Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Ksylitol - dobry zamiennik cukru ?

stecyn23 jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Ksylitol - dobry zamiennik cukru ?

Witam, ostatnimi czasy interesuję się tematyką zdrowego odżywiania. Przeglądając zasoby w internecie znalazłem informacje o ksylitolu. Czy warto go stosować jako zamiennik cukru białego? Gdzie go najlepiej kupować - lokalnych sklepów z tym produktem jako tako u mnie nie ma, więc może polecicie mi jakieś sprawdzone sklepy internetowe?

Pozdrawiam

andrzej123 jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Ksylitol - dobry zamiennik cukru ?

Od jakiegoś czasu sam zacząłem używać tego cukru, smak ma bardzo przybliżony do zwykłego cukry, ale za to jest dużo zdrowszy, ponieważ zawiera mniej kalorii, tworzy w ciele odczyn zasadowy który sprzyja osobom chorym na raka, albo chorym na osteoporozę, jest wskazanych dla cukrzyków ponieważ rozkłada się powoli dzięki czemu zapotrzebowanie na insulinę jest mniejsze, Więc ogólnie rzecz biorąc, jest dużo zdrowszy, sam polecam jego stosowanie. Pozdrawiam

stecyn23 jest nieaktywny Nowy na forum

Mówisz, że zacząłeś używać ale gdzie go konkretnie kupujesz?? Preferujesz internet czy sklep lokalny?

andrzej123 jest nieaktywny Nowy na forum

Aby znaleźć w sklepach trzeba by było sporo ich obejść, ponieważ większość sklepów nie dysponuje takim towarem, dlatego nie tracąc czasu preferuję zakup internetowy swojska piwniczka. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez andrzej123 ; 12-03-2015 o 11:20

Barbraa59 jest nieaktywny Znany na forum

Jeszcze lepszy jest erytrol. Nie podrażnia jelit i jego smak jest bardzo podobny do cukru.
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 10-03-2016 o 11:56

katarzy802 jest nieaktywny Nowy na forum

Ja mało słodzę ale jeżeli już muszę staram się dodawać daktyle
    Ostatnio edytowane przez Dietetyk_Kamila ; 10-03-2016 o 11:56

Awatar Marta_K
    Marta_K jest nieaktywny Znany na forum

Ksylitol jest bardzo dobrym zamiennikiem cukru Dużo lepszym, niż słodziki w tabletkach, na bazie sacharyny, czy jeszcze gorzej aspartamu. Ksylitol to naturalny cukier z kory brzozy, ma taką samą moc słodzącą jak cukier, jednak ma mniej kalorii niż sacharoza(zwykły cukier biały), niski indeks glikemiczny oraz nie powoduje próchnicy. W tej chwili w dobrej cenie ksylitol można kupić w lidlu, obecnie chyba taniej nigdzie nie udało mi się go znaleźć Do wypieków polecam za to stewię, również naturalną, a dużej mocy słodzącej

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Jeśli chodzi o słodziki to również polecam ksylitol. Ma połowę mniej kalorii niż cukier a co najważniejsze, ma bardzo niski indeks glikemiczny, więc nie powoduje skoku glukozy we krwi. Co ciekawe ksylitol ma udowodnione korzystne działanie na zęby, zwiększa produkcję śliny i zmniejsza jej kwasowość.

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Też bardzo lubię ksylitol. Bardziej niż stewię, bo stewia ma swój taki charakterystyczny posmak i nie do wszystkiego mi pasuje. Ja niedawno odkryłam melasę, która ma bardzo fajny smak. Może być buraczana, trzcinowa, czy z karobu. Ja kupiłam melasę z winogron w tureckim sklepie i jest ekstra. W smaku zbliżona jest trochę do jednego syropu na kaszel, taka przyjemnie owocowa. W sumie ze wszystkich zamienników cukru nie próbowałam jeszcze nigdy syropu z agawy, ale słyszałam o nim różne sprzeczne opinie. Ponoć ma wysoki indeks glikemiczny i wcale nie jest niskokaloryczny. Obecnie przymierzam się do zrobienia w domu syropu z daktyli, które uwielbiam i też można nimi nieźle posłodzić np smoothie czy owsiankę.

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Syrop z agawy ma niski indeks glikemiczny (15), dlatego nie podnosi znacząco stężenia glukozy we krwi, jednak jego wadą jest bardzo dużą zawartość fruktozy dlatego stosowanie go w dużych ilościach może przynieść negatywne dla zdrowia skutki np. zwiększenie poziomu trójglicerydów we krwi. Z syropem z agawy lepiej nie przesadzać

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów