Strona 51 z 202 PierwszyPierwszy ... 41 49 50 51 52 53 61 101 151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2020

Wątek: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Awatar ketoza
    ketoza jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Gdynia

Exclamation Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Cytat Zamieszczone przez maszkuleczka Zobacz posta
    O Mateńko kochana..... ANUŚ.... jakoś ostatnio czasu brakowało, żeby regularnie zachodzić, a tu widzę, że Ty do wszystkich lekarzy od A do Z się wybierasz..... hihihihihi.... Mam nadzieję, że powoduje Tobą czysta ciekawość , jak działa dieta na organizm, a nie jakieś niepokoje .... że o symaptii do pewnych białych fartuchów nie wspomnę .
    Co do ciśnienia, potwierdzam, że ANIA ma świętą rację i trzeba pilnować. Wojowałam jakiś czas temu, 240/135 stawało się normą. Nie martwiło mnie to nawet specjalnie, najwyżej wykituję.... myślałam sobie... i będę miećwreszcie święty spokój.... Zaczęłam się martwić i leczyć, kiedy zdałam sobie sprawę, że niekoniecznie muszę wykitować, bo bardziej prawdopodobny może być rozległy wylew i robienie za warzywko..... brrrrrrrr.... A dziś... no cóż.... ciśnienie modelowe 120/80..... Czasem trzeba dać nam szansę i zacząć się leczyć
    Witaj wytęskniona Teresko , mam nadzieję że raporty zrobione na medal i nie wrócą do Ciebie. Idę do tych lekarzy, bo jestem ciekawa co tam u mnie w trawie piszczy, po drugie dziewczyny cisną, a po trzecie jestem już umówiona
    Zobaczymy co mi tam wynajdą, bo jak to mówią człowiek chodzi zdrowy dopuki mu lekarze nie udowodnią, że bardzo się myli .

Swoją drogą, to niezłe miałaś to ciśnienie. Masakra . To po Dukanie tak ładnie się uregulowało?

Cytat Zamieszczone przez srozaaa Zobacz posta
    Wpadam się przywitać
    nie byłam na usg bo okazało się że źle się zapisałam i muszę jeszcze raz ;(
    Oj kochaniutka, będziemy czekać na Twoje wyniki. Jak tam się czujesz, boli Cię jeszcze?

Cytat Zamieszczone przez wesola_dziewczyna Zobacz posta
    onie na takie ryzyko to ja sie nie pisze jestes chyba desperadka masakra
    ja mam alergie na lekarzy

a tobie zycze powodzenia u panow w bialych kitlach
    Hi, hi Ja też i ciekawa jestem co będzie się działo. Do tej pory spotykałam się z nimi służbowo...

Cytat Zamieszczone przez beliska Zobacz posta
    Nooo kochana !

PS. KETOZO z niepokojem czekam na wieści pobadaniowe, mam nadzieję , że same pozytywne. Buziaki I.
    Za dwa tygodnie będzie komplet badań po wszystkich specjalistach... ale jak na bieżąco coś wyjdzie to dam znać.

pozdrawiam
    ketoza

Ps: od trzech dni jestem nie w sosie, bo znowu jestem zmuszona stołować się u Mamy (dziękuję że mam co jeść, tylko że obiady to raczej dukanowe nie są )tak więc na razie, do czasu stanięcia na nogi finansowo mam "nieco" zmodyfikowaną dietkę i waga stoi...
    Jestem cierpliwa, ale nieco sfrustrowana i rozdrażniona...
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny. Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.
    MOJA HISTORIA część pierwsza, mnóstwo porad i ciekawostek o odchudzaniu. Polecam

Awatar beliska
    beliska jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Szczecin

Domyślnie Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Za dwa tygodnie będzie komplet badań po wszystkich specjalistach... ale jak na bieżąco coś wyjdzie to dam znać.

pozdrawiam
    ketoza

Ps: od trzech dni jestem nie w sosie, bo znowu jestem zmuszona stołować się u Mamy (dziękuję że mam co jeść, tylko że obiady to raczej dukanowe nie są )tak więc na razie, do czasu stanięcia na nogi finansowo mam "nieco" zmodyfikowaną dietkę i waga stoi...
    Jestem cierpliwa, ale nieco sfrustrowana i rozdrażniona...[/QUOTE]

Wiem, wiem jak zajrzysz do mnie to zobaczysz , że ja tez zgrzeszyłam(-bo nie mogę się zdecydować, czy jest mi z tego powodu przykro, czy że ten grzech by taki dooobryyy!). I.

CZĘŚĆ II od 26.04.2010r.

Tutaj jestem: Beliska --- kluskom mówię nie! - Grupy Wsparcia Dieta.pl
    CIĘŻKO JEST LEKKO ŻYĆ...

Awatar ketoza
    Mieszka w
    Gdynia

Talking Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Cytat Zamieszczone przez beliska Zobacz posta
    Wiem, wiem jak zajrzysz do mnie to zobaczysz , że ja tez zgrzeszyłam(-bo nie mogę się zdecydować, czy jest mi z tego powodu przykro, czy że ten grzech by taki dooobryyy!). I.
    Ciekawe z tym tonikiem... napisz czy podziałało ! Jak podziałało na skurcze i dalej chudniesz, to wtedy nie był to grzech .

Kobietki dzisiaj polazłam na utaczanie krwii... cztery probówki ze mnie ściągnęli , mam piękną krew, bordowo czerwoną i taką smacznie wyglądającą... mam małą dziureczkę w załamaniu łokcia, ale nawet siniaczka nie zostawiła siostrzyczka, tak pięknie pobrała
    Kazałm sobie wszystkie badania zrobić- profil wątrobowy, lipidowy, OB, TSH i sama już nie pamiętam.
    Aha cukier na czczo mi zrobili na poczekaniu (2 sekundy) wyszło 98 mg, czyli nie jest źle .
    Jeszcze kazali mi siusiać na zawołanie, bo zapomniałam rano do pojemnika wysikać się... no więc wycisnęłam z siebie jakieś 20ml , mam nadzieję że wystarczy .
    Dałam radę Wyniki mam jutro , ale odbiorę je w piątek jak będę u ginekologa na cytologii. Wszystkie możliwe USG mam w przyszły czwartek...

No to teraz wasza kolej proteinki !!!

pozdrawiam
    ketoza

Ps: Siedzę w pracy i kwiczę po zjedzeniu pasty makrelowej w ilościach przerażających, no ale w końcu Ja taka biedna po tych badaniach, więc się musiałam nagrodzić makrelką
    Ostatnio edytowane przez ketoza ; 15-07-2009 o 12:50
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny. Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.
    MOJA HISTORIA część pierwsza, mnóstwo porad i ciekawostek o odchudzaniu. Polecam

monkaa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Domyślnie Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Aniu, to już?????, ale się pospieszyłaś..., no ale cóż robić, słowo się rzekło i teraz moja kolej... w poniedziałek (wcześniej nie dam rady) idę na pobranie krwi, jakie badania radzisz mi zrobić?
    o rany jak ja nie lubię wydawać pieniędzy na lekarzy (do przychodni, z ubezpieczalni nie pójdę, bo w tej kolejce to dopiero można się*rozchorować...)

Awatar ketoza
    Mieszka w
    Gdynia

Talking Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Cytat Zamieszczone przez monkaa Zobacz posta
    Aniu, to już?????, ale się pospieszyłaś..., no ale cóż robić, słowo się rzekło i teraz moja kolej... w poniedziałek (wcześniej nie dam rady) idę na pobranie krwi, jakie badania radzisz mi zrobić?
    o rany jak ja nie lubię wydawać pieniędzy na lekarzy (do przychodni, z ubezpieczalni nie pójdę, bo w tej kolejce to dopiero można się*rozchorować...)
    Doskonale Cię rozumiem, dlatego Ja dzisiaj poszłam prywatnie i takjako firma płacę miesięczny abonament dla moich pracowników na podstawową lub rozszerzoną opiekę lekarską, przyszedł czas żeby samej z tego dobrodziejstwa skorzystać . Tak więc dopłaciłam grosze jakieś za lipidogram a resztę mam w abonamencie , na szczęście bo inaczej nie zrobiłabym tych badań jeszcze długo... do przychodni też nie pójdę (skoro mam wybór), bo zaraz zaczną się pytania a po co dlaczego i takie tam... żeby zrobić te wszystkie badania musiałabym symulować kilka chorób, a nie chcę cyrku robić. Tak z ulicy jak pacjent się domaga badań, bo tak a nie umiera, to lekarze są dosyć powściągliwi w zlecaniu jakichkilwiek badań i skierowań obciążających NFZ .

Generalnie powinnaś zrobić USG tych obszarów gdzie kiedykolwiek miałaś jakieś schorzenia lub bóle, RTG klatki, CYTOLOGIA RAZ W ROKU KONIECZNIE!!! Hormony tarczycy, profil wątrobowy (aspat, alat), profil lipidowy (cholesterol HDL LDJ,trójglicerydy, cholesterol cłkowity), cukier na czczo przy podejrzeniu cukrzycy zrobić profil cukrowy, potem po dukanie warto porównać jak się zwiększyła np. insulinowrażliwość komórek ), cała morfologia krwi najlepiej z rozmazem, OB, mocz badanie ogólne lub jeśli dokuczają zapalenia pecherza, to z posiewem.

Najlepszy obraz dają wyniki zrobione przed dietą i po (co najmniej trzy miesiące przerwy pomiędzy badaniami), wtedy mamy jasno czarno na białym jak i co się ponaprawiało w naszym organizmie a co jeszcze szwankuje .

pozdrawiam
    ketoza

flying_violet jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Witam Anię i Twoje koleżanki.

Tak sobie Was poczytałam i uderzyła mnie jedna myśl - że dietka jest w miarę droga. Natomiast jeśli zajrzymy na forum, gdzie odchudzają się jakąś inną dietką powiedzą to samo (wyjątkiem jest oczywiście głodówka

Ale..ale czy to oznacza, ze my się źle odżywiamy bo jemy tanio (czyt. z czasów sprzed Protalomani), czy to znaczy, że źle bilansujemy posiłki i ma to swoje odzwierciedlenie w kosztach?

Bo ja latam na zakupy co parę dni i wracam tachając 4 torby z kurczakiem, rybami i twarogami, a jak mój facet otwiera lodówkę, to słyszę "samo białko", no bo warzywka w fazie P+W to tez nie jest jedzenie

W każdym razie mój chłop schudł na diecie jakby zmodyfikowanej, bo oczywiście pożera moje przygotowane posiłki i oczywiście schudł więcej niż ja!.

Co za ewolucyjna niesprawiedliwość !
    Sorki, ale tak mnie dopadło, a co Wy myślicie o finansowych aspektach dietek? Aniu mam nadzieję, że Twoje samopoczucie i stan materialny posuwa się w odwrotną stronę niż waga (czytaj waga w dół

Mahboobathi jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Wądroże Wielkie
    Wpisy na blogu
    3

Cytat Zamieszczone przez ketoza Zobacz posta
    do przychodni też nie pójdę (skoro mam wybór), bo zaraz zaczną się pytania a po co dlaczego i takie tam... żeby zrobić te wszystkie badania musiałabym symulować kilka chorób, a nie chcę cyrku robić. Tak z ulicy jak pacjent się domaga badań, bo tak a nie umiera, to lekarze są dosyć powściągliwi w zlecaniu jakichkilwiek badań i skierowań obciążających NFZ .
    To nie NFZ jest obciazany za badania laboratoryjne pacjentow, a sam lekarz. NFZ placi "abonament" miesieczny na pacjenta w kwocie kilku zlotych i tym sposobem pieniadze wysylane na osoby niechorujace pokrywaja potrzeby osob chorujacych, utrzymanie osrodka, pensje dla lekarzy i pielegniarek.
    Lekarz POZ kieruje wiec tylko na te badania, ktore sa niezbedne do postawienia diagnozy lub monitorowania leczenia.
    NFZ sponsoruje zas programy profilaktyczne np. program profilaktyki ukladu krazenia, obejmujacy co roku inne roczniki-w tym roku 1974, 1969, 1964, 1959 i chyba 1954 ale nie jestem pewna. W tym programie, o ile ktos nie choruje/chorowal na jakakolwiek chorobe oznaczona literka I ma robiony lipidogram, jest wazony, mierzony, cisnienie itp.
    To tak dla scislosci
    10.05.2009 poczatek pseudo protalu-waga 96.800
    14.05.2009 faza uderzeniowa-waga 94.800
    od 20.05.2009 II faza 5/5 do skutku-waga 93.600
    Bessa na giełdzie czyli Mahboobathi na wadze - Grupy Wsparcia Dieta.pl tu jestem

flying_violet jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Cytat Zamieszczone przez Mahboobathi Zobacz posta
    To nie NFZ jest obciazany za badania laboratoryjne pacjentow, a sam lekarz. NFZ placi "abonament" miesieczny na pacjenta w kwocie kilku zlotych i tym sposobem pieniadze wysylane na osoby niechorujace pokrywaja potrzeby osob chorujacych, utrzymanie osrodka, pensje dla lekarzy i pielegniarek.
    Lekarz POZ kieruje wiec tylko na te badania, ktore sa niezbedne do postawienia diagnozy lub monitorowania leczenia.
    NFZ sponsoruje zas programy profilaktyczne np. program profilaktyki ukladu krazenia, obejmujacy co roku inne roczniki-w tym roku 1974, 1969, 1964, 1959 i chyba 1954 ale nie jestem pewna. W tym programie, o ile ktos nie choruje/chorowal na jakakolwiek chorobe oznaczona literka I ma robiony lipidogram, jest wazony, mierzony, cisnienie itp.
    To tak dla scislosci
    co to za choroba oznaczona "I"?

Mahboobathi jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Wądroże Wielkie
    Wpisy na blogu
    3

Cytat Zamieszczone przez flying_violet Zobacz posta
    co to za choroba oznaczona "I"?
    Choroby ukladu krążenia wg ICD-10
    10.05.2009 poczatek pseudo protalu-waga 96.800
    14.05.2009 faza uderzeniowa-waga 94.800
    od 20.05.2009 II faza 5/5 do skutku-waga 93.600
    Bessa na giełdzie czyli Mahboobathi na wadze - Grupy Wsparcia Dieta.pl tu jestem

Awatar awosss1
    awosss1 jest nieaktywny Znany na forum

Smile Odp: Ketoza według Dukana, czyli jak pozbyć się ostatnich 10ciu kilogramów ;)

Witam zapytam bo nie wiem - ile dac do sernika slodzika w tabletkach - 1 kg sera
    I FAZA - od 27,06.09
    II FAZA- poczatek 6,07,
    III Faza - 01,05,2010

Strona 51 z 202 PierwszyPierwszy ... 41 49 50 51 52 53 61 101 151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów