Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
Like Tree2Lubią to

Wątek: Smoothies

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Cool Smoothies

Ciekawi mnie, robicie sobie smoothies ? I jakie połączenia warzywno-owocowe lubicie najbardziej?
    Mój ulubiony to Green Detox. Piłam go po raz pierwszy w jednej kawiarni. Podstawowy skład to :
    -szpinak
    -banan
    -seler naciowy
    -sok z cytryny
    -jabłko
    Bardzo fajnie pasuje tam jeszcze świeży ananas, a ostatnio bardzo zasmakował mi dodatek natki pietruszki do takich koktajli.
    Bardzo często smoothie wychodzi gęste, szczególnie jak damy dużo np. banana czy awokado, wtedy dobrze jest dodać trochę wody mineralnej, albo np. wody z kokosa
    Zastanawiam się jeszcze jakich połączeń owoców z warzywami użyć, by było smacznie.
    Zamiast szpinaku dobrze sprawdza się też jarmuż, ale nie można z nim przesadzić, bo wychodzi wtedy gorzki.
    Teraz ciężko jeśli chodzi o wybór w warzywach i owocach, także nie mogę się już doczekać wiosny i lata, bo wtedy można poszaleć z owocami sezonowymi. Ostatnio też zaczęłam dodawać po łyżeczce sproszkowanych nasion konopii, która jest świetnym źródłem białka dla wegetarian i wegan, ale muszę się przyzwyczaić do jej lekko sianowato-trawiastego smaku.

Awatar kundzia92_92
    kundzia92_92 jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Smoothies

ja często robiłam właśnie szejki z banana,jabłka ,grejfruta ,pomarańczy ,kiwi ,szpinaku.
    napewno dobry też wyjdzie z jarmuzu daktyli wiadomo przed trzeba pamiętać o namoczeniu daktyli jak są suszone .wychodzi także dobry z figami . sposobów jest bardzo dużo ,łączyć można wiele warzyw i owoców to też zależy kto co ludzi zawsze można eksperymentować.
    Sammysammy lubi to.

Awatar Sammysammy
    Sammysammy jest nieaktywny Znany na forum

Cytat Zamieszczone przez kundzia92_92 Zobacz posta
    ja często robiłam właśnie szejki z banana,jabłka ,grejfruta ,pomarańczy ,kiwi ,szpinaku.
    napewno dobry też wyjdzie z jarmuzu daktyli wiadomo przed trzeba pamiętać o namoczeniu daktyli jak są suszone .wychodzi także dobry z figami . sposobów jest bardzo dużo ,łączyć można wiele warzyw i owoców to też zależy kto co ludzi zawsze można eksperymentować.
    Kundzia, uwielbiam jarmuż ale jeszcze w shejku nie próbowałam! Chyba czas to zmienić!

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Ja polecam smoothie z gruszki, banana, jarmużu i soku z połówki pomarańczy. Jest pyszny!

Awatar Sammysammy
    Sammysammy jest nieaktywny Znany na forum

Ja mogę polecić smoothie z całego melona, odrobiny soku z cytryny i garścią szpinaku Jeśli ktoś lubi bardzo słodkie można dodać szczyptę ksylitolu bądź innego słodzidła;-3

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Ostatnio też wyszła mi fajna mieszanka owocowa :
    -banan
    -maliny
    -marakuja
    -kiwi
    I dodatek sproszkowanego białka z konopii.
    Całą robotę chyba robi tu marakuja, która ma nieziemski, egzotyczny aromat. Idealnie pasuje do banana, ananasa, papaji, czy mango.
    Swoją drogą już nie mogę doczekać się lata, kiedy cała gama pysznych, sezonowych owoców będzie na wyciągnięcie ręki. Truskawki, morele, brzoskwinie.... Ach ... :P

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Tez bardzo lubię marakuję mimo że u nas ten owoc nie jest rozpowszechniony, a warto po nią sięgać bo jest źródłem witaminy A, C, żelaza i magnezu. A wiecie, że polska nazwa tej rośliny to męczennica jadalna?

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Tak, męczennicę można sobie hodować w doniczce, jako roślinkę. Piękne ma kwiaty, takie egzotyczne, przypominają trochę mandale
    Tylko z takiej doniczkowej, to raczej sobie marakuji nie wyhodujemy, a szkoda :P
    Mi wczoraj wyszedł całkiem fajny smoothie, akurat z tego, co miałam w kuchni
    -pół banana
    -pół jabłka
    - jedno kiwi golden - takie bardziej żółte kiwi :P
    - spory kawałek ogórka
    -gałązka selera naciowego
    - łyżeczka białka konopnego
    -sok z połowy cytryny
    -woda niegazowana
    Akurat mój Mały wypił mi połowę, przyssał się jak tylko zobaczył, że mama ma fajne, zielone "tutu", co poskutkowało dzisiaj zieloną zawartością pampersa ....

Awatar ewelinawarchol
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

A dziś wykombinowałam sobie fajny, wegański koktajl białkowy.
    - około 200 mililitrów mleka roślinnego, użyłam migdałowego
    - 1 banan, najlepiej dojrzały, mój niestety był jeszcze prawie zielony :/
    - 1 solidna łyżka białka konopnego
    - 1 łyżka ciemnego kakao, oczywiście bez cukru
    - Troszkę, około pół łyżeczki miodu do dosłodzenia. Może być też stewia, lub ksylitol

Oczywiście wszystko blendujemy na gładziutko. Jeśli wyjdzie nam zbyt gęsty, dolewamy nieco wody. Bałam się, że będzie czuć "sianem", bo konopii było dość dużo, ale na szczęście ciemne kakao i banan skutecznie zneutralizowały jej smak

malamii_ jest nieaktywny Nowy na forum

ja uwielbiam zielone koktajle bo są zdrowe i sycące i jakoś łatwiej wypić mi koktajl niż zjeśc kilka owoców. zawsze przygotowuje je tez w oparciu o Piwniczankę - wode wysokozmineralizowaną, dzieki temu wzbogacam koktjal dodatkowo o magnez i wapń

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów