Strona 1 z 10 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98

Wątek: dołączyłam :)

Awatar anies73
    anies73 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Sosnowiec

Wink dołączyłam :)

zakładam własny wątek

skopiowałam post z dnia 19.08.2010:

witam Dukanki i Dukanów
    mam na imię Agnieszka, mieszkam w Zagłębiu, mam męża i dwójkę dzieci: synów 16 i 11 lat
    chciałabym I fazę pociągnąć do niedzieli - czyli 7 dni a potem zobaczymy ... moja waga do której będę dążyć to 65 - 70 kilo ... ale zobaczę jak to będzie szło i jak się będę czuć

zaczęłam od poniedziałku 16 sierpnia ... niestety nie zważyłam się i nie mam początkowej wagi: idzie mi średnio na jeża z głodem ... bo muszę gotować dla rodzinki normalne jedzonko a dla siebie dukanke i napewno wiecie jak to pachnie ... ogólnie trzymam się zasad jak najbardziej ... tylko już mi się pomału nudzi kurczak i wędlina drobiowa i nabiał i jajka ... ryby ok - ale nie często ... surowe tatara nie zjem - proszę nie namawiać i mam problem z owsianką (której nie lubię ) ale zjadam kefir (owocowy 0 % tł Jovi) na ciepło i wsypuję 1 łyżkę pszennych i 1 łyżkę owsianych i muszę być czymś zajęta

od poniedziałku widzę maluteńką różnicę:
    - bluzki pod biustem jakby luźniejsze
    - w spodniach w pasie 2,5 cm ... poniżej nic nie ruszyło na minus

jestem na etapie kupienia wagi elektronicznej bo nasza stara pokazuje dziwne rzeczy ... raz ważę mniej raz więcej ( i to nie tylko ja, ale również moja Rodzina).

będę potrzebować Waszego wsparcia bo ogólnie szybko się demotywuję ... i jak nie widzę efektów to zaczynam powątpiewać ... więc mogę narzekać i dopytywać o różne dziwne rzeczy ... proszę o cierpliwość i wyrozumiałość
    i tak oto mam trzy pytanka:
    - czym zmienić zapach z ust ?? (tik taki zawsze w pogotowiu ... ale może coś innego)
    - czy Wam też tak było zimno ???
    - czy w I fazie byliście ospani ???

skopiowałam post z dnia 21.08.2010:

hurra od wczoraj mam nową elektroniczną wagę - i co dziwne wczoraj pokazywała 83,3 po południu a rankiem 82,3 ( ale w nocy byłam dużo razy w wc ... więc pewnie dlatego

no cóż ja mam za sobą 5 dni I fazy ... ile schudłam tak dokładnie nie wiem bo nie miałam dobrej wagi (ważyłam się na 3 różnych i każda pokazywała coś innego więc wyciągnęłam średnią ) i jeśli tak będę liczyć to w ciągu tych 5 dni - 3.5 kg jest mnie mniej nie mam zielonego pojęcia czy to dobrze czy źle ... jak co poniektórzy ja też zrobiłam jeden błąd - zamiast białka = jadłam dużo nabiału a rybek i kurczaka i wędlinki to tak do smaku ... ale teraz zmieniłam

od dzisiaj zaczynam fazę II:
    sobota - poniedziałek = proteinki + warzywka
    wtorek - piątek = proteinki

3/4 dni = tak mi będzie łatwiej bo gotuję rodzince i jak będę w pracy to nie będzie mnie w porze obiadu a jak będziemy jadać razem to ugotuję dla siebie a potem im doprawię tak sobie to wymyśliłam ... praktyka pokaże czy dobrze ???

co ile się ważycie ????
    czy waga spada równomiernie czy są skoki ????
    czy apetyt po I fazie maleje ???? (bo mnie tak ... na śniadanko zrobiłam sobie pierś z kurczaka z przyprawą do grilla - malutko - i serek wiejski light 3 % z ogóreczkiem świeżym i czosnkiem ... i co dziwne zjadłam cały serek a piersi tylko 1/2 ... hmmm )
    czy do sernika można dodać zamiast słodzika - fruktozy ?????

pozdrawiam serdecznie z uśmiechem na ustach widząc pierwsze efekty

I faza 16 - 20. 08.2010
    II faza 21.08. 2010 - do celu
    mój wątek: dołączyłam - Grupy Wsparcia Dieta.pl

zla_wrozka Guest

Domyślnie Odp: dołączyłam :)

Witaj
    wybrałaś sobie rytm, którego nie ma u Dukana; cytuję wypowiedź Isanki z wątku Boszki: "W ksiazkach jest wyraznie napisane: 1pp+1pw, 5pp+5pw - te poleca i 2pp+5pw (dla osob slabych, wraznilwych, w zaawansowanym wieku, co maja niewiele kg do zrzucenia) i 2pp+5normalne odzywianie (dla kobiet cierpiacych na cellulit, obdrzonych poteznymi dolnymi partiami ciala)", czyli najlepiej stosować 1/1 lub 5/5
    ja nie mam problemu z gotowaniem dla rodzinki, mięso lub ryby na obiad jemy tak samo przyrządzone, dla nich gotuję jeszcze ryż lub kaszę i robię surówkę ( którą też jem gdy PW ) czasem gotuję dla nich do tego zupę i mają na 2 dni - warto korzystać z przepisów dukanek, bo są naprawdę fajne i inspirują w kuchni, a Twoim facetom tak zrobione żarełko na pewno nie zaszkodzi
    ja ważę się codziennie, są spadki są i skoki ( szczególnie na PW ), ale niedawno zaczęłam, więc nie mam wiele do powiedzenia w tym temacie

życzę powodzenia w dietkowaniu!

Awatar anies73
    Mieszka w
    Sosnowiec

dzięki za odpowiedź
    ja też zaczęłam niedawno - jak widać od 16 sierpnia
    moi chłopcy są zdecydowanie przeciwko jedzeniu bez soli i np. bez ziemniaków ... ale są szczupli wszyscy troje

wybrałam taki sposób po konsultacji z koleżanką, która schudła na dukanie 18 kg w tym systemie ale może pokuszę się o 2 pp + 5 pw bo mam cellulit i dolne partie mam większe ... zobaczę jaki będzie skutek ... jak waga będzie mało lecieć to wejdę na inny sposób

pozdrawiam serdecznie
    Aga

I faza 16 - 20. 08.2010

Awatar anies73
    Mieszka w
    Sosnowiec

no i tak
    wczoraj CAŁY DZIEŃ W OJCOWIE !!!!!

na śniadanko serek wiejski z pomidorkiem ( mogę bo PW ), potem maślanka bo gorąco było, spacerek z kijkami (pierwszy raz mnie na mówili - 3 godz. po górkach), a potem był grill u znajomych i pierś z kurczaka w ziołach i brokuły z sosem jogurtowo-czosnkowym, które pocisnęłam ogórkiem konserwowym było bardzo miło bo nie musiałam patrzeć jak jedzą inni karkówkę bo miałam równie pyszne ... jednego czego mogę żałować to piwo ale za to 2 litry wody mineralnej wypite z lodem

a dzisiaj na wadze 81.40 kg - HURRRA

I faza 16 - 20. 08.2010

zla_wrozka Guest

Cytat Zamieszczone przez anies73 Zobacz posta

a dzisiaj na wadze 81.40 kg - HURRRA
    gratuluję nieźle Ci idzie
    ja piwa nie lubię, w ogóle alkoholu ( poza różowym winem ), ale za to owoców mi żal...

Awatar heksaaaa
    heksaaaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Starogard Gdański

anies73 widzę, że Ci ładnie idzie i oby tak dalej Trzymam kciuki
    Ja po długim dumaniu jednak skusiłam się na Dukana i od jutra jedzim z tym koksem;] Zobaczymy, czy mi tak dobrze pójdzie jak Tobie
    Pozdrawiam
    I ETAP- 89 - 65 osiągnięty, przytyło się 4 kg;]
    II ETAP
    nie wiem już... ale było 61
    ETAP III
    ???? chcę znowu 61

Awatar anies73
    Mieszka w
    Sosnowiec

Wink Odp: dołączyłam :)

cześć Dziewczyny bardzo dziękuję za odwiedziny - w takim miłym towarzystwie to można razem wiele zdziałać ...
    tak - ładnie schodzi - ale zobaczymy ... narazie jestem pełna optymizmu , że pomimo wszystko się uda

zła_wróżko mnie też strasznie żal owoców ale na uderzeniówce mi brakowało warzyw ... minął jakiś czas i dostałam te swoje warzywka ... to i dostanę kiedyś też owocki ale wtedy może mnie będzie sporo mniej ... taką mam nadzieję

heksaaaa - trzymam kciuki !!!!!! małymi kroczkami, ale do przodu - będę obserwować i jakby co to pomogę ... w miarę moich nowo nabytych wiadomości praktycznych ps. hahaha ... ja Ci proponuję pomoc ... a co widzę - Ty już masz za sobą duży spadek wagi - ale pozostaję do dyspozycji
    Ostatnio edytowane przez anies73 ; 24-08-2010 o 07:13

I faza 16 - 20. 08.2010

Awatar heksaaaa
    Mieszka w
    Starogard Gdański

Dziękuje za propozycję pomocy Na pewno się zgłoszę jak będę czegoś nie wiedziała no tak duży spadek wagi... ale to było dawno;]

Miłego dnia życzę

---------- Wiadomość dodana o 09:38 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 09:28 ----------

mam małe pytanie czy te płatki owsiane można zastąpić płatkami żytnimi?:P albo w ostateczności otrębami owsianymi?? bo ja płatki owsiane jak zjem to mam meksyk w żołądku i cholerne wzdęcia.. :/
    II ETAP
    nie wiem już... ale było 61
    ETAP III
    ???? chcę znowu 61

Awatar anies73
    Mieszka w
    Sosnowiec

ja jem na śniadanie otręby owsiane i otręby pszenne (mieszam po 1 łyżce) razem z jogurtem owocowym (light) i jak narazie nie mam problemów ze wzdęciami ... a zasadniczo zawsze miałam problemy i z wzdęciami i zaparciami a teraz jako tako ale nie najgorzej

wydaje mi się, że żytnie mają więcej węglowodanów niż owsiane ... ale białka maja porównywalnie ... ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczone bo ja laik narazie jestem ...

I faza 16 - 20. 08.2010

Awatar heksaaaa
    Mieszka w
    Starogard Gdański

Wszystko co owsiane równa się u mnie ze wzdęciami i bólem brzusia;]

Jakoś idzie i głodna nie jestem a to chyba dobrze
    II ETAP