Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: kilka pytan od poczatkujacej...

sarah76 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Zielona Góra

Question kilka pytan od poczatkujacej...

Witam serdecznie,
    dopiero zaczynam walkę ze zbędnym tłuszczykiem, przeczytałam książkę Dukana i przepisy i nadal mam kilka nurtujących mnie pytań:
    1. Skad wytrzasnąć te czyste proteiny w proszku?????
    2. Czy mówiąc o mleku w proszku odtłuszczonym mamy na myśli takie zwykle ze sklepu?

Koncze dzis trzeci dzien fazy uderzeniowej i niestety waga nie zleciala w dol jak obiecywano - moze 1,5 kg w sumie. I zaczynam sie zastanawiac, czy wszystko dobrze robie...

Awatar clapaucius
    clapaucius jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Białystok

Domyślnie Odp: kilka pytan od poczatkujacej...

Witaj

Z tego, co wiem, to Dukan polecał proteiny w proszku w swojej starszej książce, w nowej już nie ma o nich wzmianki. Wydaje mi się, że można się obejść bez nich, przynajmmniej nie słyszałam, żeby ktoś to stosował. Ale możesz sprawdzić w sklepach dla kulturystów, takich z odżywkami czy ze zdrową żywnością.

Mleko odtł. w proszku - takie zwyczajne, np marki Gostyń, 4 zł za 250 gr. w sklpeach koło zwykłych mlek pyszne są z niego czekoladki, ale trzeba uważać, bo te mleko ma masę węglowodanów.

Sashka0709 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Lublin

Witam
    1. Dukan pisalw swojej ksiazce, ze nie poleca protein w proszku bo jest mnustwo smacznych produktow bogatych w bialko. Dopuszcza je jedynie w 4 fazie w ramch wyjatku ( mota o tym na samym poczatku ksiazki.
    2. Mysle, ze tak. Wez pod uwage, ze jest to produkt tolerowany dopiero od 2 fazy i malych ilosciach pod warunkiem,ze waga ladnie spada i nie ma zastojow. Osobiscie nie uzywalam wcale od poczatku diety, ale przewija sie w przepisach na dukanowe slodycze.

polecam lekture wateku: czy jem zgodnie z dukanem ( kopalnia wiedzy i jak masz jakies pytanie zawsze ktos odpowie, na watku ketozy i maszkuleczki na poczatku jest spis tresci i tez wiele cennych informacji. Jest jeszcze watek metkipuszystej o najczescie j popelnianych bledach wiec mozna sie ustzrec potencjalnych bledow.

Nie zniechecaj sie utrata 0,5 kg jest bardzo OK i jest zdrowa. Pisz jak ci idzie.
    pozdrawiam

Mieszka w
    Zielona Góra

Buhh, najgorzej jest wczesnie rano, kiedy organizm na spiaco domaga sie szybkiej przekaski w formie konkretnej No i te wstawanie w nocy w wyniku duzej ilosci napojow.... ale damy rade, kurcze, nie ma wyjscia!

---------- Wiadomość dodana o 08:29 ---------- Poprzednia wiadomość dodana o 08:28 ----------

Aha, i jeszcze jedno - czy dozwolone jest picie naparu z siemienia lnianego?

Awatar Proteinowa
    Proteinowa jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Kraków

Cytat Zamieszczone przez sarah76 Zobacz posta
    najgorzej jest wczesnie rano, kiedy organizm na spiaco domaga sie szybkiej przekaski w formie konkretnej
    Nie jesz śniadania?
    czy dozwolone jest picie naparu z siemienia lnianego?
    Mogłam przegapić ten fragment w książce bo ów "eliksir" jest ohydny :P
    Ale na zdrowy rozum - niedozwolone, ktoś już o tym pisał.
    Ostatnio edytowane przez Proteinowa ; 25-03-2010 o 08:46
    THIS BATTLE WILL BE WON!

Mieszka w
    Zielona Góra

No niby jem, ale zanim zjem, to musze na spiaco ok. 5.00 odwiedzic toalete.... potem nakarmic synuche, potem wyprawic meza do pracy i jak starczy czasu to cos tam przekaszam. Ale najczesciej w pracy

Awatar spinnnka
    spinnnka jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Szczecin

sniadanie to dla mnie jeden z 2 najwazniejszych posiłkow drugi to obiadek ja ogolnie przywiazuje baaardzo ale to bardzo duza wage do tego co jem i jak jem

Awatar Proteinowa
    Mieszka w
    Kraków

zanim zjem, to musze na spiaco ok. 5.00 odwiedzic toalete.... potem nakarmic synuche, potem wyprawic meza do pracy i jak starczy czasu to cos tam przekaszam.
    I jak odwiedzasz toaletę, to zdarza Ci się zaglądać przy okazji do lodówki? A co jadasz wieczorem, skoro już nie możesz rano wytrzymać do tru śniadania? Wypij szklankę wody zamiast.
    Kup sobie plastikowy pojemniczek i zabieraj na śniadanie jogurt i placki z otrębami - 5 minut smażenia. Ja tak robię z obiadem, bo śniadanie akurat zawsze udaje mi się zjeść w domu. Albo jakąś dozwoloną sałatkę z jajkiem i wędliną.
    THIS BATTLE WILL BE WON!

Sashka0709 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Lublin

Zgadzam sie z proteinowymi przedmowczyniam: sniadanie to najwazniejszy posilek dnia. moj ulubiony

Proteinowa
    a teraz troche prywaty: pieknie schudlas, brawo

Awatar Proteinowa
    Mieszka w
    Kraków

Cytat Zamieszczone przez Sashka0709 Zobacz posta
    Proteinowa a teraz troche prywaty: pieknie schudlas, brawo
    Dziękuję - i nie kosztuje mnie to zbyt wiele wysiłku (bo byłam też na 1300 kcal ale wkurzało mnie liczenie kcal i zbyt powolne rezultaty. No i jojo jak ode mnie do Warszawy. :-)
    THIS BATTLE WILL BE WON!

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów