Strona 11 z 28937 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 21 61 111 511 1011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 289368
Like Tree2Lubią to

Wątek: dieta proteinowa dr Pierre Dukana

Awatar zofia33
    zofia33 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

Domyślnie Odp: dieta proteinowa dr Pierre Dukana

Blathin - a jak często Ty się ważysz?
    Dukan pisał, żeby codziennie bo to motywuje - a ja sama nie wiem.
    Też mam kilka diet za sobą. Mój najlepszy wynik to z 87 na 65. Jak patrzę na zdjęcia i widzę jak dobrze wyglądałam to zastanawiam się czemu ważąc 65kg cały czas myślałam o sobie jak o grubasce (no chuda to nie byłam).
    Do dzisiejszej wagi przyczyniły się: rzucenie palenia (2 lata temu), druga ciąża i duuużo słodyczy.
    Teraz obiecałam sobie, że do swoich 35 urodzin (do grudnia tego roku) będę wyglądać ok. Robie to dla siebie i dla mojej starszej córci, która ma 5,5 roku i wiem, że dla niej mój wygląd powoli ma znaczenie - chciałaby się pochwalić przed koleżankami, że ma ładna mamę. Na razie mówi do mnie "Mamo, jesteś jeszcze trochę w ciąży" (urodziłam w kwietniu) czym mnie i rozśmiesza i rozczula (no i motywuje!).

adamo8818 jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Pleszew

a czy mógłby ktoś mi podać rozpisany przykładowy jadłospis n ajeden dzień chociaż?

Awatar zofia33
    zofia33 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Łódź

No i jeszcze raz ja.
    Dukan pisze "O ile słodzik i aromaty są tylko wabikami pozbawionymi wartości kalorycznej, wzbogacenie jogurtów i serów w owoce wprowadza niewielką ilość niepożądanych węglowodanów. Niedogodność tę w dużym stopniu rekompensujemy tym, że smaczne i lubiane produkty mogą być spożywane jako deser, ułatwiający przestrzeganie diety."
    Pewnie się tego uczepiłam bo jestem słodkojad. Ale dziś wieczorem (w największy kryzys) filiżanka takiego jogurtu + cola light mnie uratowała przed zgubą.
    Dziś widziałam też na merlin.pl, że w marcu ma być nowa książka Dukana - 360 przepisów do tej diety. Chyba kupię bo z wyobraźnią u mnie kiepsko.

Awatar blathin
    blathin jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Katowice

Zofiao33 ja się nie ważę, bo po wagę pojadę dopiero pod koniec tygodnia, ale schudłam, bo mieszczę się do sukienki, której dopięcie w grudniu było niemożliwe a w początkach stycznia bardzo trudne. Wczorajsza przymiarka poszła gładko

adamo8818 prosto z książki, na fazę ataku :
    Śniadanie:
    -kawa lub herbata (z aspartamem, choć ja nie używam go wcale)
    +do wyboru:1 lub 2 chude jogurty albo 200g serka białego chudego (twaróg/homogenizowany)
    +do wyboru: 1 plaster szynki z indyka, kurczaka lub jajko (na miękko podaje autor) lub placek z otrąb owsianych (ktoś chyba przytaczał przepis, jak nie to dopiszę Ci jak wrócę z pracy popołudniu)

Między 10 a 11h w razie potrzeby
    1 jogurt lub 100g białego serka

około 16 w razie potrzeby
    1 jogurt lub 1 plaster szynki z indyka (albo i to i to)

Obiad:
    (przykład z książki, pamiętaj,że on jest francuzem i to trochę odbiega od naszych realiów)
    -jajo na twardo w majonezie (w książce jest specjalny przepis na ten majonez,to nie taki ze sklepu!)
    -stek tatarski (oczywiście bez tłuszczu z chudego mięsa)
    -2 jogurty lub 200g białego serka

Kolacja:
    -garść krewetek z majonezem
    - suflet z kurczaka
    -flan z jajek lub 1 jogurt

Ja osobiście nie mam możliwości ani czasu,żeby zbytnio szaleć w kuchni, więc wybieram proste rzeczy jak jajka na twardo, biały ser, jogurty, gotowane mięso drobiowe w ziołach i przyprawach, wędzoną makrelę, tuńczyka z puszki w sosie własnym i na razie jest dobrze, jak zatęsknię za czymś wymyślniejszym, to postaram się więcej gotować, choć będzie to trudne

dorad30 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Ełk

Witam serdecznie ,chciałabym i ja pochwalić się swoimi sukcesami w odchudzaniu.Dietę Dukana zaczęłam 13 listopada 08 i do 20 grunia miałam 8 kilo mniej,co było dla mnie ogromnym sukcesem,bo nigdy nie udało mi się uzyskać takiego rezultatu.No i kiedy już tak wszystko dobrze szło na drodze stanęły mi święta,bo jak to siedzieć przy stole i patrzec na te wszystkie smakołyki?Suma sumarum po świętach przybyło 2 kilo ale od wczoraj zowu przeprosilam dietę i dalej kontynuuję to moje odchudzanie.Chciałam dodać,że dieta bardzo mi pasuje,bo jestem stworzeniem mięsożernym,a już najlepsze jak widać efekty,także gotyjemy wołowinę,pijemy dużo wody i do przodu drogie Panie.Pozdrawiam.
    Dorotija

Jusiaczek_us Guest

Smile Odp: dieta proteinowa dr Pierre Dukana

Witam:!:! Chciałabym zacząć tą dietę ale boje sie, że moj organizm tego nie wytrzyma juz probowalam wiele diet. I byly efekty a za chwile znow wygladalam jak przed schudniecie. Ona jest bezpieczna dla organizmu, bardzo sie odczowa głod w pierwszych dniach. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jusiaczek_us ; 13-01-2009 o 14:59

omelka1 Guest

JUSIACZEK o szkodliwość diety się nie martw,napewno jest O.K.Ja też próbowałam kilku diet ale dopiero na tej nie chodzę głodna i chudnę.

Jusiaczek_us Guest

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy palenie ma jakis wpływ na diete:??

omelka1 Guest

Palenie ma zły wpływ na życie a co dopiero na dietę.

Jusiaczek_us Guest

Smile Odp: dieta proteinowa dr Pierre Dukana

Wiec będę musiała zrezygnować z palenia, myślę ze nie bedzie to ciezkie do zrobienia Od jutra zaczynam dietke

Strona 11 z 28937 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 21 61 111 511 1011 ... OstatniOstatni