Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 227
Like Tree194Lubią to

Wątek: 3 FAZA diety proteinowej dr Dukana - wszystko o utrwalaniu - Część 11

Awatar Sonka57
    Sonka57 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Zachód Polski

Domyślnie Odp: 3 FAZA diety proteinowej dr Dukana - wszystko o utrwalaniu - Część 10

Cytat Zamieszczone przez iluminatia17 Zobacz posta
    Trzymam się limitów jedzenia i wszystkich dni w diecie przestrzegam dobrze,naprawdę.
    Przy tym założeniu waga powinna utrzymywać stałe wartości w dłuższym przedziale czasu...tzn.po jednych dniach rosnąć a po innych spadać.....ale ogólnie zawsze te wartości powinny być podobne.
    Kiedy waga stale rośnie dzieje się coś co nie powinno się dziać.

U mnie było podobnie ale pod koniec 3-jki doszłam do wniosku co było tego przyczyną .... bo zasad 3.fazy pełnej przestrzegałam.
    Przyczyny tego to zbyt duże porcje jedzenia to wiem bo teraz kiedy zdarza mi się liczyć kalorie wiem ,że jadłam wtedy dużo, dużo więcej.
    Drugą przyczyną było nie podjęcie zgodnie z zaleceniami Dukana dodatkowego ruchu wraz z rozpoczęciem 3. fazy ...a do tego z utratą wtedy pracy zawodowej utraciłam i ten który miałam do tej pory.

Koniec 3 fazy i wejście w 4.fazę to zwyżka ponad 2 kg ( raz było więcej a raz mniej) , wtedy Antona doradziła mi coś w rodzaju tego co Emi proponuje Tobie. Zwykle uważam, że nie należy odchodzić od zasad ...sama swój eksperyment zaczęłam dopiero na przełomie 3-jki i 4-ki. ......ale mnie pomogło więc wierzę, że pomoże i Tobie.
    Zrzuciłam swój nadbagaż / ponad 2 kg/ i trzymając się nadal już na 4.fazie tych rad.....schudłam kolejne około 13.5 kg.
    Ostatnio edytowane przez Sonka57 ; 27-10-2013 o 17:59

Przed Dukanem waga ...............................107,4 kg.
    Początek diety październik 2009 roku z wagą 98,8 kg.
    Koniec 2.fazy - waga.................................. 86,0 kg.

iluminatia17 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: 3 FAZA diety proteinowej dr Dukana - wszystko o utrwalaniu - Część 10

Dziewczeta,dziekuje za odzew i rady!:*
    Jestem na dzielonej fazie : stosuję jedną uczte na tydzień, jeden posiłek skrobiowy, jeden dzień silnie proteinowy a reszta dni to proteiny plus warzywa. Na początku przez omyłkę jadłam sobie ser zółty ale na podzielonej czyli w etapie 1/3 sie nie powinno wiec go wyłączylam. Chlebek to około 40-50 gram. Stosuje to wg. rozpiski którą przesłała mi Sonka jakis czas temu. Otręby jem, limit owoców to jedno jabłko na dzień oprocz dnia proteinowego. Z ilościami jest tak, że pozwalam sobie na wiecej chudej ryby lub chudego mięsa na przykład, nabiał typu kefir, twaróg zaczelam stosowac bardziej jako dodatek niż samodzielne posiłki.

Co najważniejsze : przyciśnełam się ostro czystymi białkami (czyt. duszona ryba bez dodatków, duszony kurczak bez dodatków,tuńczyk) i waga spadła jak zaczarowana. Coś niesamowitego, że jednego dnia waga wskazuje ponad 76 kilogramow, a dwa dni pozniej 73,5 kilograma. Przez dobre kilkanaście dni waga rosła gram za gramem a ja zaczelam panikować. Dodatkowo mialam trudny okres w pracy gdzie moje nogi od wysiłku robiły się poprostu opuchnięte- glownie na kostkach.
    Dziekuje wam za wszelkie rady!
    Sonka57 and Emilcia55 like this.

styczeń 2013 : 118 kg III faza-wrzesień 2013 : 73-74 kg styczeń: 76kg

Awatar Goldwingerka1800
    Goldwingerka1800 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Dziki Zachód

Stosuje to wg. rozpiski którą przesłała mi Sonka jakis czas temu.
    To dobrze .

Przez dobre kilkanaście dni waga rosła gram za gramem a ja zaczelam panikować. Dodatkowo mialam trudny okres w pracy gdzie moje nogi od wysiłku robiły się poprostu opuchnięte- glownie na kostkach.
    Myślę, że to był proces złożony:
    1.szok dla organizmu typu: " o rany !!!! jakie nowości ?!!!! muszę zmagazynować na później !!!!"
    2.woda zatrzymana (opuchnięte kostki)
    3.stres w pracy,- bardzo utrudnia chudnięcie, wręcz stopuje
    Ale najważniejsze, że ruszyło i to z hukiem , i teraz czujesz się dobrze .

Pisz , pytaj, bo jesteśmy tu właśnie po to .

IV Faza od 8 listopada 2010roku
    Nie jestem IDEALNA, ale WYSTARCZAJĄCO dobra.
    Drugi raz Dukan od 3.04.18r-3.06.18r.
    IIIf.od 4.06.18r.

Awatar Sonka57
    Mieszka w
    Zachód Polski

waga spadła jak zaczarowana.
    Wszystkie bardzo się cieszymy ....jesteś tak zdeterminowaną osobą a przy tym niesamowicie konsekwentną w działaniu, że wyniki na wadze prędzej czy później musiałyby być .
    A skoro widzisz pozytywy kontynuuj to nadal.
    Na spuchnięte nogi ....spróbuj potrzymać je kilkanaście minut do góry (powyżej poziomu serca, jak nie pomoże kup jakąś maść z wyciągiem z kasztanowca albo coć innego co doradzą Ci w aptece.Trzymaj się .

Mieszka w
    Warszawa

I ja bardzo się cieszę, dzięki Wam wiem jakie metody obierać aby to co osiągnełam utrzymac i jestem Wam bardzo wdzięczna za pomoc jaką mi dajecie.
    Zaraz po fazie drugiej poczułam że czeka mnie trochę hmm.. normalności i mniej dyscypliny. Uważałam że może wreszcie wszystko nie bedzie się krecic wokol tego co zjem lub czego nie zjem. To był błąd. Przeszłam faze ogólnej flustacji na cały świat i na Dukana zwłaszcza.Trochę mi przeszło,bo zdałam sobie sprawe że to nic dobrego nie przyniesie i musze pogodzić się z tym, że jesli chcę utrzymac wagę to musze się temu oddac w pełni.
    Teraz wiem że trzecia faza to nadal ogromna walka przy której musze znaleść w sobie jeszcze wiecej siły i determinacji, panowac nad wzrostami, starać się o spadki po wzrostach i wiele swoich błędów wychwytywac aby dojść do perfekcji. To trudniejsze niż faza II gdzie mogłam zafundowac sobie jedynie zastój a kilogramy leciały wciąz w dół.
    Sonka, smaruje własnie kremem z kasztanowca i pomaga :-) ale fakt po całych dniach pracy nogi mialam straszliwie spuchnięte, palce również. Wiec i woda zatrzymała się zapewne.
    Goldi, dzieki bardzo Kochana Tak mi się też zdaje, że stres powoduje zatrzymanie spadku wagi- ale taka moja natura że stres i nerwowość to moje drugie imię ;-)
    Ale ja się nie poddam- cokolwiek by się nie działo.
    Buziaki dla was i miłego poniedziałku życzę wszystkim! :*

Awatar Sonka57
    Mieszka w
    Zachód Polski

A my Tobie............................ .

Awatar Sonka57
    Mieszka w
    Zachód Polski

Wiec i woda zatrzymała się zapewne.
    sprawdź czy zielona herbata nie ma przypadkiem właściwosci odwadniających .....przy okazji sprawdź też pokrzywę.

Mieszka w
    Warszawa

Ogólnie to piję duzo herbat, zakupilam tez dobrej jakości zielona herbatę i "wtłaczam" ją od kilku dni :-) pokrzywy nie próbowałam nigdy, ciekawe jak smakuje ;-) Może wypróbuje.
    Czy macie jakiś sposób, aby w ogole przyspieszyć trawienie? mam z tym ostatnio spory problem, mimo że dużo piję, spożywam otręby w formie owsianki, ale generalnie to niewiele daje. Może nalezy spożywac otreby w innej formie np. na sucho?

Awatar Goldwingerka1800
    Goldwingerka1800 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Dziki Zachód

spożywam otręby w formie owsianki, ale generalnie to niewiele daje. Może nalezy spożywac otreby w innej formie np. na sucho?
    Ostatnio jem otręby z jogurtem PILOS z zawartością wapnia.
    Może kup sobie taka herbatkę:

Ona reguluje pracę wątroby, jelit i poprawia trawienie, nie ma po niej biegunki.

IV Faza od 8 listopada 2010roku
    Nie jestem IDEALNA, ale WYSTARCZAJĄCO dobra.
    Drugi raz Dukan od 3.04.18r-3.06.18r.
    IIIf.od 4.06.18r.

Mieszka w
    Warszawa

Ten jogurt też gości w mojej lodówce, w ogole uważam że Lidlu można dostać sporo fajnych produktów naszej diety;-)
    Goldi, zdjęcie tej herbatki sie nie załączyło? Ciekawa jestem o jakiej mowa?

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów