Strona 3 z 202 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2020

Wątek: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Awatar ketoza
    ketoza jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gdynia

Cool Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Dziękuję dziewczynki za odwiedzinki
    Waga w stosunku do wagi sprzed tygodnie spadła i mam teraz piękne 70 i pół kilograma, czuję w kościach kochane, że jutro będę świętować zdobycie szósteczki z przodu, tym bardziej że misja w toalecie skończyła się pełnym powodzeniem ... Jestem bardzo szczęśliwa

Kontrola PIP zakończona tez sukcesem , dostałam upomnienie i chyba zaprzyjaźniłam się z inspektorem . W sumie spędziliśmy trzy dni razem siedząc w papierach i odkręcając nieporozumienie... ciesze się, bo jak wszedł to na wstępie wrzucił karę 1000 PLN , a skończyło się na upomnieniu .

Idę was teraz poodwiedzać i poczytam co się wydarzyło przez cały dzień, jak mnie nie było.

Tym, którzy smucą się zastojem wagi polecam centymetr i świadomość że organizm utrwala nową wagę, przestawiając sobie całą maszynerię na inne obroty.

pozdrawiam
    ketoza
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny. Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.
    MOJA HISTORIA część pierwsza, mnóstwo porad i ciekawostek o odchudzaniu. Polecam

Awatar yvaaaaa
    yvaaaaa jest nieaktywny Radny Dieta.pl
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

A ja mam do Ciebie medyczne pytanie. Na innym forum pisała dziewczyna, że po diecie proteinowej bardzo spadł jej poziom kreatyniny i lekarz nakazał modyfikacje diety. Co to takiego ta kreatura i czy rzeczywiście może spaść na naszej diecie?
    O tym, co było i będzie - pamietnik bez cenzury

a było już tak pięknie....ale szkoda łez, pora wracać na Dukana

Awatar ketoza
    Mieszka w
    Gdynia

Domyślnie Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Cytat Zamieszczone przez yvaaaaa Zobacz posta
    A ja mam do Ciebie medyczne pytanie. Na innym forum pisała dziewczyna, że po diecie proteinowej bardzo spadł jej poziom kreatyniny i lekarz nakazał modyfikacje diety. Co to takiego ta kreatura i czy rzeczywiście może spaść na naszej diecie?
    Kreatynina (z gr. kreas - mięso, nazwa systematyczna: 2-imino-1-metyloimidazolidyn-4-on) organicznyzwiązek chemiczny, pochodnakreatyny. Jest bezwodnikiem kreatyny, występuje w krwi i moczu. Stanowi produkt metabolizmu, jest wydalana z organizmu przez nerki z moczem stanowiąc oprócz mocznika jeden z głównych związków azotowych. Powstaje w organizmie w wyniku nieenzymatycznego rozpadu fosforanu kreatyny. Ilość wydalanej w ciągu doby kreatyniny zależy od masy mięśni i jest charakterystyczna dla danego organizmu. Średnio z moczem wydala się ok 14-26 mg kreatyniny na kilogram masy ciała.
    W praktyce medycznej kreatynina jest jednym z markerów biochemicznych pozwalającym monitorować stan nerek (tzw. klirens kreatyny).Kreatynina jest jednym z niewielu związków, które są w nerkach filtrowane i prawie w całości usuwane do moczu. Im filtrowanie jest sprawniejsze, tym poziomy kreatyniny we krwi są niższe.

Kreatynina, która znajduje się w krwioobiegu musi zostać usunięta przez nerki. Nadmierne obciążenie nerek na skutek zbyt dużej konwersacji kreatyny do kreatyniny może prowadzić do upośledzenia możliwości filtracyjnych nerek. Produkt uboczny, jakim jest kreatynina nie ma żadnego pozytywnego znaczenia dla mięśni.

Wytworzenie kreatyniny jest uzależnione od masy mięśniowej i wieku. Przy prawidłowej funkcji nerek kreatynina prawie w całości jest filtrowana przez kłębuszki. Stężenie kreatyniny w osoczu krwi jest wypadkową produkcji i wydalania, zależy bezpośrednio od masy mięśni i od sprawności wydalniczej nerek.

Zwiększoną produkcję powoduje:
    wysiłek fizyczny;
    akrogemalia;
    gigantyzm.
    Zmniejszone wydalanie może być wywołane:
    niewydolnością nerek;
    stosowaniem leków o ubocznym działaniu uszkadzającym nerki;
    zatruciami związkami organicznymi i nieorganicznymi.
    Spadek stężenia wywołują:
    głodzenie,
    stosowanie kortykosterydów.

