Strona 857 z 868 PierwszyPierwszy ... 357 757 807 847 855 856 857 858 859 867 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,561 do 8,570 z 8678
Like Tree13192Lubią to

Wątek: IV faza diety proteinowej dukana - Część 36

Awatar Goldwingerka1800
    Goldwingerka1800 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Dziki Zachód

Domyślnie Odp: IV faza diety proteinowej dukana - Część 36

Cytat Zamieszczone przez merry81 Zobacz posta
    Sonia, to ha wpadam na golabki...
    Uwielbiam, ale chyba nie mam dobrego przepisu, bo wychodza takie suche i twarde w srodku ;( ;(
    Witam
    a jak je robisz, że są twarde i suche???

IV faza od 8 listopada 2010r.
    II podejście 5.01.2020r
    Nie jestem idealna, ale wystarczająco dobra.

Awatar merry81
    merry81 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    New York
    Wpisy na blogu
    186

mieso mielone ( samam miele wieprzowe) wrzucam do ugotowanej kaszy aldente, sole, pieprze, nie pamietam co tam jeszcz e dodaje
    pozniej zawijam w liscie kapusty, do garnka, zalewam sosem pomidorowym i dusze ok 1godziny w piekarniku w 180stopniach
    Mój domek: 50kg do celu - Merry na diecie!!!

Początek: 21.IX.2019 - 110kg
    Cel I: 99kg -(21.X.2019), Cel II:nadwaga 92,7- OSIĄGIĘTY (22.XI.2019),
    Cel III: waga 77kg.

Awatar Goldwingerka1800
    Goldwingerka1800 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Dziki Zachód

Cytat Zamieszczone przez merry81 Zobacz posta
    mieso mielone ( samam miele wieprzowe) wrzucam do ugotowanej kaszy aldente, sole, pieprze, nie pamietam co tam jeszcz e dodaje
    pozniej zawijam w liscie kapusty, do garnka, zalewam sosem pomidorowym i dusze ok 1godziny w piekarniku w 180stopniach

Moje gołąbki robię następująco:
    Na 1/2 kg mięsa mielonego wp.: gotuję przez 10 min 100g ryżu białego-studzę.
    Pieczarki kroję w kostkę 0,5kg, jak ryż przestygnie wszystko łączę razem, plus 2 jajka surowe, i przyprawy.
    Główkę kapusty w całości, parzę we wrzątku w osolonej wodzie.
    Liście rozbieram po sparzeniu, ścinam twardą część liścia.
    W tak przygotowane liście luźno zawijam mięso (luźno, bo ryż jeszcze napęcznieje, i sklei masę mięsną).
    Układam w garnku i duszę w sosie pomidorowym (takim z puszki-pomidory krojone w kostkę bez przypraw).
    Ale można też w piekarniku.
    Kiedyś miałam okazję jeść gołąbki z kaszą gryczaną, były smaczne , ale wolę z ryżem.
    Brida10 lubi to.

IV faza od 8 listopada 2010r.
    II podejście 5.01.2020r
    Nie jestem idealna, ale wystarczająco dobra.

Awatar Sonka57
    Sonka57 jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Zachód Polski

myslę , że ile gospodyń, tyle odmian gołąbków . Dodam więc tylko, że do swoich , do mięsa i ryżu, dodaję drobno pokrojoną cebulkę. Też, jak Goldi, wolę z ryżem ale następne ( co nie będzie raczej prędko) planuję z kaszą gryczaną lub pęczak + coś , robiłam takie chyba tylko raz kiedy wspomniała o nich Podwójnie Zielona.
    mery, przyjedziesz czy przylecisz ?
    Ale teraz chciałam napisać o dwóch znanych mi sposobach zdejmowania liści z główki kapusty . Pierwszy znany mi z domu, praktycznie od zawsze , to kapustę do garnka wkłada się już po wycięciu głąba, liście zdejmują się migiem ale najpierw jest zabawa z wycięciem środka. Drugi, znany też od dawna i poznany niejako przez przypadek, wszedł na stałe do mojej kuchni. Z główki kapusty włożonej w całości ( z głąbem ) do garnka , sparzone liście zdejmuje się kolejno, potem kolejne i kolejne...aż do końca.
    Małą kapustkę/stki pozostałe po zdjęciu liści kroję, dodaję drobno pokrojoną podsm.kiełbaskę, podsmażoną cebulkę....ostatnio świeżą, pokrojoną paprykę, pieprz ...i jest kolejne danie. Dodatki praktycznie wg uznania.

Goldi, tu pytanie do Ciebie.....dawno temu robiłam gołąbki w prodiżu . Pod spód i na wierzch układam liście chroniące gołąbki przed spaleniem ale nieraz zastanawiam się czy zalewałam je wtedy wodą? dodawałam jej trochę?
    Chyba dodawałam na wierzch kilka wiórków świeżego masła....a może mylę z ryżem zapiekanym z jabłkami? Pytam, bo ta sama zasada obowiązywałaby chyba teraz przy gołąbkach z piekarnika?

Waga.....co prawda dzień wczoraj skrobiowy (ryż) , sobota więc żadnych skrupułów , aktywność na poziomie powolnych 8,5 km a dziś...cudny spadeczek 0,5 kilo .
    Cieszę się , że część ruchoma mojego spadku waha się w niedużych widełkach, że spadek się utrzymuje. Pora pomyśleć o zejściu stopień niżej.
    Udanej niedzieli.
    Brida10 lubi to.

Przed Dukanem waga ...............................107,4 kg.
    Początek diety październik 2009 roku z wagą 98,8 kg.
    Koniec 2.fazy - waga.................................. 86,0 kg.

Awatar merry81
    Mieszka w
    New York
    Wpisy na blogu
    186

wow, to teraz moge zrobic golabki z waszych przepisow. Teraz wyjda z pewnoscia...
    dziekuje za przepisy.
    interesujacy jest jednsk ten drugi przepis z pozostalej kapusty, zle ze ja kiepsko gotuje,to potrzebuje dokladnie co tam wrzucasz..

Awatar Sonka57
    Mieszka w
    Zachód Polski

merry, w zasadzie drugi przepis podałam w całości bo bazą jest pokrojona kapusta ( ta pozostała po zdjęciu liści do gołabków)+ pokrojona i podsmażona cebulka+ pokrojona i podsmażona kiełbaska, sól, pieprz. Ugotowane po dodaniu wody .
    Można też ją pokroić i zostawić jako dodatek do zupy jarzynowej.
    A nieraz robiłam jej wariacje na temat :
    - na słodko kwaśno z dod. cukru i octu,
    - ostatnio z dodatkiem pokrojonej drobno świeżej papryki,
    - bardzo często z dodatkiem pokrojonych pomidorów z puszki bądź butelki ( kupuje się gotowe) lub przecieru pomidorowego.
    Do potraw z dodatkiem pomidorów często dodaję szczyptę bazylii bo lubi się z pomidorami ale jak wolisz inne przyprawy to dodaj, ale niedużo na początek, na dodanie ich więcej zawsze jest czas .

Typowe gołąbki to u mnie mięso mielone+ ryż ugot.al dente+ cebulka (dodaję surową ale chyba podsmażona byłaby smaczniejsza) + sól, pieprz (inne przyprawy?) . Bywało, że dodawałam kiedyś do masy łyżkę przecieru.
    Po zawinięciu masy w liście z odciętą twardą częścią łodyżki, układam je ciasno w garnku , zalewam i gotuję do miękkości. Najbardziej lubię nie podane z sosem ale podsmażone na patelni z obu stron, a na jednej z nich polane przecierem pomidorowym.

Waga....jestem zadowolona bo taka sama jak wczoraj a zwykle po weekendzie bywała wyższa .
    Wiatr jakiś nie ustaje od nocy....zrezygnowałam na razie z kijków...może się uspokoi po południu?

A jak u Was z pogodą?
    Brida10 lubi to.

Awatar merry81
    Mieszka w
    New York
    Wpisy na blogu
    186

Sonia dziekuje za przepisy, teraz tylko wyprawa po kapuste, niestety nie wszystkie sklepy maja tutaj.
    Pogoda cudna,jak sie patrzy przez okno, he he. Sloneczko jest, wiec czlowiek odrazu lepiej sie czuje.( waga tez spada)
    Pozdrawiam i milego poczatku tygodnia...
    Sonka57 and Brida10 like this.

Awatar Sonka57
    Mieszka w
    Zachód Polski

Drobiazg . A wagi gratuluję .
    Potrawy przy których jest więcej pracy ( m.in.pierogi) robię od razu w większej ilości. Więc może dwie główki kapusty? i w ogóle wszystkiego razy dwa ?
    Wiatr ustał , nie zwlekając wybrałam się na kijki ( 9 km) , nie wiedziałam jeszcze , że potem będzie różnie...raz wietrzysko...raz spokojnie i słoneczko. Najważniejsze , że wyszłam.

Awatar merry81
    Mieszka w
    New York
    Wpisy na blogu
    186

pierogi to moja zmora i nie robie. jestem okropna, ale jak juz mam taka megs ochote to jade do polskiego sklepu i kupuje. mam juz sprawdzone, ktore sa najlepsze. jak jade do polski to mama mi robi, bo ona uwielbia lepic pierogi czego ja nie moge pojac. i jak przylatuje do nas, to robi chyba z 1000 jak nie wiecej i mroze, ja tylko musze zrobic farsz ale to nie problem
    Brida10 lubi to.

Awatar Brida10
    Brida10 jest nieaktywny Znany na forum
    Wpisy na blogu
    1

Dzień dobry

wnusiu już u mnie tak ,że koniec spania.
    Zapraszam na kawkę

Sonka57 lubi to.

Uprawnienia umieszczania postów