Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Chlebek bananowo-kokosowy

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Domyślnie Chlebek bananowo-kokosowy

Witam !
    Postanowiłam, że podzielę się z Wami przepisem na chlebek bananowo-kokosowy. Przepis pochodzi z pudełka po mące kokosowej marki Incola
    Wychodzi bardzo dobry, mało słodki, mięciutki i mokry w środku. W sumie patrząc na składniki, może nie jest wybitnie niskokaloryczny, ale za to dodaje dużo energii i sprawdza się jako posiłek na śniadanie, lub po treningu Ale na pewno będzie świetną alternatywą dla tradycyjnego, ciężkiego ciasta.

Składniki :
    - 2-3 zblendowane banany
    - 1/3 szklanki roztopionego masła, lub oleju kokosowego
    - 6 jajek
    - 2 łyżki miodu
    - 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii, lub jedna zmielona laska wanilii
    - Pół szklanki mąki kokosowej
    - 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
    - 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
    - Pół łyżeczki soli
    - 1 łyżka cynamonu
    - 1/3 szklanki dowolnych orzechów, lub suszonych owoców. Dobrze jest dodać daktyle, jeśli chcemy, by ciasto było bardziej słodkie

Przygotowanie :
    W jednym naczyniu wymieszaj zblendowane, lub rozgniecione widelcem banany i roztopione masło, lub olej kokosowy. W drugim naczyniu ubij jaja. Dodaj do nich miód oraz wanilię. Wymieszaj razem z masą bananową, az do połączenia składników. W osobnej misce wymieszaj razem wszystkie suche składniki, czyli mąkę z proszkiem do pieczenia, sodą, cynamonem i solą. Dodaj do mokrych składników. Na końcu dodaj orzechy, lub suszone owoce i wszystko razem wymieszaj delikatnie.
    Ciasto przenieś do natłuszczonej, lub wyłożonej papierem do pieczenia keksówki. Piecz je w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez 45 minut. Po tym czasie sprawdź za pomocą patyczka, czy ciasto jest upieczone. Patyczek wbity w środek ciasta musi być suchy.
    Po wystygnięciu - zajadamy ! Możemy posypać ciasto zmielonym w młynku do kawy, na puder ksylitolem
    "(..) Because really the zone of comfort is a zone of fear. You're afraid to break out of this familiarity. There's nothing good about feeling comfortable."

fit-ann jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Chlebek bananowo-kokosowy

Cytat Zamieszczone przez ewelinawarchol Zobacz posta
    Witam !
    Postanowiłam, że podzielę się z Wami przepisem na chlebek bananowo-kokosowy. Przepis pochodzi z pudełka po mące kokosowej marki Incola
    Wychodzi bardzo dobry, mało słodki, mięciutki i mokry w środku. W sumie patrząc na składniki, może nie jest wybitnie niskokaloryczny, ale za to dodaje dużo energii i sprawdza się jako posiłek na śniadanie, lub po treningu Ale na pewno będzie świetną alternatywą dla tradycyjnego, ciężkiego ciasta.

Składniki :
    - 2-3 zblendowane banany
    - 1/3 szklanki roztopionego masła, lub oleju kokosowego
    - 6 jajek
    - 2 łyżki miodu
    - 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii, lub jedna zmielona laska wanilii
    - Pół szklanki mąki kokosowej
    - 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
    - 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
    - Pół łyżeczki soli
    - 1 łyżka cynamonu
    - 1/3 szklanki dowolnych orzechów, lub suszonych owoców. Dobrze jest dodać daktyle, jeśli chcemy, by ciasto było bardziej słodkie

Przygotowanie :
    W jednym naczyniu wymieszaj zblendowane, lub rozgniecione widelcem banany i roztopione masło, lub olej kokosowy. W drugim naczyniu ubij jaja. Dodaj do nich miód oraz wanilię. Wymieszaj razem z masą bananową, az do połączenia składników. W osobnej misce wymieszaj razem wszystkie suche składniki, czyli mąkę z proszkiem do pieczenia, sodą, cynamonem i solą. Dodaj do mokrych składników. Na końcu dodaj orzechy, lub suszone owoce i wszystko razem wymieszaj delikatnie.
    Ciasto przenieś do natłuszczonej, lub wyłożonej papierem do pieczenia keksówki. Piecz je w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez 45 minut. Po tym czasie sprawdź za pomocą patyczka, czy ciasto jest upieczone. Patyczek wbity w środek ciasta musi być suchy.
    Po wystygnięciu - zajadamy ! Możemy posypać ciasto zmielonym w młynku do kawy, na puder ksylitolem
    Super przepis! Chyba dziś będę próbowała go odtworzyć Tylko akurat nie mam świeżych bananów, ale kojarzę, że chyba mam jeszcze liofilizowane z natulio. Nie wiem tylko jakich wtedy proporcji użyć :/ Masz może doświadczenie z takimi produktami?

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Ojj, nie mam pojęcia, szczerze mówiąc. Czasami kupuję liofilizowane owoce, jako dodatek na przykład do muesli, ale akurat bananów nigdy nie miałam i nie wiem, jak zachowają się takie liofilizowane, przy pieczeniu ciasta. Chyba raczej pobiegłabym na bazarek, albo do najbliższego sklepu po świeże banany
    "(..) Because really the zone of comfort is a zone of fear. You're afraid to break out of this familiarity. There's nothing good about feeling comfortable."

zrzucbrzuch jest nieaktywny Nowy na forum

To ja jeszcze wrzucę mój przepis na chlebek bananowy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

plaszczka22 jest nieaktywny Znany na forum

Niestety nie potrafię piec, natomiast wszelkie ciasta i ciastka uwielbiam i nie mogę się bez nich obejść Przynajmniej ze 2 razy w tygodniu wstępuję do mojej ulubionej Cukierni w Olsztynie, mianowicie Słodycz tej krainy i kupuję to, na co akurat mam ochotę.

Uprawnienia umieszczania postów