WARTOŚCI PODWYŻSZONE mogą wskazywać na:
    ostrą niewydolność nerek:
    - przednerkową: we wstrząsie hipowolemicznym, we wstrząsie septycznym;
    - nerkową: przez toksyczne lub alergiczne działanie leków;
    - pozanerkową: przy zatrzymaniu moczu.
    przewlekłą niewydolność nerek:
    - przy kłębuszkowym zapalenie nerek
    prawidłową funkcję nerek:
    - przy odwodnienieu.

Poziom kreatyniny u zdrowych ludzi: mężczyźni 0,97 do 1,37 mg/dl (97-137 ml/min.)
    kobiety 0,88 do 1,28 mg/dl (88-128 ml/min)

Podwyższone poziomy kreatyniny prowadzą do uszkodzenia nerek, a uszkodzenia nerek jest nieodwracalne.

Kreatyna to substancja podobna do białek , zbudowana z metioniny, argininy oraz glicyny (aminokwasy). Małe ilości kreatyny przechowywane są w komórkach mięśniowych, a jej rola to wytwarzanie i przenoszenie tzw. głównej cząsteczki odpowiedzialnej za produkcję energii.

Kreatyna (z greckiego krea = mięso) występuje niemal wyłącznie w artykułach spożywczych pochodzenia zwierzęcego, głównie w mięsie. W roślinach natomiast występuje w ilościach śladowych. Zróżnicowana dieta dostarcza zazwyczaj około 1 grama kreatyny dziennie.

Wegetarianie mają zwykle ograniczone zapasy kreatyny, co stawia ich w trudnej sytuacji szczególnie w sportach szybkościowo-siłowych. Średnie zapotrzebowanie na kreatynę wynosi około 2 gramy dziennie.

Następstwem stosowania kreatyny jest błyskawiczna poprawa wydolności organizmu, dzięki której dłuższe, intensywniejsze treningi przyśpieszają budowanie mięśni oraz przyczynią się do zminimalizowania tkanki tłuszczowej.

Kilkudniowe stosowanie kreatyny powoduje, że mięśnie stają się większe jest to efekt zwiększenia ilości kreatyny w mięśniach o około 50%.

Suplementacja preparatami kreatynowymi może powodować różne skutki uboczne. Ten wniosek poparty jest licznymi badaniami labolatoryjnymi. Do skutków ubocznych można zaliczyć: nudności, skurcze żołądka, wzdęcia, częstomocz, bolesne skurcze mięśni.

Zbyt duże jednostkowe spożycie kreatyny powoduję przemianę jej do kreatyniny a ta z koleji w nadmiarze może doprowadzić do tragicznych nieodwracalnych skutków. Badania dowodzą, nadmierne stężenia kreatyniny w krwi może doprowadzić do uszkodzenia nerek, które nie mają możliwości samoregeneracji.

Wydaje mi się, że jeśli nie będziemy przesadzać z ilością mięsa spożywanego dziennie, ale białka dostarczymy do organizmu również poprzez białko "nabiałowe" i roślinne, to nie mamy raczej podstaw do obaw. Trudno mi powiedzieć dlaczego akurat tamta osoba miała podwyzszony poziom.

pozdrawiam
    ketoza
    Ostatnio edytowane przez mahio ; 25-11-2016 o 16:40
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny. Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.
    MOJA HISTORIA część pierwsza, mnóstwo porad i ciekawostek o odchudzaniu. Polecam

Awatar rosa77
    rosa77 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Rybnik

wow
    wpadlam zyczyc powodzenia
    i zaciskam kciuki

gratuluje misji toaletowej zakonczonej powodzeniem
    oraz ze kontrola pip tez zakonczona sukcesem swoja droga to ten serniczek musialbyc bardzo dobry skoro skonczylo sie tylko upomnieniem chyba ze jeszcze czyms innym pana inspektora kusilas

i zycze wszystkiego dobrego w tym szczeglolny dniu mnustwa kwiatow
    swito mamy

Awatar ketoza
    Mieszka w
    Gdynia

Cytat Zamieszczone przez rosa77 Zobacz posta
    wow
    wpadlam zyczyc powodzenia
    i zaciskam kciuki

gratuluje misji toaletowej zakonczonej powodzeniem
    oraz ze kontrola pip tez zakonczona sukcesem swoja droga to ten serniczek musialbyc bardzo dobry skoro skonczylo sie tylko upomnieniem chyba ze jeszcze czyms innym pana inspektora kusilas

i zycze wszystkiego dobrego w tym szczeglolny dniu mnustwa kwiatow
    swito mamy
    Rosa, dziękuję za ciepłe słowa, co do inspektora, to było wszystko obyczajnie, mąż mnie miał na oku przez cały czas (pracujemy razem) .
    Ostatnio edytowane przez ketoza ; 08-03-2009 o 20:56

Awatar ketoza
    Mieszka w
    Gdynia

Talking Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Dziewczyny kochane, mam piękny prezent na dzień kobiet - waga poszła w dół !!!!!!!!!! Mam upragnioną szósteczkę z przodu !!! 69,7 kg !!!

pozdrawiam
    szczęśliwa ketoza

Awatar maszkuleczka
    maszkuleczka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Łódź

Talking Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

No.... kochana..... WRĘCZ WSPANIALE, a jak ślicznie to wygląda.... Tyle że mam jakieś qrcze skojarzenia.... hihihihii..... jak patrzę na to 69.... a kysz... a kysz.....

KETOZA... czy w Polsce są takie leki antydepresyjne: EFFEXOR, VICTAN,IKARAN,THERALENE-środek nasenny. Hamują proces chudnięcia bowiem.
    MASZKULECZKA
    Dieta DUKANA od 03/01/2009: 91,1-70 kg

Tu jestem: MASZKULECZKA na Dukanie
    Tu jestem 2: CHRONODIETA-forum

Awatar ketoza
    Mieszka w
    Gdynia

Cytat Zamieszczone przez maszkuleczka Zobacz posta

KETOZA... czy w Polsce są takie leki antydepresyjne: EFFEXOR, VICTAN,IKARAN,THERALENE-środek nasenny. Hamują proces chudnięcia bowiem.
    Effexor, to najpewniej sprzedawany w polsce oryginalny preparat o nazwie - EFECTIN ER (Venlafaxine hydrochloride), są dostępne również generyki, zamienniki sprzedawane w polsce pod nazwami handlowymi - Alventa, Jarvis, Symfaxin ER, Velafax, Velaxin, Venlectine. Podczas brania większości leków antydepresyjnych waga wzrasta z powodu ich działania na receptory H1 i H2, tzw działanie przeciwhistaminowe (jak przy lekach antyalergicznych), które powoduja zwiększenie masy ciała, ospałość i obniżaja ciśnienie krwii.

Victan, ( w Polsce na razie niezarejestrowany) to lek z grupy benzodiazepin, działanie uspokajające i nasenne i bardzo wysoko uzależniające, nie zaleca się podawać dłużej niż miesiąc w leczeniu domowym. On również ma działanie sedacyjne (ospałość, uspokojenie) i ma wpływ na wzrost wagi.
    Ethyl Loflazepate - nazwa substancji czynnej, międzynarodowa nazwa leku
    Państwa, w których jest zarejestrowany i pod jaką nazwą:
    Argentina: Victan
    Belgium: Victan
    France: Victan
    Japan: Meilax
    Mexico: Victan
    Portugal: Victan
    Thailand: Victan
    źródło - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
    Każdy lek z grupy benzodiazepin ma działanie uspokajające... ponadto działanie na receptorach histaminowych powoduje przyrost masy ciała

Ikaran, to lek z grupy dihydroergotamin, to lek na migreny i na klasterowe bóle głowy.
    Ikaran jest dostepny na razie tylko w trzech krajach - Francja, Włochy, Luxemburg.
    [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Theralene - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to lek, który również ma działanie przeciwhistaminowe (działa na receptor H1), jest to tak zwana diazepina bez działania sedatywnego (ospałość). Jak każdy lek, który ma powinowactwo do receptorów histaminowych powoduje tycie

pozdrawiam
    ketoza
    Ostatnio edytowane przez ketoza ; 08-03-2009 o 21:00

Awatar aluska666
    aluska666 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Birmingham

Ketoza jaka sliczna waga!!!! Jak piszesz tak duze literki i kolorki??? DO teg nie doszlam jeszcze.

Swietna masz wage powinnas dodac jakies zdjecia do porownania!!!
    trzymam kciuki:**
    Jest 80-83 a chcialabym 69 - Grupy Wsparcia Dieta.pl Tu jestem
    MAM NADZIEJE DO KONCA MAJA MIEC 68 I ROZPOCZAC III FAZE!!!
    \\Moze kiedys sie uda...wiara czyni cuda//
    Na PROTALU od 04.02.09

Awatar yvaaaaa
    yvaaaaa jest nieaktywny Radny Dieta.pl
    Mieszka w
    Warszawa

Właśnie się zastanawiam, jakiich słów użyć w celu pogratulowania Ci, żeby nie powtarzać wyeksploatowanych frazesów, ale sama chyba wyeksploatowałam swojĄ inwencjĘ pisząc sprawozdanie z dzisiejszego dnia, więc pozostało mi tylko stare, sprawdzone:

SUPER I GRATULUJĘ
    O tym, co było i będzie - pamietnik bez cenzury

a było już tak pięknie....ale szkoda łez, pora wracać na Dukana

Strona 3 z 202 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów