie, co ja tutaj napisze, zaswitalo mi nic, oprocz pustki. Szczerze mowiac, to czuje sie jakbym przechodzila wielka przemiane w mysleniu o jedzeniu, o sobie. Zmienia sie moj stosunek do jedzenia, co mnie bardzo cieszy, bo do niedawna byl on nieco dysfunkcyjny.

Odczuwam duza sile i wole aby osiagnac zdrowa wage. Nie zalezy mi na figurze modelki, jestem zadowolona ze swoich proporcji i w ogole podoba mi sie moje cialo, dlatego dlugo nie mialam motywacji aby cos zmienic...ale kiedy zobaczylam te 4 kilo wiecej na wadze ( u znajomych) to sie zawiodlam sama na sobie. Przez ostatnie dwa lata chyba tylko oszukiwalam siebie ze sie staram, ze sie ruszam, ze jem zdrowo ...
    A wiec postawilam sobie cele:

1. Plaski brzuch
    2. Redukcja wagi do 69 kg.

Ta zasada, ze powinno sie wazyc o 110 mniej niz Twoj wzrost, czyli przy 169 cm - 59 kg mnie nie interesuje. 69 bedzie i tak lepsze niz 87, no i w sam raz bedzie pasowac do wzrostu!

Ja nie pamietam juz kiedy tyle wazylam, zawsze bylam wieksza - geny?

Juz nie zwalam na nikogo tylko biore to na klate, przestalam sie uzalac, wybaczylam sobie te bledy, ktore popelnialam,
    Rozwija sie we mnie inna kobieta! Przeczytalam swoj wpis z przed 6 dni na jednym z forow, w ogole bym sie teraz pod tym nie podpisala. Chyba dorosleje! To jest piekne uczucie.

Mam 27 lat i 16 kilo do zrzucenia- na swoim blogu od 6 dni zapisuje dokladnie co jem, i co cwicze, po to zebym mogla siebie korygowac, przyjrzec sie wadom mojego i tak juz duzo zmienionego jadlospisu. Chetnie przyjme ciekawe przepisy, Wasze rady, podpowiedzi, jesli zauwazycie ze cos jednak nie sprzyja diecie. Nie jestem specjalistka, a Wy na pewno dostrzezecie wiecej.
    Chcialabym zaprosic tutaj osoby, ktore beda mialy ochote rozmawiac tez o sobie Bedzie mi milo poznac Wasze historie i przezycia zwiazane z rzucaniem kilogramow.

Do zobaczenia!
    Full Success!
    Raport z efektow I miesiaca tu: Całkowita Przemiana Stylu Zycia

Awatar Bulletproof0001
    Bulletproof0001 jest nieaktywny Moderator
    Wpisy na blogu
    27

Domyślnie Odp: Całkowita przemiana stylu zycia

witaj Dream Catcher!

Widzę, że masz zdrowe podejście do zrzucenia kg będę zaglądać z ciekawością i choć nie znam się na diecie gluten-free myślę, że to nie przeszkodzi w dodawaniu wsparcia lub... podkradaniu pomysłów na jedzonko

A co do poznania się, to jestem w Twoim wieku, a moją historię możesz poczytać w tym dziale (link pod postem), a tak w skrócie: chcę schudnąć przy zdrowym stylu życia, którego tak naprawdę dopiero się uczę. Zaczęłam zwracać uwagę na produkty, które jem i staram się (choć różnie to wychodzi) wybierać te zdrowe, pełnowartościowe no i oczywiście ćwiczę.

Tymczasem trzymam za Ciebie kciuki, ale jak czytałam bloga to widzę, że fajne menu sobie układasz
    Zapraszam do siebie: BE FIT Bulletproof Diary

Awatar Dream_catcher
    Mieszka w
    Wieden
    Wpisy na blogu
    5

Hej! Witam Cie serdecznie! Z Twoimi wpisami spotkalam sie juz wczesniej Ciekawi mnie w Twoim menu pstrag Sama przyrzadzasz? Ja nie znam sie na rybkach, a chetnie bym sie nauczyla z nimi obchodzic, zeby jesc ich wiecej bo lubie!
    Widzialam ze cwiczysz step, w domu czy w studio ? chetnie podlapie nowe pomysly, bo probuje nowych rzeczy na obecna chwile Chcialabym zeby moj ruch byl roznorodny. Jak narazie biegam, plywam i tancze..chodze wszedzie po schodach, a w Wiedniu to nie jest takie proste,bo niektore linie metra sa tak zakopane pod ziemia ze daj spokoj

Dieta bezglutenowa to nic specjalnego, nie ma zadnych zasad oprocz jednej. Nie wolno jesc glutenu, czyli zboz ktore go zawieraja, no to juz masz pieczywo, wypieki, ciastka i mnostwo produktow przetworzonych, gotowe dania do odgrzania, nawet mrozone mieszanki warzywne, panierki, fast foody to w ogole zapomnij..no chyba ze na salatke. Takze ciesze ze podjelam ten krok, bo nie musze sie zastanawiac nad tym czy moge sobie pofolgowac i zjesc cos w Mc Donaldsie, bo nie moge i koniec, nie ma dyskusji. Pomaga mi to sie trzymac w ryzach i ogranicza mocno moje spozywanie weglowodanow. Juz wczesniej zauwazylam ze kiedy je ograniczam trace na wadze. Zaopatrzylam sie w betglutenowe makarony, takze to sie nic nie zmienia, moge jesc, kupilam sobie bezglutenowe maki takze moge piec, i robic nalesniki A chlebek jak bede miala ochote zjesc upieke sama z platkow jaglanych, orzechow i nasion.. Takze sa alternatywy! Na prawde nie traktuje tego jak jakiegos strasznego wyrzeczenia i mam zdrowe podejscie. Mysle ze mi tak zostanie
    Pozdrawiam! Bede wpadac na Twoj temat widzimy sie!
    Full Success!

Awatar Bulletproof0001
    Wpisy na blogu
    27

Tak, zazwyczaj samodzielnie gotuję i bardzo to lubię :3 Aczkolwiek na rybach jakoś szczególnie się nie znam Raz na jakiś czas kupuję rybę bo lubię i albo po prostu z przyprawami (takimi jakie lubię) wrzucam do piekarnika, albo szukam przepisów w Internecie, trochę je zmieniam wg własnych potrzeb i voila

Step zazwyczaj ćwiczę w klubie, chyba że coś mi wypadnie, że nie mogę akurat iść to wtedy w domu z youtube - nawet gdzieś w moim temacie podałam jakiś link do niektórych ćwiczeń. Jeżeli jesteś zainteresowana mogę Ci podesłać.
    Choć osobiście lepiej czuję się ćwicząc w klubie fitness, bo tam instruktorka więcej z nas wyciska

Myślę, że fajne jest to, że uprawiasz różnorodny sport! Ostatnio jeden z trenerów powiedział mi, że nie można cały czas ćwiczyć jednego rodzaju ćwiczeń, bo to za wiele nie da, tak jak np. same aeroby. Niby spalają tkankę tłuszczową, ale jak się tylko to robi wówczas z czasem efekt jest mały, więc dobrze jest mieszać
    I można rozumieć, że twórcy linii metra we Wiedeń przyczyniają się do poprawy kształtu pośladków mieszkańców

Hmm... interesująca ta dieta, ale nie dla mnie Ja nie lubię się ograniczyć i lubię jeść wszystko, choć McDonalda wykreśliłam już forever... świadomość jakie to sztuczne jedzenie mi wystarcza - już lepiej zjeść kartkę papieru, zawiera mniej chemii
    Ale na pewno ciekawa dieta. Jakiś czas temu robiłam placuszki z cukinii z przepisu który może Cię zainteresuję [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oczywiście ja dodałam zwykłej mąki, bo innej nie miałam na stanie

A jak tam kolejny dzień minął?
    Dream_catcher lubi to.

Awatar Dream_catcher
    Mieszka w
    Wieden
    Wpisy na blogu
    5

Hej ! Dziekuje za super linka jaka nazwa...bezglutek hehehe... Czego to ludzie nie wymysla zeby sobie umilic zycie hehe Ostatnie dwa dni spedzilam w biegu. Bywalam malo w domu,ale wszystkie zaplanowane sporty udalo mi sie zaliczyc. natomiast jesli chodzi o jedzenie to dzis dalam dupy, bo nie mialam porzadnego obiadu ani kolacji, wiec staralam sie to nadrabiac czym sie dalo, ale na wieczor podczas koncertow open air zjadlam tluste krazki ziemniaczane prosto z frytownicy... Moglabym ich nie jesc bo naprawde nie bylam glodna, ale to poczucie ominietych dwoch posilkow i unoszacy sie w powietrzu zapach smazonych ziemniakow wzielo gore

Dzis na sniadanie zrobilam sobie placuszki z jablkami. Zjadlam 3. I to byl jedyny posilek w domu. Potem wybylam uprawiac sporty, i dzis to byl jakis maraton. Najpierw rower, rowerem prosto nad wode. tam plywanie, potem bieganie i znowu do wody no i powrot rowerem. Potem sie zaczal festiwal, wiec tu spis mojego biwakowego jedzenia w godz. 12-22
    gruszka i banan, jogurt, sledzie w sosie pomidorowym z puszki/ na pol z tata Lampka bialego wina, Jesczcze dwa placuszki, Schabowy bez panierki od taty , kolba kukurydzy, tunczyk z malutkiej puszki,2 rzodkiewki i te nieszczesne ziemniaczki

Kicha co? Mam poczucie ze mocno przesadzilam. Co uwazasz?

Widzialam u Ciebie na forum Twoja wpadke w pracy...te kanapeczki, pierozki i ciasta, przeszly Ci juz wyrzuty?
    Full Success!

Awatar Bulletproof0001
    Wpisy na blogu
    27

Tylko pogratulować aktywności sportowej Powiem, Ci ze swojego doświadczenia tak jak teraz obserwuje swoje ciało, że nawet jak zdarzy mi się jakaś wpadka (jak np. te Twoje krążki z frytkownicy) to przy dużej aktywności fizycznej nic złego się nie dzieję - oczywiście o ile tych wpadek nie jest dużo Więc nawet jak zjesz coś nie do końca zdrowego, warto nie rezygnować ze sportu.

Ale mi zrobiłaś smaka na placuszki z jabłkami W nadchodzącym tygodniu na pewno sobie zrobię omnomnom :3

Hmm co do tego jadłospisu, to nie wiem jak duże miałaś te porcje, ale tak jak przeczytałam na Twoim blogu to aż tak źle to nie wygląda. Choć tą ostatnią przekąskę na noc mogłaś sobie darować, ale to już sama napisałaś Jak masz ochotę na niezdrowe, lepiej je zjeść w ciągu dnia

Co do moich wyrzutów to już mi przeszły, bo znowu złapałam wiatr w żagle i wczorajszy dzień przebiegł zgodnie z założeniami, a poza tym weszłam na wagę i jest ok. Teraz znowu na jakiś czas odstawiam słodycze, a to moja jak się okazało największa zguba, więc powinno być dobrze

Przyjemności na niedzielny dzień!

Awatar Dream_catcher
    Mieszka w
    Wieden
    Wpisy na blogu
    5

Hej! Witam w niedzielny poranek!

Dzieki za wsparcie

Wiesz, z tymi slodyczami to i moja kolezanka sie buja, bo ona generalnie nalezy do osob szczuplych, nawet chudych, ale uwielbia slodyczce. Podczas wielkiego postu kiedy postanowila ze nie bedzie ich jadla schudla 4 kilo, po Wielkanocy wrocilo Takze mysle ze ograniczenie na stale pomogloby Ci, moze probuj sobie robic domowe slodycze...Zawsze to swoje, pewniejsze i mozesz slodzic miodem, lub jeszcze innymi produktami slodzacymi, wszystko zamiast cukru.
    Masz, przeczytaj sobie artykul. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam!
    Full Success!

Awatar Bulletproof0001
    Wpisy na blogu
    27

dzięki za artykuł, zaraz na niego zerknę

wykluczenie słodyczy na pewno jest u mnie niemożliwe, ale ograniczenie na stałe jak sugerujesz wydaje mi się bardzo możliwe mogę przyjąć zasadę, o której mówisz, że jem tylko robione przysmaki, a nie kupne to na pewno ograniczy ich spożywanie i będzie zdrowiej! dzięki ;*
    Dream_catcher lubi to.

Awatar MalyWrobelek
    MalyWrobelek jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Poznań

A, tu Cię mam W końcu Cię znalazłam

Ale mi narobiłyście ochoty na placuszki z jabłkami, mmm

Dream, mogę wiedzieć co Cię skłoniło by przejść na dietę bezglutenową?

Awatar Dream_catcher
    Mieszka w
    Wieden
    Wpisy na blogu
    5

Hej Maly a nie dlugo jeszcze mniejszy Wrobelku Witam Cie u mnie!

Zainspirowal mnie moj kolega, kiedy mi opowiedzial ze on sie tym sposobem odchudza. Zrobilam research na ten temat i pomyslalam ze to moze byc dobra dieta dla mnie. Przedewszystkim dlatego, ze wykluczone przeze mnie produkty maja swoje zdrowsze zamienniki. Zobacze jak to na mnie dziala. Ciesze sie, bo wraz z ta zmiana zaczelam poswiecac jedzeniu wiecej refleksji, nie jem juz byle czego byle gdzie, a to pomaga mi zaoszczedzic kalorie Wiec u mnie ta dieta nie jest wynikiem choroby a psychicznym wsparciem i filarem mojej przemiany.

@bulletproof - Ciesze sie ze moglam Cie zainspirowac. Za mna chodza od jakiegos czasu domowe sezamki. Uwielbiam je, ale nie wiem czy sie zdecyduje na obecnej diecie je zrobic. Niestety poza miodem wykonuje je sie rowniez z cukru bialego, ktory musi sie skarmelizowac, no i po zatym sezam...ale smaczniusie..Wiem ze jak je zrobie to nie poprzestane na jednym ... nom nom nom

W ogole zbliza mi sie miesiaczka i sie nie moge skupic dzis, bo mam niewiadomo na co ochote, a wszystko co dzis zjadlam mi nie smakowalo, i w sumie to ciagle mi sie czegos chce i walcze ze soba. Musze przygotowac na jutro referat ale nic z tego. Ciagle mysle o jedzeniu. Help!
    Full Success!

Strona 1 z 9 1 2 3 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów