Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Posiłek po treningu

Gosol jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Posiłek po treningu

Witam, co powinno się jeść po wysiłku fizycznym?

Jajadźka jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Posiłek po treningu

Po treningu sięgnij po węglowodany i chude białko, by szybko uzupełnić niedobory glikogenu w mięśniach i przyspieszyć ich regenerację. Może to być na przykład twaróg, jogurt, mleko, chude mięso i ryby, jaja, soja albo warzywa strączkowe. Ostatni posiłek zjedz maksymalnie na 2 godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Wówczas wartości odżywcze w nim zawarte odpowiednio przygotują organizm do długotrwałego wysiłku. Często sięgam wieczorem po serek wiejski z rzodkiewką. Później tabletka spalacza tłuszczu Trizer z odpowiednią ilością wody i po kolacji mam czas na relaks.

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Ja mam bardzo podobnie. Jako, że zazwyczaj ćwiczę późnym popołudniem, a wracam wieczorem, to jem potreningową kolację. Najpierw robię sobie koktajl białkowy, który mieszam ze zblendowanym bananem, a potem na przykład właśnie serek wiejski z ciemnym pieczywem. Mięsa nie jem, więc chude wędliny u mnie odpadają, ale często sięgam po niemięsne źródła białka jak na przykład tofu. Najczęściej jem je na kanapce, w sałatce, lub zapiekane w tostach. Po treningu naprawdę warto zjeść coś sycącego, wartościowego i smacznego. Ważne, aby dostarczyć zarówno białka jak i węglowodanów.

marciakowa jest nieaktywny Nowy na forum

Cytat Zamieszczone przez ewelinawarchol Zobacz posta
    Ja mam bardzo podobnie. Jako, że zazwyczaj ćwiczę późnym popołudniem, a wracam wieczorem, to jem potreningową kolację. Najpierw robię sobie koktajl białkowy, który mieszam ze zblendowanym bananem, a potem na przykład właśnie serek wiejski z ciemnym pieczywem. Mięsa nie jem, więc chude wędliny u mnie odpadają, ale często sięgam po niemięsne źródła białka jak na przykład tofu. Najczęściej jem je na kanapce, w sałatce, lub zapiekane w tostach. Po treningu naprawdę warto zjeść coś sycącego, wartościowego i smacznego. Ważne, aby dostarczyć zarówno białka jak i węglowodanów.
    Ja też najczęściej jem serek albo kefir z płatkami owsianymi albo kukurydzianymi. Najczęściej wygląda to tak, że wracam z pracy, jem obiad, odpoczywam trochę i idę na ćwiczenia. Po ćwiczeniach prysznic, kolacja, Trizer, domowe obowiązki, jakiś film i idę spać. Czy też masz tak, że jak ćwiczyć zbyt późno to Twój organizm się rozbudza i czujesz się pełna energii? Kilka razy próbowałam iść na zajęcia fitness o 21, ale to dla mnie stanowczo za późno. Później nie chcę mi się spać, a rano trzeba wstać do pracy.

Awatar ewelinawarchol
    ewelinawarchol jest nieaktywny Znany na forum
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

Nie, raczej tego problemu nie miałam nigdy. Raczej bywało tak, że jak poszłam zbyt późno na ćwiczenia, to zwyczajnie miałam zbyt mało energii i treningi były mniej wydajne. Zazwyczaj, jak się na siłowni wymęcze, plus jeszcze masę innych rzeczy i obowiązków ogarnę, to zasypiam jak suseł wieczorem nie wiedząc nawet kiedy

Judyciaa jest nieaktywny Nowy na forum

To ja mam tak, że jak idę za późno na ćwiczenia to nie mogę zasnąć. Jestem tak bardzo rozbudzona, że mogę później przez kilka godzin funkcjonować jakbym dopiero wstała. Taka pełna energii jestem. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej człowiek by chciał iść spać, bo rano musi wstać, a nie chce mu się. Na szczęście, że Trizer nie działa dodatkowo pobudzająco, bo chyba bym nie spała przez kilka dni.

Karina30 jest nieaktywny Nowy na forum

Wszystko co zdrowe

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów