Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 103

Wątek: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wątek techniczny ;)

Awatar droopy
    droopy jest nieaktywny Administrator
    Mieszka w
    Wrocław
    Wpisy na blogu
    5

Thumbs up Odp: Jak przeszukiwać forum, znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Słowniczek.

Zdecydowanie BARDZO DOBRY post!
    Zachęcam do klikania i podnoszenia reputacji użytkowników, którzy tak bardzo angażują swoją osobę w pomoc innym na forum. Godne pochwały

Jak to zrobić?
    Poniżej screen.

Narazie przyklejam w forum, w którym powstał, ale docelowo widzę go w innym, bardziej ogólnym miejscu. Jakieś propozycje?
    Dieta i Odchudzanie
    Czytaj co nowego w serwisie na Blogu Dieta.pl
    dieta nadwaga kalorie odchudzanie Strażnik wagi

Potrzebujesz POMOCY? Nie pisz Prywatnych wiadomości, TUTAJ znajdziesz odpowiedź jak uzyskać pomoc

Unka77 Guest

Domyślnie Odp: Jak przeszukiwać forum, znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Słowniczek.

Cytat Zamieszczone przez droopy Zobacz posta
    Narazie przyklejam w forum, w którym powstał, ale docelowo widzę go w innym, bardziej ogólnym miejscu. Jakieś propozycje?
    wiesz Droopy, nie obraz sie, ale swojego czasu widziales glowny watek dukanowy tez w innym miejscu niz byl i nic dobrego z tego nie wyniklo...
    zaden problem powielic, zrobic odnosnik, ale nie przenosic...

Awatar airbus
    airbus jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Rzeszów

Domyślnie Odp: Jak przeszukiwać forum, znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Słowniczek.

Cytat Zamieszczone przez droopy Zobacz posta
    Jesli chodzi o mnie - pozostawiam wybór osobom o wiekszym w tej kwestii doswiadczeniu
    Jednoczesnie - jesli ktorys z uzytkownikow chcialby, aby jakis problem zostal tu opisany - prosze o informacje. Nie moge obiecac, ale w miare mozliwosci i wolnego czasu - bede odpowiadal.

DISCLAIMER:
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny.
    Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.

Bulwa49 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    1

Cytat Zamieszczone przez airbus Zobacz posta
    Jednoczesnie - jesli ktorys z uzytkownikow chcialby, aby jakis problem zostal tu opisany - prosze o informacje.
    Wtam ,
    bardzo proszę o pomoc w kwestii....jak wstawić swój w awatar ?

Awatar airbus
    Mieszka w
    Rzeszów

Cytat Zamieszczone przez Bulwa49 Zobacz posta
    Wtam ,
    bardzo proszę o pomoc w kwestii....jak wstawić swój w awatar ?
    Avatar ma byc plikiem graficznym, obrazkiem, czy moze formatowanym tekstem?

DISCLAIMER:
    Wszystkie moje wypowiedzi są jedynie osobistymi opiniami i mają charakter czysto informacyjny.
    Nie należy ich traktować jak zaleceń. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób w jaki zostaną odebrane.
    W razie wątpliwości postępuj zgodnie z własnymi przekonaniami, bądź skontaktuj się ze specjalistą.

Bulwa49 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Lublin
    Wpisy na blogu
    1

Chcę wstawić awatar w formie chyb to będzie obarazek, znalazłam go na stronce z awatarami.

Awatar airbus
    Mieszka w
    Rzeszów

7. Jak dodać/zmienić/usunąć swój avatar.

Jeśli chcemy, aby w każdej napisanej przez nas wiadomości, obok wybranego nicka znajdował sie tzw. avatar (mała forma graficzna, lub zdjecie) - dzieli nas od tego zaledwie kilka prostych kroków.

Co chcemy osiągnąć? Oto przykład:

1. Klikamy w link opisany jako Profil

2. Z menu po lewej wybieramy: Edycja avatara

Przykładowa strona wygląda tak:

Jak widać mam już ustawiony avatar.

Aby go usunąć zaznaczamy Nie używaj avatara , nastepnie klikamy Zapisz

Aby dodać/ustawić avatar musimy go wskazać.
    Zaznaczamy Użyj własnego avatara tu do wyboru są dwie opcję.

Jeśli grafika, zdjęcie - znajduje sie już w sieci i znamy adres prowadzący do pliku - podajemy go w polu tekstowym opisanym jako:
    Opcja 1 - Wprowadź odnośnik do Obrazka z innej strony

Wprowadzona treść może wyglądać podobnie do tej:
    [code]http://www.dieta.pl/images/logo.jpg[/code]

Bezpośrednio podajemy link do pliku *.jpg *.gif *.png, lub innego graficznego.

Opcja 2 - Wyślij obrazek z Twojego komputera

W przypadku, gdy avatar znajduje się na dysku komputera, wystarczy kliknąć Przeglądaj i go wskazać. Zostanie wysłany na serwer.

Problemy jakie mogą się pojawić:

Wymiary avatarów są ograniczone do 80 na 80 pixeli i/lub 19.5KB.
    Jeśli wymiary, lub rozmiar pliku w KB, będą większe od przytoczonych - dodanie obrazka będzie niemożliwe.

Po kliknięciu Zapisz, możemy cieszyć sie naszym świeżutkim avatarem.

Co robić?

Jeśli avatar pochodzi z jednego z serwisów, które je udostępniają, należy wybrać inny znajdujący sie w kategorii 80x80px lub mniejsze.

Gdy sami przygotowujemy nasza grafikę, posiadamy już umiejętność zmiany rozdzielczości i stopnia kompresji - nie będę tego opisywał.

Programy, które mogą okazać sie pomocne to na przykład ACDSee, lub IrfanView, szukamy opcji Resize (tu uczulam na zaznaczenie opcji keep aspect ratio, by zachować proporcje wymiarów), oraz Convert format służące odpowiednio do zmiany wymiarów i konwersji/rekompresji, ktora wplywa na rozmiar w KB.
    Ostatnio edytowane przez airbus ; 21-01-2010 o 17:43

DISCLAIMER:

Awatar bloondi83
    bloondi83 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    london

Świetny pomysł!! 10/10 za pomysł!! Wielki Szacunek za okazanie cierpliwości nowym i zagubionym. Jestem pod wrażeniem

NIGDY WIĘCEJ BIAŁYCH FLAG!!

Awatar kasiula25
    kasiula25 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński

airbus -hej. zrobiłam tak jak naisałeś, zamiast w linku- pokaz wpisałam edycja i zapisuje to i nic. Nie wyskakuje nic jesli chodzi o PIN Gdzie ten pin wprowadzić?? chodzi o Sw rzecz jasna a i jszcze jendo- dzewczęta pod Sw maja jeszcze opisy, zreszta ty też, gdzie mam to wstawic?

Faza I- 18.01-22.01.2010 - 3kg..
    Dawno temu...

Tym razem musi się udac!!!

Awatar airbus
    Mieszka w
    Rzeszów

Cytat Zamieszczone przez kasiula25 Zobacz posta
    airbus -hej. zrobiłam tak jak naisałeś, zamiast w linku- pokaz wpisałam edycja i zapisuje to i nic. Nie wyskakuje nic jesli chodzi o PIN Gdzie ten pin wprowadzić?? chodzi o Sw rzecz jasna a i jszcze jendo- dzewczęta pod Sw maja jeszcze opisy, zreszta ty też, gdzie mam to wstawic?
    Co do podpisu:
    Dieta.pl | Profil - podpis
    Tam tez wstawiasz swojego straznika.
    Jesli chodzi o problemy jakie sie pojawily - na pewno wszystko dobrze zmodyfikowalas?

[CODE]http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?edycja=30114b2d1532ae5dc.png[/CODE]
    Ma to wygladac tak jak powyzej, tyle, ze ciag znakow 30114b2d1532ae5dc zastepujesz swoim (tym ktory znajduje sie w wygenerowanym dla ciebie strazniku)

DISCLAIMER:

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów