Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: DUKAN: Czy warto? Czy drogo? Czy na całe życie??

Awatar gruszka21
    gruszka21 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

Domyślnie DUKAN: Czy warto? Czy drogo? Czy na całe życie??

Witam. Zmagam się z dietą mniej więcej 1000 kcal i zastanawiam się nad zmianą na Dukana. Zrobiłam test i chciałam się dowiedzieć co nieco od weteranek. Dieta wydaje się dla mnie dobra, bo nie przepadam za owocami i warzywami, a za to kocham ryby, mięso, nabiał.

Mam pytania jak w temacie: Czy uważacie, że to dobra dieta? Czy gdybyście zaczynały odchudzanie jeszcze raz wybrałybyście Dukana? Czy menu jest kosztowne? No właśnie i wiem, że w zasadzie każda dieta jest sposobem na życie, ale czy nie wystarczy po ustabilizowaniu po prostu uważać na to co się je? Trzeba stosować się nadal do zasad?

Nie mam o diecie zbyt dużej wiedzy, ponieważ to świeży pomysł. Oczywiście jeśli się zdecyduję zabiorę się za to jak trzeba, przeczytam książkę i uzyskam niezbędną wiedzę, by nie popełniac błędów.

Z góry dziękuję za pomoc! :*
    FRESH START!! 11.08.2014
    JEŚLI POTRAFIŁAM ZRZUCIĆ 20 KG, TO CZEMU MAM NIE ZRZUCIĆ 6 ?!

Awatar rymerka
    rymerka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Poznań

Domyślnie Odp: DUKAN: Czy warto? Czy drogo? Czy na całe życie??

Cytat Zamieszczone przez gruszka21 Zobacz posta
    bo nie przepadam za owocami i warzywami, a za to kocham ryby, mięso, nabiał.
    Mimo wszystko na tej diecie w późniejszym okresie będąc w fazie II - jesz warzywa, a gdy jesteś w fazie III - owoce. Także przed tym się nie ucieknie.

Czy uważacie, że to dobra dieta
    Ta dieta zdecydowanie ma kilka zalet które mi jako żarłokowi odpowiadają :
    Po 1 : Możesz jeść o której chcesz i ile chcesz, oczywiście przestrzegając listy produktów, które możesz spożywać.
    Po 2 : Spadki wagi na tej diecie, w niektórych przypadkach są zaskakujące
    Po 3 : Przy tej diecie nie musisz ( ale możesz oczywiście ) ćwiczyć, zaledwie ograniczając się do 30 min marszu dziennie ( tak mniej więcej :P)

Ale nie stosowałabym tej diety, gdybym nie była zdrowa. Dlatego, że przewaga białek bardzo obciąża nerki. Dlatego dobrze jest się przebadać zanim się zacznie "dukać".
    Czy gdybyście zaczynały odchudzanie jeszcze raz wybrałybyście Dukana?
    To jest moje drugie podejście do Dukana i nie bez powodu do niego wróciłam, ale teraz jestem bardziej zmotywowana i nie ma bata, abym teraz odpuściła i wracała do diety ponownie.

Czy menu jest kosztowne
    To zależy co się jada i co się lubi. Są osoby które nie wydają na nią zbyt dużo pieniędzy jedząc podroby drobiowe i samodzielnie wytwarzają sobie jogurty.
    Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jest kosztowna, ponieważ samo mięso jest drogie, do tego dochodzi nabiał, w który dobrze jest się zaopatrzyć w większych ilościach no i gdy jest się na P+W dochodzą warzywa - które Bogu dzięki w tym okresie są tańsze niż zimą

ale czy nie wystarczy po ustabilizowaniu po prostu uważać na to co się je? Trzeba stosować się nadal do zasad?
    Musisz przeczytać książkę na ten temat. Tam jest wszystko pięknie opisane
    I Faza - od 05.05-10.05 - 3 kg w dół
    II Faza - od 11.05- 31.07
    III Faza - od 01.08- 06.11

Awatar gruszka21
    gruszka21 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

Domyślnie Odp: DUKAN: Czy warto? Czy drogo? Czy na całe życie??

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! O to mi właśnie chodziło Pozdrawiam i życzę sukcesów!!
    FRESH START!! 11.08.2014
    JEŚLI POTRAFIŁAM ZRZUCIĆ 20 KG, TO CZEMU MAM NIE ZRZUCIĆ 6 ?!

Uprawnienia umieszczania postów