Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
Like Tree5Lubią to

Wątek: Witam wszystkich serdecznie :)

Awatar Lencia
    Lencia jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Witam wszystkich serdecznie :)

Dzień dobry mam 24 lata jesli chodzi o wzrost to 168 a waga 71. Nie mam zadnych dolegliwosci, chorób ani nic waznego. Urodzilam tylko 2 dzieci i jesli chodzi o aktywności fizyczną to nic oprócz zabaw z dziecmi i prac domowych, aktualnie nie pracuje. Mowilam swojemu dietetykowi o tym ale powiedziała że najlepiej gdybym wytrzymala..
    Moje zapotrzebowanie energetyczne wynosi niby 2062.

Dietetyk_Kamila jest nieaktywny Znany na forum

Nie chciałabym podważać zdania Twojego dietetyka, jednak ja nie schodziłabym z kalorycznością poniżej 1600 kcal. Taka kaloryczność powinna pozwolić na redukcję około 0,5 kg tygodniowo bez niekorzystnych skutków dla organizmu. Tak duży deficyt kalorii może powodować nie tylko ciągły głód ale także zmęczenie, osłabienie, pogorszenie nastroju oraz niedobory witamin i składników mineralnych.
    Dietetyk kliniczny

Awatar Lencia
    Lencia jest nieaktywny Nowy na forum

Rozumiem, zastanowie sie co zrobic. Lepiej sie czulam gdy sama staralam sie jesc zdrowiej :-)
    Ale bsrdzo dziekuje za rade.

Awatar majacyr
    majacyr jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Puławy
    Wpisy na blogu
    12

Witaj Kamilo!
    Mam nadzieję, że się nie obrazisz, że nie piszę do Ciebie per Pani, ale w końcu wszyscy jesteśmy młodzi.
    Od jakiegoś czasu moja waga mimo treningu i pilnowania się nie chce za nic spaść.
    Zrobiłam badania, bo ciągle się senna i zmęczona czuje i okazuje się, że poza tym, że mam niskie ciśnienie, mam anemię( to co rusz tak mam, taka moja uroda ) dostałam oczywiście leki( podwójne żelazo i witamina b12).
    Ale najgorsze jest to, że mam bardzo niski poziom glukozy nawet po jedzeniu, lekarz mi kazał mieć przy sobie coś słodkiego i jeść, jak się czuje słabo.
    efekt taki, że owszem troszkę lepiej się czuję, ale przez 2 tygodnie 2 kg na plusie, a nie po to się odchudzałam, żeby teraz mi wróciło.
    Może mi doradzisz, co jeśc, aby poziom cukru był mniej więcej na tym samym poziomie, a jednocześnie, żeby nie tyć, bo w sumie cukier to puste kalorie.
    Najczęściej na śniadanie jem owsianko-jaglankę z owocami
    2 -3 kromki chleba dziennie z wędliną czy serem, warzywa
    na obiad porcja mięsa+ warzywa+ kasze
    jakieś przegryzki typu marchewki, ogórki itd.

Jajadźka jest nieaktywny Nowy na forum

Moim zdaniem oczywiście powinnaś mieć coś słodkiego przy sobie na wszelki wypadek. Jednak nie powinnaś korzystać z tego zawsze. Wyłącznie w podbramkowych sytuacjach. Na codzienna po prostu kontroluj posiłki i jedz je regularnie, aby utrzymać stały poziom cukru we krwi. Dzięki temu będziesz czuła się dobrze i nie będą pojawiały się nagłe spadki, a z tym ataki głodu. Sama miałam z tym problem kiedyś, bo głodziłam się, ale obecnie biorę Trizer, który utrzymuje stały poziom cukru we krwi. Spożywam posiłki o regularnych godzinach i nie mam problemów z podjadaniem.

Awatar majacyr
    majacyr jest nieaktywny Sławny na forum
    Mieszka w
    Puławy
    Wpisy na blogu
    12

Jajadźko z całym szacunkiem, ale wlazłam na stronę tego całego Trizera i nie znajduję tam informacji, w jaki sposób on reguluje poziom cukru?
    Poza tym, że zawiera witaminy B6,E i D , pokrzywę i mniszek lekarski ( chyba trzeba by go było z kilogram albo więcej zjeść, żeby poziom glukozy spadł) a poza tym u mnie poziom glukozy i tak spada.
    Co to za stwierdzenie : "Uważa się również, że mniszek w niewielkim stopniu obniża poziom glukozy we krwi.„
    Sorki, ale jakby były przeprowadzone badania jak przy lekach OTC to by napisali, że np u 3% pacjentów obniża poziom glukozy we krwi.
    SYNEFRYNA to substytut efedryny, owszem w początkowej fazie zwiększa wydolność, przyspiesza krążenie i oddech i człowiek się czuje silny, jakby góry przenosił.
    Niestety działa podobnie na układ współczulny jak amfetamina i uzależnia, w połączeniu z kofeiną jest bardzo niebezpieczna może dojść do zatrzymania akcji serca, zawału, w lżejszych przypadkach do arytmii serca.
    Takie skrzywienie zawodowe, zwłaszcza dotyczące suplementów diety,a nie leków OTC.

Żeby mi dopłacali to nie łyknę tego !!!
    tigia lubi to.

Awatar tigia
    tigia jest nieaktywny Znany na forum

Cytat Zamieszczone przez majacyr Zobacz posta
    Żeby mi dopłacali to nie łyknę tego !!!
    Maju, czekałam na Twoją opinię w tej sprawie i czuję się nią usatysfakcjonowana a pozostałe osoby niech potraktują ją jako przestrogę
    MÓJ CEL

CzarnyKlaudiusz jest nieaktywny Nowy na forum

Ot, toto. Właśnie sam stoję przed wyborem kierunku studiów i myślę, że dietetyka to byłoby coś ABSOLUTNIE stworzonego dla mnie.
    Można prosić coś więcej? Jak oceniasz poziom kształcenia przez pryzmat doświadczenia zdobytego w pracy???

paula_k jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Lublin

Hej Kamila. Mimo mojej zdrowej diety i regularnym ćwiczeniom od ponad miesiąca waga nadal stoi w miejscu. Co jest nie tak ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów