Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Regularność posiłków

aan
    aan jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Regularność posiłków

Cześć, chciałabym dopytać jak to jest z tymi regularnymi posiłkami. Wyczytałam, że powinni się spożywać około 5-6 małych posiłków co 3h. Więc chodzi o to, że jeśli wstanę o 7 to śniadanie zjem o 7 30 a kolejny posiłek o 10 30, a jeśli wstanę o 8 to zjem o 8 30 a następny o 11 30? czy o to, że muszę jeść każdy posiłek 7 30, 10 30, 13 30 itd.

Chciałabym też spytać o efekty regularnego odżywiania, czy waga spada szybciej, czy nie ma różnicy w zdrowym odżywianiu o mniej regularnych porach.

bo jeśli jeden posiłek zjem za 3 godziny a kolejny za 4 to już jest źle?

gdzie kończy się zdrowy styl życia, a zaczyna się obsesja? Czy naprawdę mam odliczać co do minuty zjedzenie kolejnego posiłku?

Proszę o odpowiedź i swoje przemyślenia
    Pozdrawiam

tequlia jest nieaktywny Nowy na forum

Domyślnie Odp: Regularność posiłków

Ja byłam jakiś czas temu na diecie pudełkowej i jadłam 5 razy dziennie co 2,5 lub 5 godziny i było idealnie. Bardzo dobrze się czułam. Posiłki były idealnie rozłożone. Kiedy dieta się skończyła miałam jakiś ciężki okres i byłam zaganiana, wróciłam do starych przyzwyczajeń i już było gorzej...

Eweliina jest nieaktywny Nowy na forum

Staram się jadać regularnie ale nie pilnuję każdej minuty bo niestety prowadzę taki tryb życia,że się nie da. Jednak stosując tę taktykę regularności, przygotowując sobie posiłki wieczorem by były gotowe na rano daje mi to bardzo dużo. Czuję się lżej, przede wszystkim jestem najedzona, nie dojadam z fastfoodami, do tego ćwiczę więc udało mi się zrzucić 2kg a dla mnie to naprawdę duży sukces. Myślę,że nie ma co przesadzać z takim rygorystycznym pilnowaniem się, bo jeśli raz zjemy godzinę później niż zwykle to nic się nie stanie.

MissKasienka jest nieaktywny Nowy na forum

Razem z koleżanką postanowiłyśmy od nowego roku zacząć zdrowy tryb życia. Nie miałyśmy pojęcia jak to zrobić, do momentu aż natrafiłyśmy na dietekspert.pl. Na początku było bardzo ciężko ale z czasem przyzwyczaiłam się do niejedzenia słodyczy i omijania fast foodów, które kiedyś były moją słabością. Mamy przyjemność pracować z panią Karoliną. Największą zaletą tego jest to, że w każdej chwili mogę się z ią skontaktować. Nawet jak jestem w sklepie i nie mogę odnaleźć danego produktu z diety, szybko dostaje odpowiedź o zamienniku. Z dnia na dzień jestem coraz bliżej swojej wymarzonej sylwetki

Awatar musli99
    musli99 jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Kraków

Właśnie też mam ten problem z regularnością. Moja praca, jest taka, że nie zawsze mogę co 3h zjeść. No i co np z weekendami, gdzie mogę zjeść śniadanie o 9 czy 10, a w tygodniu jest nawet przed 7. Czy to też ma wpływ? Czy powinnam w weekendy wstać wcześniej żeby wszystko unormować?
    People Change.. now i'm a lamp.

feliksm690 jest nieaktywny Nowy na forum

Zastosuj dietę brytyjską. Jedz jednego dnia ile chcesz a drugiego ogranicz się do minimum i tak na zmianę
    Ostatnio edytowane przez AdminAdmin ; 13-04-2018 o 06:07

Karina30 jest nieaktywny Nowy na forum

Posiłki powinny być regularne, ale bez przesady żeby odliczać co do minuty

Awatar Puwas
    Puwas jest nieaktywny Nowy na forum

Jak byłam na diecie to tak sobie wyregulowałam, że jak była 12 to nie musiałam patrzeć na zegarek - w brzuchu burczało to już wiedziałam, że pora jedzenia. Ale co z tego, skoro znowu przytyłam

Luna jest nieaktywny Nowy na forum

No takie coś rzeczywiście można już określić mianem obsesji. W regularnym odżywianiu się nie chodzi o to, by posiłki spożywać koniecznie co 3, czy 4 godziny. Bardziej chodzi tutaj o rozsądek i nie objadanie się. Trzeba jeść mniejsze porcje, ale częściej. Początkowo może być dość trudno, choć wiele ułatwić może zamówienie cateringu dietetycznego na WygodnaDieta.pl. Dostarczają oni każdego dnia 5 posiłków, które należy spożyć w ciągu dnia. Ich dietetycy mogą doradzić co i jak, gdyby miał ktoś wątpliwości. Z cateringiem jest znacznie łatwiej.
    Ostatnio edytowane przez Luna ; 18-10-2018 o 09:17

Awatar Jasmen
    Jasmen jest nieaktywny Nowy na forum
    Mieszka w
    Warszawa

Tez mi się wydaje, że lepiej diętę dobierać wspólnie z dietetykiem. Mamy wtedy gwarancję, że nasz organizm bedzie działał prawidłowo.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów